Galatasaray 2016-2017

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Galatasaray 2016-2017

Post by Hasan Tezcan »

Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:'Otel bilmecesi' :-D

http://www.fotomac.com.tr/galatasaray/2 ... -bilmecesi
Komedi degil mi? zaten o otelden ne gelecek ki? Ozbek kendine yaptirdi orayi. isletir iste boylece emeklerinin karsiligini alir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Fundamental eksiklikler var, hangi dönem olursa olsun. Eskiden bu kadar borclanmak imkansizdi ama simdi hersey degisti...bu adamlar GS'i ya batiracak ya da batiracak. Göstere göstere geliyor, sonra kimse 'ne oldu' demesin. Bu kadar borcun altinda ezilecekler, cunku az ile idare etmesini bilmiyorlar. Hatta az ile idare etmek de yetmeyecek. No knowledge, no future.

Buyuk konusmak istemiyorum ama ben olsam daha iyi yapardim, cunku ne yapmayacagimi cok iyi biliyorum. Ne Altinordu kadar kati, ne de FB kadar savurgan olurdum, ve Ilhan Cavcav kadar da kucuk dusunmezdim. Oyuncu kesfeder, sans verir ve yetistirirdim. Yedegi olmadigi muddetce oyuncu satmazdim. Ajax modelinden bahsediyorlar, Ajax ayni zamanda bir kultur, homojen yapi...istikrar, sabir var. GS'da ise hokkabaz dolu. Dortmund gibi kulupler örnek alinmali...adamlar bana göre buyuk is beceriyorlar, helal olsun. Emre Mor transferi biraz supriz oldu, umarim elinde patlamaz, ama her sene gerekli yerlere gereken transferi yapiyorlar.

Not: Almaya birinci liginde kac kulup zarar ediyor biliyormusunuz? Gecen sene bir diye okudum.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Böyle bir insan iyi pazarlıyıcı olur mu sizce ? Tam bir rezalet. AY nin ağzından böyle demeç hayatta cıkmaz.

Dursun Özbek: "40'a yakın oyuncudan kurtulmamız lazım"
http://www.sabah.com.tr/spor/futbol/201 ... amiz-lazim

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Isbecer'i becermisler. Iyi olmus. Bunu cok onceden yapmalari gerekiyordu. Istifa etti diyorlar ama yalandir. Dupeduz kovuldu bu finansci karilara klubu peskes cektigi anlasilinca. 18 bin TL aylik. Turkiye gibi yerde GS gibi bir klupte. Neyi finans ediyor belli degil. Tamamen goygoyculuk.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Fundamental eksiklikler var, hangi dönem olursa olsun. Eskiden bu kadar borclanmak imkansizdi ama simdi hersey degisti...bu adamlar GS'i ya batiracak ya da batiracak. Göstere göstere geliyor, sonra kimse 'ne oldu' demesin. Bu kadar borcun altinda ezilecekler, cunku az ile idare etmesini bilmiyorlar. Hatta az ile idare etmek de yetmeyecek. No knowledge, no future.

Buyuk konusmak istemiyorum ama ben olsam daha iyi yapardim, cunku ne yapmayacagimi cok iyi biliyorum. Ne Altinordu kadar kati, ne de FB kadar savurgan olurdum, ve Ilhan Cavcav kadar da kucuk dusunmezdim. Oyuncu kesfeder, sans verir ve yetistirirdim. Yedegi olmadigi muddetce oyuncu satmazdim. Ajax modelinden bahsediyorlar, Ajax ayni zamanda bir kultur, homojen yapi...istikrar, sabir var. GS'da ise hokkabaz dolu. Dortmund gibi kulupler örnek alinmali...adamlar bana göre buyuk is beceriyorlar, helal olsun. Emre Mor transferi biraz supriz oldu, umarim elinde patlamaz, ama her sene gerekli yerlere gereken transferi yapiyorlar.

Not: Almaya birinci liginde kac kulup zarar ediyor biliyormusunuz? Gecen sene bir diye okudum.
Guzel yazmissin. Ne kadar dogrudur bilmem. Emre Mor Bursanin listesinde imis ama futbolcudan cok anladiklari icin begenmemisler. Bu arada M. Topal ile konusuyorlar deniliyor. Dun de Mehmet Topal BJK ile gorusuyor haberi vardi. Yani atip tutmaya calisiyor yalanci Sabanlar. Masa haberleri bunlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Abi sirketin, o pozisyon,icin odedigi maastan cok daha fazla verilmemistir. O maaslar odeniyordur yani. Baskan'in haberi olmadan o kadar onemli bir pozisyona hic kimseyi ise alamazsin. Bu olayda sadece Isbecer'in suclanmasinin yanlis oldugunu dusunuyorum. Dun divan kurulu toplanmis, bir kisi bile cikip bu isten cikarmalar, tazminatlar, ise almalar ile ilgili bir soz sarfetmemis. Bilmiyorum, herhalde bende bir gariplik var; cok onemsedim bu olayi.

