Gheorghe Hagi Ile Roportaj

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Selcuk Samli
Posts: 2779
Joined: Sat Jan 15, 2005 11:06 pm
Location: Izmir

Gheorghe Hagi Ile Roportaj

Post by Selcuk Samli » Mon Jan 01, 2018 9:40 am

GS TV gectigimiz Mayis ayinda Hagi ile bir roportaj yapmis. Sporcu olsun, sanatci olsun,bilim insani olsun uluslararasi basarilar kazanmis insanlarin roportajlarini dinlemekten buyuk keyif aliyorum. En etkileyici yonleri de mutevazilikleri oluyor. 2001 yilinda, Hagi'nin son macina ciktigini bilmeden, GS macina gitmistim; bu yuzden de sansli oldugumu dusunuyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=Ce6nDg8NTJk

Asagida FC Viitorul'un web sitesini gorebilirsiniz. Hagi'den ricam Ingilizce bolumunu elden gecirmesi, ve akademiden fotograflar koymasi.

http://fcviitorul.ro/en
"Education is not the learning of facts, it's rather the training of the mind to think"
Albert Einstein

User avatar
Cengiz Akgun
Moderator
Posts: 13002
Joined: Tue Oct 22, 2002 7:47 am
Location: New Jersey /USA

Re: Gheorghe Hagi Ile Roportaj

Post by Cengiz Akgun » Wed Jan 03, 2018 6:25 am

Hagi ciddi bir profesyoneldi. Yalniz o Avrupa kupasini onun yuzunden kaybedebilirdik. O yaptigi saçmalığı hiç unutmayacağım. O maçın kahramanı Aslan yürekli büyük kaptan Bülentdir. Haginin egosu o gün önüne geçmiştir. Bir kabus gibi idi atılışı. Hemen hemen bütün uzatmayı 10 kişi oynadık. Kalede Taffarel devleşti. Bülent vücudunu bantlatarak yaralı bir cengaver gibi o moral bozukluğunu sildi. Bülent Popescu ve Hagıdan çok şey öğrendiğini söyler durur.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply