TSL 16. Hafta: Galatasaray Alanyaspor

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

TSL 16. Hafta: Galatasaray Alanyaspor

Post by Cengiz Akgun »

Vallahi bugünkü Tuzla maçında yine madara olduk. Tuzlanın attığı gol offside. Peki ama oynanılan oyun rezalet. Tuzla gibi toplamı 1M avro etmeyen adamlar saldırınca boş çuval gibi silkelediler. Bu hoca işi filan değil. Oynamıyor şerefsizler. Hamit'i oyundan aldı bir afra bir tafra doğru soyunma odasına gitti. Ne yaptın ulan diye sorarlar adama sahada. Snijder gitsin diyorlar. Adam oyuna girdi bir profesyonel futbolcu olduğu oyun tarzı verip aldığı paslarla ortada. Cavanda 15 metre ilersine pas veremiyor. Josue de öyle. Bu adamları niye alıyorsunuz ya da niye böyle oynadıklarında ceza kesilmiyor. Eren Derdiyok'un derdi olmayabilir ama GS klübünün kendisi olan derdi bayağı büyük. Burak'ın kara günlerini aratırıyor. Kasımpaşadan yenen kaçıncı kazık bu?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: TSL 16. Hafta: Galatasaray Alanyaspor

Post by Hasan Tezcan »

Takimda ruh kalmamis, oyuncularin sahada umursamaz tavirlari TD'den kaynaklaniyor kanimca, adamin pes etmis gibi bir hali var. Devre arasi temizlik olacagi kesin.

Sahada Hamit, Sabri kostu, caba gösterdi, digerleri hakkinda ayni seyi söyleyemem. Hamit kosuyor ama hata yuzdesi yuksek, bunu oynadigi mac adetine bagliyorum.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Takimda ruh kalmamis, oyuncularin sahada umursamaz tavirlari TD'den kaynaklaniyor kanimca, adamin pes etmis gibi bir hali var. Devre arasi temizlik olacagi kesin.

Sahada Hamit, Sabri kostu, caba gösterdi, digerleri hakkinda ayni seyi söyleyemem. Hamit kosuyor ama hata yuzdesi yuksek, bunu oynadigi mac adetine bagliyorum.
Hamit gol atma derdinde. Onu oyun kurucu diye oynatıyorlar. Pas verecek boşa çıkanı görecek. Adam topu aldı mı kalaye bakıyor. Geç kalıyor ve ayağından topu alıyorlar ya da ya tutursa diye şut atıyor. Hiçbir positif katkısı yoktu dün. Snijder yerine girince bir iki pas yapıldı. Aldı verdi adam kaçırttı.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hamit ne pasör ne den teknik oyuncu, ama takima karakteri, sahada durusu yeter. Bence ona haksizlik yapiliyor, daha cok sans verilmesi gerekirdi. Takim dengesiz, afal top oynuyor. Hamit'in sahada olusu baska bir agirlik getirirdi.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

GS'in kaliteli ayaklari, Bruma disinda, 30 yasini gecmis oyuncular. Yine Bruma disinda(yasi genc oyunculardan) futbolunu cok begendigim bir oyuncumuz yok diyebilirim.1-2 sene icinde takimi yenilemek gerekecek; tabii bu da para ve bilgi gerektirir. Bakalim basarili bir yapilanmayi gerceklestirebilecek miyiz? Yine de beni umitlendiren gelismeler oluyor; mesela gecen gun genc takimlarda bir oyuncuyu denemisiz ve sozlesme yapacakmisiz diye okudum. Tabii oyuncunun kalitesi gelecekte belli olacak.

Bu mac icin soylenecek fazla bir sey yok. Kazanmamiz lazim.
nefvakfi.org

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Ve güzel bir oyunla kazandık.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ilk 30 dk. begenmedim takimi. Sonra Wesley devreye girdi, ve farka gittik. Wesley bu zaten; oyunu organize eder, asistler yapar, guzel goller atar. Gecen haftalarda cogunlukla Wesley gibi oynamiyordu.

Bu arada takim savunmasinda problemler devam ediyor.

Baskan bir tv programina baglanmis, ve baska baskan adaylari oldugu soylenince "paranin kokusunu aldilar' demis. Bu benim okudugum, dogru mu bilmiyorum. Acikcasi hos bir yorum degil. Kulubun maddi kosullari duzelince dogal olarak baskan adaylari artacaktir.

Bir de Unal Baskan hakkinda yorumlar yapmis. Onu da gereksiz buldum. "Daha once bu konular konusuldu, simdi bugune ve gelecege konsantre olalim, eski donemlerle ilgili yorum yapmak istemiyorum" deseydi bence daha uygun olurdu. Kulubu ve eski baskanlari surekli yipratmaya gerek yok diye dusunuyorum.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Programi izlemedim, tekrarina bakmayi da dusunmuyorum...sonra neden bu tur programlara cikarlar bir anlam veremiyorum.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Telegol bunları haber yapıp bu ikisini birbirine düşürdü. Serhat Ulueren denen herife mesaj atıp durdular dün karı gibi birbirlerinin götünü açarak. Aysal bir sürü çiğlik yapmış. Toplantılarda cebimden ödedim diye fındık fıstık meyva paralarını fatura etmiş. Ayrıca verdiği Türk lirası paraları o günkü kurdan istiyormuş. Yapar mı yapar! Bunun ise yaptığı bir sürü transferde aracılara yedirdiği milyonlarca dolar para var. Neden verildiğini açıklayamıyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply