2016 Yaz Transferleri

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: 2016 Yaz Transferleri

Post by Selcuk Samli »

Takimin genel olarak defansi iyi degil. Bir degil iki stopere ihtiyac vardi ve ben yurt disindan, ozellikle hava toplarinda etkili olacak,2 oyuncu alirlar diye dusunmustum. 2 oyuncuyu kiraya verip, Denayer'i gonderip, ustune biraz para koyarak. Bir tek Denayer gitti; 2 defans oyuncusu alacagimiz para ile bir tek Serdar'i transfer ettik. Sercan ve Furkan zaten bizde oynamiyordu; bir tek Bilal'in ucreti kadar para tasarruf etmis olduk.

Takimin diger acil ihtiyaci (1) defansif orta saha oyuncusu idi. Bonservis parasi harcanaksa oraya harcanmaliydi.
Hatta bu son mactan sonra 2 defansif orta saha oyuncusuna ihtiyac oldugunu dusunmege basladim.

Forvet icin daha once yazmistim, hala ayni fikirdeyim. Lukas'i 1. forvet olarak kullanir, ve bonservisi elinde ve cok maliyetli olmayacak bir oyuncu transfer ederdim.

Yanlis anlasilmasin. Serdar ve Eren iyi oyuncular. Ama mali durumumuz dusunulurse , luks transferler.

Bakalim simdi taraftar kombine bilet alacak mi?
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Imkani olan taraftar transfer ne olursa olsun alir, diye dusunuyorum. Ben Istanbul'da yasasaydim aile kombinem cebimde olurdu mesela. Ben transfer degil GS'in iyi yönetilmesini istiyorum.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yillik garanti para ikiser ikiser devam etmekte, cok cömertler gercekten. Eski kulubunden 500 bin euro alan Tolga'ya 2 milyon euro maas, bravo dogrusu. Hayretler icinde bakiyorum.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Yillik garanti para ikiser ikiser devam etmekte, cok cömertler gercekten. Eski kulubunden 500 bin euro alan Tolga'ya 2 milyon euro maas, bravo dogrusu. Hayretler icinde bakiyorum.
Hiyar mi desen okuz mu bilemiyorum.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Donk Ispanya ya kiralik gitmis. Hala senede 500 bin avroluk ucreti bizden. Yalniz 20 macta her macta 45 dakika oynarsa bonservisi ile satilacakmis.

http://www.galatasaray.org/haber/gs-spo ... andi/33167
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tarik Camdal zararina Eskisehire kiralanmis. GS'dan bu yil 1M avro maas almaya devam edecekmisiz. Denayer isi yapmis. M. City kiralamamis. Guya ocakta elinde bonservisi ile gelecek mis. Bu arada Olcan da Ispanyollarla gorusuyormus ama alacagi paranin ustunu bizim hiyarlar iki sene odeyecek.

http://www.galatasaray.org/haber/gs-spo ... andi/33166
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Denayer Sunderland'e kiralanmis, cocuga TR'ye gitme gelismezsin, tahta bacaklar diyarinda daha iyi 'votbolcu' olursun demisler.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Denayer Sunderland'e kiralanmis, cocuga TR'ye gitme gelismezsin, tahta bacaklar diyarinda daha iyi 'votbolcu' olursun demisler.
Daha fazla para vermislerdir. Biliyorum dalga geciyorsun ama klupler kiraladiklari adamdan da para kazanıyor. Bizim moronlar ustune para veriyorlar gordugun gibi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Buyrun burdan yakin. Tam bir Melo galiba.

http://mobil.hurriyet.com.tr/galeri-40214110#p=1
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu tip oyuncular oynadiklari mevki geregi genelde sert ve duz bir oyun oynuyorlar. Nigel'in 17 macta aldigi kart sayisi cok yuksek degil. Fazla gol attiklari da gorulmuyor, en iyileri belki gol pasi konusunda iyi olabiliyor.Esasinda gorevleri rakip takimi durdurup, topu alip, daha yaratici takim arkadaslarina topu aktarmak.LA Galaxy'nin oyuncu market degeri GS'in neredeyse 1/4'u, o yuzden Nigel onlar icin pahali bir oyuncu olabilir. Ama, Nigel gittikten sonra kulubun hangi kalitede oyuncular alabilecegini yazmamis MLS sitesi.Scouting sistemleri iyiyse belki alirlar.Bence cok yuzeysel, ve taraftar tepkisini azaltma amaciyla yazilmis bir yazi. Sonra silinmis zaten.

Merak ettim ve dunyanin en pahali iki defansif orta saha oyuncusu gecen sene neler yapmis ona baktim.En pahalisi Barca'li Sergio Busquets. Bu sene 2 macta 1 sari kart gormus. Gecen sene, 53 macta 10 sari kart gormus, 6 asisti var hic gol atmamis.

Ikinci oyuncu Chelsea'li Nemanja Matic. Gordugu bir kirmizi karttan dolayi, Ekim'in 16'sina kadar cezali. Gecen sezon 43 macta 7 sari ve 1 kirmizi kart gormus,3 asist yapmis ve 2 gol atmis.

Bunlar en pahali iki oyuncu.Dedigim gibi oynadiklari mevki geregi, fazlaca kart gorebiliyorlar, ve cokta yaratici, golcu oyuncular degiller. Ozet olarak, bence, Nigel iyi bir transfer.
nefvakfi.org

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cevap yazdim badem oldu. vidyo ile idare edelim.

https://www.youtube.com/watch?v=SgangZy4Ob0

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hatirliyorum bunu, cok kotu. 6 sene once yasanmis bir hata' ve kimse unutmaz bunu maalesef. Her sene boyle bir hareket yapsa, sakin transfer etmeyin, uzak durun derim. Ama kariyeri boyunca 500'e yakin mac oynamis, sadece 3 tane kirmizi kart gormus. Umarim gelecek maclarda daha dikkatli oynar.
nefvakfi.org

Post Reply