TSL 18. Hafta: Galatasaray Sivasspor 3-1 (Selcuk(p),Sinan,Burak (p)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

TSL 18. Hafta: Galatasaray Sivasspor 3-1 (Selcuk(p),Sinan,Burak (p)

Post by Cengiz Akgun »

Valla Sampiyonluk umidi pek yok. Serefli ikincilik belki. Bu arada Norvecli de imza atmis ama bugun oynatmaz herhalde. Ama sol bek transferi daha yok. Olcan bence iyi bir solacik. O cocugu orada harciyorlar. Chedjou emlakciligi birakip defansta yerini alsin. Balta solbek herhalde bu hafta. Geri dortluyu Semih ve Sabri ile tamamlar. Podolski yok. Ortayi Selcuk Donk ve Jason'i koyar. Ileri uclu Olcan, Snijder ve Umut'la baslar. Sonra Sinan ve Yasin'i dusunur herhalde. Eger puan kaybederlerse bugun Denizli de caart diye cizdirir kendini. Alay ederim artik ben geriden gelirim lafina. Transferle ben de yonetirim bu takimi hem de onun aldigi paranin yarisina. Yardimci aldi mi yanina bilmiyorum. Hadi bakalim. Daha simdiye kadar Hamzadan daha iyi oldugunu gosteremedi teres.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: TSL 18. Hafta: Galatasaray Sivasspor

Post by Cengiz Akgun »

Bu onbirle cikiyormus.

Muslera, Sabri, Denayer, Chedjou, Hakan, Donk, Selçuk, Sneijder, Sinan, Olcan, Burak

Umut yok. Semih de.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: TSL 18. Hafta: Galatasaray Sivasspor 1-0 (Selcuk (p))

Post by Cengiz Akgun »

Bizim Hasan kizacak ama Hamza bu Sinan'i Umut yuzunden cok es gecmisti. Penaltiyi yaptirdi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: TSL 18. Hafta: Galatasaray Sivasspor 2-0 (Selcuk (p)Sinan)

Post by Cengiz Akgun »

Evet yine Sinan. Gerisini artik Umut dusunsun. Cocuk golu yoktan var etti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: TSL 18. Hafta: Galatasaray Sivasspor 3-1 (Selcuk(p),Sinan,Burak (p)

Post by Cengiz Akgun »

GS 'in degil Turk futbolunun iki Yakasi bir araya gelmez bu anlayisla. Burak sakatliktan cikmis olabilir ama dokuluyordu yine. Gol kaciriyor, adam gibi pas veremiyor. Kaleci yerde topu ustune vuruyor. Gomez adam istedigi yere birakiyor. Bugun Sinan bile caprqzdan gol atti. Umutla bu ikisi topa vuramayan bir turlu ogrenemedi. Seyircinin canina take dedi bu sakarliklari. Hakli olarak seyirci Hamzaya yaptiklarini hatirlayip tepkisini koydu. Pezevenk utanacagina seyirci ile zitlasip karsilik verdi. Bu hengamede golu yedik. Hemde ne gol. Takim hepsi ceza sahasinda karsi takimin santrforu kimse yokmus gibi kafaya cikip atiyor golu. Denizli Burak'i alacagina bugun ondan bes kat faydali Sinani aldi disari. Arkasindan Snijder penalti yaptirdi. Selcuk efendi de kankasina penalti attirdi. Kacirma sansi yuzde yetmibes. Bu mac berabere bitse Denizlinin golunu gorurdum. Boyle sacmalik olmaz. Burak efendinin keyfine takim atese atilmaz. Size ters gelecek ama mantiksiz isler yapanlar kaybetmeye mahkumdurlar. Sen kimsin ulan. Dokuluyorsun iste ozur dileyecegine elin kolun havada.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Adem Aygun

Post by Adem Aygun »

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’in 18. haftasında Medicana Sivasspor ile karşılaştı. Türk Telekom Arena’daki mücadele, takımımızın 3-1'lik üstünlüğü ile sonuçlandı.

Spor Toto Süper Lig'in 18. haftasında Galatasaray, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da ağırladığı Medicana Sivasspor'u 3-1 mağlup etti.

Takımımıza galibiyeti getiren goller, Selçuk İnan, Sinan Gümüş ve Burak Yılmaz'dan geldi.

Karşılaşmaya hızlı başlayan Galatasaray, 14. dakikada Selçuk İnan'ın penaltıdan attığı golle 1-0 öne geçti. Sinan Gümüş'ün yerde kaldığı penaltı pozisyonunda topun başına gelen kaptan, kaleci ve meşin yuvarlağı farklı köşeye gönderdi.

Bu golün ardından ataklarına devam eden Galatasaray, Sinan Gümüş ile farkı ikiye çıkardı. Savunmanın arkasına atılan topta soldan ceza sahasına sokulan genç forvet, düzgün bir vuruşla skor tabelasını değiştirdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısı 2-0'lık üstünlüğümüz ile sonuçlanırken, konuk Sivasspor 68. dakikada Torres'in golüyle farkı bire indirdi. Bu golün ardından Burak Yılmaz ile pozisyon yakalayan sarı kırmızılılar, 86. dakikada penaltı kazandı. Sneijder'in yerde kaldığı pozisyonda hakem Cüneyt Çakır yeniden penaltı noktasını gösterdi. Topun başına gelen Burak Yılmaz, kaleci ve meşin yuvarlağı farklı noktalara gönderdi. 3-1

Sinan Gümüş, Sivasspor ağlarını da sarsarak son 4 maçta 4 gol ve 1 asist rakamına ulaştı.

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in ikinci yarısına 3-1'lik Sivasspor galibiyeti ile başladı.
TALİHİM YOK,BAHTİM SARI-KIRMIZI

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Burak sarlosuna ne kadar katlanacaklar cok merak ediyorum, adam ordu bozan, gol sonrasi seyirciyi karsisina alip 4. yildizi gösterdi, sicayim senin 4. yildizina...terbiyesiz herif. Cok aptalsin gercekten...karakterin bozuk...Seni yedege alarak konsantrasyon asilamak lazim, zaten sahada bir mok yaptigin yok. Taraftarida Allah taraftar yapsin, GS mok mu mok...2 penaltida bence tartisilir, bence degildi.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Taraftarin futbolculara olan tepkilerini bazen anlamakta gucluk cekiyorum. Burak uzun suredir sakatti; dun ilk macini oynadi. Gol pozisyonlarina girmis; gol vuruslari fena degil, kaleci iyi kapatmis,ve cikarmis.Dun iyi oynamis kalecileri begendim. Her formsuz, sakatliktan yeni cikan oyuncuya tepki verirsek sahaya cikaracak oyuncu bulamayiz. Burak calismaya devam etsin,saglikli kalsin, pozisyona giriyor zaten, goller gelir.
Iyi besleneceksin,iyi calisacaksin, iyi dinleneceksin; bunlari yapan sporcu genelde olumlu sonuc alir.

(Golu kotu yemisiz, bombos kalmis adam)
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Burak'in bu sezon hareketleri yeterince tepki topladi. Taraftarin burasina geldi. Hepsine ayar cekiyorlar hakli olarak. Bak Selcuk duzeltti kendini. Dun Sabri de. Oyunun hakkini veriyorlar. Burak'in da kendine ceki duzen vermesi gerekiyor. Dun gordu basina ne gelecegini. Taraftar bunu yapmali. Dort yildiz gecen sene idi. Bak liderle aranda 11 puan fark var. Ikiye bir lifin kasin atiyor. Kendine bakacaksin. Sakatliksa rakipden degil kendin sakatliyorsun kendini. Dunku ayar yerinde idi. Oyle laga luga yok. Kaleyi direk gorup ceza sahasina girdin mi atamazsan rakip bileti kesiyor. Defansin boktan. Herif senelerdir ustune bir kurus koymadi vurus teknigi olarak. Bak bugunku Antalya macina. Eto da insan. Herif nerdeyse bastonla oynayacak yasa geldi. Bugun bizim eski Sercan bile maci kurtarmis Bursa da. Var mi aklinizda Burak olmasa bu mac gitmisti diyecegimiz yoktan var ettigi bir gol. Yok. O zaman boyle esege cevirirler cikintilik yaptiginda dunku gibi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gecen sezon ilk yarida cok iyi gidiyordu Burak, cok da guzel goller atiyordu(BJK'ye attigi gol mesela). Saglikli kalabilirse yine atar.Biraz okudum, bu taraftar protestosunun futbolcuya faydasi olur mu diye? BIr sey bulamadim. Moral vermek her zaman daha etkili bir yontem. Zaten oyuncu gerekeni yapmiyorsa genelde TD ve/veya yonetimler onlem aliyor.Yedek oturtma, kadroya almama, kontrat feshi gibi...
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Egosu buyuk, mentalitesi curuk...taraftar ile bu sekil iletisime girmesi ise aptallik. Halen bu adami savunan teknik kadronun aklina sasarim ben...tepki göstermemesine. Oyuncu böyle adam edilmez. Son macta yaptiklari resmen takimi baltalamakti.

Ey taraftar, teknik kadro ve yönetim musvetteleri, Bilal, Umut ve Sabri, bu uclunun ahini yemeyin, cikar aheste aheste...

Gerisi bos.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:....Zaten oyuncu gerekeni yapmiyorsa genelde TD ve/veya yonetimler onlem aliyor.Yedek oturtma, kadroya almama, kontrat feshi gibi...
Iyi de bu ayar verme durumunda Burak efendinin Hamzaya ne yaptigini gordun Selcuk. O sicirtma Emre bile bile adamin elini havada birakti oyundan aldi diye. Yasin efendi saga sola haber saldi bana takti diye (bak simdi sira ona geldi. Biraz daha devam etsin bu vurdum duymazliga ona da vuracaklar okkalica hem de. Bir bok yedigi yok son bir iki aydir). Ha Denizli Hamza degildir diyecen ama bunlara en iyi cevap seyirci/taraftardan gelen oluyor. Biliyorlar ki o zaman topun agzindalar. Degilse onlar zaten taraftara guvenip beni seviyorlar diye TD'ye filan posta koyuyorlar. Bence mesaj yerine gitti. Cok guzel oldu. GS taraftarinin bu konularda tepkisini begeniyorum. Oyle yensen de yenilsen de laga lugasi yok. Esek yuku ile para aliyorsun. Calisacaksin ve sermayeden degil ustune koyacaksin. Denizli hakli. Her mevkide bir iyi alternatif olacak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply