Türkiye ligi dışındaki maçlar ve oyuncular...

Türkiye dışındaki ligler, takımlar ve oyuncular hakkında bilgilerin paylaşıldığı, fikirlerin tartışıldığı forumumuz.

Moderator: Staff

Locked
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

2 gün arayla 2 tane polonya kupası maçı seyrettim. Dün de legia warsaw- lech poznan maçını seyrettim. 90. dakikada attığı golle legia poznan'ı 2-1 yendi.

Lech poznan ligde 11. sırada, legia ise 3.sırada.
Polonya milli takımı yurtdışında oynayan oyuncular haricinde oyuncu veren 2 takımdan biri legia varsova.

4 oyuncusu milli takımda. Defansta solbekte 11 numaralı formasıyla oynayan kielbowicz(1976) ve orta sahada karwan(1976) (ki dün oynamadı) ve forvette saganovski(1978) ve dün oyuna sonradan giren santrafor wlodarcyk(1977) milli olmuş oyuncular.

10 numaralı saganovski şuanda 17 golü var. 9 numaralı wlodarcyk'ın ise 10 golü var. wisla takımında ise Frankovkski'nin 19, zurawski'nin ise 13 golü var.

Saganovski dün çok kötüydü. Tipi a. madrid'te oynayan fernando torres'e benziyor. Stili biraz kosecki'yi de andırıyor.Fakat kosecki bu adamın yanında dünya çaPında star oyuncu gibi kalır. Dün ilk yarıda forvette tek başına oynadı. 2.yarı wlodarcyck ile forveti ikilediler.Wlodarcyk ise sıradan oyuncu. Legia'nın ilk golünü 21 numaralı oyuncusu Vukovic serbest atıştan sağ ayağıyla şandale attı.

Lech poznan ise golü Legia kalecisi Boruc'un topu elinden kaçırmasıyla buldu.

Açıkçası wisla maçını seyrettikten sonra dünkü maçta oyuncular çok vasat geldi.Her iki takımdan da göze batan oyuncu yok desek yeridir.
Last edited by Mehmet Gorgen on Fri May 20, 2005 10:13 pm, edited 2 times in total.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Dün akşam italya kupası yarı final maçında udinese-roma maçını seyrettim. Maçı Roma deplasmanda udinese'yi 2-1 yendi.
1 gün önce İnter zola'nın takımı Cagliari'yi 3-1 yenerek finalde roma'nın rakibi oldu. İnter'de emre kadroda yine yoktu. İleride martins, vieri iyi oynayıp golleri attılar.

Roma takımında kadro
Curci
panucci mexes Ferrari cufre
mancini greco de rossi vrga
cassano( montella) totti

Golleri mancini ve mancinin düşürülmesiyle kazanılan penaltıyı gole çeviren totti attı.

Udinese takımın golünü ise takımın en iyi ve golcüsü di natale attı.Maç 1-0'dan 1-1 oluncaya kadar Udinese çok üstünde Roıma kaleciis curci iyi toplar çıkardı. Udinese orta sahanın ortasında oynayan zenci oyuncu mountari de gayet iyi oynadı. Forvette ilk yarı di natale ve 9 numaralı uzun forvet Laquinta oynadı.Laquinta iyi kafa topları vurdu İkinci yarı forveti di michele de girip üçlediler. Udinese kalecisi genç ve uzun kaleci samir handanoviç totti'nin penaltısını çıkardı fakat dönen topta totti boş kaleye topu attı.Udinese'de sağ kanatTa pizarro iyiydi.

Roma da ilk yarı sağ açıkta ikinci yarı serbest oynayan zenci mancini çok iyi oynadı. İlk golü mancini kafayla attı.Takımda ferrari de zenci.

Cassano etkisizdi.İkinci yarı onun yerine giren golcü montella çok klas toplar attı.

Orta saha da de rossi de gayet iyiydi. Defansta mexes ferrari oynarken. Dellas ve Chivu kadroda yoktu. Kadroda yedek bekleyenler arasında Abel Xavier yine ilginç saç modeliyle dikkat çekti.Totti yine her zamanki gibi rakiplerine çok sert girip gizliden gizliye dirsekler savurdu.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Dün iki maç seyrettim.

olimpiyakos-aris selanik yunan kupası finalinde 2. yarı attığı gollerle 3-0 yendi. Maçın ilk yarısında olimpiyakos çok kötüydü 2.yarı başlarında brezilyalı geovanni ve castillo oyuna girince olimpiyakos'un hücum gücü arttı. İlki penaltıdan olmak üzere 3 gol attılar 1. ve 3. golü yogoslav djordeviç attı. 2.golü korner atışını paslaşarak kullanan Rivaldo herkesin orta yapacak zannettiği pozisyonda topa öyle inanılmaz vurdu ki takımının kupayı almasında büyük pay sahibi oldu. Fırsatı olan bu golü bulup seyretsin.

