Bakalim UEFA Ne Yapacak?!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Selcuk Samli

Bakalim UEFA Ne Yapacak?!

Post by Selcuk Samli »

Insanligin geldigi son nokta. Diyecek bir sey yok, biri zavalli kadinlara sokak hayvani muamelesi yapiyor; digerleri de fotograf cekip seyrediyorlar:

http://www.hurriyet.com.tr/uefa-psv-tar ... i-40070594
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Bakalim UEFA Ne Yapacak?!

Post by Cengiz Akgun »

GS taraftarlari Ingilizi sislediginde ne yaptiysa onu yapacak. Yani hicbir sey. Kluple ne alakasi var sokakta olan bitenden?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ben oncelikle olayin igrencligini ortaya koymak istedim, sen yine alip bambaska bir yere cekmissin abi.

Istanbul'da kavga cikmis; iki taraf da kavga etmis. Olume sebebiyet veren hapse girmis. UEFA ceza vermeli miydi? Evet, iki kulube de ,en azindan, Avrupa maclarinda seyircisiz oynama cezasi vermeliydi.

Ispanya'daki olayda kavga falan da yok. Yok yere zavalli insanlarin onuruyla oynama var.Bence UEFA'yi ilgilendirmesi lazim.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Anlasamiyoruz bir turlu. Yere bozuk para atip ac insanlarin haline gulmek suc olsaydi polis bu adamlari yakalardi. Sokakta olan olumle sonuclanan bir olayda bile UEFA'nin bu olayi klube yikma yetkisi olmadigini hatirlattim sadece sana. GS o olayda ceza meza almadi. Statda olsaydi guvenligi saglayamadi diye belki bir yaptirim cikabilirdi. Hurriyetteki soparlarin gazi ile PSV klubune bir ceza filan gelecegini sanma cunku sokakta olan bir olaya UEFA'nin karismasina imkan yok. Ortada bir suc varsa olay Ispanya nin polisini baglar. Malasef o da yok. Adamlar herhangi bir fiziksel tacizde bulunmadan kopege kemik atar gibi barin bahcesinde icerlerken dilenmeye gelenlere bozuk para atip onlarin birbirlerini yemelerine gulmusler. Kotu bir davranis olabilir alay etmek gibi. Ama ortada darp yok tecavuz yok. Polis ne yapabilir. Gulmeyin aglanacak hallerine mi diyeceklerdi. Para verdik egleniyoruz diyorlardir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Su andaki uygulamanin eksik oldugunu dusunuyorum. Irkcilik kadar kotu bir davranis, yapilmis olan. Adamlar turistik gezide degil maca gitmisler.UEFA'nin elinde cekilmis videolar var; kulubu ilk once uyarirsin sonra benzer seyler olursa cezayi kesersin.Getir bakalim seyircisiz oynama yasagini bir daha kafayi cekip yakisir olmayan seyleri yapabiliyorlar mi? Gecen sene Chelsea taraftari bir Afrikali'yi metroya sokmamisti; o adamlar sonra metrodan cikip maca gitmislerdi. Bunlarin ustune gidip taviz vermezsen belki zaman icinde bu tip igrenc olaylarin onune gecersin.; gostermelik is yapmamis olursun. Benim PSV veya Chelsea ile alip veremedigim yok,butun kulupleri ve taraftarlarini ilgilendiriyor bu olaylar.

(UEFA'nin bize ceza vermedigini biliyorum, vermeliydi diyorum. Belki diger sporlar icin de emsal olurdu)

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bence UEFA it surusunun bu tarz davranisindan öturu PSV'ye ceza vermesi gerekiyor. Hatta manset olmalari lazim, bana sorarsaniz...adi herifler. Insanlik ölmus avrupada gercekten.

UEFA ceza vermez ise ikiyuzluluk yapmis olacak...hatta Hollanda federasyonun birseyler yapmasi gerekiyor.

Taraftar kulubu baglar, diye dusunuyorum, ve balik bastan kokar...kultur meselesi.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Taraftarin sokakta yaptiklari klubu baglayamaz. Ancak klup taraftarlari sokakta olay cikarmaya kiskirttiginin delili olursa zaten UEFA'ya gerek kalmadan yargi geregini yapar. UEFA nin Stad disinda hicbir olayda karismasi mumkun degil. Vallahi bu sonuclari tamamen duygusallik yuzunden cikariyorsunuz. Kalbiniz iyi. Sokakta bir grup taraftar birbirine girse ve olum filan olsa Klublere sizinde sorumlulugunuz var baskana omur boyu men kluplere de 500 bin avro mu diyecekler yani. O zaman bizim uyaniklar karsi takimin formasini giyer turlu rezilliklere imza atar. Yalalananlarin alninda da mi yaziyor kimin taraftari olduklari.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Post Reply