TSL 14. Hafta: Galatasaray Bursaspor 3-0 (Podolski,Yasin,Burak)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

TSL 14. Hafta: Galatasaray Bursaspor 3-0 (Podolski,Yasin,Burak)

Post by Cengiz Akgun »

Bugun macimiz varmis. Ben uyuyordum. Ama durum pek iyi degil. Ikinci devre oynaniyor ve Macin ucte ikilik kismi bilmem uzere. Eger kazanmazlarsa havlu atiyorlar demektir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Lucas atti bir tane.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: TSL 14. Hafta: Galatasaray Bursaspor 3-0 (Podolski,Yasin,Burak)

Post by Cengiz Akgun »

Bir tane de Yasinden. Burak da percinledi. Bu iyi oldu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Adem Aygun

Post by Adem Aygun »

Galatasaray Futbol Takımı, Süper Lig’in 14 haftasında Bursaspor ile karşılaştı. Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’daki mücadeleyi sarı kırmızılı takım 3-0 kazanmasını bildi.

Teknik direktör Mustafa Denizli'nin Türk Telekom Arena'daki ilk maçında Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 14. hafta mücadelesinde Bursaspor'u konuk etti.

İlk yarısı 0-0 sonuçlanan karşılaşmada, Galatasaray'ın golleri ikinci yarıda geldi. 68. dakikada sahne alan Lukas Podolski, düzgün kontrolünün ardından sol ayağıyla köşeye sert vurdu skoru 1-0'a taşıdı. İlk golden sonra rakip kalede daha sık ataklar geliştiren Cimbom, 80. dakikada 2-0'ı buldu. Lukas Podolski sağdan çok iyi bindirme yapan Sabri'ye aktardı. Onun ortasında ceza alanında Burak Yılmaz kaleye sırtı dönük vuruşunu yaptı. Burak'ın vuruşunda Yasin Öztekin son anda kale ağzında ayak koydu ve topu ağlara gönderdi.

İkinci golün ardından rakip kalede ataklara devam eden sarı kırmızılılar, 90. dakikada Burak Yılmaz ile skoru 3-0'a getirdi. Lukas Podolski, çalımlarla taşıdığı atakta, aradan Burak'ı çok iyi gördü. Yıldız oyuncu harika bir kontrolün ardından yüzünü kaleye döner dönmez yerden klas bir vuruşla maçın sonucunu belirledi.
TALİHİM YOK,BAHTİM SARI-KIRMIZI

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Simdi ozetleri gordum. Bugun takimi Podolski sirtlamis. Bir atmis iki attirmis. Allahtan ilk yari iki hatta uc sifir geriye bile dusebilirlermis. Simdi Astanayi yenip ya da yenilmeyip UEFA'ya gelecek pazar ne yapip yapip BJK'I yemeye bakalim. BJK'I yemek cok zor. Gorelim bakalim Denizliyi. Bence hersey yine Podolski ve Snijder'e bagli.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sabri den ne istiyorlar. Ben bile artik cok para verdiler demiyecegim. Cocugun kontratini degistirmisler. Cok hakaret yedi. Her seyin bir dozu var. Aksayan bir o mu? Burak'in haline bakin. Umut desen keza. Onun da basina geleceklerler var. Yakinda ona da kontratini degistirecegiz diyecekler. Bu arada Alman herife 1.5M Avro bonservis ve kendisine de 630 bin Avro odenmis. Aslinda parasini alamadigi icin gitmis. Kontrati fes etmeyi calisiyormus. Utanmadan evimi ozledim yalanini duzduler esoglu esekler. Podolski var Mario Gomez var Beck var. Sanki Almanlara kiran girmis gibi Istanbulda bu boku yediler. Muhakkak herifin parasini veremediler. O da resti cekti gitti.

Bu da Hasan icin. Denizli'den nerdeyse nefret ediyor hissini veriyor. Bak Sabri icin neler demis. Riyakarlik ediyor samimi degil derken kizacagin ama.

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Maci kesik kesik seyrettim; ilk yarida moralim bozuldu, 2-3 pas yapamiyorduk.Bursaspor daha iyi oynuyordu.
Ikinci yarida duzeldik. Lukas'a nazar degmesin diyelim ve tahtaya vuralim. Goller cok guzeldi, ozellikle 1 ve 3. goller. Gollerin hazirlanisi da guzeldi.

Sabri'ye haksizlik ediliyor. Arda, Aydin, Cafercan, Oguz gibi yetenekli olmamasina ragmen, genc takimlarimizdan, cok calisarak, bugunlere gelmis bir futbolcu.Sadece gosterdigi azim bile genc oyuncularin ornek almasi gereken bir seydir.Elinden geleni yapiyor, dun de kulube yardimci olarak kontratini degistirtmis.
Isliklamak degil alkislamak lazim. Genc takimlarimiza dogru mesajlar gonderelim.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sabri'ye sahip ciktigi kadar Umut'a sahip cikmasi gerekirdi ama yönetimin gazabindan cekiniyor anlasilan...'the million dollar man' bu iste...bilmem anlayabiliyormuyum.

Yasadigimiz tipki Mancini, Prandelli döneminde yasadiklarimiz. 3-0 lik galibiyet gözumu boyamiyor.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Sabri'ye sahip ciktigi kadar Umut'a sahip cikmasi gerekirdi ama yönetimin gazabindan cekiniyor anlasilan...'the million dollar man' bu iste...bilmem anlayabiliyormuyum.

Yasadigimiz tipki Mancini, Prandelli döneminde yasadiklarimiz. 3-0 lik galibiyet gözumu boyamiyor.
Mustafa Denizli de sonuc guzel ama oyundan memnun degilim demis zaten ya Hasan. Ne goz boyamasi. Ilk yarida gol ya da goller yiyebilirdik diyor adam. Tek bana umit veren oyununu sonunda bile fizik gucumuzden dusmedik ve bu gayet olumlu bir gelisme diyor. Umut icin ne demesini bekliyordun? Adam oyle boyle otomatik kontrat uzatmasini cebine atti. Hakki olan bir seydi. Ben bu takima istenileni vermiyorum sene sonunda gorusuruz filan demedi. Ne diye demogojiye girsin. Gerci oynatmiyor ama oynadiginda da gorduk. Bos kaleye topu atamiyor direkleri dovuyor. Asil bu takimdan sepetlenecek hem de cok daha once yapilmasi gereken biri varsa o da Hamit. Herifte hic utanma ve sIkIlma yok masallah. Karpuz gibi yata yata buyudu. Parayi cebe atiyor. Senelik kontrati 3 kusur milyon avro. Utanmaz herif. Ben de onu bir adam sanirdim Alman terbiyesi almistir diye.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply