Riva Arazisi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cemal Savas

Riva Arazisi

Post by Cemal Savas »

Gerci Hurriyete guven olmaz ama dogruluk payi varmiki ? Kulup yonetimi TC yonetimi gibi sanki, hep zarar. Bir iki seneye butun paralar eriyip gidip, borc yigini ile mucadele edecekmisiz gibi

http://www.hurriyet.com.tr/riva-arazini ... i-40553484

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Riva Arazisi

Post by Cengiz Akgun »

Ben bugün divanda olanları seyrettim. Sahtekar Dursun'un Divanın parasını ezip bozduğunu biliyordum. Divana anlattığı masala kargalar gülerdi. Nitekim Levet Nazifoğlu dün onu itin götüme sokmuş. Nasıl yalanlarla aynı Ünal Aysal'ın yaptıklarını yaptığını anlatırken bir gür çıkmış. Buradan izleyin bu madrabazın yaptıklarını. Riva parasını da bu yedi haberiniz olsun.

https://youtu.be/hV2EG1j-i94
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

'Sahtekar Dursun' ne demek Cengiz abi. Ben bile kurumsal Aysal hakkinda o kadar agir konusmadim (hatirladigim kadariyla). O makamda sahtekarlik suctur, ayrica sana bana kalmamis ona sahtekar demek, mahkeme degiliz, öyle degil mi. Fikir uretmek icin biraz erken, alternatifler bakiyorum da.

Bana göre bu gune kadar yaptigi hatalar:

