TSL 7. Hafta: G.Birligi-G.Saray 0-1 (Bruma)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

TSL 7. Hafta: G.Birligi-G.Saray 0-1 (Bruma)

Post by Cengiz Akgun »

Genclerbirligi kolay lokma degil. Akillarini onune atsinlar. Snijder yok. Hamit kafasini kullansin. Sofya Levski hazirlik macini seyrettim. Gayretli idi ve kendi cabasi ile ikinci golu o atti. Guzel bir goldu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: TSL 7. Hafta: G.Birligi-G.Saray 0-1 (Bruma)

Post by Cengiz Akgun »

Maci seyretmiyorum. Yine Bruma pisirdigini bizim diger salaklar yine yiyemeden cope atmasalar diyorum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ilk 15 dk. iyi oynadik, o arada golu attik zaten. Ilk yarida aklimda kalan diger sey Sabri'ye verilen gereksiz sari kartti. Ikinci yarida Lukas ve Sinan'i oyuna alip Josue ve Yasin'i kenara alirsak daha etkili oluruz gibime geliyor.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bizim salaklar 1-0' i koruyamaz. Yerler bir tane. En az iki gol lazim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun ilk 15 dk. disinda iyi oynamadik. Maci Muslera kurtardi. Lukas ve Pedro maca niye 11'de baslamiyorlar cozemiyorum. Hoca Sinan'i da unuttu bu arada.

GB'ni begendim, ozellikle Ahmet Calik iyi bir oyuncu.Fatih Hoca (ulusal takim'da) neden Ahmet'i hic 11'de dusunmuyor onu da anlayamadim.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

GS daha cabuk oynamasi gerekiyor. Iyi oynadilar dedikleri ilk yarida bile top cevirdiler, bana göre anlamsiz...sonra geri pas adeti...inanilmaz boyutta bence. Geriye oynamak kolay ileriye oynamak olay arkadaslar.

Tolga'da bir dusus gördum, cok kosuyor olabilir ama ciddi hatalari oldui. Selcuk o bildigimiz Selcuk, kilit acan paslarindan eser yok, idare ediyor, ama onun ölusu oynar. Bruma'yi öyle sisirmesinler, o kadar oynamadi. Josue sansi kötu degerlendirdi, belki bana göre kisir oyunun sebeblerinden bir tanesi.

Olumlu sey GS takiminin takim gibi durusu. GS gecmis dönemlere nazaran kolay gol yemiyor...GS'in iyi bir takima karsi oynadigini unutmayalim, bu maca kadar namaglup ve GS Ankara'da 4 sesondur yenemiyor.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Anlam veremedigim bazi seyler var: Hoca Sabri ve Aurelien'e gosterdigi sabri neden Martin ve Sinan'a gostermiyor. Her mac hata yapan stoperlerimiz yerinde duruyor da neden Martin hic sans bulamiyor? Neden Sinan neredeyse tamamen unutuldu? Hoca'nin calismalarini takdir ediyorum, akademi ile de ilgileniyor. Tamam da yaninda oturan Sinan neden hic dusunulmuyor?

Ortada ikircikli bir is varsa o isi usta yapar kalfa yapmaz. Lukas eger fizik olarak iyi durumdaysa,sakatligi yoksa, maca baslamali bence. Sonra diger alternatifler dusunulmeli. Lukas'in kalitesinden ve tecrubesinden yararlanip maclarda farkli one gecebilirsin.

GS, BJK ve GB maclarinda oyunun hakimiyetini uzun sureli olarak rakiplere verdi. 5dk, 10dk olur da, 30 dk., 45dk. hakimiyet verilmez.Seneye Avrupa'da mac oynarsak bu durum sorun yaratir.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sinan ve Linnes verilen sansi iyi kullanmadigi için bekliyorlar. Bunlara Ziraat kupasinda bir sans daha verilir. Su anda ana kadro icin fazla takimla oynamadan bir iskelet cikarma derdinde. Sinan malasef ciddiyetini koruyamadi. Sakatliktan donunce avanak avanak sahada dolasti. Ben asil De Jong'a merak ediyorum. Yine bir kazik yendi. Eger Izlanda'li iyi cikarsa Sinan'in isi cok zor. Ispanya'ya giden yine boyle bir turlu asisi tutmayan Emre Colak ne yapiyor? Bilen var mi? Bu arada Rikerink bey sunlari soylemis.

"BUNUNLA BAŞ ETMESİ GEREKİYOR”
Göreve geldiğimde Sinan sakatlıktan dönmüştü. İlk maçında sıradışı bir performans göstermişti. Forma şansı buldu. Bu sezon da Bruma ile oynadı. Bir takımı kurarken en iyi oyunculardan ziyade dengeli biçimde oluşturmak gerekiyor. Tercihimizi başka arkadaşımızdan yana kullandık ama Sinan önümüzdeki haftalarda şans bulacaktır. Onun çok iyi oyuncu olduğunu düşünüyorum. Üzgün olması da normal ama bununla baş etmesi gerekiyor. Genç, iyi ve yetenekli bir oyuncu önümüzdeki haftalarda şans bulacaktır.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Sansini iyi kullanmayan bircok oyuncu var da, olan Martin ve Sinan'a oldu.Mesela, stoperlere bak her hafta bir ya da daha fazla ciddi hata yapiyorlar, senelerdir de ayni stoperlerle oynuyoruz. Martin kiralik olarak gidecekmis diye bir soylenti var. Sansini bulursa gitsin oynasin bir takimda. Harcanacak bir oyuncu degil bence. Ozellikle ofansif yonde, gidecegi her takima katkida bulunur.Savunmasi da fena degil, ozguvenini tekrar kazanirsa cok faydali olur.

Sinan konusuna gelince, onun yerine oynuyor diye yaziyorum, Yasin'den eksik tarafi hizi ve tecrubesi. Ama iyi yonleri daha agir basiyor, ve daha genc bir oyuncu. Bence iki oyuncu da hemen hemen ayni kalitedeyse genc olani tercih edilmeli.Sezona kotu basladigina katilmiyorum, baska oyunculara gosterilen tolerans ona gosterilseydi su anda genc, ozguveni yerinde, canavar gibi bir oyuncumuz olurdu.Hala da gec kalmis degiliz ama cocugu fazla da unutmamaniz lazim.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Haklısın. Gerideki defansı bir turlu oturtamadilar. Sinan'i oynatacam diyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply