Galatasaray 2016-2017

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Selcuk Samli

Re: Galatasaray 2016-2017

Post by Selcuk Samli »

Bizim kulupteki en buyuk sorun iletisim eksikligi. Bu senelerdir boyle. Basina ulasabilenler basin araciligi ile konusuyor; ulasamayanlar cogunlukta.Yuzyuze konusmak yerine, uzaktan haber gonderiyoruz. Kongrelerde de durum farksiz. 2000 kisinin geldigi kongerede soz alip, ne kadar konusabilirsin? 5 dakikada ne anlatirsin?
Sessiz cogunluk var bizim kulupte.

http://amkspor.sozcu.com.tr/2016/05/28/ ... li-495633/

-Diger kuluplerin sponsorluk gelirlerini bilmiyorum; gorursem yorum yapabilirim. Ama sponsorluk gelirlerinin bugunkunun cok ustunde olacagini da dusunmuyorum.

-Futbol takimi ile cokca oynamak risktir. Yildiz diye getirebileceginiz oyuncular taraftarin ilgisini cekebilir ama kazandiginiz surece; kaybederseniz isliklayip yuhalarlar. Fernandoyu, Wesley'i, Lukas'i gonderdiniz bunlari mi aldiniz derler. Riskler cok buyuk. Kiralik oyuncular avantajli olabiliyor ama 1 sene sonunda giderlerse, taslar yerinden oynuyor, ve her zaman da yerine oturmuyor.Bu isler uzaktan gorundugu kadar kolay degil.(Akademiye ve scouting'e yatirim yapmak uzun donem icin en sagliklisi). Az para ile cok is yapabilmek isin puf noktasi.

-Ali Bey'in marka yonetimini detayli anlatmasi lazim. Hangi kurum ya da profesyonel yapacak bunu?

-Magazalar ve urunler kesinlikle daha iyi yonetilmeli. Bundan yaklasik 2 sene once bir GS Store'a gittim. O zamanlar SL'nde oynuyorduk, takim da iyi gidiyordu. Magazalarda SL urunu yoktu. Hicbir sey. Olacak bir sey degildi tabii. Bir tane forma aldim, magazadaki cocuk " abi isim yazdiralim mi?" dedi. Yazdir, ne kadar surer dedim. "45 dk surer abi dedi, makinanin isinmasi lazim".Benim o kadar vaktim yok dedim, ciktim. Bu arada etrafta bir suru lisanssiz(cakma) GS urunu gordum. Bunlari kontrol eden var mi acaba? Magazalarin hepsinin kar ettigini de sanmiyorum. Zarar edenler kapatilmali. Starbucks bile, zarar eden magazayi tutmuyor, isterse
meshur bir avm'de olsun.Ali Bey'in dedigi gibi diger secenekler arastirilmali.
Konsantrasyon
Concentration

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu budalaligin daniskasi iste :shock: Gene 'birileri' zengin olacak.

http://www.sporx.com/g-saray-dzekoya-yi ... Q546021SXQ
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Sanmiyorum boyle bir parayi odeyeceklerini Hasan.

Bir oyuncu daha seyredelim:

https://www.youtube.com/watch?v=Ym14KqRv9DM
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Basinda Hagi td olarak dusunuluyormus diye okudum. Hagi'nin GS tarihinde onemli bir yeri var; ozel bir insan GS'lilar icin. Fakat Hagi'nin kendi dogrulari var, ve, gozlemledigim kadariyla, ekip calismasina cok uygun bir td degil. Bizim de iyi bir ekip calismasina ihtiyacimiz var. Hagi'nin zaten bir misyonu var, ve kendi kurdugu akademiyle ilgileniyor. Hagi ve GS iliskisini daha fazla yipratmamak lazim. Hagi'yi bu sezon td olarak dusunmeyelim derim.
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Basinda cikan td haberlerinden en ilgimi ceken Puel oldu. Umarim Puel gerceklesir.

Guzel bir yazi. Benim bilgimle birebir ortusuyor:

http://amkspor.sozcu.com.tr/2016/05/30/ ... li-496037/
Last edited by Selcuk Samli on Fri Jun 03, 2016 12:09 am, edited 1 time in total.
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bir defans oyuncusu, cekim kotu ama idare edin artik :D

https://www.youtube.com/watch?v=FCV0vQTz8Tw
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

http://www.fanatik.com.tr/yazarlar/mehm ... de/1236137

Demirkol'un yazilarini genelde begenirim ama bunu cok begendigimi soyleyemem. Yazilarin sifreli olmamasi lazim; millet spor yazilarini kafa dagatmak ve keyif icin okuyor.

Ilk once GS'in problemine bakmak lazim. Kulubun mali problemleri var ve UEFA gozetiminde. Bu yuzden dar bir butceyle gitmek zorunda. Once acikca taraftara bunu anlatmak lazim. Buyuk bir para geliri yaratmak icin Selcuk, Wesley,Lukas, Fernando gibi oyunculari satmaniz gerekir. Bu da cok riskli bir secenek olur. Mantiklisi bu oyunculari tutup, bonservisi elinde olan oyunculari almak. Ve alinacak oyuncularin maaslarinin da cok yuksek olmamasi gerekiyor. Yani, scout ekibimize buyuk bir is dusuyor.

TD icin iki opsiyon var. Birincisi Riekerink ile devam edip, akademinin basina onun onerecegi(uyumlu calismasi icin) birini getirmek. Ve reformlara baslamak.

Ikincisi baska bir td getirmek. Ona da kullanabilecegi butceyi net olarak soylemek lazim. Akademi'de yapilacak reformlari ve Riekerink'le uyumlu calismasi gerektigini anlatmak lazim.

Eger gelecek hoca Puel gibi kisitli imkanlari kullanip basarili olabilecek bir hoca olacak ise mantikli.

Bence ilk olarak, mevcut sartlar gozonune alindiginda, Puel dusunulmeli. Olmuyorsa Riekerink'le devam edilmeli.

Dursun Baskan'in kamuoyunu net olarak bilgilendirmesi gerekir. Eger isler yurumeyecekse bunu genel kurulun bilmesi lazim. Zaman cok kisitli.
Konsantrasyon
Concentration

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bence EM 2016 beklemeleri (sayet bekliyorlarsa) buyuk hata. Yapilacak transferler bir an evvel yapilmali, gönderilecek oyuncular gönderilmeli...agirdan aliyorlar sonra zor duruma dusuyorlar, her hususta.

Yakinda, yöneticiler dahil, herkes tatile gider, sonra 'nerede kalmistik' ruhu ile sacma sapan transferlere imza atarlar.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Uzun zamandir bek seyretmemistik :D :

https://www.youtube.com/watch?v=ad5spboLc2w
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Genellikle,Iyimser olmaya calisiyorum ama boyle bir haberi okuduktan sonra kulubun gelecegi ile ilgili iyimser olmak da kolay degil hakikaten (haberin dogru oldugunu varsayiyorum):

http://amkspor.sozcu.com.tr/2016/06/07/ ... ti-498046/
Konsantrasyon
Concentration

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:Genellikle,Iyimser olmaya calisiyorum ama boyle bir haberi okuduktan sonra kulubun gelecegi ile ilgili iyimser olmak da kolay degil hakikaten (haberin dogru oldugunu varsayiyorum):

http://amkspor.sozcu.com.tr/2016/06/07/ ... ti-498046/
Ciftlik iste. 18 bin lira aylik. Ne bok yiyorlar kimse bilmiyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

40 senelik GS taraftari ve 13 senelik kulup uyesi olarak sormak istiyorum:

1- Sedef Hanim'i neden tazminat da odeyip isten cikardiniz?
2- Isten cikarilmis Sedef Hanim'i neden tekrar ise aldiniz?
3- Sedef Hanim'i neden tekrar isten cikarmaya karar verdiniz ve Gozde Hanim'i ise aldiniz?
4- Neden 1 sene bile gecmeden Gozde Hanim'i isten cikarmaya karar verdiniz?
5- Gozde Hanim'a ne kadar tazminat odeyeceksiniz?

Cevaplarinizi bekliyorum.
Konsantrasyon
Concentration

Post Reply