Net borç 881 milyon TL

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Hasan Tezcan
Site Admin

Net borç 881 milyon TL

Post by Hasan Tezcan »

Bence bu haber iflasin habercisi. Ne kulupmus, Real Madrid'in en kötu gunlerinde bu kadar borcu yoktu herhalde. 2014 seninin acigi bir suc adeta. Ilk gunden söylemistim bu kadar GS'i batiracak, son tekmeyi vuracak diye.

http://www.fotomac.com.tr/galatasaray/2 ... 11-milyon-

"Herşey satılmalı", "Bunun altında çok ciddi şeyler var"....kongre üyelerinin nasıl davranması gerektiği hakkında önemli açıklamalar.

http://www.sporx.com/g-sarayi-sok-eden- ... Q450532SXQ
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Re: Net borç 831.1 milyon $

Post by Selcuk Samli »

Hasan senin kaynak 831 diyor, ben de 881 okudum. Neyse 300 kusur milyon USD'lik borc. Normal. En son, bildigim kadariyla Alp baskan 1996 yilinda kulubu borcsuz devretti, Sonraki yonetimler borcu artirarak devam ettiler. Futbol disi subelerin her sene 10 milyon USD zarar ettigini varsayin, basit bir hesapla 19 senede 190 milyon USD sadece o subelerden gelen zarar olarak karsiniza cikar. Bir de o paranin faiz masrafini eklerseniz rakam daha da buyur. Bu rakama yanlis transferlere odenen paralari, astronomik maaslari ekleyin o borca ulasirsiniz.

Haziran ayinda bir secim var, ekonomide dengeler saglam degil,herhalde insaat sektorunde bir yavaslama olacaktir. Riva projesine bu sene baslamak riskli olabilir. Ama cikis yolu da o projenin basarili olarak tamamlanmasindan geciyor.Bir de parayi akilli kullanmak var tabii ki.

Futbol disi subelerin bu surecte kesinlikle borc yaratmamalari gerekecek. Futbolda da kisitli parayi iyi kullanabilirsek, ve Riva'yi da tamamlayabilirsek bir sure sonra duzluge cikabiliriz. Eski zihniyetle devam edersek bir gun kulubun kapisina kilit vurulur
nefvakfi.org

Mehmet Marsan

Re: Net borç 881 milyon TL

Post by Mehmet Marsan »

Gazetelerde borcun miktarini gorunce $ bazinda 800 kusur olarak dusunmeye baslamistim. Eger borc TL bazindaysa 300mil dolar borc yapilan hatalari hatirlayinca az bile demek gerekir. Daha dun Unsal baskan olmiyan paralari dagitiyordu. (Prandelli daha hesaba dahil degil). Daha onceki yonetimlerinde ayni sorumsuzluk ornegini vermislerdi. Istanbulda emlak fiyatlari almis basini gitmis, Selcuk’un dedigi gibi Riva’yi elden cikarabilirsek aciga cikariz.

15 senelik beceriksizlige 300mil dolar hala bana az geliyor.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Satarak bir yere varamazlar! Cunku ayni hatalarin tekerrur etmesi buyuk ihtimal, yönetim hatalari, yönetimde tercih hatalari.

Mali kongre neden yapilir? ...881 milyon TL'in icinde eminim vergi borcu yoktur, muhtemel tazminatlar kayda gecilmemistir, transfer hatalari (kontrat ile alakali) ve buna benzer giderler...dipsiz kuyu...bu tarz giderleri koyamazlar da, girdigi vakit borc baska bir boyut kazanir.

Kongre uyelerine buyuk görev dusuyor...ben olsam gecmis yönetimi aklamam, ben olsam gelir giderleri iyice gözden gecirilmesini isterim. Usulsuzluk ararim. Adina layik bir rapor hazirlatirim. Usulsuzluk yapilmamis ise ciddi sekilde, samimice 'neden bu haldeyiz'in muasebesini yaparim, tekrar olmamasi icin önlem alinmasini isterim.

Krizden cikmanin yolu sportif basarinin yaninda uzun vadeli calismaktir. Gelecek hakkinda daha saglikli karar alabilmen icin, giderlerini kontrol altina alman gerekiyor. Herkes sistemden, devamliliktan bahsediyor, ama yönetim kapsam altinda degil. Gecmis dönem herkese ders olsun. Önune geleni baskan secersen bu duruma dusersin...

Bir taraftar olarak dogru yatirim yapmalarindan yanayim. Acele ise seytan karisir, transfer konusunda icin ince eleyip sik dokumalarini istiyorum. Gerekirse hic transfer yapmamalarini, devre arasi oldugu gibi. Turk TD'den yanayim, Hamza hoca ile devam etmelerini istiyorum. Altyapiya önem vermelerini, hatta kaynak aktarilmasini istiyorum. Transfer yapacaksan oraya yap, erken davran.

Butun bunlara yapacak adam bence Alp Yalman, digerleri palavraci.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Turkiye'de klupler 1925 Cemiyet Kanunu ile yonetiliyor. Oglum lisede GS amblemi olan giyeceklerle okula gidiyor, dunyadan haberi olmiyan salak arkadaslari GSyi taniyor, biliyor. Ayni cocuklarin babalarina klup yonetimini anlatmaya calisiyorum, cin gibi adamlar kavriyamiyor. En acipliklerine giden klup yoneticilerinin kendilerinin hic bir cikarlari olmadan vergi beyannamerini imzalayivermeleri.

Duzen ve kafalar degismeden borc batagindan cikamayiz.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Alp Yalman dedim, Ali Durust de fena olmaz....

Mehmet sana harfiyen katiliyorum, bunu anlatmak istedim.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Herkese selam,

Bazi usulsuzluklerden bahsediliyor, bunlar incelenmeli ve bir usulsuzluk varsa gereken yapilmali. Bu arada bazi seyler okudum aklim almadi. Sportif AS mallari koymak icin bir depo tutmus, korkunc yuksek bir kirasi vardi. O paraya depo alirsin normalde. Kalamis tesisleri kirada, kira sozlesmesi yok, ve kira yemek olarak odenmis. Yemegi kim yemis acaba? Eski bir yoneticimize t-shirt urettirilmis sonra o t-shirtler satin alinmamis? Niye urettirdin ,niye satin almadin? Daha neler vardir da bunlar disariya yansiyan haberler...
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Birakin Allah askina. Kongre ve Kongre uyeligi soytariliktan oteye gitmeyen bir olay. Buraya gelen birkac akli basindaki insani tenzih ederim. Nasil komur makarnayla oy alinip secim kazaniliyorsa GS adasi klup uyeligi klup imkanlari peskes cekilip cigeri bes para etmeyen adi heriflerden kurulan yonetimler at oynatip sonra agir olacak ama olsun sey ettirip gidiyorlar. Kimsedrn bes kurusun hesabi alinmiyor. En son boynuzluyu ugurladik. Herif bir de Avrupada is yapan is adami.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hasan ben bu haberi sadece bu sitede gordum. Riva'da veya diger tasinmazlarda ipotek oldugunu hic sanmiyorum, genel kurulun olurunu almadan kimse yapamaz gibi geliyor. Bu cok buyuk rakamlari da gizleyemezsin, ayrica rakamda bir belirsizlik varsa mali tablolara yazamazsin.
nefvakfi.org

Post Reply