2016-2017 Avrupadaki Turk Takimlari ve Oyuncuları

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

2016-2017 Avrupadaki Turk Takimlari ve Oyuncuları

Post by Cengiz Akgun »

Biz olmasak bile Avrupadaki takimlarimizi takip edecegiz. Sifreli oldugu icin ben izleyemedim ama FB yine SL'ne giremedi. Ben gecen hafta 2-1 den boyle bir sonucu bekliyordum. BJK yarasada onlarinda bir halt edemeyip belki UEFA kupasina kalmalarini bekliyorum. Osmanlispor bir turlu daha gider ama Belediye icin ayni seyi soyleyemiyecegim. Basindaki serefsizler yine FB'yi hakem yakti demisler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: 2016-2017 Avrupadaki Turk Takimlari

Post by Cengiz Akgun »

Besiktas guzel bir kura cikmis. Ama topsiz cenabet bir tarihleri var Avrupa kupa lafinda. Lucescu donemini saymayin tam bir rezalet. Gecen seneki halleri ortada.

Basaksehir Shakter Donetsk onunde dayanamadi. Lucescu gitmis. Bunun yaninda Osmanlispor yeni hocalari ile Avrupada yenilmeden 18 de 14 galibiyet ile Avrupa kupasinda gruplara kaldi. Bir adi fazla duyulmamis Danimarka takimjni ele diger.

Azize'nin FB si ise Basaksehir tokadindan sonra Cekirgeleri elediler. Hala sokak yosmasi gibi GS arastirilsin diye zirvalarken TRT de Aziz Allah belani versin diyen birinin sesi ekrana yansimis. Dogru soze ne denir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hem FB hem de Osmanlı kazanmış. MU yenmek hele böyle dibe vurdular edebiyatı yaparlarken büyük bir başarı. Aplahın dingilleri Advokatı yerin dibine sokuyorlardı. Aynı Del Bosqe'ye yapılanlar gibi. Adam çeki düzeni vermiş. Kabak bize patlayacak.

Daha da önemlisi Osmanlı. Ben bu takım hakkında bir spor programında geçen sene nasıl modern bir proramla çaliştırıldıklarını izlemiş buraya da yazmıştım. Haşlarına 1461'den Çetineri getirmişler. 2009'dan beri kendi sahasında yaban,ı takıma yenilmeyen Villareal'i tepelediler. Zaten Ankarada 2–0 öndeyken 10 kişi kalıp ellerinden kaçırmışlardı.

BJK'ye gelince. Hıyarlar ezik oynarlarken bir anda parlayıp açıldılar ve semeresini de görüp penaltıyla öne geçtiler. Sadece 3 dakika sürdü. Kazandıkları taçı dümbelek pas olarak rakibe attı. Ceza sahası uzerinde ve hemen dışında 10 kişi olmalarına rağmen golü yediler. Benfica bunları yenerse ikinci bile olamazlar. Bunlar bu sakarlığı her zaman yaparlar. Portoya 2–0 dan maç verip elemişlerdi. Namağluplar ama Napoli hala bir puan önde.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

FB bugün bayaği iyi idi. Advocaat yaradı heriflere. Yine maçtan sonra saçma sapan sorularla adamı kızdırdılar. Şimdiki hedefiniz Avrupa kupası finalleri diyebilir miyiz uyuz herifler. O da he diyecek ya. Adam biraz gerçekçi olun hedefim Pazartesi günkü Antalya maçı siz neden bahsediyorsunuz daha yapılacak çok iş var. Hala basit oynamayı beceremiyoruz topa dort beş kere vurup kaptırıyoruz. Bunların çözülmesi lazım diyor. Bir de Riekerink'e anlatsa bu konuyu. Her maçta 600 pas yapıyorlar bizimkiler.

Asıl güzellik Osmanlıspor'un. Başlarında akıllı bir adam var. Önüne eğiyor başını ve yapıyor işini. Bunlar bizim ayılarıda garanti yenecekler Ankarada bu kafayla oraya giderlerse. Aykut'a hiç yakışmadı bu Avrupa rekoru. Kafası FB'ye takıldı. Ulan son maçı al bari değil mi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: 2016-2017 Avrupadaki Turk Takimlari ve Oyuncuları

Post by Cengiz Akgun »

Arda dün yine kupa maçında üçüncü ligden bir takıma hat trick yapmıs. Iki gölü de attırmış.

https://youtu.be/46eaCWN03bY

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Çok komikler. FB köy takımına yenilmiş ve yeniçeri bozuntularına Yunan palıkaryaları sıkı bir O smanlı şamarı atmış. FB 180M avroluk takım mış. Beş kuruş verip alınacak adam var mı? Advocaat söylüyor ve kötü oluyor. Türk futbolunun hali bu. Biraz şişirildiler mi balon gibi patlıyor. Sırada BJK var. Bu tur son turları.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Beşiktaşa Olimpiyakos'un çıkmasına sevindim. Geçmeleri lazım.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu Beşiktaş kadar zirvalayan takım görmedim. Olimpiakos'u silip süpürmek derken saçma bir gol yediler. Ve Abusakar atıldı. Eklenecektir göz baka baka.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Neyse yahu. Bir aptalın yüzünden gidecek turu 10 kişi muhteşem oynayıp aldılar. Bakalim gerisi gelecek mi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Insallah gelir. Senol Gunes ve ekibine basarilar diliyorum.

BJK derli toplu oynuyor, neden olmasin diyorum. Inansinlar yeter, pacozlari gözlerinde buyutmesinler.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu hafta bizimkilerin gonderdigi tweet haftanin olayi oldu. Faruk Baskan'dan baska da tepki gosteren olmadi. Ben de sinirlendim acikcasi, yakistiramadim. Bizim BJK ile iliskilerimiz esasinda dostanedir. Rahmetli Suleyman Seba, baskanlik seciminin yapildigi kongrelere telgraf gonderirdi. Benim icin idol baskanlar da zaten Suleyman Seba,ve Prof. Dr. Ali Uras'tir. Baskan olsam kesinlikle onlari ornek alirdim.

BJK'ye anlamsiz tweetler gonderecegimize takdir edelim bence. Bu sezon Ukrayna'daki D. Kiev maci disindaki butun maclarini iyi oynadilar. Daha yuksek butceli Napoli, Benfica, ve O. Lyon gibi takimlara kafa tuttu BJK.

Ceyrek finale kalan takimlar arasinda takdiri hakkeden diger kulupler de Genk ve Anderlecht. Genk, cok mutevazi butceli takimiyla cok iyi maclar cikardi. Anderlecht, Man Utd'a elenirken adeta kok sokturdu. Tebrik ediyorum bu iki Belcika kulubunu. Simdi yari final oynanacak; gonlumdeki final maci ise Celta Vigo ve Ajax olacak. Umarim finali bu iki mutevazi kulup oynar.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Oncelikle BJK'i tebrik ederim. Mactan sonra Cenk Tosun'un olasi transferi ile ilgili Fikret Orman'a bir soru sorulmus, o da sinirlenip gitmis. Aklima ne geldiyse yazayim. Simdi yabanci futbolcu sayisi kisitlanacak ya, kulupler de iyi Turk futbolcularini transfer etmek icin bir suru para harcayip butcelerini paramparca edecekler.Oyuncuyu transfer ettim artik iyiyim derken, Cenk gibi kendini gosteren bir oyuncu olursa zengin Avrupa kulupleri kapina dayanacak.Oyuncu da buyuk ihitimalle bana musaade diyecek. Kulupler de o giden oyuncunun yerini kolay kolay dolduramayacak. Kuluplerimizin gucu azalmaya baslayacak.Sonuc: vasat futbol, az seyirci, az gelir.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kuluplerin mali acidan duzluge cikmasi icin TFF tarafindan sIkI denetlenmesi gerekiyor, UEFA bunu her an yapamamakta. 'Cicka' iliskiler, tutarsizlik yuzunden bunu az ihtimal görmekteyim. Bizler adam olamayacagiz, cunku sporu spor olarak görmuyoruz. Spor aslinda 'popular movement', hayatta kalmasi, gelismesi halka kalmis. Ama yakisiksiz insani bunu baska yerlere cekmeye calisiyor, belki de bu yuzden...dinde oldugu gibi. Bu oldugu muddetce bir yere varamayacagiz. TFF maaalesef iyi islemiyor, yakisiksiz insanlar basinda, onlari secenlerde de yakisiksiz...zaten hepsi bir alem. Yabanci adeti su olsun bu olsun gazelinin hic bir anlami yok bu acidan.

BJK önemli bir basari yakalamis olabilir, ama bence avrupa liginde daha basarili olurdu, basari kupa almak ise tabii...bak GS 17 senedir UEFA, Super kupa sayikliyor, devami geldi mi, elbette hayir.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Maçı Amerikada ESPN 3'den seyrettim. Bük oyunun hakimi idi. Cenk'i golleri güzeldi. Şansı da vardı. İkici gol aslında şutu direkte patlayan Tolgay'a daha yakışacaktı. ÇAAT diye ses geldi koca stadda. Cenk Görmezden epey şeyler öğrenip vasat bir gölcü bile değilken aranan bir gölcü oldu. Aferin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply