Galatasaray 2017-2018

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Kemal Bakircioglu

Re: Galatasaray 2017-2018

Post by Kemal Bakircioglu »

Buyuk oyuna gelindi. Son 5 senede dort kere sezon ortasinda hocayi yollayan bir yonetimden bir halt olmaz. Her seferinde ayni baskidan kaciyorlar. Mac biter bir tane yonetimden adam veya sozcu cikip konusur, hocasina destek verir. Haftaya takim yenip yine lider olursa, ne diyicek bunlar, dunki maci alsaydik, hoca kalicak miydi? FT hayranlari bosta olunca ilk gunden basladi, her kaybedilen mactan sonra ayni terhane,ondan sonraki ilk macta da Tudor aslinda yikilmadi ayakta hikayeleri. Bu kadar oynak bir basin karsisinda bile dik duramayan bir yonetim sonra boyle FT'in kucagina duser. Genc bir hoca daha yendi.
Kemal Bakircioglu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kemal herifin ne yaptığı belli değildi ki. İkiye bir futbolcularla dalaşan biri bu. Bir de kafafaya 3 5 2'yi takmış her hafta takımla oynadı. Elbette yumurta topuk çare değil ama bu da değildi. El alem nerden nasıl buluyor bilmiyorum. Şu Kayserinin başındaki ölü takımı diriltti. Rıza TS'u ipten aldı. Bu ayılar hala Terim boku yesinler. Dursun gibi yalanın bini bir para herifi bu klübün başına bela ettiler. Aklı ermez götü sakız çiğniyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugune kadar hocalarin gonderilmesine hep karsi ciktim, ozellikle Hamza Hoca ve JOR gereksiz yere gonderildi, bu konuda hala ayni fikirdeyim. GS'in kadrosunun yetersiz oldugundan bahsediliyor ama Selcuk,Eren,Yasin,Sinan,Ahmet,ve Jason eski hocalarimizin ilk 11 oyunculari idi.Bu oyuncular disinda sezon basinda bir suru kaliteli oyuncu geldi. Tudor tutarsiz kararlar aliyordu, bunu gormemek mumkun degildi. Bu kadronun daha iyi sonuclar almasi gerektigini dusunuyorum. Bence Tudor saha icinde ve disinda yeterli degildi.Sezon baslamadan onceki gorusum de buydu.

Seversiniz sevmezsiniz Fatih Hoca bu kulupte 7 sezonu tamamlamis ve 6 sampiyonluk kazandirmis. UEFA Kupasi ve Turkiye Kupa'larini da unutmamak lazim. Bu takimi, gorevi kabul ederse, Tudor'dan daha iyi calistiracagini dusunuyorum.

Dursun Baskan'in yerinde olsam, yine kabul ederlerse,baskanlik planlari yoksa, Abdurrahim Albayrak ve Adnan Ozturk'u yeni yonetime davet ederdim.Onumuzdeki uc sene cok cok onemli, ve guclu bir yonetim kuruluna ihtiyacimiz var. Duygun Baskan donemindeki gibi, once GS diyecek, bir yonetim lazim.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Biraz once Fatih Altayli'yi dinledim, benzer seyleri Hincal Uluc da soylemis. Dogru olma ihtimali yuksek gibi duruyor.Ben de saf saf Duygun Baskan donemindeki gibi bir gecis yonetimi kurulur sonra da duruma gore devam edilir veya Mayis'ta secime gidilir diye tahmin ediyordum.

Soyledikleri:"Baskan yeni tuzukteki zaafiyetten yararlanip, baskin secim yapip 3.5 seneligine tekrar secilmeyi planliyor. Secime cok az bir sure kaldigi icin baska adaylarin hazirlanip secime girmeleri neredeyse imkansiz".

Bu cok da demoratik bir yol degil tabii ki. Uygun ve demokratik olani bir gecis yonetimi kurulmasi ve duruma gore Mayis 2018'de secim yapilmasi veya devam edilmesi.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu tarz tartismalar ile GS yipratilmaya devam ediliyor, felc oluyor. Fatih Altayli denen adamin suratina tukurmek isterdim, zirvaliyor, o kadar doluyum. Saygisiz ahmak. Divan kongresinden konusmasini dinledim, TV'lerde söylediklerini de...bu adamin GS'dan derhal uzaklastirilmasindan yanayim ben sahsen. GS'i kendi emelleri icin kullanan zavalli. Sanki bir mok bildigi var, amaci ortaligi bulandirip rating yapmak...

