Galatasaray 2015-2016

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: Galatasaray 2015-2016

Post by Selcuk Samli »

nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:Isi bileceksin ise gitmeyeceksin :D

http://www.soccernews.com/sporting-cp-a ... is/192902/
Bizim ayilarin bu seviyeye gelmesi icin bir firin ekmek yemeleri lazim. Bak Denizli hala sayikliyor yazin yapacagiz diye transferleri. Benim bir lafim vardi yaz gelince yapayim bir cardak diye. Yaz gelince de cardagina da bardagina da dermis cardak yapacam diyen. Bizimkilerin de transferi bu. Anadolu takimlari daha basarili bu konuda.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Nedense ona kanim isiniyor, dobraci diye mi ne...gene dedikleri cuk gibi oturmus, anlayana...dogru ya dogru derim ben. MD uzerine baslik atilmis ama mevzu baska...

http://www.sporx.com/mustafa-denizli-ba ... Q521958SXQ
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Simdi HH'u daha taktir ettim, Burak onu ilk 3'e koymamis :-) Burak biraz aynaya baksin. Cin'de fazla kalici olacagini zannetmiyorum.

http://www.sporx.com/burak-yilmaz-hamza ... Q522072SXQ

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Akil tutulmasi...sicti batirdi.

http://www.milliyet.com.tr/hakan-balta- ... orerhaber/
Bu haberler duzmece.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yok Cengiz abi, tarzi bu,yakistiririm ona.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Isi bileceksin ise gitmeyeceksin "2":

http://amkspor.sozcu.com.tr/2016/02/15/ ... ti-469452/
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:Isi bileceksin ise gitmeyeceksin "2":

http://amkspor.sozcu.com.tr/2016/02/15/ ... ti-469452/
Boyle onu acik bir futbolcunun Galatasaray da ve Turkiyede ne isi olabilir. Gelmesi icin Liverpool'un verecegi paranin iki katini vermeniz lazim. Bu adamlarin profesyonel manajeri var. Schalke'yi basamak yapmis ve kalmak istemiyor ve Liverpool'a gidiyor. Oradan amaci RM ya da Barcelona. Baksaniza Schalke bonservis parasi bile alamayacakmis. Adamlar herhalde Liverpool'un verecegi parayi verebilirlerdi. Adam kalmak istemiyor gozu daha iyi bir takimda oynayip Avrupada SL maclarina filan cikmak ve marketini buyutmek. Cokmekte olan bir GS'a kariyerini dusunen genc bir futbolcu gelir mi? Iste Jose Rodriquez gibi bir curuk Elma geldi. RM bunda bir isik gorse GS'a bedava verir miydi. Niye boyle bos hayaller kuruyorsunuz anlamis degilim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Liverpool eski gucunde degil abi, lig 8. adamlar, liderin 15 puan gerisinde.Liverpool icin kimse cokuyor demiyor.

GS ise kotu bir sezon geciriyor sadece . Bu sezon SL'ne gidemeyebiliriz, ama bu demek degil ki onumuzdeki sezonlarda gitmeyecegiz. GS her zaman genc, gelecek vadeden oyuncularin dusunecegi bir kuluptur. Onlarda bir nuve varsa iyi bir yere gelirler.Bence dusunurdu GS'i. Ama adami bulup, gidip sormak lazim ilk once. "Bizde Fernando, Selcuk, Lukas, Wesley gibi oyuncular var;bu oyuncularin liderliginde iyi bir takim kuracagiz, bize genc, basariya ac,yetenekli oyuncular lazim,gel bize katil" de, eminim dusunurdu.Ha bence yas da cok onemli degil. 30'unu gecmis, hirsndan yerinde duramayan oyuncular da var. Boyle oyunculara da teklif goturmelisin.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:Liverpool eski gucunde degil abi, lig 8. adamlar, liderin 15 puan gerisinde.Liverpool icin kimse cokuyor demiyor.
MU ve Chelsea'de kotu bir sezon geciriyor. Ama adamlar gelecek sezona hazirlaniyorlar. Seni dun soyledigin futbolcunun yerinde olsan ne yaparsin? Schalke' mi Liverpool mu dediklerinde manajeri Liverpool'u seciyor. GS ve Turk furk futbol klupleri iclerinden kokusmus. Buraya akli basinda ve onunde uzun bir futbol hayati olacak yildiz kalitesinde bir genc adami getiremezsin. Ya ettiginden cok para vereceksin ya da toylugunda Ribery'i yakalandigi gibi bir duses ile yakalanacak. Onu da eline yuzune bulastiracaksin. Adama vermedigin ucreti aldim diye kagit imzalatmaya kalkacaksin. Ribery yarim sezon kaldi ve ne olacagini gordu ve derhal gitti. Arkasindan bir okuzu yolladilar elinde beyzbol sopasi ile rezil oldular elaleme. Ben bunlardan bahsediyorum sizler hala GS gibi bir klubu boyle takimlarla karsilastirip kendinizi uzuyorsunuz. Kendini bu adamlarin yerine koy sen gelirmisin onunde Premier Lig, Bundesliga, Seri A ya da La Liga da oynama potensiyelin oldugu surece. GS ne yahu bu kadar buyutuyorsunuz. En fazla potansiyeli SL ligine katilip, Subatta UEFA'ya gidip Mart'da Avrupa seruvenini kapatan bir klup. Su Lucescu'nun takimi bile kac senedir ikinci tura cikiyor SL'de. Avrupa karnesi cok daha iyi bir durumda. Bunun degismesi icin GS Almanyadaki ve diger Avrupa ulkelerindeki gurbetcilere bakacak. Afrikada islenmemis madenleri kesfedecek. Bunun disinda yapabilecegi tek sey kendi alt yapisini adam gibi birilerine kurduracak. Degilse ekmek yok GS'a. Turkiye Superligde debelenmeye devam edecek. Ayni oburleri gibi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Abi kendini ne buyuk goreceksin, ne de kucuk.Bu ust duzey liglerdeki cogu takim da GS'dan iyi degil; o yuzden GS'da oynamayi dusunurdum. Bir de pesin hukumlu olmamak lazim. Sen calis, oyuncuyu bul, teklifini gotur, kabul ederse iyi olur, etmezse de yeni oyunculara bakarsin.Bu Afrika'daki oyuncular ve Avrupa'daki Turkler icin de gecerli. Iyi oyuncuyu herkes istiyor, sen de iste bir sey kaybetmezsin.
Alt yapi konusunda hemfikiriz zaten; Rijkaard doneminde Hollanda'li bir genc takim antrenoru gelmisti, hoca gidince o da gitmisti. Umitlenmistim o donem, ama sonuc alamamistik.Cok para harcamadan da akademiyi iyi bir duruma getirebilirsin.Yeterki iste...
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Isteyenin bir yuzu gelmeyenin iki yuzu kara diyorsun. Ama bana gore zaman kaybi. Geldi gelecek diye alabileceklerini kaybedersin. Nitekimde oyle oluyor. Ben hala Avrupada gelecegi piril piril yildiz olacak bir futbolcunun Avrupada oynarken sadece GS degil Turkiyedeki ligi dusunecegini hic sanmiyorum. Bunlar zaten iyi bir profesyonel manajerin elinde oluyorlar o saatte. Ustune koymasi icin iyi takimlarda oynamalari gerektigini biliyorlar. Pazarlarini belirliyor. GS ve Turkiye bu pazarin icinde yok. Iste iyi dedikleri Donk'un hali. Ne dediler ve gelince nasil oynamaya basladi. Bunlarin kapasitesi sinirli. Turkiye pakliyor. Bedava alinacak adama 2.5M avro bonservis saydilar. Bak GS'a geldim diye su koyuvermeye basladi simdiden. Daha dun bugun iki GS'da top oynamaya baslamasi. Iyi olanlar bir iki sezon icinde ligimizde oynayip bizmkilerin bakislari arasinda Turkiyeden gidiyor. Ondan sonra ayiyorlar salaklar ve almaya calisiyorlar. Halbuki herif gelmis Akhisarda oynamis ya da ne bileyim Basak Sehirde oynamis. Bakar kor herifler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

UEFA gorusmelerinde yonetime sans ve basari diliyorum.

Not:Eger Mayis ayinda Sportif AS kara gececekse, sermaye artirimi da onemli bir gelir kaynagi olabilir. Bence UEFA'ya bunun da belirtilmesi lazim.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:UEFA gorusmelerinde yonetime sans ve basari diliyorum.

Not:Eger Mayis ayinda Sportif AS kara gececekse, sermaye artirimi da onemli bir gelir kaynagi olabilir. Bence UEFA'ya bunun da belirtilmesi lazim.
Nasil kara geciyormus? Su anda batak durumda ve 150M Avronun ustunde kisa vade borcu olup UEFA ile papza olan kim? Boyle al takke ver kulah kimi kandiriyorlar?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply