Galatasaray 2020-2021

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: Galatasaray 2020-2021

Post by Selcuk Samli »

Attigimiz gole kadar iyiydik ama sonra Alanyaspor'lu oyunculari seyretmeye başladık. Salih'in direkten donen sutundan once müdahale yok, adam rahat rahat vurdu. Hele 28. dakikada Efecan'in topla oynadigi bir pozisyon var ki inanılmaz. Adam antremanda bu kadar rahat birakilmamistir muhtemelen.
Boss'un gözüne gelen hamle direk kirimizi kartti ama veremediler yine. Herhalde gözünün cikmasi gerekiyor!!! Doğru GS kollanıyor!!
Sol kanadımız komple aksiyor, Omer Bayram bugun cok kotu maalesef, Henry de iyi degil. Martin neden oynamiyor acaba?
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Macin hakemi Arda'ya "darbe kirmizi kart icin yeteri kadar sert degildi" gibi bir ifade de bulunmuş. Hafta icinde FB sportif direktörü, Ajansspor ve rakip sosyal medya tarafından maçın hakemine yonelik açıklamalar, yaratılan algi belli ki hakemi olumsuz yonde etkilemiş. Dun verilmeyen kirmizi kart, çıkmayan sari kartlar, ve Henry'nin bariz penaltisinin es gecilmesi ve VAR'a dahil gidilmemesi bunu kanıtlıyor. VAR'daki hakemin daha once bir Super Lig maçında gorev yapmamis olmasi da ayrı bir gariplik. Nedense butun bu gariplikler cogunlukla GS'in basına geliyor. Agirlikli olarak hatalar GS aleyhine yapılıyor. Ben rakipten maçın alınıp bize verilmesini istemiyorum. Oyle galibiyet eksik olsun. Ama dünkü hatalar kabul edilebilir gibi degil.

Bu arada dünkü maçta attigimiz golden sonraki oyunumuzu hiç beğenmedim. Alanyaspor daha iyi oynadi. Savunmada iyi mücadele verdik ama uygun pozisyonlarda dahl ataga cikamamamiz ve sonuclandiramamamiz da düşündürücü. GS'in uygun kontrataklarda rakip kaleye gidip, tehlike yaratabilmesi lazım. Bunu attigimiz golden sonra yeteri kadar görmedik. Yorumlarımı gelecekte oynayacagimiz yurt disi maclarini dusunurek de yapıyorum. Konu sadece dünkü mac degil.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Öncelikle CEV Avrupa Kupası'nda finale kalan kadın voleybol takimimizi tebrik ederim. Bir kez daha finale kalıp kupayı alamamistik, umarım bu kez alırız. Başarılar ve bol sans diliyorum.

Yine rezalet bir futbol aksamiydi. TFF'yi ve ona bağlı birimler hakkında yazmaktan bitkinlik geldi. Abdurrahim Bey bugun isyan etmiş. Abdurrahim Abi iyi yaptınız da, geç kaldınız maalesef. Bu federasyon ve kurumları secilirken hiçbir şey söylemediniz. Futbolda güvenin kalmadigi bir ortamda, icinde hiçbir GS'li olmayan bir federasyonun secilmesine seyirci kaldınız. Simdi de GS'in dogranmasini seyrediyoruz.
TFF yönetim secimi bu sezon sonunda yapılacaksa, yeni yönetimi dikkatli olmaya davet ediyorum. O gorevlere, gerektiğinde GS'in haklarını koruyacak ve futbolun adaleti icin mücadele edecek GS'lilari getirmeniz lazım.

Saha icine gelince, oyunumuzdan memnun degilim.Butce olarak bizden cok daha asagida olan takımlar dakikalarca kalemizi ablukaya alıyor. Mac icinde uzun sureler boyunca organize olup gole gidecek ataklar yapamıyoruz. Kopuk kopuk oynuyoruz, oyundan 5-10 dakikadan fazla dusuyoruz. Bunları kazandigimiz zaman da yazdım, simdi de yazıyorum. Oyuncularımız GS'da oynadiklarini unutuyorlar diye düşünüyorum. 13 mac kaldı, ve kalan 90 dakikaları daha ciddi, daha istikrarlı oynamaları gerekiyor. GS 20 dakika oynayıp, 70 dakika rakibini seyretmez. Rakip GS'i seyreder.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gecen hafta TS'un verilmeyen penaltısı, bu hafta da Antalyaspor'un penaltısı yenmiş. TFF ziyaretlerinin bir ise yarayacagini sanmıyorum maalesef. TFF ve butun birimlerinin bastan asagi değişmesi gerekiyor.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cengiz Abi dinlemiş, A Spor'da Gurcan Bilgic ve Mehmet Yilmaz'a sormuşlar Ankaragücü maçında verilen kirmizi kart ve penaltıyı, ikisi de kirmizi kart ve penaltı demis :shock:
Bakin kirmizi kartlık dirsek nasil atılır göstereyim size. Bu arada hakemler de patlamış misir, ve meşrubat almışlar film seyreder gibi seyretmişler:

https://www.youtube.com/watch?v=xMnbhwmOPkY
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

FB 1959'dan once kazandigini iddia ettigi şampiyonluklarınin, şimdiki şampiyonluklarına eklenmesi icin federasyona başvurmuş. Sozde tarihe sahip çıkan, centilmence gozuken bir yazı hazirlamislar, ama 1996'dan sonra kazanılan şampiyonlukları gundeme getirip dolaylı yoldan GS'a laf atmayı ihmal etmemişler. Gerci GS"in o yıllarda bir UEFA Kupası, bir Super Kupa aldigi, ve iki defa SL'nde çeyrek final oynadigi pek akıllarına gelmemiş.Ozellikle UEFA ve Super Kupa'yi kazanan kadroda çok sayıda genc takimlarimizda yetiştirdiğimiz oyuncu vardi.Ve bu Avrupa futbolunda da cok rastlanan birsey degildi. Anlayana tabii ki....
Zamanlama iyi gerci, hazır Nihat Bey oradayken, ve TFF, FB üyeleri ve renkdaslari ile doluyken bunu yapmak onlar adına mantıklı.Gerci 45 senedir FB'yi tutan bir arkadaşım, bugun bu habere sosyal medyada: birakin bu işleri diye tepki gostermis.Butun FB'liler ayni fikirde degil demek ki.

Bu arada, bu aralar surekli FB ile ilgili yazmam FB'ye karşı olan bir nefret falan degil. Akla, mantiga yatmayan seylere tepki gösteriyorum, ve nedense FB olayların icinde var. Ayni tepkiyi diger kulüpleri de ornek vererek gösterirdim tereddüt etmeden.TFF'nin bugünkü halinin sorumlusu FB degil, o yönetimi ve dolayisiyla birimlerini secen GS ve diğer kulüpler. TFF'nin çoğunluğunu GS üyeleri ve renkdaslari oluştursaydı FB cok daha sert tepki gösterir, ve karşı cikardi. Bu yüzden benim tepki göstermem normal. Ve, Turk futbolunun da adil ve iyi yönetildiğine de hiç inanmıyorum. Bunu görmek icin futbol alimi olmaya gerek yok.

Benim babam FB'li, bana futbolu sevdiren cok sevdiğim rahmetli dedem de iyi bir FB'liydi. Deger verdigim FB'lilerin, sporcu veya taraftar olsun büyük bir cogunlugu da hayatta degil maalesef.1940'larda veya 50'lerde yaşıyor olsaydık TFF'nin bugünkü renkdas yapısına tepki göstermezdim. Futbol ortamı maalesef cok değişti, ve bugünkü TFF yapısi problem yaratıyor.Kimse yaratmıyor demesin, her gun, her hafta yasananlara baksın.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Herkes Younes hakkında bir seyler söyledi, ben de 1-2 satir yazayım. Esasinda problem taraftarlara kufur ettigi zaman, herhangi bir ceza verilmemesi ile başladı. Büyük ihtimalle, ligin ortasında isler iyi gitmiyorken ceza verip moralini daha da bozmayalım, takim zarar görmesin diye düşünüldü. Ama Younes boyle düşünmemiştir. Benzer bir problem benim is yerimde de basıma geldi. Yanımda calisan adam isten kovulmasına neden olacak birsey yaptı. Calisanin zor bulunup, islerin cok yogun oldugu bir ortamda is zarar görmesin diye,ve ilk defa yapılan bir hata oldugu icin olayı büyütmeden affettim. Olayın üstünden sadece bir ay gecti ki bu sefer daha büyük bir zarara yol açtı, ve isi ben birsey söylemeden kendi bıraktı. Yani taraflar olaya tamamen farklı bakabiliyor.

Yazacagim su: Younes 30 yaşında tecrübeli bir futbolcu. Şikayet ettigi zemin konusunda hakli, GS'a yakışan bir zemin degil. Ama, söyleme sekli ve üslubu yanlış. Younes gazeteci degil, profesyonel futbolcu. Yapmasi gereken yönetimden kibarca sahanin düzeltilmesi konusunda ricacı olması. Yapılır, yapılmaz. Yapılmazsa yönetimi sorgulamak biz üyelere düşer.

Yani, yoneim hataları ve Younes'in davranslari ve üslubu gönderilmesine yol acti. Yolu açık olsun.

Maalesef bu tip seyler profesyonel hayatta gerceklesebiliyor. Oyuncularimizin konsantrasyonlarını bozmadan lige odaklanmalari gerekiyor.Kazanmalari gereken bir şampiyonluk var.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Diagne'nin kiralık raporu. Ingilizlerin oyunculara karşı pozitif yaklasimini olumlu buluyorum:

https://www.youtube.com/watch?v=h7ybrIfVTRw
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Su defans hatalarına bakıyorum da, insanin morali bozuluyor. Taci hatalı kullanan Marcelo, neredeyse nöbetleşe hata yapan Boss, ve Marcao. 2 hafta once Martin. Oyuncu transfer ediyorsun, tam isabet derken, isler tersine donuyor. Sinir bozucu bir durum. Deandre icin cok hızlı bir oyuncu dediler, Rizespor'lu oyuncu surklase etti onu, az kalsın penaltı oluyordu, bir de kirmizi yedi. Golu atti iyi güzel, sonra ortadan kayboldu. Bu defansla Avrupa maçlarında kevgire doneriz.

Takim da iyi oynamiyor. Oyun kalitesinde sürekli bir dalgalanma var, 5 dk iyi 10 dk kotu, 2 dk iyi 5 dk kotu... Bu maci kaybettik diye yazmıyorum ama bence birbirine cok benzer iki forvetin gorev yaptigi takımda bu sistemi iyi oynayabilecek oyuncular yok. Korkum o ki Mostafa ve Radamel yakinda formlarini kaybedecekler. Hoca hızlı kanat oyuncularını sever, Henry ve Kerem kulübede oturuyor. Anlamakta güçlük cekiyorum.Fark yaratabilecek Sofiane kulübede. Bilmiyorum hiç mi hazır degil Sofiane?

Bir tane genc takımlardan oyuncu yok. Kesinlikle yanlış olan birseyler var.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cekirdekci Tayfa'da Uğur Karakullukçu ve Mustafa Demirtas Rizespor maçındaki hataları ve sebeplerini yorumlamış. Ben iki bolumu de beğendim, vaktiniz varsa izleyin, tavsiye ederim.

Burada yorumlarımı okuyanlar bilir, stoperlere ve kanat beklerine maalesef on yargili bakarım. Kolay kolay beğenmem. Bizim stoperlerden Boss hata yapmaya daha meyilli. Sonuc olarak savunma oyuncularımız dünya çapında, elit oyuncular degiller. Oyle oyuncular transfer etmemiz de mümkün degil.
O zaman savunma oyuncularımizin hata yapma sanslarini düşürecek bir anlayışla oynamamız lazım. Tabii ki, oyunu on bölgede oynadigimiz icin risk alacağız ama takim savunmasında da bir denge kurmamız lazım. Ozellikle Avrupa maçları ve ayni zamanda Turkiye ligi icin de.

Sonuçta hocanın ve yardimcilarinin kısa ve uzun donemde çözüm bulmasıni gerektiren bir konu.

https://www.youtube.com/watch?v=rFIWSMektRg

https://www.youtube.com/watch?v=z6ilySX1ezA
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu aralar işler yogun ne olup bitiyor cokca ilgilenemedim. Değişen bir şey yok. Hocaya ceza vermişler, hocaya hakaret edenler ceza almış mi bilmiyorum. Hatayspor macinin hakemi Firat Aydinus olmuş (VAR hakemi de Cüneyt Cakir olsun bari), 28. yıldız muhabbeti devam ediyor (bence mahalle maçlarında alinan kupaları da isin icine katsınlar).
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Seneler once tahkim kurulunun nihai karar verdigi bir konuyu tekrar pişirip gundeme getirmek hakikaten cok tuhaf. Çünkü anladigim kadarıyla, tahkim kurullarının aldigi "son" kararlar hiçbir sekilde değiştirilemiyor.

Bugun Erhan Telli'yi dinledim, bu yıldız muhabbetini ilk gundeme getirenlerin Aziz Yildirim ve Sekip Mosturoğlu oldugunu söyledi. Maalesef, başkanımizin bu konu ile ilgili olan bilgisi yanlış.

Aziz Yildirim dun bir röportaj yapmış ve GS'in sike yaptigini söylemiş. Kadir Cetincali ve Suleyman Rodop bu meşhur sike iddialarına gecen Haziran ayında detaylı bir sekilde cevap vermişlerdi,buyrun izleyin:

https://www.youtube.com/watch?v=7znLl8z-UG4
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yedekte stoper varken cakma stoper ile oynuyoruz. Gedson'un onde oynaması lazım. Bu arada ikinci golden once Marcelo'ya çarpan topa elle oynama veren hakeme helal olsun.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Soylediklerinin hepsine 100% katılmasam da, doğruluk payı var. Biz GS'liyiz, ve cok şükür ki eleştiriye acigiz. Cok zamanımız yok hem teknik heyetin, hem de oyuncularin bu kalan kısa süreçte toparlanıp yeni bir galibiyet serisi yakalamaları gerekiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=a1wnR6ttSVk
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Sayilmayan gole kadar iyiydik. Sonrasinda maalesef evlere senlik futbol geri geldi. Deandre sakatlandi maalesef.
nefvakfi.org

Post Reply