Sampiyonlar Ligi 2015/2016

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Sampiyonlar Ligi 2015/2016

Post by Hasan Tezcan »

Sampiyonlar ligi kurasi TSI 18:45 cekiliyor.
1 - Barcelona, Chelsea, Bayern München, Juventus, Benfica, Paris SG, Zenit Sankt Petersburg, PSV Eindhoven.
2 - Real Madrid, Atlético Madrid, FC Porto, Arsenal, Valencia, Manchester City, Manchester United, Leverkusen.
3 - Shakhtar Donetsk, Sevilla, Lyon, Dynamo Kiev, Olympiakos, Galatasaray, Roma, CSKA Moskva.
4 - Borussia Mönchengladbach, Wolfsburg, Dinamo Zagreb, Maccabi Tel Aviv, KAA Gent, Malmö FF, FC Astana, Bate Borisov.
Tahmin ediyorum...Juventus, Arsenal, Gent cikacak.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Nezih Gunal

Re: Sampiyonlar Ligi 2015/2016

Post by Nezih Gunal »

Benfica, Athletico Madrid, Galatasaray, Astana Grup C takimlari. Hic de fena degil.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Nezih Gunal wrote:Benfica, Athletico Madrid, Galatasaray, Astana Grup C takimlari. Hic de fena degil.
Bence super kura :-D

Adem Aygun

Post by Adem Aygun »

Şampiyonlar Ligi'nde Türkiye'nin tek temsilcisi Galatasaray'ın gruplardaki rakipleri belli oldu.

Sarı kırmızılı takımın Şampiyonlar Ligi gruplarındaki rakipleri bugün Monaco'da çekilen kura ile belirlendi.

C grubunda mücadele edecek olan Galatasaray, Benfica, Atletico Madrid ve Astana ile eşleşti.

Şampiyonlar Ligi'nde gruplar şu şekilde oluştu:

A Grubu: PSG, Real Madrid, Shakhtar Donetsk, Malmö

B Grubu: PSV, Manchester United, CSKA Moskova, Wolfsburg

C Grubu: Benfica, Atletico Madrid, GALATASARAY, Astana

D Grubu: Juventus, Manchester City, Sevilla, Mönchengladbach

E Grubu: Barcelona, Leverkusen, Roma, BATE

F Grubu: Bayern Münih, Arsenal, Olympiakos, Dinamo Zagreb

G Grubu: Chelsea, Porto, Dynamo Kiev, M. Tel Aviv

H Grubu: Zenit, Valencia, Lyon, Gent

Gruplarda ilk maçlar 15-16 Eylül tarihlerinde oynanacak. Diğer maçların programı şu şekilde 29-30 Eylül, 20-21 Ekim, 3-4 Kasım, 24-25 Kasım, 8-9 Aralık.
TALİHİM YOK,BAHTİM SARI-KIRMIZI

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bal akiyor kiclarindan bal ama bu hiyarlar bunu da Burak Durak filan diyerek ellerine yuzlerine bulastirirlar saniyorum.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bence zor bir kura cektiler, beklenti yuksek...sabirsiz milletiz, herseyi yakip, yikiyor, bitiriyoruz. Yanlis tercihler pesindeyiz, yabanci hayranligimiz ters tepiyor her zaman. Nerede var bir mokluk...

Adem Aygun

Post by Adem Aygun »

Galatasaray Futbol Takımı, UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu ilk maçında Atletico Madrid ile karşılaşacak. Ali Sami Yen Spor Kompleksi'ndeki mücadele, bu akşam saat 21.45'ten itibaren TRT 1'den naklen yayınlanacak.

Galatasaray: Avrupa Kupalarında 262. Kez
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 2015-2016 sezonunun açılışını Atletico Madrid ile yapacak olan Galatasaray, Avrupa kupaları tarihindeki 262. karşılaşmasına çıkacak. Daha önce 261 müsabakada 97 galibiyet alan takımımız, 67 maçta eşitliği bozamazken 97 mücadeleden mağlubiyetle ayrılmak durumunda kaldı. Galatasaray, bu maçlarda rakip fileleri 361 kez havalandırırken kalesinde 387 gol gördü.

Galatasaray: Atletico ile Beşinci Kez
Galatasaray, bu akşamki maçla birlikte Avrupa kupaları tarihinde beşinci kez Atletico Madrid'e rakip olacak. İlk olarak 1973-1974 sezonunda UEFA Şampiyon Kulüpler Kupası birinci turunda karşılaşan iki takımdan Galatasaray, rakibi ile deplasmanda oynadığı ilk maçtan golsüz eşitlikle döndükten sonra, uzatma bölümüne geçilen İnönü Stadı'ndaki karşılaşmanın 100. dakikasında kalesinde gördüğü golün ardından turu 1-0'lık skorla kaybetmişti. Atletico, Galatasaray'dan sonra ise sırasıyla Dinamo Bükreş, Kızılyıldız ve Celtic'i eleyerek finale yükselse de Bayern Münih'e 1-1 ve 0-4'lük skorlarla elenmişti.

Galatasaray ile Atletico Madrid, 2009-2010 sezonunda ise UEFA Avrupa Ligi'nde birbirlerine rakip oldu. UEFA Şampiyonlar Ligi grubunda üçüncü sırayı aldıktan sonra Avrupa Ligi'ne geçiş yapan İspanya temsilcisi, Vicente Calderon'daki ilk karşılaşmadan 1-1'lik eşitlikle ayrıldı. Ali Sami Yen Stadı'ndaki ikinci maçta ise Simao ve Kader Keita'nın karşılıklı gollerinin ardından eşitliği son dakikadaki golüyle bozan isim Diego Forlan oluyordu. Galatasaray'ı toplamda 3-2 ile geçen Atletico Madrid, daha sonra sırasıyla Sporting CP, Valencia ve Liverpool'u eleyerek finalde Fulham ile karşılaştı. Normal süresi 1-1'lik eşitlikle tamamlanan mücadeleyi Diego Forlan'ın golüyle 2-1 kazanan Madrid temsilcisi, UEFA Avrupa Ligi'nde şampiyonluğa ulaştı.

Galatasaray: İspanya Temsilcileri ile 30. Kez
Galatasaray, Atletico Madrid maçıyla birlikte Avrupa kupalarında 30. kez bir İspanya temsilcisi ile karşılaşacak. Daha önceki 29 eşleşmede rakiplerine sekiz kez üstünlük kuran takımımız, Real Madrid'i üç ve Real Mallorca'yı iki kez mağlup ederken Barcelona, Deportivo ve Athletic karşısında birer defa galip tarafta kalmayı başardı.

Galatasaray, İspanya temsilcileri ile oynadığı altı maçta eşitliği bozamazken rakiplerine 15 kez mağlup oldu. Bu maçlarda fileleri 31 kez sarsan takımımız, 53 gole engel olamadı.

Atletico Madrid ise Galatasaray'ın yanı sıra UEFA organizasyonlarında Trabzonspor, Ankaragücü, Erciyesspor ve Beşiktaş ile karşılaştı. Rakibimiz, Türkiye temsilcileri önündeki 12 müsabakada sekiz galibiyet ve üç beraberlik alırken bir kez mağlup oldu.

Atletico Madrid: Son Beş Yılın En İyi Beşinde
La Liga'da 2014-2015 sezonunu üçüncü sırada tamamlayan Atletico Madrid, UEFA organizasyonlarında son beş senede en fazla puan toplayan beşinci takım olmasına rağmen, yeni kurallar gereği ikinci kategoriden kura çekimine katıldı. Bu süreçte 2010-2011 sezonunda UEFA Avrupa Ligi grup aşamasında kalan, 2011-2012 sezonunda aynı organizasyonda şampiyon olan ve 2012-2013 sezonunda son 32 takım arasında bulunan Atletico, 2013-2014 sezonunda final oynadığı UEFA Şampiyonlar Ligi'nde geçtiğimiz sezon ise çeyrek final gördü. Rakibimiz, böylece son beş yıldaki performansıyla Real Madrid, Barcelona, Bayern ve Chelsea'nin ardından en fazla puan toplayan takım olmayı başardı.

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde ilk maç haftasının programı şu şekilde:

15 Eylül 2015 Salı

21.45 PSG - Malmö (Parc des Princes)

21.45 Real Madrid - Shakhtar (Estadio Santiago Bernabeu)

21.45 PSV - Man United (PSV Stadion)

21.45 Wolfsburg - CSKA (VfL Wolfsburg Arena)

21.45 Galatasaray - Atletico (Ali Sami Yen Spor Kompleksi)

21.45 Benfica - Astana (Estadio do Sport Lisboa e Benfica)

21.45 Sevilla - Mönchengladbach (Estadio Ramon Sanchez Pizjuan)

21.45 Man City - Juventus (City of Manchester Stadium)

16 Eylül 2015 Çarşamba

21.45 Leverkusen - BATE (BayArena)

21.45 Roma - Barcelona (Stadio Olimpico)

21.45 Dinamo Zagreb - Arsenal (Stadion Maksimir)

21.45 Olympiacos - Bayern (Stadio Georgios Karaiskakis)

21.45 Dynamo Kyiv - Porto (NSK Olimpiyskiy)

21.45 Chelsea - Maccabi Tel-Aviv (Stamford Bridge)

21.45 Valencia - Zenit (Estadi de Mestalla)

21.45 Gent - Lyon (KAA Gent Stadium)

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hakan Balta formda diye ön libero oynuyor. Rakip takima sirti dönuk oynamalari, aptalca top kaptirmalar golu getirdi.

Sahanin en kötusu bence Emre Colak. GS'da orta saha diye birsey kalmamis.

2-0 oldu...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ilk yari sona erdi...takimin ackordu bozuk....Hakan Balta ikinci yari buyuk ihtimal eski yerine gider veya degistirilir. Hamza Burak'a nasil katlaniyor anlam veremiyorum...oynamasinin ne anlami var, Hakan Sukur'un 'sabanligi' tutardi birsey demezdim, normal derdim, gol kaciriyordu, ama Burak top kaptiriyor, aptalca fauller, bos kosular yapiyor. Ilk devre hangi topa dogru hamle yapti söylermisiniz...Emre Colak isliklar esliginde cikti, seyirciye yaptigi hareket mac boyunca yaptiklari kadar bos ve anlamsiz

Benfica 0:0 Astana (ilk yari sonucu), cantada keklik diyenlere...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bugun kalite farki vardi, GS gucunden cok kaybetmis, ayari bozulmus. Forvette Burak'a katlandi, inanilir gibi degil ama anliyorum, cikaramazdi, bu gidisle basini yiyecek. Burak takimi resmen 10 kisi birakti bugun. Rakip takim tam bir takim, tas gibi, basiyor, tempo ayari yapiyor, ne ararsaniz var. Bu maca cok iyi hazirlanmislar.

GS Kevin tarzindan bir oyuncuyu cok arayacak. Bugun FIFA'dan olumsuz cevap gelmis.

Adem Aygun

Post by Adem Aygun »

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu ilk maçında Galatasaray, İspanyol ekibi Atletico Madrid ile Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nde karşılaştı.

UEFA Şampiyonlar Ligi C grubu ilk maçında Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nde Atletico Madrid ile karşılaşan Galatasaray, sahadan 2-0'lık mağlubiyetle ayrıldı.

Karşılaşmanın ilk yarısı konuk ekip Atletico Madrid'in 2-0'lık üstünlüğü ile sonuçlandı. İspanyol ekibin gollerini 18 ve 25. dakikada Antoine Griezmann kaydetti.

İkinci yarıda daha baskılı taraf olan takımımız, fırsatlardan yararlanamayınca karşılaşma 2-0 İspanyol ekibi lehine sonuçlandı.

Galatasaray’ın Atletico Madrid karşısındaki ilk 11’i:

Galatasaray XI: Muslera, Sabri, Semih, Denayer, Carole, Selçuk, Hakan Balta, Emre Çolak, Sneijder, Burak, Podolski.

Yedekler: Cenk Gönen, Koray Günter, Jose Rodriguez, Yasin Öztekin, Umut Bulut, Sinan Gümüş, Olcan Adın.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Maci izlemedim ama oyunla ilgili yorum yapmadan bazi seyler yazabilirim.

SL'de 1. kategori takimi olan, La Liga'da Barcelona ve RM'i bile zorlayan bir takimla oynuyorsun, bu takim Istanbul'a geliyor, ama tribunleri tamamen doldurmamissin. Kulubun durumunu az cok biliyorsun, onumuzdeki 2-3 senelik surec icinde Avrupa kupalarina katilamama riskini bile tasiyorsun. Butun bunlara ragmen kulubun baskani ve yonetim elindeki degerli oyunculari birakmiyor(Melo ve Telles ayrilmak istemeseler onlari da tutmaya niyetli),bir de ustune Podolski'yi transfer ediyor ama begenmiyorsun. Bir de Jose, Lionel, Jason, Cenk gibi yetenekli oyuncular transfer ediliyor.Kulubun bunyesinde ,tek tuk, yetisen Sabri, Semih, Emre gibi oyunculari da begenmiyorsun. Macin favorisi, Barca ve Real'e bile sahayi dar eden Atletico kazaniyor, yonetimi istifaya davet ediyorsun.Ve, 40 senedir futbol seyreden ben buna anlam veremiyorum.

Hamza Hoca'nin 3'lu orta saha ile baslayabilecegini tahmin etmistim,ben Emre-Selcuk-Jose ile baslar diye dusunmustum. Daha once hic orada oynatmadigi Hakan ile baslayarak bence hata yapmis. Emre'yi gecen sezon o mevkide denemisti, fena da oynamamisti. Dun galiba oyun disiplininden kopmus ve hoca ilk yarida cikarmis.
Bu uclu orta saha isi dusunce olarak, teorik olarak iyi ama pratikte bizim takim iyi uygulayamiyor galiba.O yuzden klasik duzende oynamak yine en iyi secenek olacak gibi.
nefvakfi.org

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Hasan'in da yazdigi gibi Hakan'in on libero oynamasi pek iyi olmadi, ilk golu onun buyuk hatasindan yedik. Sag taraftan orta gelecegi acikken topu izlerken yakalandi ve tuttugu adam rahat bir sekilde pozisyon alip ortayi iyi degerlendirdi ve cok rahat golunu atti.

Bu mac deneme yapma maci degildi. Denayer her durumda defansin gobeginde banko oynar. Ondan sonra yanina adam secsinler ya Semih ya Hakan. Hepsi oynasin diye Hakan'i on libero oynatmak ozellikle bu macta bu denemeyi yapmak cok yanlis. Zaten Mersin macinda niye Denayer ilk 11 oynamadi anlamadim. Bu mac icin deneme yapmak icin tam firsatti.

Son olarak da forvet eksigimiz aksam siritti. Burak kotu oynadigi zaman veya oyuna ikinci forvet almak istedigimizde alternatif olarak Umut varsa kadro planlamisnda ciddi hata var. Umut'tan vazgecip artik Sinan'i oynatsin bence en azindan cocuk piser. Niasse'yi almak lazimdi onu da taraftar sagolsun cok tepki verince burasi Akhisar degil deyince yonetim de Hamza istemesine ragmen almadi. Maliyeti de cok uygundu kiralik olarak. Yazik simdi her maci forvetsiz oynayacagiz. Burak cok yalniz kaliyor ve zorlandigimiz zaman kanat forvet disinda destek yok. Podolski de cok kotu, tam nerde oynuyor ne yapiyor belli degil kendisi de bilmiyor sanirim. Sansi da yok net bir gol pozisyonunda bos yerde topa vuracakken cime takilip dustu!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Taraftarin yapacagi tek sey destek vermek. GS bu sezonu atlatacak anlinin aki ile kismetse...en iyisini yapmaya calistiklari muddetce kimse kötu laf söylemez zaten...ama Emre Colak ve Burak Yilmaz'in biraz özelestiri yapmasi gerekiyor dunku mac uzerine. Iyi degillerdi, daha iyisini yapabilirlerdi. Ayni söz Lukas icinde gecerli, dunya sampiyonuna takilip dusmek yakismadi mesela. Hamza hocada özelestiri yapmali, medya huzurunda degil tabii, ama kurmaylariyla.

TS maclarini hep sevmisimdir, TS'u severim, en oynayan kazansin...favori bence TS.

Neyse hep destek, tam destek.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu yazi hakkinda nerede yorum yapayim bilemedim. Burayi sectim:)

http://www.sabah.com.tr/yazarlar/uluc/2 ... lay-ediyor

"Yazima soyle baslayim: Mutevazi, ve gercekci olursan, parani dikkatli harcarsan,buyuk konusmazsan cogu kimse seni begenmez.

Baskan cikti gercekleri soyledi. Kulubun durumunu anlatti. Maalesef bu kadar cok problem olunca baskanlar ve yoneticiler biraz da kurtarici rolunde gorev yapiyorlar. Firtinali, dev dalgali bir denizde seyir edecegiz ama sonunda guzel bir limana yanasacagimiza inaniyorum.

Hamza Hoca da gercekleri soyledi. Atletico Madrid favoriydi. Bu demek degil ki maci kaybetmek icin cikacaksin. Atletico'ya karsi tabii ki dikkatli oynaman lazim, bu seni kucuk dusurmez. Atletico macini kaybetsen ne olur? Kimse sana gelip niye kaybettin demez? Onun icin hoca yenilgi icin bahane aramaz. Ben cok maca gittim. Bu tip maclara giderken yenme ihtimalinin az oldugunu bilirsin, ama 10% sansin bile olsa bir umutla maca gidersin. O umut seni maca goturur. Hoca favori Atletico dedi diye maca gitmemezlik etmezsin. Farzedelim ki 100% yenileceksin, merak eder yine maca gidersin. Rakibin Atletico, 2 sene oncenin SL finalisti. Arda oynamis senelerce. Futboldan hic anlamasan da, magazin haberlerinde okuduklarindan merak eder gidersin. Her halukarda gidersin. (Maddi durumu iyi olmadigi icin gidemeyenleri ayri tutuyorum)

Simeone futbolculari konsantrasyonunu kaybetmesin diye favori degiliz dedi. Yoksa favori olduklarini bilmez mi? Hakan Balta'yi orta sahada oynatmakla hata yapti hoca, ona katiliyorum.Elinde dos olarak oynatacagi iki oyuncu var, ikisi de sakat (Hamit, Aurelien). Hoca da surekli oyuncu deniyor. Melo gittikten sonra kimse kapatamadi o acigi. Hoca biraz da sanssiz ve caresiz. Uclu orta sahayi begenmiyor Uluc. Korkakca buluyor. 2000 yilinda Avrupa'nin zirvesindeyken de uclu orta saha ile oynardik. Korkuyor muyduk o zaman da? Mantik dogru ama, elimizdeki oyuncu yapisi o sistemi uygulayamiyor. Olay korkaklik degil yani.

Gecen sezon (Uluc'un dedigi gibi) FB ve BJK bize sampiyonlugu hediye ettiginde, ozellikle,son maclarda, 2'li orta saha, 2 kanat oyuncusu ile oynuyorduk. Uluc'un savundugu gibi. O maclarin kahramani genellikle Muslera oluyordu. Ortada bir problem vardi yani. Hoca'nin alternatif aramasi kadar dogal bir sey olamaz. Ama, 2'li orta sahayi, uclu orta sahadan daha iyi oynadigimiz kesin.Ozet olarak defansif zaaf simdilik bir yere gitmeyecek.

Emre, Uluc'un dedigi kadar kotu bir oyuncu kesinlikle degil. Daha iyi olabilme kapasitesi var mi? Tabii ki var. Bazi seyleri eksik yaptigi kesin. Ama,Bruma'dan daha yararli oldugunu soyleyebilirim.

Atletico gibi takimlar frene basarsa, konsantrasyonu kaybederse ustlerine gidebilirsin. Genelde oyunun kontrolu onlarda olur. Bizim rakibimiz Atletico degil, biz esas rakiplerimizle ilgilenelim."

GS TV'de Ergun Penbe ve Levent Tuzemen'in konuk oldugu bir program var. Begenerek izliyorum. Mactan onceki koreografi super olmus, taraftarin eline saglik hakikaten. Tuzemen bir hususa dikkat cekti, bence de cok onemli. Kazakistan'daki saha suni cimmis. O sahaya uygun krampon lazim dedi. Kesinlikle o zemine uygun kramponla gidilmeli oraya, sakasi yok. Seneler once Liverpool macinda Murat Sozkesen'in basina gelen unutulmasin!
nefvakfi.org

Post Reply