Hasan,kulubu B. Dortmund gibi yonetebilmek kultur isi bence. Taraftar, basin, uyeler/hissedarlarin sabirli olmasi lazim. Adamlar hep Bayern'in arkasinda kaliyorlar, ama cizgileri degismedi. Bu arada Emre'nin Dortmund'a transfer olmasina cok sevindim; umarim iyi yerlere gelir.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

'Akasinda kalmak' ne acidan, daha fazla teneke topladilar diye sanirim. GS 14 sene sampiyon olmadi da ne oldu. Spor kultur, kultur spor'dur. Basari kisa yoldan elde edilemez. Ben olsam önce taraftari yetistirirdim, örnek olurdum, adam gibi yöneticiler cikartarak, sonra gerisi gelir zaten. Idealist degilim, acelem de yok...sabir, istikrar ve huzurlu bir ortam yaratarak, sporu spor oldugu icin icraa ederdim. GS'in en buyuk degeri okul, lisesi...ama kim anlayacak. Dunyada benzeri olmayan bir kaynasim, unique.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:Abi sirketin, o pozisyon,icin odedigi maastan cok daha fazla verilmemistir. O maaslar odeniyordur yani. Baskan'in haberi olmadan o kadar onemli bir pozisyona hic kimseyi ise alamazsin. Bu olayda sadece Isbecer'in suclanmasinin yanlis oldugunu dusunuyorum. Dun divan kurulu toplanmis, bir kisi bile cikip bu isten cikarmalar, tazminatlar, ise almalar ile ilgili bir soz sarfetmemis. Bilmiyorum, herhalde bende bir gariplik var; cok onemsedim bu olayi.
...
Hak eder alir parayi. Bunlar pasakli goygocular. Bugune kadar dogru durust finans (klup finansi) yapan biri geldi mi bu klube. Onun kardesi bunun karisi bilmemnenin sinif arkadasi. Bir okuz vardi hani. UEFA 2000 kupa finali biletlerini UEFA'nin bilet fiyatindan fazlaya satip klube ceza olark 2M Avro yedirten. Ne cabuk unutuyorsunuz bunlari. Gelip adam gibi isini yapsin klubu dar bogazdan kurtarsin ver o zaman maasini. Boyle zibidiler ile evde bulasik bile yikayamacak karilara 18 bin TL aylik ve sutladiklarinda da yarim ya da ceyrek milyon tazminat. Nerde buldular bu bollugu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

GS iyi yonetilmiyor abi o konuda hemfikiriz; bu senelerdir boyle, son 1 senenin hikayesi degil sadece.

Hasan teneke derken kupayi kastettin herhalde. Evet, Bundesliga sampiyonlugundan bahsettim. Hatirlasana, gecen sene BJK sampiyon olamadi diye Bilic gibi bir hocayi gonderdi.Dakika basi hoca gonderme sadece BJK icin gecerli degil tabii;butun Turk kulupleri icin gecerli.
Sadece senin sabirli olman yetmez Hasan; maclara giden 50,000 seyirci, basin, uyeler/hissedarlarin da sabirli olmasi lazim.

Dortmund'dan daha cok takdir ettigim kulup Atletico Madrid. Akademileri nasil bilemem ama market degerleri R. Madrid ve Barca'nin ucte biri ve iki defa SL finali oynadilar.Ve istikrarli da sayilirlar. Simeone gidecek olursa ne olur bilemem tabii. Ozet olarak hocalari cok iyi ve scouting sistemleri cok iyi isliyor.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu haber dogru mu yanlis mi? Bakalim herhangi bir aciklama gelecek mi?

http://amkspor.sozcu.com.tr/2016/06/11/ ... du-499446/

Basinda Reyes haberleri okuyorum, umarim dogru degildir.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Dun gazetelerde eski yoneticimizin kapisinin kilidinin kirildigi ve bir dosyanin ortadan kayboldugu ile ilgili haber vardi ve kulupten hicbir yalanlayici aciklama gelmedi. Ben de haberin dogru oldugunu kabul ediyorum o zaman.
Kilidi kim kirmis? Hangi dosya ortadan kaybolmus?

Hafta sonu vaktim oldu, ve hafta icinde yapilan divan kurulu toplantisinda baskanin yaptigi aciklamalari okudum. Basketbol icin 51 milyon TL'lik butce belirlemis, bu da 17 milyon USD dolar eder. Bu 17 milyon USD hangi harcamalari kapsiyor? Eski borclarda mi bunun icinde? 17 milyon USD nereden bulunacak?

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu butcelere kimsenin guveni var mi, laf olsun diye yapiyorlar. 17 milyon USD palavra, uydurma, oyuncak para :-D

Post Reply