Milli Takim

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Milli Takim

Post by Cengiz Akgun »

Oldukca kotulerdi. Ukrayna cok daha teknik bir takim. Son 15 dakika akillari baslarina gelip yuklendiler. Bu da beraberligi kurtardi. Izlandanin yaptigini yapabilirlerdi. Tecrube ve takim olma yolund epey bir yol var. Cenk cok vasat. Belki o golu sansi yaver gidip atsa kahraman yapacaklardi. Bosa kacip defansi oyaliyamiyor. Oldukca agir. Bir Tanju zekasi yok. Sukur gibi istikrarli ve hareketli degil. Iyi ki bizimkiler almadi. Yakinda BJK icin bir Umut vakasi olabilir. Belki Senol'un yaptigi gibi son 15 dakikada oyuna sokulup rakibin yorgunlugundan yararlanabilir. Abubekiri bekliyorlar. Bence penaltiyi da hakeme yedirdi gibi. Burak bile ondan bir iki gomlek iyi. Ama sahtekarlik konusunda ikisi de ayni bokun soyu. Emre Mor buyuk bir yildiz olabilir. Almanyada ona gol atma aliskanligi da verecekler.

Basin bir rezalet. Hurriyet de Ukrayna formasinda dikkati çeken diye baslik atmis hayvan. Daha yeni farkina varmis. Gecen macta Hirvat formasinda da vardi. Avrupada bizim ayilarin daha anlayamadigi bir akim basladi. Milli maclarda goruyorum. Rakip takimin bayragini da kendi bayraklarinin yanina takiyorlar. Boylece macin hatirasi oluyor o forma. Belki klup maclarinda da yapiyorlardir Avrupa kupalarinda. Hem iyi bir dostluk da oluyor eger formalar degistirilirse mactan sonra.

Bu oyunla Izlandadan eli bos donerler. Finlandiya son uzatma dakikalarinda iki gol yemis. Tam bir dangaliklik.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Milli Takim

Post by Hasan Tezcan »

Ilerde ki ikili takimin direncini kirdi, bence hatali tercihti...Ukrayna cok kosan takim ve buna karsilik veremediler. Ben olsam orta sahayi daha kalabalik tutardim, kanatlari harekete gecirirdim...yedekte Volkan, Yasin gibi adamlar var, sahada Emre...tek forvetle oynardim, ama o forveti bile bulmak zor.

Pazar maci kritik, bir beraberlik iyi olur, galibiyet icin daha farkli bir kadro lazim, top cevibilen, girisken. Kalitesini konusturmasi, daha iyi oldugu hususlari harekete gecirmesi gerekiyor. Malzeme var mi diye sormayin, bana göre bugun yok.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben Izlandada beraberlige dunden raziyim. Galibiyeti unutun. Bu arada GSin Izlandalisi oynadi mi dun? Sarki galibiyet golunu o atti gibi geldi. Isimi gecti gibi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Kolbeinn sakat abi, oynamadi dun. Bizim takima gelince, her galibiyet, maglubiyet, ve beraberlik surpriz. Ne yapacagimizi kestirmek zor. Alt yapi problemleri surdugu surece de boyle olacak gibi.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bakin bunu seyredin. Terim'in foyalarini nasil tespit ediyorlar. Iki saat ama deger. Yaptigi basin toplantisindan baslayip zirvalarina, Ukrayna macinda sacmalamasindan (ilk yarida sizlerin yuzunden etkilendiler oynayamadilar yalanina) tutup milli takimda kendine futbol direktoru dedirtip plan program yapmadan ve yanina yardimci almayip kendine nasil senelerce yonttugunu anlatiyorlar. Olasi bir basarisizlikta yine GS'in basina bela olacak. Riekerink'in altini oyacak. Bu soylenenler yuzde yuzde yuz isabet.

https://youtu.be/UkVa5O-xhyA

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Terime ve cikardigi milli takima huh huh huh diye bir balina selami caktilar ellerine iki tane verip yolluyorlar. Terim'in tuzu kuru daha da 7 mac var diyordu dun. Yahu ne kadar da bok olmadan kokuyorlar. Emre Mor bugun bir bok yapmadi ve eller havada iken Ingiliz sari karti alnina yapistirdi. Ilk golu de böyle bir itiraz sonu yediler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Izlanda ulusal takiminda 18 yasinda bir oyuncunun hakemlerle surtustugunu, serbest vurusu kullanmak icin oyun disiplinini bozdugunu,oyundan alindiktan sonra hocasina ve takim arkadaslarina saygisizlik ettigini gorebilir misiniz? Hayir. Yolumuz cok uzun maalesef...
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Selcuk Samli wrote:Izlanda ulusal takiminda 18 yasinda bir oyuncunun hakemlerle surtustugunu, serbest vurusu kullanmak icin oyun disiplinini bozdugunu,oyundan alindiktan sonra hocasina ve takim arkadaslarina saygisizlik ettigini gorebilir misiniz? Hayir. Yolumuz cok uzun maalesef...
(Ek: Yanlis anlasilmasin maglubiyeti Emre'nin sirtina yuklemiyorum; oncelikle sahada gercek bir sporcu gibi durmamiz gerek onu soyluyorum.)

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bir insan 'sporcu' mu degil mi sahada yuzunden, durusundan belli olur Selcuk. TR'nin inanilmaz potansiyeli var ama aptallara emanet olmus kaderleri. FT aptal demek istemedim, ben digerlerinden bahsediyorum...

Daha önce de yazdim, bu egitim, tesis, anlayis meselesi. Burada cocuklar 5-6 yaslarinda mahalle takimlarina yaziliyor, ergenlik cagina kadar muhakkak spor yapiyorlar. Izlanda milli takiminin buralarda olmasi mucize degil aslinda...olaya sadece matematiksel bakmak yanlis olur....o zaman 80 milyonluk TR'den böyle bir 11 nasil cikar diye dusunup durursunuz.

TR'ye bakiyorum, insanlar gecim derdinde....devletin bu hususlara el atmasi gerekiyor, kendiliginden olmaz.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Post Reply