Galatasaray 2018-2019

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: Galatasaray 2018-2019

Post by Selcuk Samli »

Dun bir tv programinda dinledim, dogru mu yanlis mi bilmiyorum, Bafe'nin menacerine ay sonuna kadar sure vermis yonetim. Resmi teklif varsa getir denmis. Benim bildigim, oyuncunun sozlesmesi varsa sen de transfer etmek istiyorsan ilk olarak kulube sorarsin. Kulup ok derse menacer devreye girer.Bu isin uygun yolu budur. Ilgilenen kulup ortada yoksa ben menaceri tanimam.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Menajerin oyuncuyu pazarlama, ve maasini artirmak istemesi...yönetiminde alici kim ögrenmek istiyor. Bence alicisi varsa, iyi fiyata pazarlayip yollasinlar...iyi fiyat diyorum (10M++ euro), cunku bu saatten sonra o capta forvet bulmak zor.

Gomis beni sasirtti acikcasi, gözumden dustu. Menajerine dur demesi gerekiyordu...bu tur haberleri gazetelerden okumak hos degil, anlamasi gerekirdi.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mugdat ve Ryan ile anlasilmis, hayirli olsun. Mugdat'in sozlesmesi TL ile yapilmis, bence de mantikli ve olumlu. Yalniz, Ryan'a verecegimiz maasi fazla buldum; 32 yasinda bir oyuncu icin oldukca yuksek. Tabii, yeni bir oyuncu transfer edecek olsan bonservis parasi, imza parasi,(veya) kira parasi odemek zorunda kaliyorsun. Hoca tanidigi oyuncu oldugu icin yuksek maas odemeyi tercih edip Ryan'i tutmak istemis olabilir.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yuto transferi bitmis, hayirli olsun. Bonservis ucreti de maasi da oyunculuk kalitesine gore normal bana gore. Dun Ryan ile ilgili yorum yaparken yasiyla ilgili bir yorum yaptim ki eksik bir yorum oldu. Yasindan ziyade oyuncunun ne durumda oldugu onemli esasinda. Bafe de 32 yasinda ama gecen sezon 29 tane gol atti.Yuto ulusal takiminda ilk 11 oyuncusu. Esasinda,gecen sezon daha dusuk bir rakama oynayan Ryan'in maas artis nedenini anlayamadigm icin yeni maasi hakkinda yorum yaptim. Avrupa'da baska bir ulkede boyle bir ucreti net olarak alabilir mi acaba?
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun yeni bir haber okudum, Oktay Hoca devam edecekmis. Baskan, subenin 22 milyon TL borcu var, basketbolda ne olacagini taraftara soracagiz demis (gazeteden okudugum). Borcu odemek, tabii bir de takim(lar) kurmak lazim. Maclari nerede oynayacagiz bilmiyorum? Sinan Erdem'de oynayacaksak 20 bin adet kombine satmayi hedeflemeliyiz(en azindan bu sezon icin). Kombine geliriyle borcu kapatip, sponsor geliriyle takimlari kurmak en mantiklisi olur diye dusunuyorum. Kombineleri kulup uyeleri ve taraftarlara satmak gerekecek.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Baskan'in aciklamalarini dinledim. Futbol subesi konusunda soyledikleri hakkinda herhangi bir yorum yapmayacagim ama basketbol subesi icin yazacagim 1-2 sey var.

Baskan diyor ki basketbol'da henuz sponsorumuz yok, ariyoruz, ekonomi kotu, sponsorlarin GS'a gelmesi lazim . Biraz hayal kirikligina ugradigimi soyleyebilirim. GS baskanligi icin aday oluyorsaniz, ozellikle bu futbol disi subeleri nasil finanse edeceginizi coktan dusunmus ve bulmus olmaniz gerekir. GS yonetimindeyseniz, sizden, iliskilerinizi kullanip, ozellikle basketbol icin bir sponsor bulabilmeniz beklenir. Temmuz ayindayiz, hala sponsorumuz yok, bu normal degil.

Baskan diyor ki GS her faaliyet gosterdigi alanda sampiyonlugu hedeflemelidir. 20-25 milyon Euro butceniz yoksa, sampiyonlugu zor hedeflersiniz. Cunku ligde Avrupa'nin en guclu takimlarindan FB var.

Yabanci oyunculara ragmen 9. olduk, onlar olmasa da 10. olsak daha iyi olurdu dedi. Baskanim yabanci oyuncular olmasaydi kume duserdik, 10. olamazdik. Bunyesinde bir cok yabanci sporcu barindaran GS Kulubu'nun baskaninin yabanci oyuncular hakkinda olumsuz aciklamalar yapmasi uygun degil.

