Galatasaray 2015-2016

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Selcuk Samli

Re: Galatasaray 2015-2016

Post by Selcuk Samli »

Luce yine ders verdi. Bir suru transfer, yeni hoca, elenip gitti FB. Iste cok gol kacti falan filan... Iki mac oynandi atsaydin golleri, neredeydin?. Hasan'in yazdigi dogru, Shaktar bizi de, BJK'yi de elerdi. Shaktar D. Luce'nin cocugu gibi. Yavas yavas buyuttu onu. Sansasyonel transferler yapmadan, Avrupa'da iyi bilinen, saygi duyulan bir takim oldular. Baskanlari da vizyoner adammis. Luce'yi senelerdir bir yere birakmiyor. (Bazen kendi kendime keske Luce kalsaydi diyorum; kalsa ne olurdu bizim memlekette? Iki sene icinde tencere tava gonderirdik adami) Tam bir beyefendi, nesli tukenen eski zaman insani, kulturlu kaliteli bir Avrupa'li, sozu senet. Gecen sene kim kalirdi Ukrayna'da? Ulkede savas vardi, oyuncular kacmak uzereydi. Gelirdi Istanbul'a bogaza nazir otururdu. Ama baskanini yari yolda birakmadi. Iyi bir sezon diliyorum Shaktar'a.

Dursun Abi'nin GS'i cok iyi yerlere getirecegine inaniyorum, biraz zaman alacak ama olacak bu is. Iyi bir baslangic yaptigini dusunuyorum. Genc, beyefendi, kulubunu dusunen, caliskan, iyi bir td'muz de var. Bakalim gerekli sabiri gosterebilecek miyiz? Problem orada zaten.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu Shaktar her sene ikinci tura cikiyorken bu sene neden eleme oynadi. Ikinci olanlar eger Avrupada kazanip puan elde ediyorsa elemeye girmemeli. O zamanda bizimkiler sampiyon olsalarda kenfi.liglerinde belki eleme oynayacaklar. Neyse. Lucescu Turkiyede sampiyon olup rezil olanlardan. O yuzden iki kere dusunuyor.

Dursun agabey dedigine gore baskani taniyorsun Selcuk. Arkadasin Murat da artik burada gozukmedigine gore biraz bilgi versen. Adam baskan olana kadar pek kendini taniyan yoktu. Baskan olduktan beri de pek taniyan yok. Kafasina gore takiliyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu haber ne kadar dogru bilmiyorum ama beni heycanlandirdi...ciddi bir sinav olacak.

http://www.sondakika.com/haber/haber-ga ... d-7577403/
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cengiz Abi selam,

Tanimiyorum Dursun Abi'yi. Kongrede tanissam, kendisine ,GS'li usulu olarak, Dursun Abi diye hitap ederdim. Dursun Abi diye de yaziyorum, Dursun Baskan diye de.

Hakkinda tek bildigim(bir yazida okudugum kadariyla), cok genc bir yasta babasini kaybettigi, ve ondan sonra hayatta hep mucadele ettigi. GS Lisesi'ni bitirmis, sonra senin okuldan, ITU'den makina muhendisi olarak mezun olmus(yanlis hatirlamiyorsam, Isvicre'ye okumaya gitmek istedigini fakat maddi zorluklardan dolayi gidemedigini okumustum).Iyi bir ogrenciymis, simdi de iyi bir isadami.Hayatta herseyi kendi calismasi,ve zekasi sayesinde basarmis. Ornek alinacak bir insan.

Gordugum kadariyla medyatik bir insan degil, her dakika ortalikta gozukmekten hoslanmiyor, az konusup oz konusuyor.Goreve gelir gelmez tesisleri renove etmesini(yine bildigim kadariyla kulube fatura edilmemis), mali dengelere dikkat etmesini takdir ettim. Akademi ile ilgili, kulubun gayrimenkullerinin degerlendirilmesi ile ilgili gelismeler de var da, detayini bilmiyorum.
Belki bir gun bir aciklama yapar da, genel olarak gelismeleri anlatir(state of the union gibi :D )
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

FB medyasi elinden geleni yapiyor, moralleri bozulmasin diye...dereyi görmeden pacayi sivamak buna denir iste :-)

Sorunsuz bir camia, sansur uygulanmiyor, antrenmanda herkesin keyfi yerinde, maclarda oyuncularin hepsi 'arslan' parcasi, birbirlerini alkislayarak moral depoluyor...ve daha neler. Bakin su Atros bilmem ne takimina elenirlerse görun o zaman cumbusu, Isvec'in AIK takimini rahat gecmis bir takim...yabana alinacak bir ekip degil...

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/29768769.asp

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Es-Es Sercan'i istiyormus...Alper calimi, Tarik kaziginindan sonra o kulube gunahimi vermem.

Zlatan'i alsinlar....yeter be ahmak herifler, laf olsun diye yazip ciziyorlar.

Ozan asla 7 milyon etmez, 5 milyon da...veren versin...ama cok oyuncuyu öyle yok ettiler, gecmiste Genclerden Okan ve Tarik örnekleri var...Okan BJK'e gitmisti, Tarik ise FB....neyse GS bu transfere sakin bulasmasin.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

'Sen neymissin be abi' :-) Ben secimler öncesi demistim ama bu kadarini beklememistim acikcasi.

http://sampiy10.gazetevatan.com/istifa- ... y10-haber/

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ben bu oyuncuya yatirim yapilmasindan yanayim, yönetim sartlari yoklamali.

http://www.radikal.com.tr/spor/formanin ... im-1413465

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozan Tufan'a TS da teklif göturmus. Hadi bakalim....bastir parayi al Ozan'i, FB sartlari zorlamali diyorum, Volkan'i da kapsinlar, paket fiyat sudan ucuz, geeeeel geeeeel :-) 'Herkes konusur, FB alir' lafi dogru mu, görecegiz.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

'Kazanan' FB olmus, KAP'a bildirmisler. Umarim Ozan diger oyuncular gibi kaybolup gitmez.

Melo kalacak gibi, sosyal medyada boy gösteriyor, GS formasi bilmem ne...sorry Melo, seni kiniyorum acikcasi, gitseydin daha iyi olurdu. Sözde taraftarlara, alin size islanacak oyuncu, sIkarsa tabii, ve Sercan'nin yakasini birakin artik.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Volkan'i da baglamislar...FB ucuyor arkadaslar, sampiyonluk banko hedef 'evropa' olmali :-D

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ozan'a cok yazik olmus, evet maasi artti ama kariyeri bitebilir. Fenerbahce'de o mevkide en az 4 oyuncu var, evet Ozan kaleci harici her mevkide oynar ama Fenerde her mevki icin cok oyuncu var. Oyuncu harcama kurumu olmuslar zaten, bazen biz veya Besiktas almasin diye oyuncu aliyorlar kendi ihtiyaclari oldugundan degil.

Ozan bize ilac olurdu, bircok turlu kullanabilirdik ve bayagi oynayip kendini gelistirebilirdi. Ama biz 7 milyon veremezdik, hatta 15 Agustos UEFA toplantisina kadar sanirim birakin milyon 1 kurus bile veremeyecek durumdayiz kotamiz dolu, o yuzden transfer yapamiyoruz. Fener de bizim Ozan ile ilgilendigimizi duydu gelen haftayi beklemeden parayi bastirip aldi.

15inde UEFA olumsuz gorus verirse, Melo da gitmedigi icin hicbir transfer yapamayacagiz veya cok az maas isteyen adamlar alacagiz. En azindan cok iyi bir stoper almazsak isimiz zor. Kanadi kirik Bursa bile bizden her kafa topunu aldi cok pozisyon verdik.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yere saglam basan, iyi bir stoper sart (Sivok iyi bir alternatif olurdu, sanirim bedavaya Bursaspor'a gitti)...bunun disinda serefsiz medyayi tekrar huzurunuzda hatirlatmak istiyorum. Rezil herifler, kendi urettikleri haber uzerinden GS'a ve hocasina vuruyorlar, itibarsizlastiriyorlar. Yönetim defalarca finansal fair play, 15 Agustos demesine ragmen ayni asparagas haberler...yönetim, hoca ve taraftari birbirine dusurmek amaclari.

Ya ne bilgisiz, art niyetli insanlarsiniz siz. Satilik kalem degilsiniz buyuk ihtimal, ama hepiniz ayni tezgahin malisiniz, hepiniz, var olma mucadelesi verdiginiz, tipki meymenetsiz artistlerimiz gibi.

Not: Serefsizlerin en son haberi...Zlatan'in GS'a karsi sempatisi varmis...yakin cevresine bunu devamli dile getiriyormus...Hamza hoca mutsuzmus, suratindan belliymis.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sercan'i neden kiraya verdiler anlam veremiyorum. Forvet kalmadi takimda...Burak biraz fazla yanliz.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Hasan Tezcan wrote:Sercan'i neden kiraya verdiler anlam veremiyorum. Forvet kalmadi takimda...Burak biraz fazla yanliz.
Hasan'a katiliyorum, Burak'in alternatifsiz olmasi formunu olumsuz etkiliyor. Hamza hoca bugun canli yayinda bir alternatif forvet dusunuyoruz dedi, ayrica sayisal olarak sorun yasamamak icin de bir stoper de alabiliriz dedi. Sag bek kesinlikle dusunmuyoruz orda Sabri'ye yedek Tarik var istersek Hamit var hatta Koray bile oynar dedi. Aslinda hic transfer yapmasak da olur biz icimizden her eksikligi gideririz sadece oyuncular biraz performanslarini ve potansiyellerini artirmalari lazimmis. Performans anladik da potansiyel artirmak biraz zor. Burak'a alternatif olarak bir tek Umut kaldi o da zaten potansiyelinin ust duzeyini zorlamis durumda!

15 Agustos'tan bahsedildi onun sonucuna gore dusundugumuz oyuncular var dedi. Bence karar olumlu olursa dusundukleri isimler saglam isimler. Olmazsa gelecek adamlar bence Trabzon'a yazda gidip gozden dusen Ugur, ve forvet icin Niasse. Olumlu cevap gelirse mevki ve isim veremem dedi Hamza hoca.

Simdilik en saglam transfer Melo oldu, o da 3 sezon uzatti 2.6 milyon Euro garanti para ama her sezon sonu iki tarafin da sozlesmeyi fes etme hakki bulunuyor. Yani begenmezsek maliyetsiz gonderebiliriz. Bu da akillica bir hamle olmus.

Post Reply