Lig bitti.

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Marsan

Re: Lig bitti.

Post by Mehmet Marsan »

Sevgili Selcuk yukarda bana futbol uzmanligim uzerine takilmis. Evet, zamaninda Daum’un belirtigi gibi bir TC vatanadasi olarak futbol uzmaniyim. Ortalamadan fazlam vardir (bkz 2. Paragraph), eksigim yoktur. Ayrica koyu sari/kirmizi gozluk takarim. AY, tupcu turu tiplerden hic hoslanmam. Vs, vs Daha fazla yazmaya luzum yok, yirmi+ seneden beri burada yazarim notum bellidir.

Ortalamadan fazlaligim 10-12 sene U-6 dan basliyarak hocalik, menejerlik ve yoneticilik yaptim. Bu sene kramponlari, dudugu ve evraklari depoya kaldirdim. Geriye kalan devamli oyunculari tartma ve tenkit etme aliskanligi. Topa ilk mudahalesinden, topsuz alanda dolanirken vucut diline kadar her seye bakarim.

Yanliz adam olacak cocuk bokundan belli olur sozu genc futbolcu yetistirmede tutmuyor. Negative yani adam olmiyacak cocuk ..belli olur tam uyuyor. Elde olan atletik, arzulu, gozu kara, kendine guveni olanlarin kac tanesinin bastan arzulanan hedefe ulasabilecegini tahmin etmek imkansiz. Buna karsi iki sene sonra kapinin onune konacaklar ilk gunden belli oluyor.

Ayni teoriyi olgun topculara uygulamak mumkun. Mesela Hajrovic ve Jose’nin bir-iki mac seyrettikden sonra bir ise yaramiyacaklari belli oldu. Bruma, Alex ve sakatlanan sol bek hala umit vaad ediyor. Hajrovic ve Jose klube yaptiklari zarar kapidan iceri girmeleri yoksa aldiklari parayi yoneticilerimiz nasil olsa car cur ederdi.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mehmet Abi selam, takilmadim sana, gercek fikrimi yazdim. Futbola benden daha degisik bir gozle bakiyorsun, yabanci ligleri takip ettigini de biliyorum. O yuzden fikrini ogrenmek istedim.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mehmet Abi, sormayi unuttum. Ben Bruma'nin kanat oyuncusu olmak yerine, forvette daha faydali olacagini dusunuyorum. Fikrini almak isterim.
nefvakfi.org

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Selcuk Samli wrote:Mehmet Abi, sormayi unuttum. Ben Bruma'nin kanat oyuncusu olmak yerine, forvette daha faydali olacagini dusunuyorum. Fikrini almak isterim.
Celimsiz gorunen, ufak tefek, hem cabuk hem hizli, iki tarafada oyniyabilen oyuncu tipi Bruma. Yazdigim beceriler listesinde iyi vurus teknigi yok. Dun RM macinda attigi nefis gol vurusunu daha once gormemistim. FBli bir arkadas Bruma bize gelmeden once katildigi U-? turnuvasini tek basina aldi demisti. Ben gormedim.

Forvet oynayabilmek icin tetigi hemen cekebilmesi gerekir. Iki durtdukten sonra abanmak buyuk takim forvetine yakismaz. Bruma tipinde forvetde denenmis oyuncularin basinda Walcott ve Sterling geliyor. Onlarda ayni problemleri yasiyorlar, 18 icinde pozisyona girip telas icinde abaniyorlar. Yerden bitme Aguero ornek alsinlar, topu her durumda kaleye yonlendiriyor.

Bakin bu cocuk bile (Jacob Labovitz) 15 yasinda gol atmak icin hemen topun arkasina gecip tek vurus yapmayi kavramis.

https://www.youtube.com/watch?v=IllW8O1GwU4

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Donk'un transferi disinda haberi yok. Bu arada marifet gibi oynatamadiklari Almani Stuttgart'a vermisler. Guya zarari cikarmislarmis. Utanmaz herifler. Adamlarina bunlari yazdirtiyorlar. Zarar sadece verdigini almakla cikmaz. Zaman ve firsat kaybi ne olacak? Yarim sezon yarim yamalak adamlarla oynadin ve SL'den elendin. Sampiyonluk gitti. SL elenmekle en az 5M Avro kaybettin. TV gelirlerini saymiyorum. Bunlar ne olacak okuzler? Hani transfer yapacaklardi uc bes tane? Iki hafta sonra lig basliyor. Subatta UEFA kupasinda oynayacaksin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Iste 20-25 yas arasi transferler bunlar Cengiz abi :-D Kurumsal Aysal'in mirasi ye ye bitmiyor, ne hayir duasi aldi bu adam be.

http://www.fotomac.com.tr/galatasaray/2 ... ir-donuyor
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Once planlama, sonra da para olmayinca, yaratici olmaya calisayim derken, transferde hata yapip durursun.

Bu arada Bruma yine guzel bir gol atmis. Gol vurusu calismaya devam et Bruma. Ayni zamanda sicramani gelistir, sahada dogru yerde bulunmaya ve dogru yere gitmeye calis.

https://www.youtube.com/watch?v=WJdkEPgeZt4
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Iste 20-25 yas arasi transferler bunlar Cengiz abi :-D Kurumsal Aysal'in mirasi ye ye bitmiyor, ne hayir duasi aldi bu adam be.

http://www.fotomac.com.tr/galatasaray/2 ... ir-donuyor
Olacagi bu. Bu arada sene sonu bedava gidecek adamdan Kasimpasa 2.5M avro kapmis. Kendisine de 1.5M avro garanti verilecekmis. 26. Macindan sonra mac basi da 15 bin avro alacak miss Donk. Kasimpasa da 800 bin avroya oynuyormus. Ben olsam Aysal'in mqhkemeye veririm ama Polat'I kim verecek? Onun zamaninda gelen molozun sayisi az mi? Fatih Terim'in kirginmis. Rijkaard giderken cagirmis gelmemis ama Aysal'in gitmis. Hala konusuyor. Stadi yaptim diyor ama ASY'ni yok pahasina verdi. Ustelik o stadin zemini yapilmadi ve ustu kapanmadi. Ama hala konusuyor. Boyle bu herifler. Hicbiri bir kurus etmez.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply