Galatasaray 2017-2018

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Galatasaray 2017-2018

Post by Hasan Tezcan »

Yalcin mi :shock: yerde yatan adamin kafasina rahatlikla tekme atan adami ne etsin GS.

Ben ortalikta dolasan isimleri begenmiyorum, parayi gene cöpe atacaklar.

Bu ikili mesela. Italya'dan gene curuk elma geliyor...

http://www.fotomac.com.tr/galatasaray/2 ... -ve-acerbi
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mactan sonra cikan olaylardan bahsediyorsun herhalde Hasan. Ben detaylari bilmiyordum, bugun okudum biraz. Tabii, bir sporcunun boyle kavgalara karismasi mantikli degil.

Bir de adami transfer edersin, Basaksehir'in sozlesme imzalamadigi oyuncuyu GS'a getirdi diye yonetim tefe konur.

Tamamen saha disi ile ilgili nedenler. Halbuki Yalcin'i transfer etseler, GS'in ilk 11'ine rahatlikla girer(gecen sezonki oyunuyla). Yeni stoper Maicon olacakmis galiba, onunla beraber Yalcin cok saglam bir tandem olur.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Transferler geliyor ama sorunlar da devam ediyor. Sorunlu bolgeler sag bek, sol bek, ve orta sahada eksikler hala mevcut.Wesley gidecek mi kalacak mi belli degil. Bruma gitti, mevcut kanat oyunculari onun acigini kapatabilecek mi? Sezon ortasinda Maicon'un ceza veya sakatlik sebebiyle oynamadigi maclar olursa stoper bolgesinde de sorunlar devam eder.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Basinda cikan haberlere bakiyorum da, butun ilgilendigimiz oyuncular bonservis bedeli yuksek, ve/veya yuksek maasli oyuncular. Degirmenin suyu nereden gelecek dusunen yok. Boyle oyunculari transfer edeceksek oyuncu izleme ekibi niye var ki? Merakli bir futbolsevere sor, 4 buyuk ligi inceleyip bu adamlari bulur.

Wesley gibi oyunculari transfer etmek de zor, oynatmakta, gondermek de. Wesley varken Younes'i transfer edersen, Wesley'e kibarca ayril demis olursun zaten. GS'in problemi 10 numara'da degildi. Takim fizik olarak iyi durumda degildi ve orta sahasinda ve defansinda problem vardi. Oncelikli olarak butceyi defans ve orta saha oyunculari icin kullanmak gerekirdi.

Bate iyi bir transfer ve uygun fiyata halloldu. Bruma ayrildi ama yine de elimizde 3 tane iyi kanat oyuncusu var. Fakat orta saha ve defansta hala eksiklik var.

Tekrar yaziyorum Sabri ve Hakan'i gondermekle hata yaptik. Tecrubeli, nispeten uygun fiyata oynayan, yedek kalmayi sorun etmeyecek , yerli iki oyuncuyu gonderdik, daha maliyetli oyunculari tuttuk.

Ozet olarak bu sezon izledigimiz transfer stratejisini de begenmedim. Umarim yanilan ben olurum.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selçuk yine saf saf bu değirmenin suyu nerden geliyor diye sormuş. Dursun dümbeleğinin sattık parasını aldığı klübün arazisinden haberi yokmuş gibi. O parayı ezip bozuyor. Ne sandın Selçuk? Cebinden mı saçıyor bu parayı. Öbür hayvan Çilek diye getirip sene de 4.5M avroya imza attırdı. Bu da şimdi Gomis, Yunus, bilmem kim diye İgor istedi diye alıyor. Yırtılan deli Bekirin yakası. Ulan oteli bile bitirememiş bir dangalaktan bahsediyoruz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selçuk yine saf saf bu değirmenin suyu nerden geliyor diye sormuş. Dursun dümbeleğinin sattık parasını aldığı klübün arazisinden haberi yokmuş gibi. O parayı ezip bozuyor. Ne sandın Selçuk? Cebinden mı saçıyor bu parayı. Öbür hayvan Çilek diye getirip sene de 4.5M avroya imza attırdı. Bu da şimdi Gomis, Yunus, bilmem kim diye İgor istedi diye alıyor. Yırtılan deli Bekirin yakası. Ulan oteli bile bitirememiş bir dangalaktan bahsediyoruz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu konuda hic saf degilim abi; biraz para geldi harcayalim mantigi yerlesmesin diye yazdim. Genel bir kuraklik var, degirmende fazla su yok :D

Semih ayriliyormus galiba. Hayirli olsun. Mancini gittiginden beri dususteydi, umarim toparlanir.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Söyle bir haber cikmis

http://www.fotomac.com.tr/galatasaray/2 ... enato-neto

Daha önce onun hakkinda tavsiyede bulunmustum, kesin alinsin bence. GS'in aradigi ön libero, genc yasina ragmen takimi sirtlayacak kapasitede.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:
Mon Jul 10, 2017 10:34 pm
Bu konuda hic saf degilim abi; biraz para geldi harcayalim mantigi yerlesmesin diye yazdim. Genel bir kuraklik var, degirmende fazla su yok :D

Semih ayriliyormus galiba. Hayirli olsun. Mancini gittiginden beri dususteydi, umarim toparlanir.
Bu GS'ın kara talihi. Her gelen bir tekme vurup yağmaladı. Bu da aynı boku yiyip kaçıp gidecek.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu Isvec'teki mac problem yaratmaz umarim; insanin aklina ister istemez Tromso geliyor. Suni cim varmis yine. Kramponlar hazir mi?

Bu Wesley meselesini profesyonel bir sekilde cozmek lazim. Ayrilsa da maliyetinin buyuk bir bolumunu ustlenmek zorunda kalabiliriz.Son sezonu sonucta, bu isi tatliya baglayip Wesley'i bir an once oynatmamiz en mantiklisi olacak.

Transfer haberlerinde Feghouli ismi geciyor; hocalari ile sorun yasamis diye okudum. Sorunlu oyuncuyu transfer etmememiz lazim. Su koskoca dunyada oyuncu mu yok?

Hasan'in bahsettigi Neto iyi bir oyuncu.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Neto beni heyecanlandiriyor, yillardir avrupada oynadigi icin sorun yasamaz. Bahsedilen Willian hakkinda hicbir bilgim yok. Neto cok zeki, ve lider bir oyuncu.

Östersund takimi bu sene 1. lige yeni cikti ve bircok 'oturmus' takimin canini yakti. Ligin ortalarinda olmalari tesaduf degil, saha avantajini iyi kullaniyorlar. GS suni cimde ne kadar calisti bilmiyorum ama gecenlerde 'GS kramponsuz oldugunu unutmus' haberi vardi, beni biraz endiselendirdi. Umarim kazaya ugramazlar (rezil olurum burada). Beni endiselendiren bir baska husus mac sonrasi yeni sakatliklarin olma ihtimali.

GS camiasi, taraftari biraz daha olgun olmali, dogru tepki göstermeli. Olasi bir kötu neticede ortalik yakip yikilmamali. Sneijder olayindan tutun, yönetim hakkinda göruslere kadar. Sneijder'in sorunu (bu sorun ayni zamanda yönetimin sorunu) kendine kulup bulamamasi. GS'da aldigi maasi/sartlari baska yerde bulamiyor, ödedigi vergiden tutun, aldigi garanti paraya kadar...bunu gecmis yönetimlere sormak gerekiyor. Ayni hatayi bu yönetimde yapiyor. Bir laf vardir, 'yogurdu ufleyerek icmek'...transferde bu aralar öyle davranmalari gerekiyordu. Pahali transfer GS icin luks, bu kadar adet transfer ise aptallik. Mevcut anlayis söyle; Riva'dan gelen borca gidecek, satilan oyuncudan gelen para tekrar transfere yatirilacak. Bir yandan kadro muhendiligi, bir yandan ekonomik fair play sartlari. Bu transferler ters teperse ne olacak, veya yeni bir yönetim gelirse. Oyuncular ile 3-4 senelik kontrat yapmissin.

Neyse hersey iyi olur umidi ile.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Rezil ettiler seni. İgor büyük bir hoca. Aştı kesti ve elendi sayesinde takım. Ulan uzatma da gol yemeyin bari be.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Snijder'i yollamışlar. Bonservissiz sözleşmesi iptal olmuş. Geçen senenin faturasını ona kestiler. Bu arada Olcan'da davayı kazanmış. 2.9M avroyu alacakmış.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Adamim konu uzerine demec vermis...kicimla guluyorum söylediklerine, bilhassa su bölume. Gazezteci meslegini dogru yapsaydi sorardi...ama bunlar gazeteci degil diktafon. Kurumsalim, sus artik.
''İnşallah, bu yeni vefasızlık örneği ile diğer genç oyuncularımıza ve kulüp çalışanlarımıza yanlış bir mesaj iletmeyiz. Bir kulübü büyük yapan dayanışma, takdir ve güvenden kaynaklanan ruh birliğini daha fazla yıpratmayız."
http://www.sporx.com/unal-aysaldan-yone ... Q640762SXQ

Post Reply