Milli Takim

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Milli Takim

Post by Cengiz Akgun »

Milli takimi begendim. Kasarlarin temizlenmesi iyi olmus. Bu sicak havada durmadan mucadele ettiler. Emre Mor sacmalamazsa Messi'nin yerine oturur. Adam kucucuk ama futbol oynamak icin yaratilmis. Rusya formasina bizim bayragi da koymus. 0-0 bitti. Centilmence bir oyun izledik. Kaçan pek fazla gol pozisyonu yoktu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Milli Takim

Post by Hasan Tezcan »

Emre Mor bizim Bruma gibi, alip basini gidiyor, olgunluk yok, olur mu ilerde bilmiyorum.

Arda gibi oyuncularin, spekule edilen nedenlerden öturu uzaklastirilmasini bende destekliyorum. FT'in tarzina yakistirdim, dogrusunu yapti. Öte yandan Hakan Balta gibi oyunculari bu oyuncularla karistirmamak lazim, ama korkarim gumburtuye gidiyor.

Sosyal medyada verdigi mesaj, o poz ruh sagliginin iyi olmadigini gösteriyor. Bu gidisat iyi degil Arda, köpruler yikiyorsun. Biraz terbiyeli ol, he demesini bil.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Emre Mor bizim Bruma gibi, alip basini gidiyor, olgunluk yok, olur mu ilerde bilmiyorum.

Arda gibi oyuncularin, spekule edilen nedenlerden öturu uzaklastirilmasini bende destekliyorum. FT'in tarzina yakistirdim, dogrusunu yapti. Öte yandan Hakan Balta gibi oyunculari bu oyuncularla karistirmamak lazim, ama korkarim gumburtuye gidiyor.

Sosyal medyada verdigi mesaj, o poz ruh sagliginin iyi olmadigini gösteriyor. Bu gidisat iyi degil Arda, köpruler yikiyorsun. Biraz terbiyeli ol, he demesini bil.
Arda buyuk adam oldu artik. Emre Mor elbette daha caylak ama onun hizina biraz ayak uyduran olsa karsi takimi dagitir. Civa gibi tutamiyorlar. Biraz daha kuvvetlense kolay kolay da dusuremezler. O yuzden de calimi uzaktan atiyor. Vucuduna degmesini minimuma indiriyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bugun aldiklari puan onemli. TRT'de de Giray Bulak Calhanoglunu nerdeyse TS getirecekken isin son anda bozuldugundan bahsetti. Ikinci iddiasi da Emre Mor hakkinda oldu. Ingilterede yasayan arkadasi oldugunun soyledigi bir Turk futbolcu simsari (adini da soyledi) buna bir sene once bir CD yollayarak Emre'yi tavsiye etmis. Gordugumde cok begenip gectigimiz Ocakta Londraya gittim. Gorustugumuzde fiyati 400 bin Avro idi. Dondugumde BJK ilgilendi ama ayak suruduler bu esnada fiyati 2M avroya firladi. Iyi de oldu sonunda 16M avroyaya Dortmound'a gitti dedi. Giray TS'un adami mi bilmiyorum. Olsa TS bu halde olmaz. Ne kadar abartiyor bilmem ama yalan soyleyecek hali yok. Gurbetcileri GS niye izlemez ve izlettirmez. Niye boyle kazik ustune kazik yer. Bu arada Serdar Aziz GS da is yapacak. Cok para verdiler ama sakatlanmazsa o parayi cikaracak. Yine basin toplantisinda bizimkilerin Terimin kapisini caldiklari anlasiliyor. O da goz kirpiyor. Hollandalinin ayagi kayarsa gelecek gibi. Bizimkiler hem milli takim hem GS hocasi olmasina razi gibiler. Eger milli takim elinde patlarsa zaten korun istedigi bir goz alsana iki goz olur.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ben takimin verdigi mucadeleyi begendim. Emre Bol macin baslarinda iyidi sonra oyundan dustu, bencil oynamaya basladi. Mehmet Topal gercekten sahanin yildiziydi. Mac baslamadan 'neden stoper, yok mu baskasi' dedim, ama mac sonrasi ne kadar dogru bir tercih oldugunu gördum. FT'i kutlamak gerekiyor, bu mactan ben dahil herkes umidini kesmisti, FT'in yaptigi revizyonun arkadasinda olmama ragmen, kalite bakimindan yetersiz oldugumuza inaniyordum, ama taktik beceri ve oyuncularin istekli olusu eksiklerimizi kompanse etti. Önumuzde Ukrayna ve Izlanda maclari var...bu maclardan en az 4 puan cikarabilirsek cok iyi olacak.

Ismail K. nin bölgesine mutlaka oyuncu sart, onunla olmayacak.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Oncelikli olarak,ulusal takimin basarisi icin, Fatih Hoca'nin hem saha disinda hem de saha icinde onemli bir rol oynayacagini dusunuyorum. Saha disi da onemli diyorum, cunku yapisal sorunlarin da cozulmesi gerekiyor. Fatih Hoca'nin tecrubesi ve bilgisi onemli, fakat isin uygulama kismi da onemli.Ben, daha once yazdigim gibi, kucuk Anadolu kuluplerinin de iyi oyuncular yetistirebilecegini dusunuyorum. Esas olan sistemi dogru kurmak, ve pilot projelerle ise baslamak.Genc oyuncularin dogru kuluplere gidip, tecrube kazanmalari, ve gecis doneminde psikolojik olarak desteklenmeleri gerekiyor.Ben iyi bir seviyeye geldim, vitesi bosa atayim mantiginda olmamalari lazim. Bunu cozmek kolay degil tabii ki, ama cozersek cok iyi oyunculara sahip oluruz.

Takima alinmayan tecrubeli ve iyi oyuncular var. Form durumlarina gore, hocanin bahsettigi kriterlere uyabileceklerse, takima tekrar alinmalari dusunulmeli bence. Onlar da hocanin mesajini almislardir, buyuk ihtimalle.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

FT cok sorumsuzca davraniyor, acik konusmuyor. Bu adamin gelisi gitmesi bir muamma herkes icin. Konusuyor ve kafalarda soru isaretleri yaratiyor. serefsiz medyanin isine gelen bir durum. Acik ve net konusmasi lazim, ya da hic konusmasin....artist mubarek.

Son verdigi basin toplantisindan istemeden GS'a zarar verdi diye dusunuyorum....

Milli takim Hirvatlara karsi gerektigi gibi oynadi, basariliydi, ama saha disi olaylarda sinifta kaldi teknik kadro.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan bu Aysal ile kapistiginda cok kizmistin Aysal'a haksizlik yapiyor diye. Bana da kizdin saniyorum Aysal'a hak verince. Gerci bu konunun disinda Aysal'in klube yararindan cok zarari oldugu konusunda hakli ciktin. Terim'in bu ayak oyunlari hic de mert yaklasimlar degil. Ben sevemedim bu adami. Agzi yuzu garip bir sekilde oynuyor. Ama basari konusunda beni de yaniltiyor. Seytan tuyu var. Her zor durumdan kendini tereyagdan kil ceker gibi siyiriyor. Ya hakikaten zeki ya da buna yem olanlar cok aptal.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ben FT'e duygusal bakmiyorum. Iyi oldugu yönleri var, kusurlu oldugu yönleri var. Kusurlu oldugu yönelerini konusurum ama Aysal'in yaptigini asla kabullenemem. Cözum o gun onu o sekilde yollamak degildi. Kurumsal Aysal bir baska Cengiz abi, onun cidden sevilecek, taktir edilecek bir tarafi icraati yok. Nasil bu adami GS'a layik görduler anlamiyorum, biraz agir oluyor ama Jet-Pa'nin Fadili ancak GS'a bu kadar zarar verirdi. Bir de 'ben ekonomik acidan ibraa edildim' demesi var ya....bosver Cengiz abi girmeyelim bu konulara.

Bu dogruya dogru, egriye egri, tukurdugunu yalamasini bilen bir taraftarim.

Post Reply