EUROCUP'i kazanmisiz. (basket elbette)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

EUROCUP'i kazanmisiz. (basket elbette)

Post by Cengiz Akgun »

Simdi gordum. Hayirlisi olsun. Dursun bir is basardi. Bu arda GS Odebank takiminda iki Turk basketci ilk beste. Fransizlar da oyle ya. Amerikalilari oynatip sampiyon oluyorlar Avrupada herkez. Amewrikalilarda NBA'de kendilerine yer bulamiyan ikinci sinif basketciler. Ayip elbette.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Re: EUROCUP'i kazanmisiz. (basket elbette)

Post by Selcuk Samli »

Takimimizi tebrik ederim. Bir sezon oncesinden daha az para harcandi,kulup daha az zarar etti, ligde iyi durumdayiz, Eurocup'i kazandik. Taraftar memnun mu? Memnun, bugun Abdi Ipekci ful imis. Soyleyecek baska bir sey yok.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Haberleri okuyunca FB mucadele ettigi THY destekcisi oldugu EUROLEAGUE sampiyonasina katilacak filan gibi seyler okudum. Takip ettigim bir konu degil ama bu Avrupanin en buyuk kupasi filan degil galiba takimin kazandigi. Yine ortada basinin uydurdugu bir abartma var. Fransanin baskette iddasi bir Ispanya, Italya, Yunanistan olmadigina gore anlamam lazimdi. Anlasilan ikinci sinif basket takimlarinin yaristigi bir kupa olmusa gibi. Ya neyse ne demeyin. UEFA EURO CUP ile UEFA CHAMPIONS CUP arasinda dunya kadar fark var.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu isler para ile alakali; Euroleague'de iddiali olayim diyorsan en asagi 15-20 milyon USD butceye ihtiyacin var. Kombine ve sponsor gelirin bu rakama ulasiyorsa ne ala. Yok ulasmiyorsa o zaman Euro Cup'i kazanmaya calisirsin. Her uluslararasi kupa onemlidir, prestijlidir. Futbolda da oyle; SL'ini kazanamiyorum, UEFA Kupasini almayayim mi diyeceksin?
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:Bu isler para ile alakali; Euroleague'de iddiali olayim diyorsan en asagi 15-20 milyon USD butceye ihtiyacin var. Kombine ve sponsor gelirin bu rakama ulasiyorsa ne ala. Yok ulasmiyorsa o zaman Euro Cup'i kazanmaya calisirsin. Her uluslararasi kupa onemlidir, prestijlidir. Futbolda da oyle; SL'ini kazanamiyorum, UEFA Kupasini almayayim mi diyeceksin?
Elbette hayir ama FB'ye filan bu kupa ile caka satmamak lazim. Bu kupayi da fazla abartmamak lazim. Iki gundur gazetelerde aldik apardik cektik kopardik tatavasi yapiliyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:
Selcuk Samli wrote:Bu isler para ile alakali; Euroleague'de iddiali olayim diyorsan en asagi 15-20 milyon USD butceye ihtiyacin var. Kombine ve sponsor gelirin bu rakama ulasiyorsa ne ala. Yok ulasmiyorsa o zaman Euro Cup'i kazanmaya calisirsin. Her uluslararasi kupa onemlidir, prestijlidir. Futbolda da oyle; SL'ini kazanamiyorum, UEFA Kupasini almayayim mi diyeceksin?
Elbette hayir ama FB'ye filan bu kupa ile caka satmamak lazim. Bu kupayi da fazla abartmamak lazim. Iki gundur gazetelerde aldik apardik cektik kopardik tatavasi yapiliyor.
Ezikligin belirtisi bu Cengiz abi. Yönetim de öyle, can simidi gibi sahiplendi...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bence abartilacak bir sey var abi. Butcesi fazla olmayan kuluplerin alabilecegi en buyuk kupa Eurocup. Bu basketbola cok buyuk bir butce ayirip Euroleague sampiyonu olmak kadar onemli bir sey.

Esas problem simdi basliyor. Euroleaugue'e katilacagimiz icin daha cok para harcayip, daha iyi bir takim kurmamiz lazim.Yonetim akillica bir sey yapip onumuzdeki iki sezonun kombinelerini satmayi planliyor(oyle okudum).Abdi Ipekci 11,000 kisi kapasiteli bir salon; bakalim kac tane kombine kac paradan satilacak.Ortalama 1000-1500 USD'dan satabilmen lazim ki bir ise yarasin. O da zor gozukuyor. Bir de tabii bu parayi 2 sene icin harcaman lazim gelecek. Gelen parayi 1 sene icinde harcarsan, seneye parayi nereden bulacagim diye dusunursun. Baskan demis ki (dogru yazildiysa) alinan kombine bilet kadar ben katki verecegim. Katki hibe yoluyla mi olacak, yoksa alacak defterine mi yazilacak? Bu da onemli. Alacak defterine yazilacaksa kulube ekstradan borc yuku gelecek. Daha kadin basketbol takimi isin icinde yok; onlarin da dogal olarak bir butcesi olacak. Kulubun finansal sagligi acisindan ciddi cekincelerim var.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk daha dun diyordun 20M dolar harcasalar Euroleage seviyesinde bir takim kurulur diye. Futbolda kac milyon dolar harcadilar ve hepsi heba oldu. Madem para ile basketbol isi hal edilecek bir destekci ile hal edilecek isler bunlar. Futbolda harcananlarin yaninda 20M'nun lafi mi olur? Ama kazin ayagi oyle degil. Futbolcu secemeyen ve alirken bile bile hatta kazik yiyenler cok daha az bildikleri basket pazarinda iyice ellerine yuzlerine bulastirirlar ve bulastirdilar da. Benim bu yonetimde olan hicbir kimseden umudum yok. Bilmiyorlar ve bileni de bulamiyorlar. Bu kadar ham halat herifler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Abi futbolun butcesi ayri, basketin ayri. Eskisi gibi kafama gore harcayim devri bitti; UEFA karisiyor artik butcene. Yani 20 milyon USD'i cok zor bulurlar. Basketbolcu seciminde,bence, bu sezon basarili oldular. Bunlar zor isler, yani bu sezon basarili olmalari gelecek sezon basarili olacaklarinin garantisi degil. Yapman gereken sey, butceni asmaman ve o butce dahilinde iyi oyuncular bulman. Sonra takim olabilirsen, sakatliklar olmazsa bir sekilde basarili oluyorsun.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bir yerde okudum, Ergin Hoca ile roportaj yapilmis, ve iyi bir GS'li gibi gelecek sezon oncesinde dobra dobra konusmus(eger soyledikleri dogru yazildiysa). Gelecek sezonun basketbol butcesinin baskan'in cebinden karsilanmasinin mumkun ve mantikli olmadigini soylemis(bence de mantikli degil). GS'in Euroleague'de iddiali bir takim kurmasi gerektigini aksi takdirde alinacak kotu sonuclarin tepkiye yol acacagini belirtmis ve taraftara ve yonetime mesaj gondermis.

Taraftara: Sezon oncesinde kombine bilet alin ve takima destek olun.

Yonetime: Sponsorluk gelirlerini artirin ve ek sponsorlar bulun.

Gerekli butce olusturulamazsa kalmasinin mantikli olmayacagini ve ayrilacagini aciklamis.Acik konusmasini takdir ediyorum.

Bence mali durumu iyi olan ve maclara giden GS'li uye ve taraftarlarin sezonluk 1000-2000 USD gibi rakamlari verip kombine almalari cok onemli. Yonetimin gec kalmadan kombine bilet ve sponsor isine el atmasi lazim.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yine bir bardak suda firtinalar kopartmaya devam. Bir kupa toreni daha yapliracaklarmis. Gormemisin cocugu olmus masalindaki gibi. 10M dolar istiyormus. Bulsun Dursun. Ama yine umitler tisort satacagiz fikrine ignelenmis (Ingilizcesi pining down the hope "something"). Esegin ayaklarini alirlar tisort satarak. Piyasada sahte tisort kayniyordur. Odebank adam gibi cikarip versin 10M dolari madem hersey onunla hal olacaksa. Topsakal Dorsey'de hata yaptik demis sanki yaptiklari ilk hata imis gibi. Bak sen. Bunlari zirva diye dinliyor ve okuyorum.

http://www.hurriyet.com.tr/ergin-ataman ... i-40098093
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sopar bunlar....cok buyutmusum bu insanlari gözumde gercekten.

Divan kurulundan bir kisi Mahmut Uslu'ya cevap vermis bu ara...yakisti öyle degil mi?
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ne kadar dogru bilmiyorum. NBA'deki NY Knicks ya da LA Lakers fiyatlarina kombine. Dursin kafayi siyirtti galiba.

http://www.hurriyet.com.tr/galatasarayd ... e-40098570
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bilet fiyatlari yuksek olmus; ozellikle dusuk gelirli taraftarlarin alacagi biletleri dusurmeleri mantikli olur(500 TL?). Kredi kartina 12 taksit sunulabilir. Diger biletleri de ucuzlatirlarsa daha rahat satabilirler diye dusunuyorum.(Yine 12 taksit dusunulmeli)
nefvakfi.org

Post Reply