Seyircilerin basket maclarina cokca ilgi gostermedigi ve bir bolum seyircinin salona zarar verdigi dogrudur. Ama, GS Spor Kulubu'nun kapasitesi fazla olan bir salon bulup taraftarini ve uyelerini sezonluk bilet almaya tesvik etmesi zaruridir. "Yellow Friday" gibi bir organizasyonun gerceklesecegi kimin aklina gelirdi? Soyleseler olmaz oyle sey derdim. Siz baskan olarak cagri yapin. Bu biletleri alin borc kapatacagiz diyin. Beklenen destek verilmezse, gelecek sene mali kongrede ben sizlerden acikca destek istedim, gerekli destegi bulamadim dersiniz, ve hakli olursunuz.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cok begendigim genc oyunculardan Henry Onyekuru'yu, kiralik olarak, transfer etmisiz duydugum kadariyla. Bizim ki gibi gereksiz sertlige musaade edilen bir ligde(umarim bu sezon degisir) saglikli kalabilirse, Fatih Hoca ve Hasan Sas'tan cok sey ogrenip futbolunu daha da gelistirebilir, tabii GS'a da cok faydali olabilir. Hayirli olsun.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Transfer donemi henuz kapanmadi ama problemler devam ediyor. Problemlerin basinda Serdar ve Mariano'nun sakatlik sorunlari geliyor. Serdar kolay sakatlanan bir oyuncuydu, Mariano da listeye eklendi gibi. Martin iyi ama ona bir sey olacak olursa zorlaniriz. Jason gelmeyecek olursa, yerini dolduracak bir oyuncu umarim bulunur. Sol bekte de Juto'nun alternatifi (simdilik) yok gibi. Bonservisi elinde olan, transfer edilebilecek iki yerli sol bek Ugur ve Sakip baska takimlara transfer oldular. Yerli sol bek alternatifleri gecen sezon 1. Lig'de oynayan takimlarda var,ve onlarin da kontratlari devam ediyor.Yedek kaleci, ve orta saha oyuncusu eksiklikleri de henuz giderilmedi.

Premier League'de transfer donemi bir kapansin bakalim, piyasada hangi oyuncular kalacak?
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bafe'nin menaceri Fransiz basinina aciklamalar yapmis(haber dogruysa tabii) ve gecen seneki yonetimle 4 sezon icin sozlesme yapmak istediklerini, 3 sezon icin anlastiklarini, fakat Bafe'nin performansina gore sozlesmesinin uzatilmasi konusunda 2017-18 sezonu sonunda konusmak icin karar aldiklarini soylemis. Menacerinin dedigine gore Bafe, gecen yonetim tarafindan verilen sozun tutulmasini istiyormus.

Iddia dogruysa fikrim su: Baska bir oyuncu olsa cok zor boyle bir dusuncem olurdu. Bafe'nin profesyonelligini dusununce (gecen sezonki fiziksel durumu), Bafe'nin sozlesmesine 1 sezon opsiyonlu uzatma konabilir. Yani, Bafe'nin performansina gore 2020 sonunda, kulubun de mali durumu uygunsa, ayni maastan 1 sezon daha sozlesme imzalanir. Kendine iyi bakan oyuncular icin yas cok da sorun yaratmiyor; Bafe icin de yaratacak gibi gozukmuyor.
Bence mantikli bir orta yol...
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

GS'in izledigi transfer stratejisini begeniyorum, dikkatli gidiyorlar. Hocanin genc yetenekleri takima kazandirma konusundaki gayretini de takdir ediyorum. Umarim onlar da iyi calisarak, gercek bir profesyonel gibi yasayarak iyi yerlere gelirler.

Hazirlik maclarinda takim savunmasini ve savunma oyuncularinin performansini begenmedim (kaleci Ismail haric).Umarim transfer sezonu kapanmadan savunmaya gerekli takviyeler yapilir.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Birhan'i bildirmisler, 2 senelik mukavele...bence gerektigi kadar sans verilmedi ona, insallah önumuzde ki haftalar kadroya girip kendini gösterir, onu tekrar izleme firsati bulurum.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Birhan'in geri geldigine sevindim.Onun disinda Ercan(d), Mirza(os), ve Malik(f) transfer edildi. Kampa goturulen ve ilk 18'e giren genc takimlarimizdan oyuncular da var. Bakalim neler yapacaklar. Onlar disinda benim takip ettigim dort oyuncu var: Melih Okutan, Umut Meras, Kerim Alici,ve Atakan Cankaya.

Insan kiralama bedelleri, bonservis ve imza paralarini gordukce aklini kaybediyor. Fatih Hoca ve yonetim ne dusunuyor bilmiyorum ama maas arti kiralama bedeli olarak 5-6 milyon Euro harcamak bana hic mantikli gelmiyor(bugunku doviz kuruyla). Emre Akbaba'yi transfer edip, Jason'i satin alma opsiyonlu kiralayabilirsek yeterli olacak diye dusunuyorum.

Ekstra para gelirse genc takimlara yatirim yapilsin.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bence Emre transferi zor olur, cocugun bir senesi bos gecmez insallah...gelirse GS buyuk is becermis olacak. Stoper lazim evet ama satmadan alamaz, satis listesine koyabilecegin oyuncular malumunuz....zor.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Kiralayabiliyorsun Hasan, UEFA simdilik kiralamaya laf etmiyor. Maas da uygun olacak tabii.Jason da gelirse kiralik gelir zaten. Olabiliyorsa satin alma opsiyonu koydurmakda fayda var. Eninde sonunda uzun sure bizim oyuncumuz olacak gibi gozukuyor.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

O da bizim gibi tribunlerde destek veren taraftarlardan. Sadece onun yetenekleri bize gore cok cok fazla :D
Hayirli olsun.

https://www.ahaber.com.tr/spor/2017/11/ ... tan-giymis
nefvakfi.org

Post Reply