Galatasaray 2015-2016

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Galatasaray 2015-2016

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:UEFA beni sasirtmadi; gelecek sezon Avrupa maclarindan kazanabilecegimiz 3-4 milyon $ da kaybetmis olduk. Hem kulubun maddi gelirini kesiyorsun hem de hevesini, umidini, beklentilerini yerle bir ediyorsun. Cok yapici bir ceza hakikaten! Umarim CAS cezayi hafifletir.(CAS'a gidilecek mi bilmiyorum)

Ondan once hata bizim, yani genel kurulun. Senelerce bir suru gereksiz harcama yapildi, hicbir sey soylemedik, yapmadik. Bizim icin de aci bir ders olmus oldu.Bundan sonra daha da dikkatli para harcayip, kriterleri tutturmaliyiz.

Olasi bir sermaye artirimi arastirilmali ve dusunulmeli. Yapilacak transferler, ve gelecek bir yeni td var. Yani para gerekecek."Scouting" birimine buyuk is dusuyor, iyi ve nispeten ucuz maliyetli oyunculari bulmamiz gerekiyor.(Linnes'den memnunum ama Donk'dan memnun degilim mesela) Hoca adaylarimi siralarsam: 1-Mircea Lucescu 2-Jens Keller veya Julen Lopetegui 3-Fred Rutten olabilir.
1) CAS'a gitmiyeceklerini soyluyorlar. Ne yuzle gidecekler ki? Gitmek icin avukatlara yine domalmalari lazim (Kusura bakmayin sinirlendigim icin bu kelimeleri kullaniyorum. Bunlari Dupont diye biri duzuyor. Hem de kaydirici krem filan da kullandigini sanmiyorum. Hic avukat tutmasalardi bu cezayi alacaklardi ustelik.). Dupont kiciniz biraz sogusun sonra CAS'a gidelim demistir bile.

2) Suursuzca para harcama belki yavaslayacak ama bunu planli programli yapacak birisi yok. Bunlar hanzo ve okuz herifler. GS ciddi bir denetim kurulu yapmadikca para boyle harcanacak. Her kurusun hesabini mali toplantida alinmadigi surece bu Becer filan gibi hamhalat herifler talan edecek klubu.

3) Yine tekrarliyorum Lucescu anasinin nikahini ister degilse neden gelsin. Rahati yerinde. Digerlerini tanimiyorum. Turklerin icinde Avci ya da Ersun denenebilir. Kimle anlasma yaparlarsa yapsinlar sonuca bagli bir maas sistemi olusturmalari gerekir. Sunu yaparsan sunu bunu yaparsan bunu diye kontrat yapacaksin. Benim kredim var diyene kulak asmayacaksin. Denizli guzel bir ornek oldu. Herif iki tasi ust uste koyamadi ama uc ayda 1M avroyu carpti ve gitti.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kim gelirse gelsin, fayda etmez. Futboldan anlayan yöneticilerin gelmesi lazim. Öncelik o sonra TD'e bakarlar. Unal Aysal iyi bir örnek aslinda. Dursun ondan iyi degil bu hususta...at degistirmenin zamanlamasi gibi seyleri anlamasi gerekiyor...Florya'da etkenlik gösterecek 'elemanlar'...hay ben sizi bilmem ne edeyim, GS'i dingonun ahirina cevirdiniz.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Umarim Lucescu gelir; bir suru yetenekli oyuncu da getirir,iyi bir takim kurar.Diger adaylarim ile ilgili bilgiler:

https://en.wikipedia.org/wiki/Julen_Lopetegui

https://en.wikipedia.org/wiki/Jens_Keller

https://en.wikipedia.org/wiki/Fred_Rutten
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hamit okuzu herhalde oturdugu yerde yem kesmegi yegliyor. Guya ayak bilegi kirilmis. Gebersin pezevenk dedirtti. Bu kadar olur yahu bir insanin yuzuzlugu. Bu herifi bu takima getireni bulup derisini yuzmeli.

http://www.hurriyet.com.tr/hamit-altint ... tion=click

Bu da Podolskiye yapilan kiyak. Yapmislardir ayilar. Sanki verdikleri yetmezmis gibi bir de yatacak ev. Ondan sonra bileklik sat.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

