Galatasaray 2016-2017

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Selcuk Samli

Re: Galatasaray 2016-2017

Post by Selcuk Samli »

Bu butcelere benim de aklim ermiyor Hasan. Olmayan paralari harciyoruz sonucta, ve borca donusuyor. Bu mantalite ile gidemeyiz. Adnan Ozturk'e kulak vermemiz lazim.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bir daha ki secimde aday olmasini gönulden isteyenlerdenim. Biraz asabi gözukse de bu isten anliyor sanki.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Eski bir video ama arkadaslardan methini bayagi duydum:

https://www.youtube.com/watch?v=AGKu7RQ5Pg4
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Biraz da oyuncu takip etme hobimin sonuclarini aciklamak istiyorum. Kisin takip etmege basladigim Lukas Spalvis bir degisiklik olmazsa Sporting Lizbon'a gidiyor. Rapid Wien'li Florian Kainz Werder Bremen'e transfer oldu.Bunun disinda burada paylasmadigim bazi oyuncular var: Danimarka'li Nicolaj Thomsen Nantes'a gidiyor. Ispanyol Bernardo Espinosa Middlesborough'ya transfer oldu.Ve, Danimarka'li Nicolai Jorgensen Feyenoord'a gitti. Bu son transferleri olmayacak tabii ki bakalim daha guclu kuluplere transfer olabilecekler mi?

Bernardo Espinosa(bonservisi elindeydi):

https://www.youtube.com/watch?v=xkriB9_BJ_o
Last edited by Selcuk Samli on Sat Jun 25, 2016 10:32 pm, edited 1 time in total.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Geldik 22 Haziran'a td belli degil, hangi oyuncular gidecek belli degil. Kulube profesyonel yonetici olarak uzun sure hizmet edebilecek Cenk Ergun'un istifasi konusuluyor. Zaten gecen haftalarda bir suru garip sey oldu, hic kimse tepki bile vermedi.

Dun bonservis parasi da verilecek Serdar Aziz'in transferi aciklandi. Serdar iyi bir oyuncu ama su koskoca dunyada bonservisi elinde olan bir tane iyi stoper yok mu? Bir cok kulup bonservis bedeli odeyip oyuncu transfer ediyor ama UEFA veya baska bir kurumla problemleri yok.

Ligin baslamasina iki ay kaldi, ve gidisat kotu.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Serdar gecmis sezon cok sakatlandi diye hatirliyorum, umarim bu paranin altinda ezilmez. Ciddi maliyet, ustelik 3 oyuncu vererek.

TD halen aciklanmadi, bu durumda transfer ne kadar dogru bilemem, ama bir bildikleri var galiba.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mert Cenk'e nazaran daha duzgun bir kaleci, bence degerlendirmeliler. Milli oldugunu hatirliyorum...GS'a gelir mi bilmiyorum.

http://www.sporx.com/futbol/transfer/tu ... erikPaylas

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bilinenin ilani icin Fransiz avukata 1M avro daha kaptirildi galiba. CAS'a bas vurmuslardi bizim andavallilar. Sanki UEFA haksiz bir kararvermis gibi bir senelik cexaya itiraz ettiler. Babayi almislar. Yine avukat zengin oldu. Bu arada Serdar Aziz icin verilen Bilal gitmem diyormus. GS'daki maasi 2.4M (avro galiba) imis. Nasil ise. Bursa boyle bir parayi vermez elbette. Ben de olsam ben de gitmem. O yuzden Aziz isi yatarsa sasmayin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Abi 1 milyon Euro kaptirmalarina imkan vermiyorum.

Bugun youtube'da dolanirken GS transfer raporu diye iki video'ya denk geldim. Birinde Metin Tekin vardi. Serdar Aziz icin oyun stili Semih'in oyun stiline cok benziyor, biraz daha hizli dedi. GS'in savunma problemini cozebilir mi bilmiyorum diye yorum yapti. Soru isareti yani. Duyduguma gore uc futbolcu arti 4.5 milyon Euro verilmis.
Bu transferi hic mantikli bulmadigimi soylemeliyim. Sercan ve Furkan neysede(oynamiyorlardi cunku),Bilal'in ayrildigina uzuldum. Cunku maaliyeti cok yuksek degildi(800 bin Euro civari), ve oynadigi maclarda da cok faydali oldu.

Bu arada bizim transferimiz degil ama, Ilhan Baskan (Cavcav) iyi bir transfer yapti.20 yasindaki Samuel Owusu'yu transfer etti. Kanatlarda ve forvet arkasinda oynuyor, yetenekli bir oyuncu. Bir de yanlis bilmiyorsam Vedat Muriqi'yi (forvet) transfer etti.Ikisi de iyi oyuncular, gelecek sezonki performanslarini merak ediyorum.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun yine bir programi 10 dk. kadar izledim. Yeni td Riekerink olacak dediler. Riekerink'in td olmasinda en ufak bir problem gormuyorum. Saglam futbol bilgisi ile bu isi rahatlikla yapar. Yeter ki oyuncular islerini yapsin ve ona saygi gostersin. Kariyeri boyunca bir cok oyuncu yetistirmis Riekerink de bu saygiyi fazlasiyla hakkediyor zaten.

Yanliz, memleket sartlarindan dolayi, umarim bizim yonetim bir b plani da dusunmustur. Iki konu var: 1-Isler kotu gider ve Riekerink gonderilirse akademi ne olur? 2- Td kim olur? Dusunulecek ismin td lisansi var mi?
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Oncelikle havaalani saldirisinda hayatini kaybedenlere tanridan rahmet ve ailelerine de sabir diliyorum. Umuyorum yaralilar da bir an evvel iyilesir.

Yeni td'muz Riekerink olmus, hayirli olsun. Yardimcilari da galiba Ayhan Akman, Orhan Atik, ve Claudio Taffarel olacak. Gecen gun yazdigim gibi oyuncular hocaya saygi gosterir ve islerini iyi yaparlarsa bir problem cikacagini sanmiyorum. Ustune titredigimiz, bizde oynasin diye senelik 5 milyon Euro verdigimiz Wesley'i yetistiren o. Bence zaten alt yapi hocalarina daha cok saygi gosterilmesi gerekiyor. Begenerek seyrettigimiz oyunculari yetistiren kimler? Alt yapi hocalari. Mutfakta onlar var. Onlara saygi gosteren ulkelerin ulusal takimlari neler basariyor hep beraber goruyoruz.

Bu arada dedikodular okuyorum, Telles Porto'ya gidecekmis galiba. Hayirli olsun. Versinler 5 milyon Euro ve 20 yasindaki forvetleri Andre Silva'yi o zaman.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu ceza konusu ile ilgili yazmak istedim. Ortada yine bir bilgi kirliligi var. Yonetimden resmi aciklama yok. Wesley'e ne kadar sure izin verildi? Ya da izin hic verilmedi mi? Bunu anlayabilmis degilim.
Ikincisi, gecen sezon ortada olmayan bir uygulamayi simdi pat diye gecmise donuk uygulamak etik olmaz. Yani, gecen sezon kartlar,vs, ile ilgili cezalari oyuncularin gelecek seneki maaslarindan kesmemek gerekir.Boyle bir uygulama yapilacaksa, oyunculara sezon basinda net olarak anlatilir,ve sonra uygulanir.

Bu cezalar oyuncularin moralini bozar, ve sezonu bastan kaybederiz.Eger oyuncularla devam etmek istemiyorsaniz durustce yuz yuze konusun.

Bir sozumde Wesley'e: Onun diger oyunculara ornek olup kampa ilk gunden katilmasi daha olumlu olurdu. Kupa finalinden sonra tatile basladi; bu da yeterli bir tatil suresi bence. Gecen sezonun yarisini sakat olarak gecirdi, doktor yonetiminde calismalara baslamasinda fayda var. GS'a ve ulusal takima iyi bir sekilde katkida bulunmak istiyorsa bu onumuzdeki iki sezonu iyi gecirmesi gerekir.Ona gore hazirlanmasi lazim.

GS'da gidisat iyi degil. Bakiyorum da genc yabanci oyuncular GS'da oynamak istemiyorlar. Bruma ve Telles bile. Kimse buna deginmiyor ama cok uzucu, ve dusundurucu bir durum. Td'lerin ilgi gostermemesini de unutmamak lazim.Kupa finalinden sonraki gelismelerden hic memnun degilim. Cezalar uygulanirsa GS'a gelecek oyuncu bulmakta daha da zorlaniriz.

Bu arada taraftarlar da kombine biletlere ilgi gostermiyor. Bu sezon herhalde bos tribunlerin onunde oynayacagiz. Elini cirptigin zaman karsi tarafta yankilanacak maalesef.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Taraftar enayi degil kombine bilet almayacaklarmis elbette. Stad bosa oynuyor ne kombinesi? Ne luzumu var? Parayi ota boka saciyorlar. Takim takim olsun o zaman kombine alirlar.. Snijder bu sene basa bela olmaya aday. Mumkunse ve para ediyorsa hic durmasin satsinlar. Artik GS'a verecegi bir sey yok bokluktan baska. Gazetede yazilanlar uydurma. Rijkering kalmasi iyi bir adim. Kasmayan ve calismak isteyen durst bir yabanci. Keske M. Denizliye para kaptirmadan onu getirselerdi. Ayhan Akman gelmis yardimci olarak. Fena cocuk degildir. Taffareli gormedim Idmanda. Brezilyada herhalde. Bir iki isimsiz caliskan mumkunse gurbetci getirip bir iki Sinan Gumus cikarmalari lazim. Iki bek bir stoper en elzem yerler. Umut'un yerine bir santrafor daha gerek. Bunlarla bu sene idare edilir ve sampiyon bile olunur. BJK Gomezi geri getirecegini pek sanmiyorum. Adam iyi oynuyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun bir spor hukukcusunu dinledim, korktugum gerceklesecek gibi. Eger bu cezalar uygulanirsa Wesley konuyu FIFA'ya goturup, gecici lisans alip ayrilma sansi kazaniyormus. Yani istedigi kulube, bonservis parasi olmadan transfer olacak.

Bu cezalarin kesinlikle uygulanmamasi lazim. Eger Wesley bu sekilde kaybedilirse seneye tribunler bos kalabilir. Ve, bu olay dogal olarak butun dunyada duyulacagi icin GS'a transfer edecek oyuncu bulmakta zorlaniriz.

Bu kimsenin keyfine kalmis bir olay degil artik. Kulube acikca zarar veriyor.Hic kimsenin GS'a zarar verme luksu yoktur.
nefvakfi.org

Post Reply