Galatasaray 2015-2016

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Selcuk Samli

Galatasaray 2015-2016

Post by Selcuk Samli »

Bu basligi uzun zamandir acmiyordum. Bugunluk sadece futbol takimi ile ilgili goruslerimi yazacagim. Umarim yeni sezon icin bir transfer hazirligi yapilmistir ve en azindan 2. kampa tam kadro gidebiliriz. Uluslararasi bir turnuva da yok, bu da avantaj.

Bu sezon kendimce gordugum eksikliklere gore, oncelikli olarak, bir yedek kaleci, bir sag bek, bir stoper, bir kanat oyuncusu, bir de tek forvet olarak oynayabilecek bir forvet lazim.

Eger iyi ve tecrubeli bir sol bek de alinabilirse cok iyi olur tabii ki ama maliyetlere dikkat etmek lazim.

Tarik, Bruma, ve Sinan'in futbollarini gelistirebilecekleri takimlara kiralanmalarinda fayda goruyorum. Eger bir sol bek transfer edebilirsek, Telles'in kiralanmasi da dusunulebilir.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Galatasaray 2015-2016

Post by Hasan Tezcan »

Bruma, Sinan ve Alex'ten GS daha verim alabilir, bence bu oyuncular GS'in önumuzde ki sezon yeni transferleri olacak. Bruma halen yabancilik cekiyor, fiziki acidan kendini gelistirmesi lazim. Sinan kuvvetli oyuncu ama istikrari yakalamasi gerekiyor ilk onbire aday olabilmesi icin. Alex bence bu hali ile yetersiz, artisi yok bana sorarsaniz...yani daha cok katki vermesi gerekiyor, ofansif anlamda. Emrcecan stopere alternatif olabilir, sans verilirse.

Bunun disinda orta sahaya Selcuk'un yukunu hafifletecek bir alternatif. Forvet hattina alternatif.

Ben fazla transfer yapmamalarindan yanayim, yapilacak ise nokta transfer yapsinlar, bilincli yapilan transfere kim hayir diyebilir.

Biraz önce su haberi buldum, olaya insallah böyle bakiyordur.

http://www.fotomac.com.tr/galatasaray/2 ... zandiracak
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kutlamalara deginmek istiyorum, biraz abartili buluyorum ama yapsinlar bakalim, ama cimleri zedelemesinler lutfen.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hasan merhaba, Bruma, Sinan gibi oyuncularin GS'da kalip gelisme gostermeleri cok zor. Surekli oynayip, ogrenecekleri, onlara sabir gosterilecek kuluplere gitmeleri lazim.

Bruma icin tek birsey yazabilirim:forvet olarak oynayacagi bir kulube gitmeli, gol vuruslari calismali. Nihat'in oynadigi Real Sociedad gibi, geriye yaslanip, kontratakla gol arayan kuluplerde futbol oynarsa daha basarili olur kanisindayim. Tabii, gol vuruslarini gelistirmesi lazim.Kanat oyuncusu olarak isi zor olur diye dusunuyorum.

Bu sezon kaleci Eray, Tarik, Bruma,ve Sinan kiralik olarak baska kuluplere gidip, futbollarini gelistirmeli. Eger iyi bir sol bek transfer edebilirsek Telles de gitmeli bence.

Aydin, Gokhan, Pandev, Blerim, ve Sinan Bolat ayrilirlar buyuk ihtimalle. Bircok kisi kafayi yedigimi dusunecek ama, eger daha iyi bir sag bek bulamazsak, fizik olarak iyi durumdaysa, ve uygun bir fiyata anlasabilirsek Eboue'yle devam edilebilir. Turkiye'yi taniyor, kulubu taniyor, adaptasyon problemi yok, dusunulebilir. Bu sezon ona o sacma cezayi vermesydik bize cok faydasi dokunurdu.Hem bir avuc para odedik, hem de kullanmadik.

Ayni sekilde, eger daha iyisini transfer edemeyeceksek, Malaga'ya gidisi kesinlesmediyse, Amrabat'in donmesinde de fayda var. 2 sene La Liga tecrubesi oldu, kulubu ve TR'yi taniyor, mantikli bir secim olur.

Iyi bir yedek kaleci, ilk 11'de oynayacak iyi bir stoper, bir de iyi bir forvete ihtiyacimiz var.

(Istikrari korumak icin Sneijder ve Melo'nun sozlesmelerini uzatirsak iyi olur diye dusunuyorum)
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Amanda aman Eboue tam bir Kutuk. Herif duserse ellerinden cekilmezse yerden dogrulup kalkamiyordu. Turkiyedekiler bile beli donmedigi icin calimi basiyorlardi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sahtekar Melo'nun bu takima zarari fazla. Serseri mayin gibi her macta kirmizi gormek icin ekstra bir enerji harciyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Selcuk GS'in gelecegini yolladin, kimse kalmadi :-D ...GS'in ekonomisi bu kadar yeni oyuncuyu kaldirir mi, bence kaldirmaz. Ben umitliyim, baslarinda Hamza hoca var diye, hazir oyuncu ile basari elde etmeyi aliskanlik yapmamis kendisine, yeter ki sabirli davransinlar...SInan, Bruma kabiliyetli oyuncular,adam olacaklar. Bruma yabancilik cekiyor, sahada durusu bunu gösteriyor. Sinan ise bu sezon kesin patlama yapacak...sonra arkadan gelen Endogan, Koray, Emrecan'lar var...ben umutluyum. Umarim bu sezon diger sezonlar gibi olmaz, transfer lazim ama biraz akil isi.

Sampiyonlar ligi icin yeterli mi, neden olmasin, genclerin yanina birkac tecrubeli oyuncu koydun mu mucizeler yaratabilirler...TS TR'yi silip supuruyor, Okay'i almislar diye okudum, bence GS'a yakisirdi....o tarz transfere kim hayir diyebilir. GS'in UEFA kupasini aldigi sezon kadroya bakin, Hagi Popescu ve Taffarel'in yaninda oynayan Turk oyunculara...GS'in bugun Hagi'si Taffarel'i var gibi ama yerli oyuncusu yeterli degil, bazi mevkilerde sikinti yasaniyor...bunu ufak tefek masrafsiz transferler ile atlatabilirler, fantaziye kacmanin bir anlami yok...Tek korkum bu zaten, asiri maliyeti olan transferler, ve sonra adamlardan kurtulamiyorsun.

Hamza hoca bana umit veriyor, yönetime dogru yolu gösterecektir diye dusunuyorum.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cengiz Abi selam, Eboue cok iyi bir bek degil haklisin ama bir cok beki de cebinden 10 kere cikarir. Ozellikle Tarik'i. Adam ataga cikarken cok guclu, etkili kullaniyor kanadi. Ama anlasmazlar zaten, benimki sadece bir fikir. Melo'nun olumsuz taraflari var ama bir o kadar da olumlu tarafi var. Adam her sezon acilisina gec gelir ama hazir gelir. Bu sezon cok ciddi bir sakatlik gecirdi ama jet hiziyla iyilesti. Kontrolunu kaybediyor bazen ama bir o kadar da iyi bir futbolcu.Ozetle parasini aliyor ama genelde hakkini veriyor(bence tabii).

Hasan GS'in gelecegini satmadim :D . Ama, GS'da oynayacak oyuncu hazir olmali. Kiraiik gitsinler diyorum zaten. Emre'ye, Semih'e lafim yok :D Zamaninda bizde oynayan Arda,Ribery gibi oyuncular olsalar basimin ustunde yerleri var, tercih de ederim. Ama su anda oyle bir isik gormuyorum onlarda.Cok maliyetli olmaz, benim planima gore cok katki veremeyen 10 tane oyuncuyu gondereceksin yerine 6-7 tane cok iyi oyuncu alacaksin. Tabii, gonderme isi cok kolay olmuyor.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu Sportif AS'nin yonetim kurulu politikasini anlamakta gucluk cekiyorum. Neden eski uyeler istifa ediyor? Neden disaridan basarili profesyoneller, basarili akademisyenler aday olamiyorlar? Neden mesela Mumtaz Tahincioglu gibi biri yonetim kurulunda olamiyor?Hamdi Abi bu yapiyi elestirmisti galiba, ona katiliyorum.

Cuneyt Abi'ye cok saygi duyarim, ama, Sportif AS yonetim kurulu baskanligi kolay bir sey degil. Isin finansi var, pazarlamasi var,yonetimi var, hukuki yonleri var... Yonetim kurulu uyesi olabilir, ama baskanlik zor is. Hayirli olsun.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sportif AS'nin baskani Özbek...bu nasil oluyor ise...bu durumda insan faaliyeti nasil denetler dusunmek bile istemiyorum. Dingo'nun ahiri.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Basketbol'da erkek takiminin butcesi (sponsordan gelen para) 3.6 milyon Euro olacakmis.Ekstralarla 4 milyon Euro'yu bulur diye tahmin ediyorum.Fena bir gelir degil, iyi bir takim kurulur.(Yalniz gecen sezondan borc da kalmistir o nasil hallolur bilmiyorum?) Gecen sezon TBL'de cok mac seyredemedim, ama seyrettigim bazi maclarda begendigim oyunculari yazayim: Besiktas'tan Ryan Broekhoff, Istanbul BSB'den Alexander Stepheson, GS'dan Patrick Young, Sinan Guler,Pinar KSK'den Bobby Dixon.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Daha isin basindayiz ama yapilan transferler ve sozlesmeler hakkinda birkac sey yazacagim. Sabri'yle 3 senelik, gecen sezonki rakamlarda bir anlasma yapilir diye bekliyordum(hatta Turk Lirasi ile), bayagi zamli 1arti 1 yillik yapildi. Rakami yuksek buldum, ama en azindan Sabri takima faydasi dokunacak bir oyuncu,hayirli olsun. Bilal Kisa Akhisar'da yillik ne kadar kazaniyordu merak ettim; herhalde onun maasi da en asagi %50 artmistir. Yine Bilal'in de cok faydali olacagini dusunuyorum.

Hoca bu takim gecen sezon sampiyon oldu, fazla degisiklige ihtiyac yok diyor ama bircok maci da Muslera'nin kurtardigini unutmayalim. Ya da rakip oyuncularin kacirdigi net gollleri. Telles'in tarafindan gelen tehlikeli akinlari, defansta kacirilan rakip oyunculari, pozisyon hatalarini... Melo gidecekse orta sahayi, stoperi, sol beki, yedek kaleciyi oncelikli olarak dusunelim bence. Sabri'nin olasi bir sakatliginda sag bekte problem yasayacagimizi dusunmeliyiz. Hoca Dany'i kullanirim diyor ama Dany cok hata yapan bir oyuncu, bir kere daha dusunmeli diyorum.Gercekleri gormek lazim.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

En gercekci yaklasim ekonomik sartlari göz önune alarak hareket etmek. GS bence bunu yapiyor, ve dogru buluyorum. Bu sene varolan yeteneklerden faydalanma senesi, sampiyonlar ligi, ligde bizleri heyecan dolu maclar bekliyor.

Ayrica bence halledilemesi gerekenlerin basinda gitmek isteyen oyunculari iyi bir fiyata göndermektir. Melo, Dzemaili gibi oyunculari elden cikartip para kazanmalilar, yerleri kolaylikla doldurulur bence....

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

GS'i taktir ile izliyorum, oyuna gelmezler insallah. Diger takimlari yaptigi is degil bence, kulupler dar bogaz icinde ama görunuyor ki farkinda degiller. GS'in bu tavrinin kemer sikma olarak degil de, imkanlari iyi degerlendirmeye calisiyor, diye görmeli. Ben bir taraftar olarak mevcut tavirdan memnunum (ama ilerde ne olur bilemeyiz :-) ).

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Baskilara boyun egmeyin, sorumlu davranin lutfen....su ana kadar aferin size. 'Bizim yildizlarimiz bize yeter' gercekten.

http://www.sporx.com/hamza-hamzaoglu-yi ... Q473567SXQ

Post Reply