Kotu bir cokus

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Kotu bir cokus

Post by Cengiz Akgun »

Cumartesiden sonra hele ceza gelmesi kesinlesmesiyle (buna icimizde inanmayanlar var Selcuk gibi) dibe vurdu gibi GS. Ben Allahtan 1980'lerde uzaktaydim ve Turkiyedeki ligleri takip edecek bir kaynak yoktu. Yani o 14 sene yerlerde surunen GS'i bilmiyorum. Simdi yerlerde surunme olmasa da bugun mesela kupa maci var hic de onemi kalmadigi halde seyredecek degilim. Bu hafta sonu transferler bitiyor ve alsalar ne olur almasalar ne olur durumdayiz. Burada zaten pek yazan yoktu. Mehmet de herhalde kotu soylemeyeyim diye yazmayi kesti. Ama bakiyorum bazen 10 kadar misafir gelip bakiyor benim burada yazdiklarima. Bu gidisle artik yazacak bir sey kalamdi. Denizli hicbir katki getirmedi be yahu. Elimdeki malzeme bu diyordu. Hamza hic olmazsa bu kadar zavalli bir duruma dusmemisti bu malzeme ile. Akli basinda bir adami bulamadilar. Hasan'in da dedigi gibi TD maasini iki katina cikarip katkisini yariya indirdiler. Kalkmis bana salon yapicaz masali anlatiyor. Catiyi da kapayacakmis. Hani Nasreddin hocadan borcunu odemesini istemisler. O da bakin buraya sik bir sekilde cali dikiyorum. Eee demisler. Eesi var mi bu yol koyun agillarinin yolu hergun yuzlerce koyun keci gececek. Yine eee sonra demisler. Sonrasi var mi her hayvan bu calilara surdundukce yununden biraz birakacak. Ben de bu bedava yunleri toplayip egirip iplik yapip satacagim ve borclari mi odeyecegim. Borclular bir kahkaha atmislar bu sacma sapan plani duyunca. Hoca bakin pesin parayi gorunce nasil da gevrek gevrek gulersiniz simdi demis. Dursun'un isi de o hesap. Deniz banka siz krediyi verin ben salonu yapayim siz de kazanin biz de demesi ayni boyle komik bir hesap. Herifin borc kapama plani bu yani.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Kotu bir cokus

Post by Hasan Tezcan »

Dunku macin özeti...'istedigimiz transferleri yapamadik' - MD :-)

Gulunc olmaya basladi. HH ile MD arasinda ki fark bu olsa gerek.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Denizli devrinin ozeti burnunun dibindeki golcuyu kesfetmesine ragmen hala forvet aramasi. Sinan dort bes mactir cuvalla gol atarken herif hala Benitez diyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cokus mu? GS cokmez kolay kolay. Daha gecen sezon 3 kupa almis bu takim; bu sene yonetim,ve td hatalari, sakatliklar, ve formsuz oyuncularla geriye dustuk. Bu her sezon boyle olmaz tabii ki.

UEFA ile ilgili problem ayri konu, baskanin anlattiklari ayri. Kurum adi veriyor, Denizbank ile anlastik, hukuksal problemler cozulunce projeye baslayacagiz diyor. Denizbank da yok oyle birsey demedigine gore bir yaramazlik yok herhalde.Bu isler, hele hukuksal problemler varsa, uzun surer; bu proje gelecek ile ilgili.Diger varliklar da var, GS'in gelecegi parlak, kimse merak etmesin.

Tekrar soyluyorum, UEFA ceza verip GS'i kupalardan men ederse buyuk bir mantiksizlik ve hata yapmis olur. Olayin gider kismina bakmamak lazim sadece; kulubun kaybedecegi gelirleri de dusunmek lazim.Giderleri kisayim derken gelirleri de kisarsan basladigin noktaya geri donersin. Transferleri gozetim altinda tutsunlar, ona varim.Bu oyuncuyu almissin, parayi nereden buldun desinler...

Hocanin transferle ilgili yorumuna gelince, gazeteciler transferi soruyor o da cevapliyor.Transfer olmayacagi icin iceriden alternatif yaratmak durumundayiz da dedi.Ben hocada bir kusur gormuyorum. Bu sezon ki en buyuk kazancimiz Sinan. Umarim bozulmaz, nazar degmez de, futbolunu gelistirmeye devam eder.Kesinlikle ileriye donuk takimda tutmamiz gereken bir oyuncu.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yanlisin var Selcuk, spontane sekilde transfere giriyor...topu yönetime atiyor kurt hoca :-) yakinda TD'lugu de onlara ataCAK, eyvallah diyecek, ancak o zaman gercekleri göreceksiniz. Adam bedavaya calismiyor, her anlamda söyluyorum, kurtlugu oradan. Neyse, size göre onu sevmiyorum, bana sorarsaniz tecrube konusuyor. Takintim falan da yok, iyiye iyi derim. Sayet faka basip Martinez'i alirlarsa o zaman görusuruz...agzindan duydum 'cok istedigi bir oyuncu'. Iorfa gibi cikarsa alay konusu olacak bir kez daha.

Bilal acikta usudu zavallim, ilk firsatta Sabri ve Umut'u da sutlar kurt hoca, million dolar man. Bu sartlarda Bilal'in oynamamasi tam bir muamma aslinda.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hasan Mustafa Hoca'nin maasina takilma; senelerin td'u, ve piyasa bu, genelde odenen paralar cok yuksek.
Her hoca transferde hata yapiyor, bu sadece Mustafa Hoca'ya has bir ozellik degil.

Yoneticilerin de biraz futboldan anlamasi lazim. Hocam sen su oyuncuyu istiyorsun ama bak daha uygun fiyata soyle iyi bir oyuncu var diyebilmek gerekir.Hocalar da secimlerinde daha tedbirli davranir o zaman.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Durulu Mustafa (Hasan takti bu adi) bakin neler demis. Yani hicbir sey dememis. Hasan'a katilmadigim nokta parasi konusu. Profesyinel isen bu sekilde pazarlik yaparsin. Degilse Hamza kadar degerin olur. Hamza bence Bursa'da iyi isler yapmaya basladi. Takimi toparlamis gozukuyor. Sercan bile adam gibi oymuyorsa bu bir Hamza basarisidir. Bence ceza gelecek. Cunku nus ile uslanmayinin hakki kotektir. Bu herifler sezon basi Ibrahimovic diyordu. Gotunun deligini bilmemek buradan geliyor. UEFA tehdit emese yine paralari sacacaklardi. Ikinci olay Denizbank ses cikarmadi demis Selcuk. Yahu adamlar gecen sefer cati icin kredi aldiniz gidip transfere yatirdiniz gidiniz isinize diyen Denizbank degil mi? Ortada 2000'ne yakin sorunlu davali borc konusunda puruz varken bunlari temizleyin once ondan sonra belki konusuruz demisler. Nasil temizleyecek bilen yok ve o bedava yun icin cali ekeceginden bahsediyor hala. Bence geciniz.

Iste Mon Cherie Mustafa'nin soyledikleri bunlar.

http://www.hurriyet.com.tr/mustafa-deni ... i-40046296

Ayaklari yere degmis. Transfer filan yok. Zaten bu saaten sonra bu seneyi unutun. Eee gelecek sene Allah kerim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Abi konulari birbirine karistiriyorsun. Otel icin kredi alip oyuncuya harcamalari ayri bir konu bu proje ayri bir konu. Denizbank'in bu konuyla ilgili hicbir aciklamasi yok. Davalarla da alakasi yok. Davalar hallolunca projeler Denizbank destegiyle/kredisiyle yapilacak dendi. Bakalim yapilacak mi yapilmayacak mi,onu zaman gosterecek olay bu.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yahu Selcuk bunun salon yapacagiz dedigi yer TT Arenanin yanindaki devlet yeri. Gidip istemis o yeri yahu sizle papaz oldugumuz bu kadar borc ve olay var stadin catisi gibi demisler. Denizbank alacakli. Adamlar borclarinin odenmesini istiyorlar. Sen git bakalim bankaya borcunu odemiyor diye biliniyorsan sana yeni kredi veriyorlar mi? Denizbank yerini bile alamadigin ya da uzun sure yapmak karsiliginda kiralayamadigin yer icin borc verir mi? Neyi karistirdim anlamadim. Bugun GS adi batiga cikmis. UEFA ensesine binmis. Kimden borc alacaksin ve aldigin bu borca neyi teminat gosteriyorsun. Turkiyede bankalar akillarini peynir ekmekle yemediler. Kac gundur Nasreddin hoca fikrasi anlatiyorum. Borc kicindan akiyor. Bir kayida gore GS'in bugunku acigi 164M avro. Bu parayi nasil kapatacaklar aciklayabiliyor mu? Hayir. Gidip devletten arsa alacam Denizbank'tan kredi alacam oraya salon yapicagim. Oranin geliri ile aldigim krediyi odeyecegim diyor. Aklin yatiyor mu senin bu hesaba. Bak oteli yaptik dedi. Iyi guzel. O otel once kendini odeyecek. Sonra ne kalirsa GS para kazanacak. Peki bu 164M avro nasil kapanacak? isin kotusu bunlarin devlete vergi borcu da var. O bu 164M avroya dahil mi bilen yok.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yahu Selcuk bunun salon yapacagiz dedigi yer TT Arenanin yanindaki devlet yeri. Gidip istemis o yeri yahu sizle papaz oldugumuz bu kadar borc ve olay var stadin catisi gibi demisler. Denizbank alacakli. Adamlar borclarinin odenmesini istiyorlar. Sen git bakalim bankaya borcunu odemiyor diye biliniyorsan sana yeni kredi veriyorlar mi? Denizbank yerini bile alamadigin ya da uzun sure yapmak karsiliginda kiralayamadigin yer icin borc verir mi? Neyi karistirdim anlamadim. Bugun GS adi batiga cikmis. UEFA ensesine binmis. Kimden borc alacaksin ve aldigin bu borca neyi teminat gosteriyorsun. Turkiyede bankalar akillarini peynir ekmekle yemediler. Kac gundur Nasreddin hoca fikrasi anlatiyorum. Borc kicindan akiyor. Bir kayida gore GS'in bugunku acigi 164M avro. Bu parayi nasil kapatacaklar aciklayabiliyor mu? Hayir. Gidip devletten arsa alacam Denizbank'tan kredi alacam oraya salon yapicagim. Oranin geliri ile aldigim krediyi odeyecegim diyor. Aklin yatiyor mu senin bu hesaba. Bak oteli yaptik dedi. Iyi guzel. O otel once kendini odeyecek. Sonra ne kalirsa GS para kazanacak. Peki bu 164M avro nasil kapanacak? isin kotusu bunlarin devlete vergi borcu da var. O bu 164M avroya dahil mi bilen yok.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Abi sana kisacabir sey yazayim konuyu kapatayim: bugun sadece Riva arazisi, ustunde bina vs. olmadan, GS'in butun borclarini kapatir. GS'in uzun donem borclarini odeyememe gibi bir sorunu simdilik yok; sorun nakit akisinda.GS gerekli krediyi alir. Yalniz bu projenin finansal fizibilite raporunu gormedim, yani ne kadar kar getirir, para birakir bilemiyorum.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bildigim bir sey varsa o ihtiyarlar heyeti (basta Inan Kirac) olmak uzere o Riva'ya hakli olarak el surdurtmiyecegi. Orasi klup icin tesis olacak. Rant getirecek bir yatirim degil. Cunku orasini devlet vermis. Kimse kurusunu saymamis. GS kadar her Turk vatandasinin hakki var o arazide. Spor tesisi yapilacak. GS klubu orada ulke sporuna hizmet edecek.

Elbette ben borclari yuzunden GS tarihin sayfalarina gomulecektir demek istemedim. Cokus ahlak cokusu bu klupte. Hic de yeni degil. Faruk Suren ile gemi aziya aldi. Beni diger klupler de ilgilendiriyor ama GS daha cok ilgilendiriyor. Ama bu ahlaksiz herifler buldukca yiyorlar. Bu Haramzade davranisina dur demelerinin zamani coktan gecti. GS kongre uyesi olanlar artik koyun gibi el kaldirip indirmekten vaz gececekler. Her baskan ve yonetim kurulundan ciddi sekilde hesap ve kitap sorulacak giderken. Veremeyenin yakasina yapisacaklar. Boyle biz yaptik oldu ile gelip sonra arkalarinda dag gibi borc birakip gitme devri bitmeli. Soyledigimiz bu. Bura kimsenin bir itirazi yoktur umarim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

GS 110 senedir yetistirdigi sporcular, ve aldigi kupalarla Turk sporuna hizmet ediyor. Araziden elde edilen gelir de zaten GS'in spor subelerini finanse edecek.Daha da onemlisi gelirlerin dikkatli harcanmasi; bu konuda da yoneticilere ve genel kurul uyelerine buyuk is dusuyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cumartesi Ridvan da GS buyuk bir cokus icinde demis programinda. Hadi onlar FB'li diye kale almiyacaksiniz. Bu sene GS'dan hicbir sey beklemeyin. Lazio eleyecek ve Turkiye kupasindan da yarifinalde elenirler. Denizli oldum bittim yemek bile yiyemiyorum psikolojimi bozdular diye sagda solda laf ediyormus. Amaci o kadar para aldi bir bok yapamadi demesinler diye galiba.Bu yuzden de yalandan istifa eder gibi yapti herhalde. Biliyor siranin kendine geldigini. Bence cok basarisiz. Millet Ibrahim Uzulmez ve Umit Ozat'i konusuyor. Adamlarin ellerindeki takimlar ortada. Cav Cav'a guluyorlardi. Demek ki bir bildigi varmis Yilmaz'i bir haftada postaladi. Ikiye bir TD degismesinin bir fayda getirmiyecegine inanirdim,
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Abi bu olay oyuncularin bir sekilde motive olup islerini dogru yapmak istemeleriyle cok alakali. Oyuncu grubu hocalari da sevdiyse mac kazanmaya basliyorlar. Bu hocalarin da cok kalacaginin garantisi yok; takim biraz sendelesin onlar da gider.Esas Ilhan baskanin akillica yaptigi sey genc takimlari kullanmasi. Bir yerde okudum GB galiba ligde genc takimlarindan en fazla oyuncu oynatan kulup.Baskan yaslaniyor tabii, futbolcu bulmakla ugrasamaz artik.Herhalde alt yapiyi saglam tutayim, ben olmasam da kulup bir sekilde ayakta kalir diye dusundu.Bizim de genc takimlara,ve scouting isine daha cok onem vermemiz gerekiyor.

Post Reply