Euro 2016

Türkiye dışındaki ligler, takımlar ve oyuncular hakkında bilgilerin paylaşıldığı, fikirlerin tartışıldığı forumumuz.

Moderator: Staff

Post Reply
Selcuk Samli

Euro 2016

Post by Selcuk Samli »

Yaklasik 4 milyon nufusa sahip olan Hirvatistan'in yetisdirdigi oyunculara bakinca gipta etmemek mumkun degil. Akademiler ve alt yapi ile ilgili daha fazla yazmak istemiyorum. Yapilmasi gereken sey cok acik.

Ispanya'ya karsi sansimiz ,cok da az olsa, olsun diyorsak fizik olarak daha hazir bir takim ile sahaya cikmamiz gerekir. 4'lu savunma, iki defansif orta saha (birisi Mehmet Topal), ve 10 numarada Selcuk'u kullanmak daha uygun olur diye dusunuyorum. Her seyi dogru yapabilirsek, belki iyi bir sonuc alabiliriz.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Re: Euro 2016

Post by Selcuk Samli »

Turnuva'da son 16 takim arasina katilan, Fransa,Ingiltere, Italya, Almanya, ve Portekiz disindaki ulkelerin nufuslarina baktim ve ilginc bir sonucla karsilastim: Bu ulkelerin nufuslarinin toplami Turkiye'nin nufusuyla neredeyse esit. Ve bu ulkelerin Turkiye'ye nazaran daha yasli bir nufusu var. Turkiye'nin bu gibi turnuvalarda favori olmasi, ve kaybettigi zaman surpriz olmasi gerekir. Tabii ki bugunku sartlarda degil. Kulupler ve Federasyon'un ortak calisarak, ortak bir akilla, akademileri iyilestirmesi lazim. Daha fazla sayida, ve dunya capinda oyuncu yetistirmemiz gerekli.

Bu iyilestirmeyi ,hemen, ulke genelinde yapmak zor olur. O yuzden pilot projeler yapmak daha mantikli olur. Mesela, U14 sampiyonu Antalya DSI Spor ile baslanabilir.Neden?Daha genc takimlar ile baslamanin daha iyi sonuclar getirecegini dusunuyorum.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bir ulke dusunun nufusu 335,000. Iklimi cok sert, nufusu Turkiye'ye gore daha yasli. Bu ulke oyle oyuncular yetistiriyor ki Euro 2016'ya katiliyorlar, bir de ceyrek finale kaliyorlar, hem de Ingiltere'yi gecerek. Bunu tabii iyi egitim alarak, dogru calisarak, ve dogru bir hayat stili ile gerceklestiriyorlar. Bu turnuvadan elenebilirler ama gonullerin sampiyonu oldu Izlanda.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ne kadar garip bir oyun degil mi? Herifler zor bela 3.'lukle son 16'ya kaldilar. Olabilecek en beles takimlarla eslestiler ve 2004'de yuz karasi bir sekilde kendi evlerinde Yunanistana kaptirdiklari kupayi Fransanin elinden aldilar. Portekiz bu kadar olur yani. Hak ettiler mi? Etseler ne olacak etmeseler ne olacak. Baska hicbir oyunda boyle sey yok.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply