İSTANBUL BŞB 80-87 GALATASARAY LH

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Adem Aygun
Posts: 205
Joined: Sat Jan 17, 2009 12:21 pm
Location: edirne
Contact:

İSTANBUL BŞB 80-87 GALATASARAY LH

Post by Adem Aygun »

Galatasaray Liv Hospital, TBL 29. Hafta karşılaşmasında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Spor Kulübü ile karşı karşıya geldi. Cebeci Spor Salonu’ndaki karşılaşmayı Galatasaray Liv Hospital 87-80’lik skorla kazandı.


İstanbul BŞB karşılaşmaya Zack Wright – Caner Topaloğlu – Aleksander Vujacic – Damir Markota – Duşan Cantekin beşiyle başladı. Galatasaray Liv Hospital ise Sinan Güler – Justin Carter – Vladimir Micov – Zoran Erceg – Patric Young beşiyle parkedeki yerini aldı. Maç Vladimir Micov’un sayılarıyla başladı. Maçta ilk beş dakika geçilirken ev sahibi ekip adına Aleksander Vujacic öne çıktı. Bu dakikalarda İstanbul BŞB 11-0’lık bir seri yakaladı. Seriyi Zoran Erceg’in üç sayılık isabeti bozdu. Takımlar televizyon molası için kenara gelirken skor 11-6 İstanbul BŞB lehineydi. Mola dönüşü Sarı – Kırmızılılar ribaundlar aracılığıyla rakibine üstünlük kurdu. Patric Young’ın her iki pota altında da etkili oyununa kenardan gelen Ender Arslan da eşlik etti. Bunun üzerine Galatasaray Liv Hospital farkı eritti ve öne geçmeyi başardı. Çeyrek Justin Carter’ın yarı sahadan süre dolarken bulduğu basketle 21-19 Galatasaray Liv Hospital lehine sonuçlandı.

İkinci çeyrekte de Justin Carter’ın isabetiyle başladı. Ender Arslan da bıraktığı yerden devam ederek Sarı – Kırmızılılara skor katkısı sağladı. Çeyreğin bitimine sekiz dakika kala skor üretmekte zorlanan İstanbul BŞB adına koç Drasko Prodanovic molayı aldı. Skor 28-21 Galatasaray Liv Hospital lehineydi. Mola dönüşü iki ekip de uzun oyuncularıyla karşılıklı isabetler buldu. İstanbul BŞB Aleksander Vujacic ve Jure Blazic’in üst üste bulduğu üçlüklerle farkı eritti. 9-0’lık bu seriyle yakalanan ivmenin ardından Sarı – Kırmızılılar pota altından üst üste kolay sayılar çıkarttı. Bunun üzerine çeyreğin bitimine 2.56 kala Drasko Prodanovic molasına başvurdu. Skor 37-32 Galatasaray Liv Hospital lehineydi. Mola dönüşü Sarı – Kırmızılılar yine pota altından kolay biçimde sayılar bulmaya devam etti. Aleksander Vujacic’in sayıları sonrası Ergin Ataman son hücum için molayı aldı. Skor 41-35 Sarı – Kırmızılıların lehineydi. Yapılan top kaybı sonrası Damir Markota’nın üç sayılık isabeti ilk yarının son isabeti oldu. Takımlar 41-38’lik Galatasaray Liv Hospital üstünlüğüyle soyunma odasına gitti.

Üçüncü çeyrek Ender Arslan’ın turnikesiyle başladı. Sarı – Kırmızılılar ilk yarıya göre daha dikkatli bir savunma anlayışıyla maça döndü. Bu şekilde farkı korumayı başardılar. Ev sahibi İstanbul BŞB tutuk başladığı çeyreğe ilk beş dakika sonrasında girmeyi başardı. Aleksander Vujacic’in önderliğinde Ev sahibi ekip maça tutundu. Televizyon molası için takımlar kenara gelirken skorda 52-44’lük Galatasaray Liv Hospital üstünlüğü vardı. Mola dönüşü iki ekip de karşılıklı hücumlarda isabetleri buldu. Çeyreğin son bölümüne Damir Markota damga vurdu. Üst üste hücumlardan çıkardığı üç sayılık isabetlere farkın erimesini sağladı. Ardından Vujacic’in üç sayılık isabeti çeyreğin bitimine yarım dakika kala skoru dengeledi. Hemen ardından Drasko Pradanovic molasına başvurdu. Skor 59-59’luk dengedeydi. Takımlar moladan Ender Arslan’ın serbest atış isabetleriyle döndü. Hemen ardından Markota’nın üç sayılık isabeti çeyrek skorunu belirledi. Ev sahibi ekip 62-61’lik skorla üçüncü çeyreği önde tamamladı.

Son çeyrek Sarı – Kırmızılıların kısa oyuncuları Ender Arslan ve Justin Carter ile bulduğu üst üste sayılarla başladı. Fark açılmaya başladıkça Aleksander Vujacic maça ağırlığını koyup skoru dengeye getirdi. Maçın 33. dakikasında skor son kez 64-64’te dengeye geldi. Daha sonra Ender Arslan önderliğinde Sarı – Kırmızılılar üst üste buldukları üç sayılık isabetlerle farkı açmaya başladı. Maçın bitimine dört dakika kala fark 11 sayıya çıktı. Bunun üzerine Drasko Prodanovic molasına başvurdu. Maçta Galatasaray Liv Hospital’ın 79-68’lik üstünlüğü söz konusuydu. Mola dönüşü Ender Arslan ve Aleksander Vujacic’in karşılıklı sayıları geldi. Sarı – Kırmızılılar skordaki üstünlüğünü savunmadaki yüksek konsantrasyonuyla korudu. Hücumlarda da isabeti bulmaya devam eden Galatasaray Liv Hospital maçta üstünlüğü bırakmadı. Sarı – Kırmızılılar maçı 87-80’lik skorla kazandı.

Kerem Gönlüm geçen hafta oynanan Galatasaray Liv Hospital - Darüşşafaka Doğuş maçında aldığı ceza nedeniyle forma giymezken, Kristijan Nikolov da sakatlığı nedeniyle kadroda yer almadı.

İSTATİSTİKLER

İSTANBUL BŞB
Zack Wright 12 sayı – 3 ribaund – 6 asist,
Can Akın 1 asist,
Caner Topaloğlu 4 sayı – 1 ribaund – 3 asist,
Levent Bilgin 2 sayı – 3 ribaund,
Jure Blazic 7 sayı – 2 ribaund – 1 asist,
Duşan Cantekin 10 sayı – 5 ribaund – 1 asist,
Aleksander Vujacic 25 sayı – 3 ribaund – 10 asist,
Damir Markota 18 sayı – 10 ribaund – 1 asist,
Burak Erol 2 sayı – 1 asist

GALATASARAY LIV HOSPITAL
Justin Carter 12 sayı – 4 ribaund – 3 asist,
Patric Young 8 sayı – 14 ribaund – 3 asist,
Vladimir Micov 16 sayı – 6 ribaund,
Zoran Erceg 17 sayı – 1 ribaund – 1 asist,
Martynas Pocius 1 ribaund – 3 asist,
Sinan Güler 2 sayı – 2 ribaund – 1 asist,
Ender Arslan 30 sayı – 3 ribaund,
Ege Arar 2 sayı – 1 ribaund – 1 asist
TALİHİM YOK,BAHTİM SARI-KIRMIZI

Post Reply