Galatasaray 2015-2016

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: Galatasaray 2015-2016

Post by Selcuk Samli »

GS'in oyunculari yasli deniyor ya, bugun eski futbolcumuz simdi Akhisar Belediye'nin td'u Cihat Arslan'in roportajini okudum: "Avrupa'nin en yasli 2., Turkiye'nin ise en yasli ama en cok kosan takimiyiz" demis...

Merak ettim adale sakatliklari ile ilgili yabanci kaynakli bazi makaleler ve yazilar okudum. Genelde top sporcuda. Yani sporcunun dikkatli olmasi ve onlem almasi gerekiyor.Yazilanlar soyle:

1- Kalp atislarindaki degiskenligi(Ingilizce HRV) olcun diyor.Bu degiskenlik dusukse, yorgunluk ve asiri yukleme belirtisiymis, sakatlanma riski artiyormus.
2-"Nordic Hamstring Curls" egzersizini oneriyor.(cesitli arka bacak antremanlari).
3-D Vitamini seviyesini olcturun,dusuk olmamasi lazim.
4-Germe,esneme hareketlerini abartmayin diyor.Ozellikle maclardan once uzak durun diyor.
5-"Functional Movement Screen' denen adele gucu/durumu ve yorgunlugunu olcen bir test varmis, onu yapin diyor.Sonuca gore herhalde gucsuz olan adeleleri calistiriyorsun.

Kulup doktorlari, kondisyoneri biliyordur zaten bunlari, onlara danismadan kesinlikle birsey yapmamak lazim.

Bu arada Cristiano Ronaldo kendisine Madrid'de bir "saray" almis icine de koskoca bir "fitness" odasi yaptirmis.
Sir Alex Ferguson ziyaret etmis, ve o anlatmis.Icinde 2 havuz, sicak ve soguk,ve cesitli agirliklar,kondusyon aletleri varmis.Eksi 160 derecelik buz odasi varmis, maclardan sonra 10 dakika icine giriyormus. Dunyanin en iyi futbolcusu unvani kolay alinmiyor demek ki...
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Umarim dogru bir haberdir:

http://www.hurriyet.com.tr/burak-yilmaz ... u-40029569

Adeta transfer nagralari atiliyor; takimda dun Selcuk, Burak, Hamit, Lionel, ve Jason yoktu ona ragmen fena oynamadik. Bu takimin en fazla 2 oyuncuya ihtiyaci var: Bir forvet, bir de defansif orta saha.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:Umarim dogru bir haberdir:

http://www.hurriyet.com.tr/burak-yilmaz ... u-40029569

Adeta transfer nagralari atiliyor; takimda dun Selcuk, Burak, Hamit, Lionel, ve Jason yoktu ona ragmen fena oynamadik. Bu takimin en fazla 2 oyuncuya ihtiyaci var: Bir forvet, bir de defansif orta saha.
Bence mumkunse para ederken satsinlar bu pezevengi. GS'in bu seneki kamburunda bunun da rolu var. Hamza'nin ve Sabrinin altini oyanlardan. Bu Denizliye sokmez elbette. Selcuk ile adi Trabzon cetesine cikmis takimda. Selcuk gibi yetenekli birini bulmak zor ama bundan iyisi var Rize'nin buldugu gibi. Hem ucuz hem de saglam. Seyirci aptalca Olcan'i da bunlardan saniyor ama degil.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gazetelerde ve spor programlarinda yapilan yorumlari okuyorum/dinliyorum da bazilari garip geliyor.

Sporcular ve genellikle futbolcular hakkinda yapiliyor yorumlar. Sporcunun oyun kalitesini ne etkiler?
Beslenme, calisma, dinlenme, sakatliklar, mac oynamama, psikolojik etkenler, saha kalitesi, konsantrasyon, vb...

Yorum ornekleri verelim: (Carole yetersiz, kendi takiminda oynatir misin?) Adam 1.5 aydir sakatti, futbol oynamadi. Hem fiziksel, hem de psikolojik olarak 100% hazir degildir. Sakatliktan once gayet iyi oynuyordu, mesela Istanbul'daki Benfica macinda bayagi iyi oynadi.

(Jem Paul'u kim transfer etmis?) Jem Paul bu takima oynadigi bolgede 3. alternatif olarak geldi. Maliyeti dusuk.Kulubun maddi durumunu dusunursen yedek oyunculara cok fazla para harcaman mantikli olmaz. O fiyata Jem Paul'dan daha iyisini bulur musun? Belki bulursun. Ama, gelecek oyuncu GS adini duyunca 2-3 misli daha para istiyor, unutmamak lazim. Ben Jem Paul'u Eskisehir macinda seyretmistim, gayet iyi oynamisti. Kastamonu macinda neden kotu oynadi bilmiyorum, ona sormak lazim.O kadar da kotu bir oyuncu degil.Bence maci ciddiye alip iyi konsantre olmadi, problem orada. Oyle bir sey varsa hata tabii ki. Sporcunun rakibe gore konsantre olma luksu yok.

(Tarik hakkinda yapilan yorumlar). Bu adam A milli takima secilmis, bir zamanlar BJK de transfer etmek istiyordu. Simdiki durumunu anlamak guc. Bence hem fiziksel olarak zayif(fazla mac oynamiyor), hem de ozguveni gitmis.Transfer ederken hatiri sayilir bir para harcamissin, uzun donemli anlasma imzalamissin.En azindan bir seneligine, surekli oynayabilecegi bir takima kiralik olarak gitmeli. Kendi kariyeri icin bunu yapmali.

(Jose hakkindaki yorumlar) O da 3. alternatif olarak geldi, dusuk maliyetli.Futbolcu olmaz denmis. Ispanyol U-21 ulusal takim hocalari da futbolun "f" sinden anlamiyorlar demek ki...(Kastamonu macinda aldigi darbelerden cekinip oynamadi belki de)

Yorumlarda yapici olmak lazim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Meksikadan yeni transfer. Havaalaninda gosteri bile yapmis.

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 8392403730
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Begendim bayagi Cengiz Abi, bence transfer etsinler, taraftarlar da begenir:)

Bu arada alt yapimiz uykuya devam ediyor:

http://amkspor.sozcu.com.tr/2015/12/31/ ... ti-461484/

Altinordu son senelerde akilli isler yapti, yapmaya da devam ediyor.

Yonetim bence iyi baslamisti fakat bu son uc ayda hayal kirikligi yaratacak seyler yaptilar. Umarim 2016 yili, hatalarin az, olumlu gelismelerin fazla oldugu bir yil olur.

Iki oyuncu tavsiyemi de yapip konuyu kapatayim: Iki oyuncu da Rapid Wien'den; bir tanesi Florian Kainz(Esas yeri sol kanat, sag kanat ve forvet arkasi da oynuyor), bir tanesi de Philipp Schobesberger(Esas yeri sag kanat, forvet ve sol kanatta da oynuyor).

https://www.youtube.com/watch?v=8-6mIsr-pU0

https://www.youtube.com/watch?v=g2YVCZZdRQg

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Melo diye arkasindan hala goz yasi dokeniniz var diye soyluyorum. 2 hafta gec gittigini aklinizda tutarsaniz 17 maclik ilk yarida Seri A da 12 mac oynamis. Uc mac klubede oturmus yani. 12 macin hepsi 90 dakika degil. 12 macta Iki kirmizi kart gormus. Kirmizinin biri iki saridan. 4 de sari karti var hanzonun. Yani oynayamadigi 3 macin 2'si cezali olmasindan dolayi olmali. Son macinda takimin maglubiyetine sebeb oldu. Penalti yapti. Gol atildiktan sonra atildi. Demek ki bu direk kirmizidan iki mac ceza daha alacak maclar baslayinca. Boylece simdiden 4 mac cezali 12 mac sonunda. Burada bu seneki ilk yari performance verilmis. Tamam ben futbol bilmiyorum. Italyan hakemleri de bilmiyor olmalilar. Herif saatli bomba mubarek. Inter sepetler onu bu sene aklini basina almazsa. Galatasarayin verilmis sadakasi varmis. Ihale ustune kalacak time uc sene daha.

http://www.transfermarkt.com/felipe-mel ... eler/35537
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Melo yu kac paraya yolladilar, simdi kac paraya Donk'u aliyorlar, mukavelesi sezon sonunda bitecek oyuncuya bu para verilmez kardesim. GS sizin babanizin mali degil birakin yakasini artik sizi gidi isbilmez sahtekarlar sizi. Scout ekibi varmis mis, sicayim senin scout ekibine.

Ryan Donk İçin Verilen Bonservis, Taraftarları Kızdırdı
http://www.sondakika.com/haber/haber-ry ... i-8034177/
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Adebayor'un transferi konusuluyor.Bizde zaten tecrubeli forvetler var. Bir tane genc, basariya ac forvet alinmasi daha dogru olur. Bir oyuncu daha tavsiye ediyorum, hic dusunmeden alirdim:Lukas Spalvis.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Selcuk Samli wrote:Adebayor'un transferi konusuluyor.Bizde zaten tecrubeli forvetler var. Bir tane genc, basariya ac forvet alinmasi daha dogru olur. Bir oyuncu daha tavsiye ediyorum, hic dusunmeden alirdim:Lukas Spalvis.
Bir de video buldum.(Iskandinav arkadaslarim tavsiye etmisti):

https://www.youtube.com/watch?v=sw5vMmTDB-Q

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Evet kim demis esek muhabbetinden bir sey ogrenilmez diye. Stepinski'yi de arkadaslar sayesinde ogrendim:Henuz 20 yasinda...

https://www.youtube.com/watch?v=Ia8dxaUjCWQ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ne oldu hani bu pezevenkler adam gibi transfer yapacaklardi? Yine son dakikada bir suru capulcuyu transfer diye yutturacaklar yine demek. Bu arada Podolski guzelce yilbasi tatilini gecirdikten sonra sakatim diye Almanyada tedavi gorecekmis. En az iki uc lig macini kaciracakmis. Oh oh soyundan da koy sarkisini ogrenmis tedavide kullaniyormus. Hamit esoglu eseginden akil aldigi belli. Ne guzel kontrat yapiyorlar ama. Bu arada Denizli'yi de tebrik ederim. Bu furyayi kacirmadi. Emekli olmadan son volesini vurdu ve gol oldu. Hic ayiplamiyorum. Ben de olsam aynisini yapardim. Arkaniza gectim kasnaklayacam diye bosuna demedi adam.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bir oyuncu daha:Adam Gyurcso

https://www.youtube.com/watch?v=OhY8amkQQ3k

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

G.Saray'da paralar ikiser ikiser milyon euro gidiyor, scout ekibi bunu icaat etmis, acaba ne kadar izlemisler, cok merak ediyorum.

Kendisi hakkinda zerresine bir bilgim yok, Norvec ligini izlemiyorum ama bizim Tarik dan iyidir herhalde...orta yapsin, yerlerde surunmesin yeter. Söyle bir durum varmis...FB'ye gruplarda gol atmis mis :-D sidik yarisina devam yani.

Bu transfer million dollar (MD) icin yeter mi bilmiyorum, ama o daha ister...

http://www.hurriyet.com.tr/galatasaray- ... i-40038488

Catiya karsilik, kapali spor salonu...görusmeler Ankara da suruyormus...yönetimin yeni icaadi. Baskan'in secildikten sonra ne dedigini cok iyi hatirliyorum, spor salonu cepte + ustunu kapatmak vardi, simdi devletten anlayis bekliyor...ben devlet olsaydim ne cevap verecegimi cok iyi bilirdim...bu adamlar yönetici ise ben bilmem neyim. GS lisesini sorgulamaya baslar oldum, ne insanlar yetisiyormus diye.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gecen gun Melo hakkinda yazdiklarima tenezzul edilip bir cevap verilmedi. Dogrudur futbolcu degilim. Gencligimde sadece mahallede top deppikledim. Ama kor degilim Allaha sukur. Hurriyette Selahattin Duman da futbol analizcisi degil ama o da gormus iste.

http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/sel ... o_40039194
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply