GS'LI Cemaatci Futbolcular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

GS'LI Cemaatci Futbolcular

Post by Cengiz Akgun »

Bugun CNN'de Gulenin eski Futbolcu Imami (98-2005 arasi futbol imamiymis) ifsa etti. Benim zamanimda Cemaatci olarak egittigimiz sadece 6 GS'li vardi dedi. Bunlar bizim bildigimiz adamlar. Diger takimlardan o donèm bildigim baskalari yok dedi. Cemaat kancayi eski sagbek Ismail ile atmis. Basta H.Sukur, Arif Erdem, Okan, Bulentin kardesi Mert, ve Emre var. Malum Emrenin ezip oldurdugu kaza sonucu biri vardi. O zaman ucu o arabada idi. H. Sukur'e zekaca sorunlu idi dedi. Hayati boyunca babasina sormadan hicbir seye karar vermemistir. Kendi iradesini asla kullanamaz bes yasinda cocuk gibidir diye de hakaret etti. Ama etliye sutluye karismaz digerleri ile bir gurup teskil etmedi. Futbolunu oynadi diye ekledi. Onlardan futbol disinda uzak durdu dedi. Arif Erdem'in 2002 Dunya kupasinda alinan primleri toplayip Gulene 500 bin dolar kadar bir parayi elden goturdugunu ve ucunun Pensilvayayi ziyaret ettigini soyledi. Yonetim ve Teknik kadrodan bu olusumun gizlendigini ama biri hakkinda dedikodu ayyuka cikinca bunlardan birini (Emre olabilir) Terim cagirip birebir konusurak bu isi klube bulastirirsaniz sizleri takimdan atarim diye tehdit ettigini soyledi. Ilk uyanip bu Cemaat icinden cikanin Hakan Unsal oldugunu soyleyince (zekasi digerlerinden yuksek dedi) Hakan baglanip takima ilk geldigimde Istanbulda yalniz yasamanin zorluklari yuzunden bu ise girdim ama evlenince karimin da etkisiyle bu islerin istismar oldugunu anlayip iliskimi kestim dedi. Imam bu cocuklar cok saf ve cok iyi cocuklari. Kandirdik dedi. Evlenme ve yasam tarzlarina ceki duzen verip para topluyorduk. Onlarda fakir fukaraya gidecek diye verdiler dedi. Bu arada bir suru munafik GS bu yuzden mi 5 kere sampiyon oldu diye sosyal medyadan sorular geldi. Imam yok oyle bir sey cunku TFF ve hakemlere tesir edecek bir gucumuz olusmamisti. GS o zaman cok basarili oldugu icin hedef secildi. Bu takim zaten UEFA kupasi ve Dunya sampiyonasinda ucuncu olan milli takimin yildizlarini olusturuyordu dedi Imam. Hakan da biz UEFA ve super kupayi aldik. Bunu iddia edenler varsa ben de o zaman futbolcu degilmisim demek ki dedi. Imam 2005 de aram bozulup cemaaten ayrilirken o zaman Uzan'in aldigi ve sohretleri transfer ettigi Istanbulsporu ikinci hedef olarak gorduk dedi. Imam Said ben hayatimda stada ayak basmadim diyor. Bizim futbol konusunda bu cocuklara verecek ne bilgi ve tecrubemiz vardi dedi. Sadece dini ve ahlaki egitim veriyormus onlarda gunluk hayatlari ile ilgili konularda bunlardan akil istiyorlarmis.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply