HAZİRAN AYI DİVAN TOPLANTISI...

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Adem Aygun

HAZİRAN AYI DİVAN TOPLANTISI...

Post by Adem Aygun »

Galatasaray Spor Kulübü, Haziran Ayı Olağan Divan Toplantısı, bugün Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

Divan toplantısında Başkan Dursun Özbek, yönetim kurulu üyeleri ile diğer kurul üyeleri mazbatalarını aldı. Divan Başkanı İrfan Aktar, Başkan Dursun Özbek'in geçmiş yönetimde mali disiplini sağlama yönünde önemli adımlar attığını belirtti ve Özbek'in kendi başkanlığı döneminde de bu disiplini sürdürmesini temenni etti.

Florya Basketbol Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda futbol takımımızın 20. lig şampiyonluğu da kutlandı. Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst, geçmiş yönetimde Başkan Yardımcısı olan Abdurrahim Albayrak ve teknik direktörümüz Hamza Hamzaoğlu’na, Divan Başarı Beratı verildi. Bu üç isim Divan üyeleri tarafından ayakta alkışlandı.

Ardından başkan Dursun Özbek gelecek dönemle ilgili divan üyelerine açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek, "Önceki yönetimdeki arkadaşlarıma ve başkanım sevgili Duygun Ağabey'e öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Galatasaray'da görevin ağırlığını ben ve arkadaşlarım yüreğimizde hissediyoruz. Galatasaray'ı önceki değerli 35 başkanımızın ulaştırdığı bu seviyenin de ilerisine taşımak için çalışacağıma söz veriyorum. Mali disiplini sağlarken öncelikle tasarruf yaparak disiplinli yol aldık. Galatasaray'ın büyük imkanları var. Tasarrufu da yanlış anlamayın, başarı için gerekli harcamaları savurgan olmadan yapacağız. Gözünüz arkada kalmasın; kulübü en iyi şekilde yöneteceğiz ve Galatasaray'ı ileriye taşıyacağız şüpheniz olmasın. Duygun Yarsuvat'tan çok şey öğrendim. O'nun çalışmalarını anlatmak bitmez" diye konuştu.

Bu konuşmanın ardından Başkan Dursun Özbek, Galatasaray Spor Kulübü 35. Başkanı Duygun Yarsuvat'a kulüp adına plaket verdi. Ardından kürsüye çıkan Duygun Yarsuvat ve şu konuşmayı yaptı.

"Dursun çok şey anlattı ama biz çok şey yapmadık. Galatasaray'ın kendi içinde öyle bir enerji var ki, bu enerji Galatasaray'ı başarıya taşıdı. Hiç kimse tek başına bir şey yapmadı ortak çalışma ile oldu. Kimse Galatasaray'a küsmemeli ve bu kapıdan çıkmamalı. Galatasaray'a küsüp gidenler bir daha geri dönemezler. Bu kupalar Galatasaray'ın, kimsenin değil. Müzemizde kalacak. Bu kupalara özel dolaplar yaptırmak istedim. Çok daha fazla dolap lazım, çünkü Galatasaray'ın alacağı daha çok kupalar var.”

Divan toplantısında Galatasaray'ın yaşayan en yaşlı başkanı olan Ali Tanrıyar'a özel bir plaket verildi. Başkanlardan Ali Tanrıyar da kısa bir konuşma yaptı ve sözlerini "Galatasaray benim her şeyim" diyerek bitirdi. Ali Tanrıyar tüm üyelerce ayakta alkışlandı.

Galatasaray Spor Kulübü Yardımlaşma ve Dayanışma Sandığı Oral Yılmaz da, Başkan Dursun Özbek ile Başkanlarımızdan Duygun Yarsuvat’a plaket takdim etti.

Toplantının ardından, divan üyeleri mangal partisinde buluştu
TALİHİM YOK,BAHTİM SARI-KIRMIZI

Post Reply