Galatasaray 2016-2017

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Galatasaray 2016-2017

Post by Cengiz Akgun »

Bu ceza olayi gazetelerin uydurmasi. Ceza bir sene sonra kesilmez. Kurallara aykiri olundugunda tespit edersin ve keser sin. Wesleye oyle Fifadan filan bonservis cikaramazlar. Cezayi GS aldi Wesley'e ne? Parasini aldigi muddetce git demeden hiçbir yere gidemez. GS ona Avrupada oynama garantisi vermedi. Nitekim kupa alinmasaydi GS hicbir yere gidemiyordu. Kanun ve kurallar mantikla yapilir. GS ligden dusmedi. Wesley efendi ne gibi bir zarar gosterecek GS ceza aldiysa. Geldiginde kadro disiydi. Siktir edip yolladilar. Bugun GS dan aldigi parayi hic kimse vermez ona Cin ve Katardan baska. Kendi de biliyor. Keske gitse. Gecen sene Hamit idi bu sene de o basa bela olacak. Zaten TD adami. Her bokuna goz yumacak ve ciban basi olacak. Buraya simdiden yapiyorum. Eger gitmek istiyorsa bonservisinde tenzilat yapip yollasinlar, hic durmasinlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Abi Wesley'nin menaceri demec verip duruyor, ceza bildirilmis olabilir. Kulupten herhangi bir yalanlama da cikmadi. Wesley gecici lisans alip gidebilir diyen hukukcu, gazeteci degildi. Gercek payi olabilir. Mesele, Wesley'nin gitmesi ya da kalmasi degil, yapilis sekli. Onu gonderirlerse, UEFA ensendeyken, taraftari memnun edebilecek kimi transfer edebilirler bilmiyorum. Bizim ulke baska bir ulkeye benzemiyor abi; baksana kombine alan yok.Wesley'i gondermek bu ortamda cok riskli olur.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yahu adam resmen alay ediyor. Podolski disinda herkez 1 Temmuz kampina katilmis. Bu ise ben ancak 8 Temmuzda gelecem diye izin filan almadan haber yollamis. Bu ceza almasi icin yeterli bir sebeb. Elbette millionlarca avro degil ama en az 100 bin avro olmali. Wesley kendisine karsi UEFA'nin kabul edecegiz bir kural ihlali ve kontrat disi bir olay olmadikca kendi basina kontrati fes edemez. Gelmezse GS mahkemeye gider catir catir tazminatini alir. Eger bizim ayilar bu isi yuzlerine gozlerine bulastirirlarsa bir yuh daha yerler. Sana acik soyleyeyim. Taraftar bu sene Wesleyden umidini kesmis durumda ve onun olup olmasi seylerinde bile degil. Gecen seneki hali ortada ve bu sene daha da kotu olacagini biliyorlar. Wesley efendi belkide yonetimi yildiririm beni serbest birakirlar diye dusunuyor olabilir. Bunu iddia etmem. Ama ona bu hali ile GS'in verdigi sabit parayi ve oyun basina alacagi parayi veren cikmaz. Hor Horu gitmis tir tiri kalmis bir vaziyette. Bir mac oynayip sakatlanip iki mac yatiyor. Kim alir onu be ciddi bir Avrupa liginde oynayan klupler icinde. Bize kovulup geldi zaten. Bizden baska alani var miydi uc sene once. Cine katara anca gider o da bunu istemez herhalde. Keske gitse de alinacak bonservisle 20-25 yas arasi potansiyeli olan kosacak birini alsalar diye dua et. Neden bu herife bu kadar kiymet veriyorsun? Gecen sene kac gol atti? Kac maci kurtardi. Serseri mayin gibi top ayagina gelirse oynuyord
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

GS dan o parayi aldigi muddetce Wesley bir yere gitmez. Giderse yolu acik olsun, ve kimse bonservis ucreti beklemesin.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kampa katilmis Wesley. Yalanci Saban gazeteler uyduruyor. 2.3M Avro ceza olmaz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gecen gun bir spor programi seyrediyordum, Turgay Kiran vardi. Riekerink GS'in vizyonu degil dedi. Durdum dusundum acaba GS'in bir vizyonu var mi diye? GS'in vizyonu 1996'da baslayarak, hizlica yok oldu. 1996'dan beri vizyonumuz: "Borclan ve dusunmeden harca".Maalesef oyle. Terim vizyonumuz degil ( 2 defa gonderdik), Lucescu degil, Hagi degil, Gerets degil, Skibbe degil, Rijkaard degil, Mancini degil( onu da cogu kisi begenmedi), Prandelli degil, Hamzaoglu degil, Denizli degil, simdi de Riekerink degil. Peki kim vizyonumuz?

Akademiye gercekci ve ciddi bir yatirim yaptik mi? Hayir.
Scouting'e gercekci ve ciddi bir yatirim yaptik mi? Hayir.
Futbol disi subelerde olmayan paralari harciyor muyuz? Evet.

Hayirlar evete, evet de hayira donmedigi surece bir vizyonumuz olmayacak.Cok net.

Riekerink yeterli sure kalabilirse, belki Bruma'nin, Sinan'in, Martin'in, futbollarini gelistirebilir. Bruma'yi satmadigimiza memnun oldum. Eger Bruma'nin oyununu gelistirebilir, bir ust seviyeye tasirsak o zaman bir hikayemiz olur iste. Cikariz piyasaya, genc, yetenekli oyunculara bize gelin, buyuyun deriz.Porto ve B.Dortmund'un kadrolari bizden daha degerli, finansal olarak daha gucluler. Bir onlara bakin ne yapiyorlar, bir de bize bakin.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kimseyi ciddiye almiyorum, hepsi saklaban, palavraci, spordan zerresine anlamiyor. Biraz saygi duydugum Ali Durust, Alp Yalman ve Adnan Özturk...digerleri ne diye yönetici sorgulamalilar.