Secim iyi olur, bugun secim karari alinmissa yarin da alinir, bu yönetimin ne kadar uyum icinde calismasina bagli bir kara. Bozgun secim neden olsun...bu gune kadar neden alternatif uretmediniz, diye sormazlar mi. Oturmuslar bos bos yönetim spekule ediyorlar.

Birakin allah askina oyuna gelmeyin...serefsiz medya ve taraftar bozuntusu ceksin GS'in yakasindan elini artik. Turk medyasina hic saygim kalmadi gercekten, hele su spor programlarini gördukten sonra. Adamlar kaos tuccarligi yapiyor adeta, bu bilene, hepsi les kargasi.

Serefsiz medya, ne kadar söylesem azdir. Hele GS'in uzerinden para kazananlara ne demeli...cesitli forumlarda 'fikir' ureten, egitimi olmayan, gerci olsa ne yazar.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hasan ben ozellikle Fatih Altayli'nin uslubunu begenmiyorum. Ama soylediklerinde gercek payi da oluyor. Bir de adaletli olmak lazim. Ben Altayli'yi tanimiyorum, o yuzden onu savunma amacinda hic degilim. Ama divan kurulu'ndaki konusmasinda surekli sozu kesildi, hatta kufur edildigini de soyledi. Bu normal bir sey degil, orada konusan herkese saygi gosterilmesi gerekir; sev, sevme. Suclayici konusmalar yapiliyor, sucluyorsaniz belge gostererek ispatlamaniz gerekir.

Dursun Baskan'in aciklamalarini dinledim; net konusmadigini dusunuyorum. Mesela, Fatih Hoca hakkinda net bir sey soylemedi.Herseyin ucu acik gibi duruyor.Basin toplantisi yapiliyorsa acik ve net olunmasi gerekir. Toplantidan sonra herkesin kafasinda net bir fikir olusmasi lazimdir.Bu olusmadi.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Altaylı külhanbeyi. Şu hayatta kendi elde ettiği bir şey yok. Babası sayesinde Gs'a girmiş ve ite kaka Boğaziçinden mezun olmuş. Ama bu Dursun denen de GS kulübünün ocağına incir dikmekten çekinmeyen biri. Türlü dolaplar çevirdiği ortada bence. Şu otel yapacağım yalanından pay biçin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ben halen kurumsal Aysal dayim, o dönemi atlatamadim, ne ben ne de GS. Dursun melek mubarek.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Secim sureci cok kisa; yeni baskan adaylari listeleri olusturabilseler bile, kendilerini ve projelerini anlatmak icin yeterli sureye sahip olamayacaklar.
Bu da cok adaletli degil acikcasi. Anladigim kadariyla Dursun Baskan'in yonetim kurulu'nda cok buyuk bir degisiklik olmayacak. Fatih Hoca ile calismayi dusunmuyor(yine anladigim kadari ile). GS'lilara birlik beraberlik mesaji veriyor ama, mesela Abdurrahim Albayrak'in yardimci olmasina sicak bakmamis.
Halbuki, eski tecrubelere bakarsak, Fatih Hoca ve Abdurrahim Bey'in oldugu yerde basarili sonuclar alinmis. Mayis 2018 cok onemli diyor, ama basariya gidecek duz yoldan sapiyor, ve engebeli bir yola dogru gidiyor.Gordugum kadariyla dogrulari yapmiyor. Klasik sozumle paragrafi bitireyim: Umarim ben yanilirim.

Yuksek lisans,veya doktora da yapsaniz bazi yonetici ozelliklerini kazanamiyorsunuz. Abdurrahim Albayrak roportajin bir bolumunde yasadigi problemleri ve onlari nasil astigini anlatiyor:

https://www.youtube.com/watch?v=WIcyKoTgNQs&t=57s
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bir sube bu kadar kotu yonetilebilir. Topsakal uc sene daha goreve devam edebilir, durum vahim.

http://skor.sozcu.com.tr/2017/12/30/gal ... li-684602/
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun basket takimimizin macini seyrettim, maalesef hic begenmedim. Takimin ozenle kurulmadigi ve iyi motive edilmedigi, iyi yonetilmedigi ortada.
Kazandigimiz maclari hep bizden puan olarak altta olan takimlara karsi kazanmisiz. Yesil Giresun ve Gaziantep'i de seyrettim(bizimle ayni veya altta olan rakipler) bizim takimdan daha iyi durumda gordum.

Bu sezon playoff'lara kalmamizin cok cok zor oldugunu dusunuyorum.Alt siralardan uzak duralim yeter. Oktay Mahmudi ismini duydum ama hoca bu takimi kabul eder mi bilemiyorum.Ahmet Caki veya Hakan Demir diger aklima gelen isimler.Gelecek sezona simdiden hazirlanmamiz lazim. Sampiyonluk falan beklemiyorum, hayal dunyasinda yasamiyorum sonucta. Ama bu kadar kotu de basket oynanmaz.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Asrimizin super futbolcusu Barcelonali Arda Turan, nam-I diger Dingil, kurkcu dukkanina donmus. Basaksehirde Emre agabeyi Ile beraber hayirli ve Mubarak olsun.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yolu acik olsun. Ben GS ve A. Madrid'ten sonraki Arda'yi saha icinde ve disinda hic begenmedim. Acikcasi, o kadar harcayacak paramiz olsaydi,Fabra,Everton,Guedes,Dudu,veya Pavon gibi bir oyuncu transfer edilmesini tercih ederdim.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun FB'nin Istanbul BB ile oynadigi basket macini seyrettim. FB cok iyi bir takim. Cok iyi oyunculari var ve hocasi da hakikaten cok iyi. Mac boyunca inanilmaz savunma yapiyorlar, hucumda da cok zengin varyasyonlari var. Bir de Avrupa deplasmanindan gelip, neredeyse antreman yapmadan maca cikmis FB. Rakip takimlarin hocalari icin de bir savunma stratejisi olusturmak oldukca zor.
Simdi, bu kadar iyi oyuncularin mac boyunca disiplini bozmadan sert savunma yapmalari butun takimlar icin ornek olmali. Ozellikle, bizim gibi limitli bir butceye sahipsen takimini iyi savunma yapacak oyunculardan kurman lazim. Gelecek sezonun oyuncularini simdiden bir liste halinde belirlemek gerekiyor.

Ayrica bugun, FB-GS voleybol macini da seyrettim. Cok guzel bir mac oldu ve bizimkiler bir surpriz yaparak 3-2 kazandilar. Belki 10 tane mac yapsak bir veya iki tanesini biz kazaniriz ama benim icin onemli olan mac boyunca direncli olup, iyi mucadele edip, iyi oynamak. Bugun bizim takim bunu yapti, ve hosuma giden o oldu.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun Anadolu Efes ile olan macimizi seyrettim. Ege, diger uzunumuz Hendrix olmadigi icin(sakat galiba), oynayan tek uzunumuzdu ve Efes'in uzunlarina karsi boyali alanda etkili olamadi. Kotu bir oyuncu degil fakat tecrubesiz henuz. Oktay Hoca'nin elinin degmesiyle takimimiz iyi savunma yapti, iyi yardimlasti. Dis sutlarda Efes cok etkili olamayinca maca tutunduk. Ama takimin verdigi iyi mucadele maci kazanmaga yetmedi. Bugun, iyi oyuncularimizdan biri olan Renfroe da 100% saglikli olmadigi icin cok sure alip etkili olamadi. Hendrix ve Renfroe'nun iyilesip takima katilmasiyla daha guclu olabiliriz. Boyali alanda iyi savunma yapan bir 4 veya 5 numara transfer edebilirsek iyi olur tabii ki. Ama, boyle bir transfer sezon ortasinda pahaliya mal olur. Bu kadroyla ilk sekizi hedefliyip, ligde tutunabiliriz diye dusunuyorum.
nefvakfi.org

Post Reply