Hamza Yollanmis!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Hamza Yollanmis!

Post by Cengiz Akgun »

Hayret uyuyorlar musunuz yahu? Dun soyle yapacam boyle yapacam, dort yildizimiza baksinlar uc kupamiza hayran kalsinlar derken Dursun gule gule diyerek hesabi kesmis. Bunda Rize maci ile ucuncu olup UEFA kupasina katilmak hedefimiz lafini rolu buyuk. Malasef ona GS bir gomlek buyuk geldi. Denizli bosta ya da Ersun Yanal gibileri ile konustular muhakkak. Bence yine sacmaliklar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Hamza Yollanmis!

Post by Cengiz Akgun »

Aslinda kendi acisindan iyi olmus. Karizmayi cizdirmeden uc kupali ve dort yildiz aldirtan biri olarak piyasaya cikacak. TS disinda buyuk takimlarda (ne kadar buyukse iste) pazari yok. TS filan giderse ve bir iki basari daha eklerse belki. Degilse Aykut ve Ersun gibi Anadolu takimlarina talim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Evet gercekten yollanmis. Ve yollanis sekli, nedenleri hakkinda cok sey okuyacagiz, asagida ki link misali. Yakin zaman icinde HH uzerine itibarsizlastirma operasyonu baslatilir, transfer hikayeleri ile taraftar sakinlestirilir...size bu neyi animsatiyor, FT'in gönderilisi bence...ama bu GS'in 'tarzina' daha yakisir oldu. Standardi zamaninda kurumsal koymustu hatirlarsaniz.

HH yönetime ile yazdan öte (daha evvel de olabilir) ters. Onu kurtlarin önune atarak, konusturan da ta kendileri. HU'in dedigi gibi, kalmaisina bastan razi degillerdi, ilk firsatta sutladilar, maca 3 gun kala. Burak da bu hamleden nasibini alir, taraftarin hismina ugrar, bunu da belirtmek isterim. Sanki deja vu yasiyoruz gercekten, ama kurumsallik bu olsa gerek. GS'in bilmem nesini yesinler, sizlerden gercekten utaniyorum...saygisizlik sözkonusu olmadigina simdiden inaniyorum ve ekliyorum, GS camiasina bakis tarzim degisti artik.

http://www.fanatik.com.tr/2015/11/18/ha ... lar-633027

Not: Olasi nedenleri saydim, hepsi duzmece bana göre kilif arayacaklar.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Yollarin ayrilisi iyi olmus. Son iki macda takim kurgusu rezaletdi. Sanki yonetime mesaj veriyordu.

Maclari seyrederken elindeki kadronun yetersizligini sozle anlatamayinca ornekleme yapiyor demistim. Yoksa oynanan futbolun baska izahi yok. Yonetim resti gormeyince yollar ayrildi. Ben devre arasini beklerler diye umit ediyordum.

YIlmaz Vural bosta ise, yakisir.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Son yillarda gordugum en gereksiz karar alindi.Gerekceleri okuyorum, bir tane saglam neden bulamadim. Degerlerimizi cok kolay harciyoruz.Sunu cok net yazabilirim: Eger ben GS baskani olsaydim td kesinlikle Hamza Hoca olurdu. Neden mi? Kulubun menfaatlerini kendi menfaatleri onunde tuttugu icin.

Simdi kim gelecek? 6-18 ay arasi gorev yapacak bir td(daha fazla kalamayacak cunku).Yabanci, Turkiye'yi tanimayan bir hoca getirip maceraya girmemek lazim. En uygun isim Mustafa Denizli . Ikna olup gelir mi bilemem.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ben GS'i takip etmeyi birakiyorum, bos islere, bos insanlara harcayacak vaktim yok benim.

10 dakikada adami yollamislar, kurumsal gibi bunlarda fantazi yasiyor anlasilan. MD geliyormus, kapak olur...o adam TD ise ben bilmem neyim.

Kurumsal döneminde oldugu gibi GS'in 2 senesi bosa gidecek.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Ben GS'i takip etmeyi birakiyorum, bos islere, bos insanlara harcayacak vaktim yok benim.

10 dakikada adami yollamislar, kurumsal gibi bunlarda fantazi yasiyor anlasilan. MD geliyormus, kapak olur...o adam TD ise ben bilmem neyim.

Kurumsal döneminde oldugu gibi GS'in 2 senesi bosa gidecek.
Ne demek ben GS'I takibi birakiyorum, Hasan? Bana su takip ettigin surece su yonetim iyi idi diye verecegin bir ornek var mi yahu? Bu GS 'in degil Turkiyenin kaderi. Hamza adam gibi davrandi ama tecrubesizliginin kurbani oldu. Basta basin denilen lagim fareleri sonra taraftar denen guruhun her zaman yaptigi yeniceriliklerle cig cig yediler. Sansi varmis ki dibe vuruldugunda sebeb olarak gosterilmiyecek. Kalbi temiz ama eline gecen bir sansi kullanmadi. Bu vefa adi ile isine odaklanamasi bu sonucu getirdi. Akli varsa Trabzonsporun filan gitmez. Kucuk bir takimla GS da yapmaya calistiklarini yapar ve ilerde tekrar doner. Denizli kotu biri degil. Epeyde tecrubesi var. Bakarsin ceker cevirir. Kesinlikle ham hamalat biri degil. Yorumculuk yaparak GS'I disardan iyi izledi. Oyunculari tanidi. Hamzanin aciklarini kapar. Elbette bir oldu bittiye gelmek istemiyor. Yanina iyi ve caliskan bir yardimci alirsa kotu olacagini sanmiyorum. Hamza yalpalamaya baslamisti. Kazanabilecegi birkac maci kaybetmese idi bugun el ustunde tutulacakti. Sonunu Kazakhstan takimi, Benfica, ve Rize maclari getirdi. Son dakika golleri para diye agaca cikanlara firsat verdi. Hala su bu deme. Cunku baskan diye ortaya cikanlarin hepsi kuramsal. Bir daha bu herifler yuzunden kizip surada iki laf ettigimiz yere ben ilgilenmiyorum demene kizdim. Biz burada bunca senedir birbirimizle ilgilendigimiz icin buradayiz. Kendimiz calip kendimiz oynuyoruz. Bak yazan cok az ama takip eden cok sessizce gelip gidenler var.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ben zamaninda onun hakkinda 'sarlatan' demistim, sözumun arkasindayim. GS'i becerdigi gibi milli takimi da becermisti zamaninda. Kadro sacmaligi neymis onun döneminde göreceksiniz....adam bize Iorfa denen adami yutturdu...Niasse onun yaninda Drogba kalir, hatirlayan hatirlar. Tecrubesini yerim onun ben....saygisizlik mi yapiyorum, evet zaman bu zaten, moda olmus.

Ben yerde yatan insana tekme atmam, mevcut yönetim ektigini bicecek, kendisi bilir...bu camia icinde gecerli. Insanlari hor gören insanlar arasinda olmak istemiyorum artik, utaniyorum ve cok sinirliyim. Camia bir baska olmus gercekten.

HU dedigi gibi, bu ayagina kursun sikmak degil, bu kafaya kursun sikmaktir. Öldurdunuz, bitirdiniz butun degerlerimizi, Allahinizdan bulun.

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/2 ... onluk-maci

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hamza gonderildigine gore yerine kim gelecek peki. Durulu'dan baska getirebilecekleri biri yok. Yilmaz Vural demis Mehmet. Cok istiyor benim neyim eksik diyor. Dengesiz olmasi eksiklik. Denizliden iyisini bulurlarsa gelsin ama GS yabancilarla olmuyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Yilmaz Vural isin espirisi ama Turk adaylarin yetersizliklerinin de gostergesi. FTnin comezlerinin (Sas, Umit, vs) hic basarisi yok. HH hic olmazsa Akhisarda basarili oldu ve bizda son saacmalamalari harici iyiydi. Diger Turk hocalar ya baska buyuk takim damgali yada VUral, Karaman tiplemesi.

Durulu veya yabanci derseniz caresizlik derim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Evet. Denizli Karaman icin benim yanimda milli takimda fay dali oldu dedi. Terim bu arada milli takimi burakmaz. Zaten ona gel diyende olmaz. Yabanci nin gelip takimi tanimasi bu seneyi yer ve bitirir. GS bu sene sampiyon olmazsa gelecek sene coker. Denizli en akillica senecek. Ne yapti bu kadar Hasanin tepkisini cekti bilmiyorum. Ben Iorfa isini bilmiyorum cunku o zaman bu forum yoktu. Denizli Avrupa sampiyonlar liginde gruplar yokken GS'I son dorde soktu. Hagili Bukrese elenip finale kalamadi. Ertesi sene Polonyadan bir golcu getirmlslerdi. O seneyi tamamlayamadi galiba. GS bocaladi. Terim'in donèm basladi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ilginc saptamalar yapmis bu yaziyi yazan. Bana da garip geldi bu sekilde kovulmasina ragmen cok tevazu gostermesi.
http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi ... esele.html
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hoca'nin kariyeri ile ilgili sizler birseyler yazmissiniz ben de birkac satir yazayim.

Oyuncusuna sahip cikmasi, iyimserligi, yarattigi olumlu hava, beyefendiligi, kulubunun menfaatini dusunmesi, oyunculardan cok yonlu yararlanmasi,vb, hocanin bildigimiz olumlu yanlari.

Roportajlarinda duydugum kadariyla, Ingilizce'yi cat pat konusuyorum demisti. Bir de, diger antremanlari seyretmiyorum, kendi antreman modelimi uyguluyorum diye belirtmisti.Bence(diyeyim, yargiliyorum sanilmasin), hocanin Ingilizce'sini gelistirmesi cok iyi olur. Onun yerinde olsam ozel hocayla calisir, Ingilizce'mi ilerletirim. Kendi antreman modeli vardir, iyidir de herhalde. Ama insan her gun bir sey ogrenir; diger antreman modellerini takip edip, incelemekte de fayda var kanimca. Mac esnasindaki kararlarinda, daha basit dusunebilirse daha basarili olacagini dusunuyorum(kisisel fikrim).

Spor yoneticiligi konusunda seminerler, kurslar oluyor; 2-3 gunluk. Finansman, pazarlama, liderlik-yoneticilik gibi. Onlara katilmasinda kanimca cok fayda var. Kendisinde liderlik vasiflari var, bu yonunu mutlaka kullanmasi gerekir.
Gelecekte,Ingiltere'deki td'ler gibi, genis yetkiler ile td'luk yapabilir, bu kapasiteye sahip oldugunu dusunuyorum.Bugunku dunya duzeninde herkesin kendini gelistirmesi lazim, o da kendisini gelistirmeli.Umarim
onu yakin gelecekte tekrar GS'in td'u olarak goruruz.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Ilginc saptamalar yapmis bu yaziyi yazan. Bana da garip bir sekilde kovulmasina ragmen cok tevazu gosterdi.
http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi ... esele.html
Yazi camianin asagilik kompleksini dile getiriyor, 'insanlari hor göruyor' derken bunu kastettim. HH agzi ile kus tutsa bu kesime yaranamazdi. Esas baska...bunlara Prandelli, Mancini gibi insanlar lazim, ezik insanlar iste.

Samimi olmayan insanlardan nefret ederim. Tarzi degilmis...

http://www.sporx.com/ozbek-tarzimiz-uym ... Q504322SXQ

Son olarak 'hayalinizde ki adam', kariyerini riske atmis (ne kariyeri ise). Kapak olmus, buyuk deha.

http://www.sporx.com/mustafa-denizli-ka ... Q504142SXQ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bence Denizliye cok fazla yukleniyorsun. Ben TRT iken (bakalim bugun cikacak mi) yorumlarini begendim. Gayet efendi bir insan. Kimseye bok atmiyor. Hatta kac kere herkez hata yapiyor. Hem oyunculugum sirasinda hem de TD'de ben de bir suru hata yaptim. Onemli olan hatayi gorup ondan ders alip bir daha o hataya dusmemektir gibi soylenmesi gerekenleri soyledi. Kalkip ben ders almam ders veririm demiyor. Iorfa hatasinin disinda ne yapti gercekten bilmiyorum Hasani bu kadar kizdiracak. Elbette kendi cikarini kollamak zorunda. Kollamazsan Hamzaya yapilanlar sana da yapilir. Bugune kadar GS yonetiminde ve futbolcular arasinda ben onemli degilim yeter ki klup kazansin diyen kim varmis da Denizli bu derece suclaniyor. Hamzaoglunun efendiligine iyi niyetine kimsenin laf edebilecegini sanmiyorum. Bak herif bizi taraftarla karsi karsiya getirdi o yuzden yolladik diyor. Hersey cikar ustune kurulu. Herkez hata ettik ama hatamizi dile getirmene hakkin yok derken Denizli okkanin altina gitmemek icin cikarini kolladiysa hata mi yapmis? O da herkez gibi hatasinin yuzune vurulmasini onlemeye calismistir. Hamza da yaptigi hatalar soruldugunda basin toplantisinda Evet bu yaptigim hata idi dedi mi? Ben duymadim. Sinirlenip abuk subuk cevaplar verdi. Ustune daha cok gelmelerine sebeb oldu. Burak krizini hatirlayiverin. Soyledigi ile yaptigi birbirini tutmadi. Kovulmsyi hak etti demiyorum. Denizli de soyledi. Cok luzumsuz seyler soyluyor bosuna polemige giriyor bu kendine zarar veriyor dedigini hatirliyorum. Bana gore bu saatten sonra onun getirilmesi en dogru secim olacak. Degilse bu sene cok buyuk yaralar alinacak. Denizli bunu garanti onler de diyemem ama o sansi var. Kimseye kefil degilim. Yapamazsa ben zaten bir enkaz aldim diyecegini de eminim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply