TSL 9.Hafta: Fenerbahce 1:1 G.Saray (Olcan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

TSL 9.Hafta: Fenerbahce 1:1 G.Saray (Olcan)

Post by Cengiz Akgun »

Yine yeniliriz herhalde. Bu saatten sonra futbol ile olmasa bile doverek yenecekler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Re: TSL 9.Hafta: Fenerbahce Galatasaray

Post by Selcuk Samli »

Bu mac icin soyleyecegim: futbolcularimiz mumkun oldugu kadar rahat olsunlar; strese girince daha iyi oynamiyorlar, daha iyi konsantre olmuyorlar. Kazanirsak super olur, kaybedersek de dunyanin sonu degil. Ciksinlar toplarini oynasinlar, kalitelerini gostersinler.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Adasin Selcuk Inan da ayni seyleri soyledi. Kazanamadigimiz kac kere de yine sampiyon olduk asil taraftarlar kendilerine basli yapiyor dedi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Adas akilli adam Cengiz Abi :D
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: TSL 9.Hafta: Fenerbahce Galatasaray 1-0

Post by Hasan Tezcan »

Selcuk Bilal ikilisi bugun cok tutuktu, hata orani yuksek oynadilar. Buna bilhassa Yasin'nin kötu oyununu da ekleyebiliriz. FB orta sahasi GS'in orta sahasini bozguna ugratti diyebiliriz, ama buna care var...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: TSL 9.Hafta: Fenerbahce Galatasaray 1-0

Post by Hasan Tezcan »

GS iyi mucadele örnegi gösterdi, sakin kafa ile oynadilar, bence dogru oynadilar, ama bu kadar tutuk olmalarina anlam veremedim...yorgunluk diyelim. Mac 1:1 berabere bitti.

Mehmet Marsan

Re: TSL 9.Hafta: Fenerbahce 1:1 G.Saray (Olcan)

Post by Mehmet Marsan »

Fenerin taktigi Wesley'e sert mudahalerle yildirmakdi. Hakem sari kartlari cikarinca Wesley oyuna ikinci yarida dahil olabildi, pozisyona girebildik. Pedo, Umut rezilleri oynadilar, poziyona giremediler. 1-1 iyidir.

Adem Aygun

Post by Adem Aygun »

Galatasaray Futbol Takımı, Spor Toto Süper Lig’in dokuzuncu haftasında Fenerbahçe ile karşılaştı.

Spor Toto Süper Lig'im 9. haftasında Galatasaray, deplasmanda Fenerbahçe ile karşılaştı. İlk yarıda Diego Ribas, ikinci yarıda Olcan Adın'ın golleriyle karşılaşma 1-1'lik beraberlik ile sonuçlandı.

Karşılaşmanın 37. dakikasında Gökhan Gönül'ün ortasında Muslera, Van Persie'nin önünde topu çeldi, ondan seken topta Diego Ribas bekletmeden vurdu ve ev sahibini öne geçirdi.

Karşılaşmanın ilk yarısının son dakikasında Josef De Souza, Sneijder'e çok sert bir faul yaptı. Hollandalı oyuncu sedye ile oyun alanı dışına geldi ancak ikinci yarıda oyuna devam etti.

Karşılaşmanın ikinci yarısının son bölümünde ataklarını sıklaştıran Galatasaray, 83. dakikada bir korner kazandı. Sneijder'in pas ile kullandığı kornerin ardından Hollandalı yıldız ceza sahasına kavisli ve sert bir orta gönderdi. Arka direkte iyi yükselen ikinci yarıda oyuna dahil olan Olcan Adın darbeli bir kafa vuruşu ile skoru 1-1'e getirdi.

Beraberliğin ardından kalan sürede galibiyet golünü isteyen sarı kırmızılılar gelişen ataklardan sonuç alamadı ve mücadele 1-1'lik skorla sonuçlandı.

Fenerbahçe-Galatasaray mücadelesinin önemli anları için tıklayın.

Galatasaray'ın Fenerbahçe karşısındaki ilk 11'i:

Galatasaray XI: Muslera, Sabri, Chedjou, Hakan, Carole, Bilal, Selçuk, Yasin, Sneijder, Podolski, Umut.

Yedekler. Cenk Gönen, Jose Rodriguez, Burak Yılmaz, Sinan Gümüş, Semih Kaya, Olcan Adın, Jason Denayer.
TALİHİM YOK,BAHTİM SARI-KIRMIZI

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben de ozetleri gordum. TRT Stadyumdaki programi izledim. TRT'deki Denizli ve Hakan Uysal dengeli adamlar. Yonetmen Ersin de efendi bir cocuk. Snijder tam bir dayak yedi dedi Soza'dan. Ilk yari sariyi hakem gormedi diye yorumladilar. Ba'nin Burak'a yaptigi diz nasil kacirmis kale cizgisi hakemi bilmiyorum. Burak'a atilan omuz penalti. Ben verirdim. Aydinus'un macasi yemedi. Perra komik adam. Aziz aradigi adami bulmus. Ozetlerde FB'nin uc dort gol kacirdigi dogru. Ama yorumcular Burak girmesinden sonra mac dondu GS ikinci yari hakimdi dediler. Hamza'da ozellikle Podolski'nin oyunundan hic memnun kalnadigini soyledi. Olcan konusunda sevindim. Adam cok horlanmisti. Denizli tecrubeli adam. GS bu macla Olcan'i kazandi. Benfica macinda taraftarin tepkisi cok kotu idi. Bu mac Arenada olsa Hamza Olcan'i oyuna suremezdi bugun dedi. Hakli idi. Neden bilmiyorum 17 mactir Saracoglundan eli bos donuyorlar. Bir puan da benim icin bos sayilir. Ozetlerin basinda mac baslarken Hamza dua ediyor. Bu da pek hos degildi. Dua edeceksen icinden et. Hiristiyan oyuncularin maca girerken hac cikarmalari bizimkileri besmele cekmelerini anlarimda boyle iki eli acip yuzu ogusturarak amin denecekse soyunma odasinda yap. Aziz zaten burada odleri boklarina karisiyor yine tir tir titriyecekler demisken bu hareketi moral bozucu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Gazetelerde Fener'in golunun ofsayt olup, olmadigi yazilari var. Kimse yazmiyorki gol verilmis, yapacak bi sey yok. Tartisilmasi gereken tecrubeli gecinen, milyonlar alan Van Persie ofsaytda umursamaz bir halde topu beklemesi.

Mehmet Topal'i adam zannederdim, meslektasi Wesley'in topuguna acimasizca tekme atti. Belli emir buyuk yerden gelmis. 17 senedir her tedbiri alarak bize yenilmiyorlar.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:Gazetelerde Fener'in golunun ofsayt olup, olmadigi yazilari var. Kimse yazmiyorki gol verilmis, yapacak bi sey yok. Tartisilmasi gereken tecrubeli gecinen, milyonlar alan Van Persie ofsaytda umursamaz bir halde topu beklemesi.

Mehmet Topal'i adam zannederdim, meslektasi Wesley'in topuguna acimasizca tekme atti. Belli emir buyuk yerden gelmis. 17 senedir her tedbiri alarak bize yenilmiyorlar.
Benim gordugun butun yorumlarda offsite deniliyor. Gazetede top ayaktan cikarken cekilmis resimde offsite. Yalniz aktif mi pasif mi tartismasi var ki. Komik. Kalecinin burnuna kadar gelmis. Durmamis ki pasif olsun. Muslera aktif mi degil mi ne bilsin. Dokunmasa vuracak topa. Porsumusun kendi de bilmiyor offsite oldugunu.

Snijder'a girilen taban direk kirmizi ilk yari sonu. Iskoc Tore'yi caart diye atti. Aydinus gormedime yatti. Olabilir.

Yalniz su dogru. GS'in ozetlerde gordugum Yasin'in asirtma denemesi ve Olcan'in golu disinda ah nasil kacti diyecek pozisyonu yok. Muslera oyle boyle yine iki uc golu cikarmis. Dinear mi ne o Belcikali cocugu niye oynatmiyor. Bilen var mi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

MD eyyamci, moderatör de Cengiz abi, sana katilmiyorum yani. Nasil eyyamci, susuyor, konusmuyor, isine gelmiyor.

Macta bircok olaya sahit oldum. Hakem hakkinda yorum yapmam, zaten ayni tas ayni hamam...konusmamalarinin tek nedeni alinan bir puan...ama ET 'kasarli' ifadesini ballandira ballandira kullaniyor. Hatirlarsaniz AY'in agzindan alinma bir 'tabir' bu.

GS basi dik oynadi, ve biraz fazla sakin oynadilar bana sorarsaniz. Selcuk, Bilal zorlandi, etkisizdi, Yasin ile birlikte bu uclu cok hata yaptilar. Olcan'i tebrik ediyorum ama fazlasini beklemesin benden, iyi yer tutup kafayi vurdu, ama daha cok firin ekmek yemesi lazim.

Chedjou, Hakan, Muslera uclusu guven verdi...ustune katarak devam ediyorlar. Lionel ona keza...Sabri daha iyi olabilir. Umut gununde degildi, topla cok bulusmadi, imkan vermediler, kostu cabaladi ama topa hep uzak kaldi...hayret.

Bu sene en buyuk degisimi Wesley geciriyor bana sorarsaniz, cok kosuyor, calisiyor, sorumluluk almaya basladi, bir lider gibi davraniyor, iyi niyetli...GS'a alisti artik.

Lukas iyi yolda, dunde kötu degildi ama daha fazla verebilirdi...katki acisindan, daha cok sorumluluk alabilir.

Oyuna sonradan giren Sinan daha iyi, daha etkili olmali, yoksa yedeklerde oturur...girdigi mevkiyi dolduramiyor daha malesef...daha cok calismasi, kendine özguven asilamasi gerekiyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben pek eyyamcilik gormedim. Her hafta seyretmiyoru. Stadyumu. Penalti olayi disinda soylemleri gerekenleri soylediler. Bana gore yorumlar dengeli idi. Kalkip FB'yi lanetlemeleri ve hakemi taraf oldugunu soylemelerini beklemiyordum. Daha iyi yorum yapanlar versa ben de bilmem isterim. Turkiyede bu is boyle.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply