Kotu bir cokus

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Kotu bir cokus

Post by Hasan Tezcan »

Herseyden önce kulubun iyi yönetilmesi gerekiyor bana sorarsaniz. Disardan baktigimda kulup sanki birkac kisinin elinde gibi. Nepotism var gibi, susmak, susturmak, elestirinin 'dozajini' ayarlamak gibi sacma sapan 'yurutmelikler' pesinde...insan dogruya dogru, yanlisa yanlis diyebilmeli...hayatimda unutmayacagim olayi bir misal olarak vermek isterim, kurumsal Aysal'in aklanmasi. 'Ibra etmeseydiler ne getirirdi' sorusunu kendilerine aynen iade ediyorum...'bla bla bla ilerde GS'i kimse yönetmek istemez'...bende olmaz olsun öyle yönetici diyorum.

GS'da öncelik sorun altyapi falan degil, yönetim anlayisi.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Galatasarayda bu parlama ve çökme maalesef son 20 senedir geleneksel bir halde. Ikidir Fatih Terim dönemiyle ilişkili. Parlak transferler yapiliyor, bu yapılırken basari geliyor iki uc sene ve o sirada gelen basari iyi yönetilemiyor arada cekismeler, ego, simariklik, borçlar, ondan sonra gelen yönetim panikleyip yanlis karar verdimi o sezon felaket oluyor.

Bu seneki duruma bakarsak, yönetimin akil almaz hatalari var. Gecen sezon nasil hoca değişikliğiyle doğru bir hamle yapildiysa bu sene tam tersi oldu. Sezon sonunda anlamsız Hamza hocayla cekisme, ardindan Melo'yu en son dakika göndermeleri, Hamza'yi yok yere postalamalari ve ustune Burak. Madem bu sezon sikintili, yapicaklari is basitti. Takimi değiştirmeden Hamza ile sezon sonunu tamamlamak. En kotu ilk uc garantiydi, daha kotusu olmazdi.

Mustafa Denizli isi tam bir palavra, devam ederlerse onumuzdeki sezonda gidicek. Belliki oyuncularla dialog cok zayif. Mac başlamadan bitiyor. Bu sezon böyle, ilk dörde gireceğimizi sanmiyorum, kupayida alamayiz. Genc Turk hoca kolay harcaniyor, ozellikle Hamza buna örnektir, iyi bir sansi kacirdik. Yapilicak is belli sezon bitince disiplini olan Alman bir hoca ile başlamak,yanina takimi tasiyicak genç bir hoca olabilir.
Kemal Bakircioglu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hamza bir puan geride. Yakinda sizlerin dedigi gibi Dursun'un kapak yapacak.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hamza Hoca iyi gidiyor hakikaten; esasinda Bursaspor'un kotu bir kadrosu yok, sezona iyi baslayamadilar sadece.

Dun bizim macta ilgimi ceken Koray'in oynamamasi oldu. Ben Koray baslar diye dusunuyordum, kadroyu gorunce sasirdim. Bence Semih'ten de Jason'dan da daha iyi (daha kotu kesin degil), ama hep kenarda nedense.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Okuzler yine uzatmada gol yiyip Rize ile berabere kalmislar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Oyle bir gol ki hatalar zinciri. Akademilerde genclere hata nasil yapiliyor gostermek istiyorsan bu gol mukemmel bir ornek olur; ucu bir arada. 1-Emre'nin yaptigi gereksiz faul sonrasinda Rizespor'un kazandigi serbest atis. 2- Allah sifasini versin, Turgay Seren agabeyimizin kalecilere hep soyledigi bir sey vardi: Takim arkadasin rakip oyuncuyu marke ediyorsa, cok cok luzumlu degilse, kaleni terk etme!Muslera da formsuz,niye terk ediyorsun kaleni? 3- Donk'un 2 metreye yakin boyuyla rakip oyuncuya kafa vurdurmasi... Bu adamlara futbolu bastan ogretmek lazim.
nefvakfi.org

Post Reply