Galatasaray 2015-2016

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: Galatasaray 2015-2016

Post by Selcuk Samli »

Abi Sportif AS ayri, kulup ayri; Mayis ayinda belli olur durum.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:Abi Sportif AS ayri, kulup ayri; Mayis ayinda belli olur durum.
Zaten sorun orda ya. Klup borc icinde ama sirket kara geciyor. UEFA da gotuyle guluyor olaya. Sen de kalkmissin bunu UEFA anlatmalari lazim diyorsun. Boyle seyler ancak Turkiyede oluyor. Kafasi calisan insan bunlara para kaptirip yatirim filan yapmiyor. UEFA da yemez boyle Ali Cengiz oyunlarini.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

UEFA anladigim kadariyla futbolun gelirlerine ve giderlerine bakiyor. Bu sermaye artirimi da bir gelir kaynagi secenegi.Hukuki bir yol, ve kullanirsan yeni kapital yaratirsin. Hisseler genelde cazip bir fiyatla sunuldugu icin, yatirimcilar ilgi gosteriyor.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:UEFA anladigim kadariyla futbolun gelirlerine ve giderlerine bakiyor. Bu sermaye artirimi da bir gelir kaynagi secenegi.Hukuki bir yol, ve kullanirsan yeni kapital yaratirsin. Hisseler genelde cazip bir fiyatla sunuldugu icin, yatirimcilar ilgi gosteriyor.
Ciddi bir yatirimci 160M avro borcu (bu da bilineni) olan ve hala bu borcu nasil kapayacagi bilinemeyen bir kurulusa para yatirmaz. Aklinla zoru olmadikca. Taraftar denen culsuz takimi ise dogru durust bilet alip maca gidemiyor. Iki yakalarini bir araya getirecek halde degiller cunku. Arenayi dolduramiyorsun. Bileklik alirsa alacak o da o kadar iste. Kendimizi kandirmayalim. Otel yapiyoruz ya da yaptik simdi hamam yapacagiz hikayesine UEFA'dakileri kandiramazlar. O devir degisti. Herkez cezaya hazirlansin. Dua edinde iki sene olmasin. Bu sene ne yapip yapip Avrupa vizesi alamazlarsa bu ceza ertelenecek. Bunun farkinda olan kac kisi var bilmiyorum cunku ne olacak ucunculuk dordunculuk GS icin seref degil diye sagda solda konusan bir suru dingil var. Cezanin uygulanmasi icin Avrupa hakki alana kadar ceza bekleyecek. Helvaci mi Baklavaci mi 1+1 olursa ucuz kurtardik sayin bile demis dun.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yine bir suru garip haber cikti; soylenti mi gercek mi bilmiyorum.Bir haber baskan birakacak diyor, biri de secime gidecek.

Baskan'in birakmasina hic gerek yok. Camiada bu kulubu duzluge cikaracak 2 kisi gordum, biri Dursun Baskan digeri de Adnan Ozturk. Hem soyledikleri seyler gercekci; hem de soylediklerini yapabilecek cesaretleri ve becerileri var.Baskan dusunsun bence; yonetimde memnun olmadigi isimler varsa tesekkur edip yollari ayirsin.Bunun icin secim sartsa secim de yapilsin.Mactan sonra tribunde kahkahalarla gulen yoneticiler varmis. Bir de baskanin fotografini gordum, uzuntu ve dusunce icinde otururken. Uzuldum hakikaten.Soylemesi kolay tabii ama moralini bozmasin; cunku duzluge cikmamiz icin gerekli olan varliklar elimizde var. Kollari sivayip baslamak gerekiyor sadece.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mustafa Hoca buyuk ihtimalle ayrilacak(resmi aciklama henuz gelmedi). Uzucu bir durum,hem hoca icin hem kulup icin.Ona destek vermeyen yoneticiler ve futbolcular daha cok uzulsun.

Bence takimin basina sezon sonuna kadar bir td dusunulsun; gelecek sezon icin Lucescu en iyi aday olur.Duyuyorum ki yeni genc takim yoneticimiz Mustafa Hoca'nin haberi olmadan goreve getirilmis. Boyle is yapilmaz kimse kusura bakmasin. Hocayla dalga gecen futbolcular varmis. Kulubu futbolcular yonetmez, yoneticiler yonetir. Hicbir futbolcu da td'un ve yonetimin onune cikamaz.

Bence yonetim otursun karsilikli saygi konusunda futbolculardan beklediklerini anlatsin. Teke tek yapsinlar toplantilari. Oyunculara sorulsun kalmak mi istiyorlar gitmek mi?Kalmaya gonullu olmayan her oyuncu gidebilir.GS formasina deger verecek, onurlandiracak oyuncular lazim bize. Ona gore gelecek sezonun programini yapmaya baslamalari faydali olur.

Luce kabul etmezse, Julen Lopetegui veya Jens Keller dusunulebilir. Bu sefer yabanci bir td dusunulsun.
Last edited by Selcuk Samli on Tue Mar 01, 2016 7:57 am, edited 1 time in total.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Denizlinin gitmesi lazim. Futbolcular altini oydu ve dibe vurdu. Buna da kendi kasindi. Bu isler boyle. GS basina genc dinamik biri getirilmeli. Lucescu gelmez. Gelmesi icin hicbir sebeb yok paradan baska. Bizde de o yok.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cengiz Akgun wrote:Denizlinin gitmesi lazim. Futbolcular altini oydu ve dibe vurdu. Buna da kendi kasindi. Bu isler boyle. GS basina genc dinamik biri getirilmeli. Lucescu gelmez. Gelmesi icin hicbir sebeb yok paradan baska. Bizde de o yok.
Hocalar zaten cok para kazaniyor abi, oyle Mourinho gibi para kazanan bir hocaya para yetismez de, Luce gelir . Luce'nin en son bakacagi sey de para olur bana sorarsan.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:
Cengiz Akgun wrote:Denizlinin gitmesi lazim. Futbolcular altini oydu ve dibe vurdu. Buna da kendi kasindi. Bu isler boyle. GS basina genc dinamik biri getirilmeli. Lucescu gelmez. Gelmesi icin hicbir sebeb yok paradan baska. Bizde de o yok.
Hocalar zaten cok para kazaniyor abi, oyle Mourinho gibi para kazanan bir hocaya para yetismez de, Luce gelir . Luce'nin en son bakacagi sey de para olur bana sorarsan.
Niye ki. S. Donetz'de istedigi herseyi elde ediyor para haricinde. GS onun gozunde bir Dunya markasi degil. GS'in hocasi olmasi ona SD'de olmasindan hicbir fazla bir un ve san getirmiyor. Italya ya da Ispanya ligleri varken neden Turkiyeyi dusunsun paranin disinda. Aptal mi saniyorsunuz adami? GS gibi UEFA ile basi belada borc gotunden akan bir klupde ne isi var adamin yahu?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugune kadar gidecek olsa giderdi Italya ve Ispanya'ya. Tam aksine SD'de iyi para kazaniyor. Ukrayna'daki gelismelerden memnun degil diye biliyorum. GS"in borcu olsa ne yazar; elinde kapi gibi gayrimenkulleri var. Kullanman lazim sadece.GS bir hocaya senede 3-4 milyon Euro odeyebilir(degecekse tabii.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:Bugune kadar gidecek olsa giderdi Italya ve Ispanya'ya. Tam aksine SD'de iyi para kazaniyor. Ukrayna'daki gelismelerden memnun degil diye biliyorum. GS"in borcu olsa ne yazar; elinde kapi gibi gayrimenkulleri var. Kullanman lazim sadece.GS bir hocaya senede 3-4 milyon Euro odeyebilir(degecekse tabii.
Inana Kirac onunda iki uc yilda yenip bitirlecegini bildigi icin asla Riva Miva olayina kimseyi yanistirmiyor. Bence de hakkli da. Bu borc doneminde cerez olacak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yonetim yetkiyi aldi diye biliyorum abi

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:Yonetim yetkiyi aldi diye biliyorum abi
ben sanmiyorum Selcuk. GS'in "Babasi" yani Godfather olmak kolay degil. Hic bana demokrasi kurul kongre filan demeyin. Adam perde arkasindan herseyi yonetiyor. Onun dediginin disina cikan yaniyor. Erman Toroglu gibi salliyorsun diyecek olan vardir. Ama senelerce bu adami izledim. Durum bu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mac sonrasi verilen demecleri dinliyorum...GS'i futboldan anlamayanlar yönetiyor. Acilen, yetkili, bu isten anlayan bir kac kisinin gelmesi gerekiyor...yönetim kadrosu yetersiz.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

UEFA beni sasirtmadi; gelecek sezon Avrupa maclarindan kazanabilecegimiz 3-4 milyon $ da kaybetmis olduk. Hem kulubun maddi gelirini kesiyorsun hem de hevesini, umidini, beklentilerini yerle bir ediyorsun. Cok yapici bir ceza hakikaten! Umarim CAS cezayi hafifletir.(CAS'a gidilecek mi bilmiyorum)

Ondan once hata bizim, yani genel kurulun. Senelerce bir suru gereksiz harcama yapildi, hicbir sey soylemedik, yapmadik. Bizim icin de aci bir ders olmus oldu.Bundan sonra daha da dikkatli para harcayip, kriterleri tutturmaliyiz.

Olasi bir sermaye artirimi arastirilmali ve dusunulmeli. Yapilacak transferler, ve gelecek bir yeni td var. Yani para gerekecek."Scouting" birimine buyuk is dusuyor, iyi ve nispeten ucuz maliyetli oyunculari bulmamiz gerekiyor.(Linnes'den memnunum ama Donk'dan memnun degilim mesela) Hoca adaylarimi siralarsam: 1-Mircea Lucescu 2-Jens Keller veya Julen Lopetegui 3-Fred Rutten olabilir.

Post Reply