Hadi attaya!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Hadi attaya!

Post by Cengiz Akgun »

Herifler millionlarca agro harciyor ve Isvecten topu 5 Milyon agro etmiyen adı sanı duyulmamış takım yenilmeden götüme tekmeyi atıyor. Dursun parayı yiye dursun ve dostlar alış verişte görsun. İgor senin de için çıksın.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Re: Hadi attaya!

Post by Selcuk Samli »

Bugun gelinen nokta yonetimin ve td'un hediyesidir. Gecen sezon, takimin ilk 11'inde oynayan 2 onemli oyuncu Bruma ve Lukas gitti. Tuttular bir de Wesley'i gonderdiler. O ilerideki ucgen paramparca oldu. Sabri ve Hakan gibi takimla erken calisip, hazir olacak 2 tecrubeli oyuncuya da gule gule dediler. Butun bunlari yaparken, oyuncu begenmeyip, eksik kalan bolgeleri de zamaninda dolduramadilar.Yuzlerce futbolcunun oldugu bir ortamda oyuncu bulamiyorsaniz bravo size.

Bugunku macta bir baktim ayaginda kirik olan Yasin sahada, saglam olan Garry oturuyor. Ya adam ben bugun de oynamayacaksam burada ne isim var der! 10 numara ve kanatta oynatabilecegin Emrah yedeklerde bile yok. Tarik var. Emrah'i begenmediysen neden tuttun o zaman?

Hoca demis ki, sezon baslamadan istifa mi etmemi istiyorsunuz? Evet hocam. Kurtarmamiz gereken cok onemli bir sezon var cunku. Ben yonetici de olsam, hoca da olsam bugun istifa ederdim. GS'in varolus sebebi uluslararasi kupalarda yer almak,ve yarismak. Bu kadar masrafa bu kupalara katilamiyorsak soylenecek ve yazacak birsey kalmiyor zaten.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Istifa etsin tamam, kimi getirecekler onu söylesinler...bana sakin Luce demesinler ama...

Neyse olan oldu, önumuze bakmaliyiz. Insanlarimiz yapici degil malesef. Tamam yönetim sportif acidan disaster, gereken hamleleri zamaninda yapmadilar, gec kaldilar. Sneijder, Lukas da oldugu gibi gönderilecekti, ama GS aski ile yanip tutusan Sneijder o gunku sartlarti kabul etmeyip bugunlere geldik. Gidecegi Mayis ayindan belliymis...neyse gitti, yolu acik olsun, bizde artik isimize bakalim.

Tudor'un en buyuk hatasi bence risk almamasi. Ben olsam kötu oynayan, sorumluluk almayanm, sahada kisiligini ortaya koymayan oyunculari oynatmazdim, ama adam umidini kesmiyor anlasilan. Yasin, Carole ve Sinan'a katlanmasina anlam veremiyorum acikcasi. Sinan'in sahada o halini görurken kiziyorum acikcasi...ne bekliyorsunuz yollayin, ne yaparsaniz yapin ama oynatmayin bu cocugu artik.

Oyuncularin ruh halini begenmiyorum. Dun Belhanda'nin oyunundan cok, hareketlerine dikkat ettim. GS bu oyuncundan, taraftarin o tutumu ile, verim alacagini zannetmiyorum. Dakika 1 istenmeyen adam oldu adeta. Ilerde Gomis ve Maicon da alay konusu olur....medya butun bu olan bitenleri atesleyen unsur...ve taraftarlariniz malesef bu oyuna gelmekte.

Önemli olan GS kulubu ve degerleri degil mi, neden taraftarsiniz? Degerlerimizin arasinda lisemiz önemli bir yere sahip, bu acidan GS gercek anlamda TR'nin önemli kurumlarindan biridir...ET cikip takim hakkinda 'liselilerin takimi' dediginde birilerinin buna cevap vermesi gerekiyor.

Tudor medya ile fazla irtibat icinde kanimca, derhal sportif direktöru göreve cagiriyorum...Tudor'u bu adamlara yedirmeyin, zaten konusmalari antipati yaratiyor, konusmasin artik. GS'a futboldan anlayan adam veya adamlar gerek, su an en buyuk ihtiyaci bu. Önumuzde ki yapilacak transferlere dikkat, önce ic huzur sonra transfer...bu kadar transfer ile ic huzuru saglamak, kalite yaratmak guc. Kaliteyi önce bunyemizde yaratalim diyorum ve önumuzde ki haftalarin pozitif bir atmosferde gecmesini umid ediyorum...'you'll never walk alone', gercekten öyle, yeter ki Unal Aysal gibi adamlar hukumdar olmasin. Benim benligimi, taraftarligimi degistiren adam....
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hasan ben td degisikliklerine en cok karsi cikanlardan biriyim ama Tudor'un GS'da basarili olacagini dusunmuyorum. Senin aksine Luce gelsin isterim ama Paulo Bento, Remi Garde,Juande Ramos gibi hocalar da iyi olur. Sezonu baslamadan kaybetmek istemiyorum.

Ortam cok degisti. 1990'li yillarda Kalli gibi cok iyi bir hoca ve gencecik futbolcularla sampiyon olduk. Simdi o yasta oyuncularla kadro kurup yola cikmak mumkun degil. Tribunlerin ve basinin tutumu ortada. Artik isler daha zor ve keyifli de degil.

Her zaman yazdigim gibi planimiz programimiz yok. Bir suru yetenekli oyuncu var, 7-8 oyuncu alip transferi kapatamiyoruz. 2-3 oyuncuya takiliyoruz, vakit akip gidiyor.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu klubun özellikle futbol bölümünün önünü kesen lisedir. Doberman'in hamaset edebiyatı yapıp GS klubünün içine düştüğü kaosu çomaklayarak kendine prim (hem maddi hem de manevi) kazanmasına göz yumanlar bu salaklar değil mı? Çil yavrusu gibi saklanacak delik arıyor başkanım diye gezen sahtekar. Liseliler bu klübü işler iyi giderken kendilerine kötü giderken taraftara ve futbolcuya yontan ve başkanlığa başkan olacak adamı değilde kendinin çıkarını koruyanı atanmasinda goy goyculuk yaparlar. Bakın seçim demiyorum. Zaten dışardan birinin seçilmesi için sahtekarlık ile kesenin ağzını açacak gibi gözükenler ve bunların rahatını bozmayacaklar seçilirler.

Snijder'i hadi ilk geldiğinde anladık da kontratı uzatılırken bu kadar uzun ve senede 4.5M avro uzatmayı kim yaptı. Bu Dursun denen değil mı? Oynar mı herif oynamaz elbette bu paraya. Beğenmiyorsan git kardeşim deselerdi hiç bir problem olmayacaktı. Yine de oynadığında içlerinde en iyisi idi. Evet geçen sene yattı. TD konusunda da mikropluk yaptığına şüphem yok. Rikerinkle güzel bir iki sene daha geçirecekti. İgor desen bu herifin nesine bakıldı da getirildi derseniz Karabük'te GS'yı yenmesi derim. Herif ilk geldiği günden beri hemen hemen her futbolcuyla papaz oldu ve papaz olduğunu da bütün dünyaya ilan etti. Evet Bruma filan yanlış işler yapıyordu. Ama TD aynı zamanda öğretip eğitme sanatı. Herif her maç nerdeyse kavga ettiklerini atıp saçma sapan kadro ve sistemle sahaya çıktı. Rezil rüsva etti. Az kalsın şampiyonluğu geçtim en az ikinci bile olma şansımız olabilirdi. Öyleki şans yardım etse tökezlemiş BjK'yi ASY'de yenip şampiyonluğa bile yüreyebilecekken bu herifle TS'a yenilip Bahçeşehirden 4 yedin. Bu adamın hangi TD'lüğünden bahsediyorsunuz. Şu nufusu 50 bin etmeyen kasabanın yarı profesyonel takımına elenmek hem de uzatmada gol yiyerek ve belliki taktiksel hiçbir çalışma yapmadan sahaya çıkarak. Milan böyle bir takıma 17 attığı gibi bunlara da en az 10 tane atardı. Adamları toplasan Snijder'e verilen 1 senelik ücret etmezken koca bir Avrupa sezonunu başlamadan kapadın. Herif çıkmış benim kanımı istiyorsunuz demek diyor basın toplantısında. İgor'un gitmesi yetmez. Dursun ve yanındaki goy goycularda gitmeli. Utanmadan yaptığımız transferler satışımızı karşılıyor diyor. Matematik de bilmiyor. Snijder bedavaya gitti. Brumanın maaşı belli idi. Olcay 2.9M avro alacak. Verdikleri 4-5M bonservis parası en az 3M avro maaşlı adamları getirdiler. GS bu işten nasıl karlı çıktı versin bir hesabı da göreyim onun boyunu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hep any nakarat Cengiz abi. Lise'yi liseliler ile karistirma lutfen. Bu insanlar gidici (yas itibari ile), ilerde yeni nesiller yerlerini alacak. Kurumsal Aysal'a sahip cikan sen degilmiydin Cengiz abi, bu sahis kimin adamiydi sence....medyaya göre Inan Kirac.

Bence buyuk saygisizlik yapiliyor su an. Serefsiz medya hakkinda konusuyorum. Size bir kac misal verecegim....bir ara Tosic gundeme geldi, bizim BJK'li Tosic'in akrabasiyimis...GS talip oldugunda 'Tosic'in amcasi geliyor' diye haber verdiler, dun FB'nin talip oldugunu iddia ettiler, ama haber baska turlu yazilmis...Sneijder'in gidisi her firsatta dile getiriliyor, ama amaclari baska bu heriflerin. O mac sonrasi Tudor ile yapilan basin toplantisi, buyuk kiyimin oldugu basin toplantisi, icler acisi bir durum....GS'li olarak söyluyorum. Neyse, bu adamlarin doldurusuna gelmeyin, naif olmayin. Öncelik GS'in tekrar dirilisi olmali, yeter ki ekonomiye ceki duzen versinler. Bu is sadece kombine satmakla olmaz.

Son olarak, IBB, ET gibilerinin meydani bos bulup haddini asan sözlerive tavirlari. Yönetimi tenkit edecekseniz bu hususta edebilirsiniz. Buna yer vermesi, tepki vermemesini elestirebilirsiniz. Spor yönetimi hakkinda tecrubesiz ve kötu diyebilirsiniz...ama kötu niyetli diyemezsiniz. Birseyler yapmaya calisiyor, bize dusen görev onlara dogrulari göstermek, konstruktif sekilde. Su an siddetle tecrubeli fotbol yöneticisine ihtiyaclari var, en buyuk transferi buraya yapmalilar...ama bulamiyor gecmiste ki olaylardan öturu. Buna cözum lutfen.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aysal Avrupada çok ünlü iş adamı dendi arkasından tefecilere satılan hisse senetlerini aldı dendi. Ne bileyim inandım. Meğerse toplantıda aldırttığı meyva ve çerezi de hesaba yazıyormuş. O da liselilerin adamıydı. Aslında lise ve liseli değil tartışması yapmıyorum. Doğru dürüst laf olsun diye ahlaken dürüst biri çıkmıyorsa sorun büyük. Basından bana ne. Basına malzemeyi veren kim ona bakacaksın Hasan.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Al işte ölür müsün öldürür müsün?

http://www.hurriyet.com.tr/sporarena/ga ... 44#page-13
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Miras demisken...bonservis parasi almasi icin oyuncunun gitmek istemesi gerekiyor. 1.5M avro veriyor, ve bunun vergisi yok. Aysal'in yaptigi transfer halen GS'in basina bela...bu adami GS'i batirmak icin gundeme getiriyorlar.

https://www.sondakika.com/haber/haber-g ... e-9864375/
Cengiz Akgun wrote:
Mon Jul 24, 2017 2:42 pm
Al işte ölür müsün öldürür müsün?

http://www.hurriyet.com.tr/sporarena/ga ... 44#page-13

Post Reply