Galatasaray 2018-2019

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Galatasaray 2018-2019

Post by Hasan Tezcan »

Selcuk Samli wrote:
Tue Nov 06, 2018 10:49 pm
Olup bitenlere bakip, bilmeyenler futbolmuzda her seyi mukemmel ve GS'i tek kusurlu zannederler...
^^ söylenecek baska sey yok....ama bizimkileri de sahada o hallerde görmek istemezdim.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Olanlar hos degil. Beni rahatsiz eden sey, verilen cezalarda bir standardin olmamasi. Federasyonun ve alt birimlerinin, elestirilememesi de normal degil. Hatali seyleri duzeltemiyorsan elestirilirsin. Ama, elestirinin ardindan ceza geliyor. Burada bir yanlislik var...
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Gecenlerde Volkan'nin Lincoln'e saldirisini gördum, 3 mac ceza almis nasil oluyorsa...yurt disinda olsaydi mahkemelikti...belli bir standart yok demek istedim.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Kendi sorunlarimizi cozelim demistim. SL'nde en az kosan, bizim ligde de kosu mesafelerinde en altlarda olan takimmisiz. Binbir zorlukla transfer ettigimiz oyuncular ya sakat ya da sahada yuruyorlar. Bunun sebebi nedir? Devre arasi transfer yapilacak deniyor. Para nereden bulunur nasil yapilir bilmiyorum ama Fernando Muslera, Martin, Yuto, Ozan karakterinde oyuncular bulunsun.Hocaya guvenim tam, sorunu bulup zaman icinde cozecektir.Ama bu sorunlar kisa donemde zor cozulur.

Kulubumun oynadigi ortama bakinca keyfim kaciyor. Federasyon, hakemler, kulupler birligi... 2019'da TFF'da secim varmis. Olsa ne olur bir sey degismeyecek. Tek istegim kulubumun borc yukunu azaltmasi, bu ligde kazandigimiz mac bile keyif vermiyor artik.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Sacma sapan bir penalti karari daha. Sasirdim mi? Hayir...
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Top net bir sekilde Vida'nin eline carpiyor, penalti yok devam..........
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Birinci penalti karari tartisilir da, pozisyon temizmis zaten. BJK'nin serbest vurus kullanmasi yanlis kararmis. 60 milyon Euro maas ode, olan bitenleri elin kolun bagli seyretmek ZORUNDA kal, ne guzel is....
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

GS da disiplin sorunu var, hakem kararlarina bu kadar odaklanmak saglikli bir durum degil. Insan isine bakacak, bahane aramayacak. Alinan cezalar, hepsi ciddiyetsizlik urunu. Bahane aramak kolay, gögus germek olay...FT'e gönderme.

Hakemler, VAR, federasyon ve kulup yöneticileri, hepiniz bir alemsiniz, fazla profesyonel olmussunuz.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun bir spor programinda, Ozan'in kontratindaki dusuk serbest kalma bedelinden bahsediliyordu. Bir de Selcuk'la kontrat uzatilacakmis.
Yonetimin ilk yapmasi gereken sey, bir an evvel, Ozan'in kontratini uzatip, yenilemek olmali. Maasinin artirilmasi,ve serbest kalma bedelinin kaldirilmasi gerekiyor. Selcuk'un kontratinin uzatilmasi isini de sezon sonuna birakmakta fayda var.

Herseyden once Ozan'in kontratinin halledilmesi gerekiyor.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gel de amator, lise,ve universite spor musabakalarini sevme. Daha once eski kulubunde kaptanliga yukselmis bir oyuncun, son lig macindan once zehirlendigini soyleyip maca cikmiyor. Herhalde ayni gece, saatlerce ucup Maldivler'e tatile gidiyor. Senelerce emek harcayip yetistirdigin bir oyuncun da 4-5 aydir kontratini yenilemeye yanasmiyor. Nereye gitsen duvara tosluyorsun...
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun bir tv programi dinledim, orada da Ozan'in kontratinda 7.5 milyon Euro'luk bir serbest kalma maddesi olmadigi, ama yonetimin 7.5 milyon Euro'yu getiren kulup olursa transfere izin verecegi konusuluyor. Buyrun buradan yakin.

TV programlarinda taraftarin duygusal dusundugu, ve genc takimlardan yetisen oyuncularin teklif gelmesi durumunda gitmesi gerektigi konusuluyor. Taraftar kesinlikle duygusal dusunmuyor. Ben kendi bunyemde, senelerce ugrasip yetistirdigim bir oyuncuyu 2-3 sezon oynatip, kendi belirledigim mantikli bir rakamdan satamayacaksam o genc takim subelerini kapatirim. Ozet olarak Ozan(baska bir oyuncu da olabilir bu) gibi bir oyuncunun, daha bir sezon bile oynamadan, 7.5 milyon Euro'ya transferine izin verirseniz, cok ama cok buyuk bir hata yapmis olursunuz.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Spor programlarini seyrediyorum, yorumcular diyor ki Ozan gitsin, gurur duyalim. Tabii ki gurur duyulacak da, kulupler ne yapacak ? Bu isin oyuncu tarafi oldugu kadar, kulup tarafi da var. E iste 7.5 M Euro veriyorlar, cok iyi para, transfer yaparsiniz deniyor. Dogru, etraf 18 yasinda yetenekli stoper kayniyor.Sec sec begen.

Seneler sonra yetenekli bir oyuncu yetistirdik, onu daha da gelistirip, mantikli bir fiyata satma firsatini kaybetmeyelim. Saglik sorunu yasamazsa, 1-2 sene sonra cok daha iyi bir oyuncu olacak, hic suphem yok.Daha tecrubeli olacak, gidecegi takim da oynama sansi da daha fazla olacak. Maasini artirin, mesela ayda 500 bin TL verin. Kalma istegi varsa tabii.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yok canım Ozanı yollamazlar. 2020'e kadar kontratı varmış zaten. Manajeri puştluk ediyordur. Türkiye garip bir memleket oldu. Daha bok olmadan kokuyorlar. Serdar Aziz'in de burnunu sürtüyor. Nereye gidecek 5M Avro bonservis istiyorlarmış. Hangi enayi verir bu parayı. BJK'den Tolgay'ı filan takasla kullanmak için salladılar. Bir daha bu boku yemez. Yüzde 50 performansla oynuyormuş dingil. Az buz hata yapmadı oynadığında da. O haksız penaltıda onca sakat varken atılıp iki maç ceza alması bile yeterdi zaten ona. Şenol Güneşi yemliyorlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Eren, Gary, ve Serdar ayriliyor, hayirli olsun.

Ozan'in kalmasina sevindim. Umarim kontrati uzatilir, serbest kalma bedeli kaldirilir, ve en az 1.5 sene daha GS'da oynar. Bu hem Ozan hem de kulup icin hayirli olur.

(Bazi kulupler Porto'nun genc stoperi (20 yasinda) Militao ile ilgileniyormus, bakalim Porto kac para isteyecek? 20 milyon Euro'dan asagi bir rakam beklemiyorum, fazla olmasi daha yuksek ihtimal. Ozan'i belli bir yere kadar biz getirmeliyiz, cok iyi ve tecrubeli bir hocamiz var, biz bu isi yapariz. Krediyi biraz da biz alalim, hep yurt disindaki kulupler aliyor. Onun ustune parayi da onlar kazaniyorlar. Bu sarmali yavas yavas kirmamiz lazim.)
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Takimla ilgili haberleri basindan takip etmege calisiyorum. Hangisi dogru, hangisi yanlis kestirmek zor ama devre arasinda takimda daha da fazla degisiklik yapilmasini mantikli bulmuyorum. Ozellikle Younes ve Sofiane'nin kalmasi gerektigini dusunuyorum. Iki forvet transferi umarim gerceklesir.
En son, Ozan icin Stuttgart'dan teklif gelmis ama gorusum hala degismedi. Fatih Hoca ile en az 1.5 sene daha calismasi gerektigini dusunuyorum.
Boylesi hem kulup hem de Ozan icin daha iyi olur.
nefvakfi.org

Post Reply