Bugun bir is becerdim....Ullevi'de (Göteborg/Isvec) oynanacak macin biletini aldim, Manchester United : G.Saray'im :-) Cocuklar ile beraber gidiyor, keyif yapacagiz. Cocuklarin ilk GS maci olacak (TR de cok ugrastim nasip olmadi). Yolu dusen benimle irtibata gecebilir.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ilk kamp donemi sonuclandi, bakalim kimler ayrilacak? Tabii kimler ayrilmak istiyor, o da bilinmiyor.

Eger Bruma kaliyorsa, Sinan ile beraber kanatlarda etkili olacak gibiler. O yuzden Lukas'i forvette kullanmamiz daha mantikli olacak gibi.GS'in gecen sezon gol atmaktan cok yeme sorunu vardi. Forvetten once bence orta sahaya transfer yapmamiz gerekir.

Mali durumumuzu ve genel makroekonomik durumu dusunursek ilk olarak bonservisi elinde olan Emre Gural ve Koray Altinay'i dusunmemiz daha mantikli olur.Eger ayrilan oyuncular olur ve para gelirse o zaman bir defansif orta saha(Johansen) daha transfer edip transferi kapatabiliriz.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Kadro aciklanmis. Olcan yok. Lionel olmadigi zaman kim oynayacak merak ediyorum; Hakan Balta deniyor. Genc yaslarinda bile orta saha cizgisini pek gecmeyen, bindirme yapmayan Hakan nasil oynayacak orada?

Gecen sezonki sakatliklari dusunursek, hangi forveti yedek olarak kullanacagiz? Forvet transfer edersek, Sinan yedek mi olacak?

Tarik ve Endogan'in kiralik olarak gidip duzenli olarak futbol oynamalari lazim. Yurt disini da dusunmeliler.

Bruma, Blerim, Ryan kalacaklar mi belli degil. Gazetelerde hergun baska bir haber cikiyor.Iyi bir defansif orta saha oyuncumuz hala yok.

En iyi stoperimiz sakatlandi. Ve, fazlaca sakatlanan Semih, Serdar, Aurelien ile lige baslayacagiz. Hadi hayirlisi. Bu sezon da yan toplardan, duran toplardan yedigimiz golleri seyretmege devam edecegiz gibi geliyor.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Olcan'in alicisi var diye alinmamistir...Tarik satilir veya takasta kullanilir, alani varsa...4.3M euroya gelmis bir oyuncu, ne kazik ama. Endogan kiralanir. Donk'un da gönderilmesini isterdim, hazirlik maclarinda yan yatti ama vizeyi almasini bildi, bakalim kalici olacak mi...zannetmiyorum, zor gider.

Oyuncu alirken biraz daha dikkatli olmalari gerekiyor, maasi belirlerken. Ortalikta dolasan fiyatlari duyduktan sonra, ders almadiklari kanaatindeyim. Eskiye nazaran tek fark alinan futbolcunun adeti.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gecen sezon Olcan Donk'a gore daha istikrarli ve istekli idi. Riekerink Hollandali iltimasini kullanmis olmali. Kampta olanlari bilmiyorum ama Hazirlik maclari da ortada. Donk'u ne diye tutmus acaba?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Gecen sezon Olcan Donk'a gore daha istikrarli ve istekli idi. Riekerink Hollandali iltimasini kullanip olmali. Kampta olanlari bilmiyorum ama Hazirlik maclari da ortada. Donk'u ne diye tutmus acaba?
Kurtulmasi zor oldugundan, maas durumu malumun. tutmak ve piyasa olusturmak daha akilcil. Kadro disi birakmak aptallik olurdu....bence.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Donk'u, maasini paylasma yoluyla baska bir kulup transfer edebilir, en mantikli cozum de o olur bence. Hoca, Salih'i takimda tutmus. Stoper ve defansif orta saha olarak da oynayabiliyormus, o yuzden tuttu herhalde. Yasi da genc.

Bu arada Bruma ve menajerinden surekli ayrilik mesajlari geliyor. Kalmak icin bu kadar gonulsuz ise israrci olmaya gerek yok. PSV iyi bir rakam verirse dusunulsun bence. Okudugum 7.5 milyon Euro'luk rakam,ve bir sonraki satis karindan yuzde dusunulebilir.Gitmek istemesi uzucu, orasi net.

Dos transferi icin Leiva gibi yasi ilerlemis bir oyuncu yerine Johansen daha mantikli olur. Forvet alinacaksa da ayni mantikla dusunmek lazim.23-27 yasi hedefleyelim. Oyuncu cok yetenekli ise daha genc bir yas da dusunulebilir.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bruma'yi satip yerine yine bilinmiyen bir soytari almanin luzumu yok. Ne demek istekli degilse kalmasin demek. Kontrati var istekli degilse kadro disi kalir ve bunu ispat edersen maasini da alamaz. Olcan, Tarik ve Umut'un kontratinin toplami 11M Avro diyorlar. Bu herifleri satamazsan catir catir azi disini sokerek alacaklar bu parayi. El alem gitti Alperi aldi Tarik musmulasi 4.5M avro ile sende kaldi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Levent Nazifoglu hakkinda bir bilgisi olan var mi. Durusu, konusmalari ile gözume girdi biraz. Kimdir, neyin nesidir. Sportif AS de calistigini biliyorum.

Post Reply