O meshur "yabanci oyuncu kisitlamasi' vardi ya, GS'i duman etti.Yine de Hamit gelen yerli oyuncular arasinda en kalitelilerden biriydi. Gecmis olsun, dizini iyilestirdi ayagi gitti,umarim bir an once iyilesir.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

4 sene de oynadigi mac sayisi ortada. RM'in doktorlari iflah olmaz dediler bizimkiler senede 3.5M avro verdiler. Bu sene ayagina top degmedi bu parayi alacak. Zararin korkunclugu ortada.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Dun bazi gazetelerde bir haber dolasti: Sezon sonuna kadar Bulent Under ile anlasildi diye. Sonra teklifi reddettigi yazildi.Orhan Hoca'nin td'luk lisansi yeterli olmadigi icin, gecici olarak lisansini kullanacak td araniyor. Ben boyle anladim. Camia disindan biri bunu kabul etmeyecegine gore camia icinden birinin yardimina ihtiyac var. Bulent Hoca aktif olarak td'luk yapmiyor zaten, neden kabul etmemis anlamadim.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gel kapinin onunu supur demislerse ondandir. Yarin daha dogrusu bugun Ibrahim Uzulmez'in GB de ellerine verecek ondan sonra arpacik kumrusu gibi dusunecekler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ne mokuna H'yi yolladilar, diye sormazlar mi...bunlar adam olmaz.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bence bu isi uzatmayip bir an evvel Okan'i getirsinler...kadro olursturup ise baslar. Oyunculugunu severdim, takima faydasi dokunur, bundan eminim. Yardimcilari kimler olur bilmiyorum ama gene kulup icinden aramali...fantaziye gerek yok.

Bulent yapi olarak biraz ters duser, kanimca.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Su Umut hakikaten bahtsiz bir adam mis be yahu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Su Umut hakikaten bahtsiz bir adam mis be yahu.
Biliyorum katilmayacaksin ama Hamit de öyle.

Umut'un heykeli dikilmeli Florya'da, örnek olarak. Onun kadar iyi niyetli, caliskan bir oyuncuya TR'de az rastlanir.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Katiliyorum sana Hasan. Umarim kariyerini GS'da tamamlar; bence Avrupa Sampiyonasi'nda da ulusal takimda yer almali.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:
Cengiz Akgun wrote:Su Umut hakikaten bahtsiz bir adam mis be yahu.
Biliyorum katilmayacaksin ama Hamit de öyle.

Umut'un heykeli dikilmeli Florya'da, örnek olarak. Onun kadar iyi niyetli, caliskan bir oyuncuya TR'de az rastlanir.
Hasan, GS profesyonel futbol klubu. Dostlar klubu ya da amator bir spor klubu degil. Her ikisine de hele Hamit'e tonla para odendi. Verdikleri ortada. Hamit ki sakat sakat gelip GS'da sapsallarin doktorlarina yutturdu sakatligini. Dort mu bes mi ben sayisini unuttum kac senedir bu klupte oynadigi mac sayisi ortada. Bu sene oturdugu yerden para aldi hic sikilip utanmadan. Simdi koltuk degnekleri ile dolaniyor. Elbette katilmayacagim bu onerine. Umut'un kisisel sansizligi bu babasini kaybetme olayi. Kendi beceriksizligi sansizlik degil. Caliskan olmak yetmiyor kabiliyet olmayinca demek ki. Bir mac iki mac hadi bilemedin uc mac kotu gununde olabilir bir profesyonel futbolcu. Bu geldiginden beri boyle. Sac bas yolduruyor kale onunde. Hamit'in becerisi var ama bana kalirsa sahtekar. Ne umutlarla alinmisti halbuki. Insan biraz ya ben aldigimi hak ettim mi diye kendine sormali.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Umut yetenekli genclere örnek demek istedim...evet yetenekleri kisitli ve bu yuzden kompanze edercesine kosuyor cabaliyor takimi icin....bu gune kadar ne kötu bir hareket ne de kötu bir söz isittim kendisinden...isini yapmaya calisiyor, ilerlemis yasina ragmen istekli, yatmiyor.

Post Reply