Camiadan Duyumlar

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
ismailenver

Camiadan Duyumlar

Post by ismailenver »

Selamlar galata'nın aslanları sizlere bu başlıkta galatasaray hakkında edindiğim duyumları paylaşmak ve genel olarak da foruma katkıda bulunmak için buradayım şimdiden cümleten hoş bulduk renktaşlar...

ismailenver

Re: Camiadan Duyumlar

Post by ismailenver »

İlk duyumumu biraz önce aldım ilginç geldiği için paylaşıyorum henüz medyaya düşmedi zira;

Sizlere şaşıracağınız bir duyum veriyorum her ne kadar garip gelse de sizlere (bana çok makul geldi evveliyatı bildiğimden) divan başkanlığı seçimi için dursun özbek, eşref hamamcıoğlu'nu destekleme kararı almış. Bu yeni bir bilgi mali kongre sonrası tam olarak hangi gün görüşülmüş belli değil ama hem gs cemiyet hem de 1905 gsyiad öncülük ediyormuş bu girişime. Benim desteğim İrfan Ağabeye!!!

İrfan Aktar sizin için statükocu gözükse de herkese eşit mesafede duran bir galatasaraylıdır kişilerden çok makama saygı duyar ayrıca yıllarca birlikte çalıştığı eşref hamamcıoğlunun ihaneti de tipik liseli hareketi. Eşref Hamamcıoğlu meşhur Hamamcıoğlu Müesseselerinin sahiplerinden ve Galatasaray Lisesinin kendi jenerasyonundaki altın çocuğu aşağıya daha önce hakkında girdiğim entryi de bırakayım;

"meşhur hamamcioğlu müesseseleri'nin sahibi olan ailenin mensubudur. 1880'de türkiye'nin en eski makine şirketi olarak kurulmuştur dahası kurucusu o zaman için şaşırtıcı bir şekilde gayrimüslim değil ali hamamcıoğlu'dur.

ailenin daha sonraki kuşakları hep galatasaray'la içli dışlı olmuş özellikle ikinci kuşaktan nihat hamamcıoğlu ve üçüncü kuşaktan münir hamamcıoğlu çok önemli galatasaraylılardır. hele ki 3790 sicil numaralı münir bey galatasaray duayenidir.

7102 sicil numaralı eşref hamamcıoğlu ise halihazırda divan kurulu başkan yardımcımızdır."

ismailenver

Post by ismailenver »

Otel işi yatmış geçen perşembe günü belediyeden otel yerine yurt yapalım talebimiz de reddedilmiş. Kesin bilgi şu an yönetim burayı ne yapacağını düşünüyor zira yapı kullanım ruhsatı alınamadığı için tapuda cins değişikliği yapamıyoruz hali hazırda mecidiyeköy arsamız inşaat arsası olarak gözüküyor.

Bu haliyle satılırsa değerinin 4'te 1'ine gider ki ekspertizini yaptırmış yeni yönetim 21 milyon dolar çıkmış yani harcadığımız kredi ve diğer masraflardan biraz fazla. Dolayısıyla otel ve yurt dışında belediyenin kabul edeceği şekilde kullanım şeklini tespit edip yapı kullanma ruhsatı almaktan başka çaremiz yok...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dursun Özbek gibileri GS klubünün kapısından içeri girememeliler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

ismailenver

Post by ismailenver »

Mustafa cengiz yönetiminde beklediği 2.başkanlık görevini alamayan celal açar gün itibariyle mustafa cengiz yönetimine karşı aktif muhalefet kararı almış...

ismailenver

Post by ismailenver »

Aşağıdaki açıklamanın muhatabı Celal Açar Bey'dir, duyurulur;

http://galatasaray.org/haber/kulup/kamu ... yuru/39395

ismailenver

Post by ismailenver »

Renktaşlar az önce cemiyetten bir ağabeyden duydum bomba bir olay olurmuş gerçekleşseymiş...Hem Mustafa Cengiz hem de Dursun Özbek, eski başbakanlarımızdan Ahmet Mesut Yılmaz'a yöneticilik teklifinde bulunmuş...

İbrahim Özdemir, 24 Mart'ta Mesut Beyi ziyaret edip Dursun Özbek'in teklifini iletiyor...Mesut Yılmaz da acısının taze olduğunu ancak talihsiz olay yaşanmasa yönetim kurulunda görev alarak hizmet etmek isteyeceğini ne var ki başkanlık gibi bir düşüncesinin asla olmayacağını söyleyip Dursun Özbek'te teklifi için teşekkür edip kendisini eski milletvekili yakın arkadaşı İbrahim Özdemir aracılığıyla refüze ediyor...

Bunun üzerine bu haber Nisan ayında cemiyette duyulunca Celal Açar'ı kaybeden ve ardından Ahmet Şenkal ile sorun yaşayan Mustafa Cengiz başbakanımıza 2.Başkanlık teklif ediyor...Bu teklifi de Abdürrahim Albayrak ile yapıyor...Mesut Yılmaz da daha önce aynı sebeple adaylık teklifini reddettiğini ancak 3 sene sonra herhangi bir başkanın altında hizmet edebileceğini ancak 3 sene içerisinde GSD Holding ile alakalı sorunlarını gidereceğini Mustafa Başkan'a teşekkürlerini iletmesini kendisine destek vereceğini Abdürrahim'in yanında olduğunu iletmiş...

Kesin bir duyum bu...Mesut Yılmaz hem Mustafa Cengiz'i destekliyormuş hem de 3 sene sonra aday olacakmış...Dursun Özbek kendisine başkan yardımcılığı; Mustafa Cengiz de 2.Başkanlık teklif etmişler...

Post Reply