1. HH'i göndermesi.
2. Kadro muhendisligini zamaninda yapmamasi, az az yapmasi gerekirken, bekleyip big bang'i tercih etmesi, bicak kemige dayandiktan sonra.
3. Otel insaatini sonuclandirmamasi, ki buna ihtiyaci var. Kredi alinmis neyi bekliyorsun anlamiyorum, faiz isliyor. Beklemek finansal acidan neden daha iyi anlamis degilim. Her gecen gun Turk parasinin deger kaybetmesi insaati pahaliya getirmiyor mu...
4. Futbol subesini hafife almasi. Dogru insanlari oraya monte etmemesi, organize etmemesi. Gecenlerde kaleci antrenöru yok diye bir haber aldim...bu basli basina bir skandal aslinda...ama dediklerini dogrular nitelikte.
5. Son divan kurulu toplantisinda takindigi tavir...sorulara/iddialara tek tek cevap vermesi gerekiyordu ama kacti bence. Bulent Tulun bilir kisi iddiasi, ortaya atilan alternatif transfer maliyeti ve farkli iddialar. Hepsine cevap vermesi gerekiyordu. Yakisiksiz bazi olaylar oldu evet, ama sen kacip gidersen o toplantiyi ve toplantiya sebep olan uyeleri hice saymis oluyorsun...bu da senin capinda bir baskana (kendi iddiasi; her zaman sizlerleyim, sizleri dinliyorum diyor ya) yakismaz. Umarim son olaylar onu introvert yapmaz. Katilimcilik istiyorsa herkesi dinlemeli. Konusanlarda haddini bilerek konussun, belli bir nezaket cercevesinde göruslerini bildirsin...son divan toplantisi kötu örnek bu hususta. Ama cok seffaf gecti, yayini kesmediler mesela. Bravo kendilerine. Sedat Dogan'in dedigi gibi yönetim divan toplantisini spanish inquisition olarak görmemeli, insanlarda ki endisenin, korkunun bir göstergesi olarak görmeleri gerekiyor. Bu acidan da toplantiyi yarida kesip, kacip gitmesine anlam veremiyorum, kendisine yakistiramiyorum. Bu hususta biraz özelestiri yapmasi gerekmiyor mu.
6. Insanlari harciyorlar...Alp Yalman'in sessisz sedasiz gidisini hazmedemiyorum. Levent Nazifoglu o konusmayi kendi cikari icin yapmadi...ikisi de iyi insanlar aslinda (bana göre).
7. Kulupler birligi baskanligina adayligi...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan, sahtekarligin tanimi acik ve secik. Kendi cikari (maddi ve manevi) için yalana dolana baş vuran, yaptigi isler hakkinda sahte rapor hazirlayip hizmet ettigi kurumdakileri aldatmaya calisan, yapmayacagi seyler icin vaadlerde bulunup yetki alip bunu kotuye kullanana ne denir yahu? Bugune kadar gelenler icinde basta Faruk Suren, Unal Aysal, ve bu olmak uzere bu insanlara iyi gozle bakilabilinir mi? Elleri ile yapiyor gozukup ayaklari ile ucuruma attilar. Bu klubu milyarlara varan borc batagina sokan insanlara sahtekar demek agir mi sence? Bunlar bu yere gelip kendilerini parlatip bu klubun adini kullanip cikar pesindeler. Dursun Ozbek denen adami uc yil once goren ve taniyan var mıydı içinizde? Klubun arazisini satip borc odeyecem diyerek bugun klubun butcesine yeni bir 100M Avro yuk getirmis bir adama saygi duyacaksan, buyur duy. Ama cikip Aysal'a Kurumsal dedikten sonra aynisini yapmis ve yapmaya calisan bu adami savunmak bana gore degil. Bak ben Aysal hakkinda yanildim. Cunku bunu GS'i kurtaracak adam dediklerinde ve hisse senetlerini alıp borclari temizleyecek ve buyuk is adami diye cilaladilar. Ne yapti? Yedigi ictigi findik fistik ve meyve parasini GS klubune odettirdi. Simdi kalkip buna kurumsall demek ile yetinemez kimse. Yaptigi sahtekarliktir. Ben borc odeme yerine kupa aldim demis. Klubu haciz memurlarina abone ettirmis bir adam. Simdi sira bunda. Artik satacaklari bir bokta kalmadi. Yarin tarihinde bir kurum oldugunu iddia eden klubu Arap seyhine satacaklar. Belki de boylesi daha hayirli olacak. Artik bu adamlar Ali Sami Yen beyin koltugunda oturuyiorlar diye saygi gostermenin bu klubu bu hala gelmesinde baslica sebeb oldugunu gormek lazim. Nazifoglu dogruyu soyleyince nasil ustune gidildigini sen de gordun ve dinledin. Ne dedi adam. Alp agabey ve bana yalan soyledi dedi. Hatta bizi kandırdı dedi. Bizi kullandi ve yapacam bana yardim edin dedigi ve bizi de alet ettigi Riva projesinde vaad ettigi seylerin tam tersini yapiyor şimdi dedi. Unal Aysal'i aratacak dedi adam. Bunlari arkasindan degil yuzune karsi soyledi. Sen inanmiyor musun bu soylediklerine? Yalan mi soyluyor Nazifoğlu. Kendisi de cikip Levent yalan soyluyor bunlar uydurmadir diyebildi mi? Aglamakli bu divan kurulunu neden geriyorsunuz bunlar niye burda konusuluyor gibi utanmadan laflar etti. Alismis bunlar bacak arasinda bu daleverelere. Ben sahtekar demeyip ne diyeyim bu tiplere. Insanda seref ve haysiyet olsa ben bu isi yapamadim der ve ceker gider. Gozu daha yukarlarda. Klupler baskani olacakmis haspa. GS'yi kurtardi sira Turk futbolnu kurtarmakta. Baska da laf etmeyecegim artik. Hersey ortada.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Burda transfer girdisi ciktisi arasindaki rakamlardan kadar olaya bakis acisi onemli. Kurultaya davetin sebebi nedir, neler tartisilir, neler tatismaya acik degildir gib bir kural varmi bilmiyorum. Kurultayin asil hedefinin verilen rakamlarin sorgulanmasiydi sanirim. Soylem sekli hatali olablir ama bir baskan olarak rakam farkliliklarinin sebeplerini kurultay uyelerine aciklamasi gerek. Turk siyasileri gibi baskanlar icraatlarinin sorgulanmasina tahammulu yok gibi. Kaldiki sozu edilen miktarlar oyle kucuk paralarda degil. Hisseleri borsada olan sirketlerin yoneticileri finansal yonden hisse sahiplerini bilgilendirmek zorunda. Yoksa bu yoneticiler ya kovulur yada haklarinda onerge hazirlanir. Yoneticinin gorevi hisse sahiplerine kar olusturmak degilmi. Asil konu arazi meselesi idi ve konuda yonetimden bir Alahin kulunun aciklama yapmamasi dusundurucu. Az buz degil 180 Milyondan bahsediyoruz

Post Reply