TSL 7. hafta: GS-Karabük

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

TSL 7. hafta: GS-Karabük

Post by Cengiz Akgun »

Bakalım ne olacak. Bu arada Kayseri sessiz sedasız yükseliyor. Dün Kanarya güzel kuşumu hakem ve Okan hacamat etmiş. Baş baş bağırıyorlar. Ben de Aykut'u adam sanırdım. O da girmiş biçime. Herkezi yenerlermiş ama hakemi yenemezlermiş. Evet Alper'in atılışı hatalı ama bu oyunla sabaha kadar kimseyi yenemezdi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: TSL 7. hafta: GS-Karabük

Post by Hasan Tezcan »

ilk yari sona erdi, 2-1 öndeler, ama GS biraz sakat futbol oynuyor. yedigi gol cok gereksiz bir gol, belhanda selcuk'u bu hususta aratmadi....ben rahat degilim, bakalim ikinci devre ne olacak.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugunku mactan aklimda kalanlari yazayim. Badou'nun baski olmadan yaptigi top kayiplari vardi; neden o kadar pas hatasi yapti anlayamadim. Ilk yarida bir pozisyonda Martin bir pozisyonda da Garry pas vermek yerine sut atsalardi gol bulabilirdik.Bir pozisyonda Serdar topu ceza sahasina kadar goturdu, sonra kaybetti; saginda Martin bombostu neden pas vermedi bilinmez? Enteresan bir sekilde tehlike yarattigimiz bircok pozisyonun icinde Martin vardi. Fakat oyundan ilk cikan da Martin oldu. Bate yine gol atamadi ama 1. 3. gollerde katkisi oldu. Bence Maicon'un attigi 2. golde de defansin dengesini bozdu. Yani gol atamasa bile gollerde bir katkisi oluyor.Maicon bugun hem defansta hem ofansta cok iyiydi. Aleyhimize calinan penalti tam bir komediydi.

Karabuk beni cok sasirtti. Puan durumlari beni yaniltti diyebilirim. Fizik olarak bayagi iyi durumdalar, cok calistilar bugun.
nefvakfi.org

Tokat Baris

Post by Tokat Baris »

GS son iki haftadir kötü gidiyor. Dün de cok sansliydi. Oyunu rahat kazanabilecekken gol pozisyonlarini cok cömertce harcadi. Atamayana atarlar'dan kil payi döndü. Ayrica hücüm organizasyonlarini cok kaotik buluyorum. Ceza sahasina gelmekte zorluk cekmiyorlar, ama ondan sonra yanlis pas tercihleri, yanlis pozisyon alma tercihleri ve yanlis sut tercihleri bütün emegi bosa cikariyor.

GS sansli diyorum cünkü 3. golden önce Ceyhun Gülselam orta sahada topla giderken Mariano tarafindan tutuluyor. Mariano hakemin gözü önünde iki eliyle Ceyhun'u kolundan tutyor. Ceyhun topu kaybediyor ve akabinde 3. gol geliyor. Simdi diyeceksiniz "ama penalti da penalti degildi". Dogru o pozisyon penalti degildi. Ama Seleznov ve Mariano pozisyonunda penalti vardi. Mariano Seleznov'un önünü kesiyor. Temas var mi? O da var. Kendimizi kandirmayalim, dünyanin her yerinde bu penaltidir. Hakemin akli o pozisyonda kalmis olacak ki Maicon'un pozisyonunda penaltiyi uydurdu.

Penaltida asil gözlerden kacan olay sudur: Ceza sahasina pas atilirken top Serdar Aziz'in burnunun dibinden geciyor. Topa cok kolay engel olabilecekken neden müdahale etmiyorsun be kardesim? Pozisyonu tekrar izleyin, akil alir gibi degil.

GS sezon basinda özlenen futbolu ortaya koydu. Dikine oynayan, rakibe kendi sahasinda pres yapan, agresif bir futbol oynuyordu. Son haftalarda ne hikmetse yine geri paslar yan toplar cogalmaya basladi, pres azaldi.

Transferlerimizden en hosuma giden Ndiaye ve tabi ki Gomis. En kötüsü Belhanda. Bence vasat oynuyor, cok top kaybi yapiyor, biraz da kibirli gibi geldi bana. Fakat son yillarin transfer fiyaskolari bu sefer yok. Genel olarak cok iyi transferler yapildi. Sportif acidan en azindan öyle.

Yine kanimca takimin en kötüsü Rodriguez. Futbol zekasi sifir. On pozisyondan birini olumlu kullaniyor. Nedense hep o bir pozisyon akillarda kaliyor. Top ezmeleri, gereksiz driplingleri, sacma sapan sutlari ve paslari, genel olarak suursuz futbolu gözlerden kaciyor. En azindan Tudor'un gözünden kaciyor. Bir takimda bu kadar siritan bir futbolcu o takimin genel olarak moralini de asagi ceker. Nitekim gecen haftaydi sanirim, Mariano'da onun sacmaliklarina tahammül edemez hale geldi ve ona bir pozisyonda firca atti. Ama gel gör ki Rodriguez'in yerinde Feghouli oynamasi lazimken Tudor'un degismezi halinde. :roll:

Daha henüz GS'in gercek seviyesini göremedik. Hele bir ligin diger agir toplari gelsin.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Seleznov sabikali, kesin penalti degil bana sorarsaniz, dusus sekli...hendek atlama. Hakemin verdigi penali ise sacmalik....sIkIysa FB'nin veya BJK'nin aleyhine evinde öyle bir penalti calsin bakalim...imkani yok calsin, yerler bitirirler adami. Hakemlerin standardi cok kutu. Sike isine belki karismamis olabilirler ama son derece egitimsiz, hazirliksiz ve kötuler. O zaman karismis veya karismamis bir sey ifade etmiyor, you stink really.

Maca gelinca...devre arasi yazdim, takim sakat oynuyor diye. Top kaptiktan sonra top kaptirmalar, pas hatalari...sahada lakayit davranislar, rakibi hafife almis olabilirler, ama Tudor'un mac sonrasi dedigi gibi...ciddiyet lutfen. Adam neticede izinleri kaldirmis okudugum kadariyla. Futbol ciddi is, isine yaklasimin bu ise vay senin haline. Daha ciddi rakipler seni yakar...

Tolga'nin yoklugunu hissettirmesinden öte oyuncularin laubali tavirlari maca damga vurdu. Bursa ve Karabuk maclari önemli, ders alma acisindan. Bursa macindan ders almadin, bu maci kopardin, Konyaspor maci öncesi dikkat lutfen. Hicbir mac kagit uzerinden kazanilmiyor, kaldi ki Konyaspor cok iyi organize bir takim. Tudor bunu farkinda, izni bu yuzden kaldirmis olsa gerek.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Post Reply