Page 1 of 1

Djagne, Mitraoğlu, Marcao, Lyundama Transferleri ve Alanya Maçı

Posted: Thu Jan 31, 2019 10:04 pm
by Cengiz Akgun
Galatasaray iyi transferler yaptı deniliyor. Ben Djagne dışında diğerlerini bilmiyorum. Bu golcü adam malasef Sergenin takımı Alanya maçında yok. Dikkat ederseniz Serüvenle birlikte Alanya silkindi. Maç kaynatmıyorlar. Her zamanda Sergen bize karşı etkili oynatıyor. Marcao dışında bu yeni iki transfer oynayabilecek durumda mı bilmiyorum. Maicon'u bir türlü satamadılar ve dediklerine bakılırsa 14 yabancı kuralı yüzünden lisansını yırtacaklarmış. Güya Mart'a kadar yolu varmış Asya pazarında. Biliyorsunuz bu hafta 3 puan kayıbı çok acı olur. Lay lom ile yine gidiyorlar.

Bu arada Serdar Aziz klübe para getirdi gibi saçma bir haber uçurdu klüpteki soytarılar. Tek olan baştan beri söylenen Serdar'a olan borçların kapanması. Fenerbahçeye bedava gitti yani. Üzüldüğüm filan yok. GS için büyük kazıktı. 5.5M avroya almışlardı Avro 1.3 TL iken. 7 kat arttı bugün avro. Yani GS'a 35M avroya mal olmuş bir adam. Senede de 3M avro alıp yüzde 50 maç oynamış biri. Kazığı görüyor musunuz? Tarık Çamdal ile ikisi ocağımıza incir diktiler ve bunları alanlardan hiç hesap sorulmadı.

Eren Derdiyok'a da para vermiyecekler. Sene sonunda alacaklarından tenzilat isteyecekler. Eren gidip FIFA'ya filan baş vuracak. Başa bela olacak yani. Keşke alacaklarına karşı onu da serbest kalmaya ikna etselerdi ama piyasası yok eşeğin. Olmadı. Gelip U21 ile idmana çıkacak. Başakşehirle bedelsiz Adebayor ile takas olur mu idi acaba. Fenerbahçe ile Süleymani ile takası görüşmüşler. Ama olmamış.

Re: Djagne, Mitraoğlu, Marcao, Lyundama Transferleri ve Alanya Maçı

Posted: Fri Feb 01, 2019 9:06 am
by Selcuk Samli
Hepsi iyi oyuncular, umarim saglikli kalip, faydali olurlar, hayirli olsun.

Futbol piyasasinda donen rakamlara hala alisamadim, ama piyasa bu yapacak bir sey yok. Cikis yolu genc takimlarimizda iyi oyuncu yetistirmek, ve Martin, ve Garry gibi faydali olacak, makul maliyetli oyuncular bulabilmekte.

Re: Djagne, Mitraoğlu, Marcao, Lyundama Transferleri ve Alanya Maçı

Posted: Sat Feb 02, 2019 10:07 pm
by Cengiz Akgun
Ne dedim ben size. Bizim dingil Sergenin oyununa gelir dedim. Ciğerini okudum ben onun. Egosu böyle şiştimi dört dönüm yere sıçamaz. Maçtan sonra basın toplantısı da yapmamış zaten. Transfer transfer derken hazırlayamadı takımı. Perşembe günü gelen adamları sahaya sürdü. Sinan Gümüş ve Fernando Trabzon maçında yok diyorlar. Gerçi Trabzon sakatlık konusunda çok daha kötü. Bu hafta kupa maçı var. Nasıl oluyor da sarı kart cezalısı cezayı bu maçta çekti sayılmıyor?

Re: Djagne, Mitraoğlu, Marcao, Lyundama Transferleri ve Alanya Maçı

Posted: Sun Feb 03, 2019 9:20 pm
by Cengiz Akgun
Ulan öküzler. Kagawa ortada iken gidip Mirtoğlumu, Hırtoğlumu, her neyse gidip yine parayı bok ettiniz. Halbuki Nagotomo ile Japonya turnesi yapıp bütün transfer masrafını çıkarırdınız.

Re: Djagne, Mitraoğlu, Marcao, Lyundama Transferleri ve Alanya Maçı

Posted: Mon Feb 04, 2019 2:35 am
by Selcuk Samli
Hoca'nin babasi hastaymis, o yuzden mac oncesi ve sonrasi Adana'ya gitmis diye duydum. Gecmis olsun, insanin anne babasinin hasta olmasi cok zor, ve uzucu hakikaten.

Maca gelince, yeni transferlerin bir gunahi yoktu bence. Orta sahamiz ve kenar beklerimiz kotuydu. Cok pas hatasi yapip, gerektigi gibi organize olamadik. Alanyaspor surekli faul yapti. Ceyhun kac tane baldir ve bilege darbe yapti sayisini unuttum. Guzel is, top rakibe gectiginde ince ince faul yap, hakem kart vermesin, oyun surekli dursun...

Trabzon macinda Fernando yok, ve kotu oldu. Artik Badou'nun Badou gibi oynamasi gerekiyor.

Abi bizde de Emre Akbaba var ama, adam sezon basinda sakatlandi maalesef. Cok zor sakatlanan bir adama nazar degdi resmen.

Re: Djagne, Mitraoğlu, Marcao, Lyundama Transferleri ve Alanya Maçı

Posted: Mon Feb 04, 2019 4:21 am
by Cengiz Akgun
Kagawa'nın ikinci forvet olarak 10 numara oynamasını nasıl atlamışlar bilmiyorum. 1M Avroya yarim sezon için kiralamışlar. Uydurdukları gibi satın alma opsiyonu yok. Dortmund bu kadar aptal değil herhalde. Adamın iki sene daha kontratı var ama hoca istememiş. Bugün biri ceza sahası dışından öbüru de 30 küsür metreden frikikten gol attı. Yani ona verilen muhteşem bir pas yokken iken golleri kendi yarattı. Evet kaleci biraz kova idi ama dün bizim ayıların kaleyi tutan şutu ortada. Biz alsa idik Nagatomo ile Japonlara satılan mal ile her hafta maça gelen Japonlardan Türkiyede yeterli transfer parası çıkarırdık ve bunu sene sonu Dortmuntdan alırdık. Mitraoğlunun turşusunu kuracaklar korkarım.

Re: Djagne, Mitraoğlu, Marcao, Lyundama Transferleri ve Alanya Maçı

Posted: Mon Feb 18, 2019 11:49 am
by Hasan Tezcan
Forvet diye aldiklari oyuncular beni endiselendiriyor, cidden cöpe atilmis para gibi me geldi. Diagne'yi kim begendi, nesini begendi anlamasi guc. Adam tank mubarek, hareketsiz, takimdan kopuk oynuyor.

Ikilinin toplam maliyeti, 20 milyon euro, belki daha fazladir. Iyi kazik atmislar.