Olimpiyakos kalecisi Nikopolidis maç o-0 iken çok önemli toplar çıkarttı.

2. seyerttiğim maçta Fransa liginden Metz kendi evinde PSG 'yi 3-2 yendi.
Bu maçta GS'a transferi sözkonusu olan metz'in kaptanı gregory proment'e özellikle dikkat ettim.
Metz
Wimbee
Beria Meniri Boreicom signorino
renouard opraniak proment sacrier
TUM Pimenov(lecu) kadrosuyla oynadı.

PSG
Leitizi
mendy yepes pierre farfan Cuma
semak mbami cisse rothen
pauleta ljuboja

Metz'de çok çok iyi diyebileceğimiz oyuncu yoktu. Proment(1977) 12 numaralı; yanındaki opraniak(1984) 13 numaralı formayı giyiyordu. İkisinin futbol stili ve fiziki görünüşleri birbirine çok benziyor. Proment herkesin yapabileceği gibi sağa sola müsait pozisyondaki adama pas vermekten başka bir şey yapmadı.Oyunda bir yaratıcılığı yok. Yanındaki genç opraniak ise takımının 2.golünü serbest atıştan attı.Üstelik biraz daha çalışkan. eğer birisini almak zorunda kalsam proment yerine opraniak'ı alırdım. Metz'in en iyisi sol bekte oynayan signorino(1981) idi. Çok çalıştı. Kendi kanadından top gelmedi.İleriye fazla çıkmadı maçın başlarında 1 tane çıktı golünü atıp geldi.

3. golü ise Metz'in afrikalı oyuncusu tum çok güzel kafa vuruşuyla attı. O golden başka da zaten fazla bir şey yapmadı.

PSG ise forveti çok etkisiz orta sahada ise sol kanatta oynayan eski monaco'lu Rothen takımın en iyisiydi. Defsnat yan yana oynayan pierre fanfan ve kolombiyalı yepes 2 defa sol kanattan yapılan serbest atışta gidip her ikisi de bir kafa golü atıp geldiler. PSG kalecisi 1-2 pozisyonda inanılmaz toplar çıkardı.

Dün oynanan maçta arsenal M.united'ı yenerek FA cup'ı aldı. Alman liginde yıldırayın takımı 0-0 berabere kaldı. Ümit davala sakat oynamadı.Takımı deplasmanda halil altıntop'un takımını yendi. Halil takımının ilk golünü sol ayağıya attı.Abisi Halit altıntop ise Schalke maçında kadroda yoktu. Leverkusen'de oynayan 1985 doğumlu genç oyuncu sezer öztürk 75. dakikada oyuna girmiş.Orta sahanın solunda oynuyor.

ispanya liginde r.betis- real zaragoza'yı 3-2 yenrken brezilyalı savio serbest atıştan harika gol attı. Benzer şekilde Fransa liginde marsilya-lyon maçında brezilyalı juninho 3 kişiyi çalımlayıp 4.kişinin yanından topa vurarak çok güzel atarak takımının 1-0 galip gelmesini sağladı.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Alman 2.liginde oynayan Türk oyuncuların bu haftaki performansları.

1-Saarbücken-Trier: 1-1
Saarbücken de orta sahada oynyan Yılmaz örtülü(1980) takımın en kötü oynayan oyuncularından biir olup 83. dakikada oyundan çıkmış.

2-Karlshurer-Energie Cottbuss: 3-2
Energie cottbus'ta forvette oynayan b.leverkusen'den kiralık gelen ümit milli oyuncumuz Kenan Şahin(1984) takımın iyi oynayan elemanlarından biirymiş.79. dakikada oyundan çıkmış fakat takımının 2. golünü atmış.

3-Oberhausen -Erzebirge Aue: 1-1
Erzebirge takımında forvette oynayan oyuncumuz Ersin Demir(1977) geçen haftadan sonra bu hafta da golünü atarak takımının berabere kalmasını sağlamış.

4- Essen-Unterhaching: 0-1

Essen takımında Ramazan Yıldırım(1975),Ali Bilgin(1981),Sekan Çalık (1986) ilk 11'de oynamışlar. Serkan forvet diğer ikisi orta sahada oynuyorlarmış.

Unterhaching takımında Defansta Necat Aygün(1980) 90 dakika oynamış. Forvette ümit milli Barbaros barut 73. dakikada oyuna girmiş.Fakat Barbaros takımının 82. dakikadaki golünü atmış.

Alman 2. liginde Köln de bu sene bir oyuncu adeta parlıyor. 30 maçta 24 gol atan Podolski(1985) Alman A milli takımına çağrılan 2. ligdeki tek oyuncu. Bu oyuncuyu da bir yere yazın.

Hollanda 1. liginde dün Heerenveen-Nec NiJmegen maçı vardı. Ugur yıldırımın'ın takımı ümit milli Muslu Nalbantoglu(sağ bek) 'nun takımını 2-1 yenmiş. Ugur ilk golün asistini yaparak ligdeki 21. asistini yapmış.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Arjantin ve brezilya milli takım kadroları açıklanmış. Arjantinde 4 (3'ü river plate, 1'i boca juniors takımından), brezilyada 2 oyuncu(santos'tan) kendi ülkelerinin takımlarından seçilmiş.Diğer oyuncuların hepsi avrupadan.

Bu arada geçen hafta Santos-CAM maçını seyretmiştim. Maç 3-0 bitmişti. 2 golü santos'un kaptanı 8 numaralı ricardinho atmıştı. 7 numaralı Robinho ise kafa ile nizami gol atmıştı.Fakat hakem faul var diye saymamıştı. Robinho denen çelimsiz,zayıf 60 kiloluk çocuk öyle çalımlar atıyorki tek kelime ile harika. Ricardinho ise orta sahada oynayıp hücuma katılıp 2 güzel gol attı. Geçen haftaki futbolunu gördükten sonra Alex'ten çok daha iyi yorumunu yapmıştım.Ricardinho'nun tek dezavantajı çok genç oyuncu değil.1976 doğumlu.Geçen sene 36 maçta 12 gol atarak takımın brezilya şampiyonu olmasında büyük pay sahibi olmuş.
Orta sahaya düşünülebilecek bir isim.

http://www.santosfc.com.br/jogador.php?cod=77

Robinho'nun ise bu sene avbrupa'ya real madrid'e falan gideceği söyleniyordu.Hala santos'ta ne işi var anlayamadım.Geçen sene 21 gol atan 20 yaşındaki çocuk.
http://www.santosfc.com.br/jogador.php?cod=39

Bunları niye mi yazıyorum. Paraguay ve Arjantin ile maç yapacak olan Brezilya milli takımına Brezilyadan sadece bu iki oyuncu alınmış.Türkiye liglerinde gol krallığında esen alex de souza ise maçları bizim gibi seyredecekmiş.

Kaleciler:
Dida (Milan)
Marcos Palmeiras)

Stoperler:
Juan (Bayer Leverkusen)
Lúcio (Bayern de Munique)
Luisão (Benfica)
Roque Júnior (Bayer Leverkusen)

Sağ ve sol bekler:
Cafu (Milan)
Belletti (Barcelona)
Roberto Carlos (Real Madrid)
Gilberto (Hertha Berlin)

Orta saha:
Emerson (Juventus)
Gilberto Silva (Arsenal)
Zé Roberto (Bayern de Munique)
Juninho Pernambucano (Lyon)
Renato (Sevilha)
Kaká (Milan)
Ronaldinho Gaúcho (Barcelona)
Ricardinho (Santos)

Forvet:
Ronaldo (Real Madrid)
Adriano (Internazionale)
Robinho (Santos)
Ricardo Oliveira (Bétis)

Arjantin milli takımında ise Gallardo ve Ortega yine yok.

Leonardo Franco (Atlético de Madrid-España); Fabricio Coloccini, Aldo Duscher y Lionel Scaloni (Deportivo La Coruña-España); Gonzalo Rodríguez, Juan Pablo Sorín, Juan Román Riquelme y Luciano Figueroa (Villarreal-España).

Gabriel Milito y Luciano Galletti (Real Zaragoza-España); Walter Samuel (Real Madrid-España); Pablo Aimar y Roberto Ayala (Valencia-España); Maximiliano Rodríguez (Espanyol-España); Javier Zanetti, Esteban Cambiasso y Cristian González (Internazionale-Italia).

Hernán Crespo (Milan-Italia); Leandro Cufré (Roma-Italia); Diego Placente (Bayer Leverkusen-Alemania); Andrés DïAlessandro (Wolfsburgo-Alemania); Javier Saviola y Lucas Bernardi (Mónaco-Francia); Gabriel Heinze (Manchester United-Inglaterra); Carlos Tévez (Corinthians-Brasil) y César Delgado (Cruz
Azul-México).

Roberto Abbondanzieri,(kaleci )(Boca Juniors), Germán Lux(yedek kaleci), Javier Mascherano(defansif orta saha) , Luis González(orta saha,sağ kanat) (River Plate).

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu arada Ricardinho, robinho, deivid gibi adamları seyretmek isteyenler bugün TV8'de TSI 22.00'DA palmeiras- santos maçına buyursun.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bugün İran-azarbaycan arasındaki dostluk maçını seyrettim.Maçı 2-1 iran aldı.
İran ilk yarıda A kadrosuyla oynadı.
Mirzapur

Kaebi(1985) golmuhammed(1971),capt, nosrati(1981) , shattar zare(1982)

mhdavikia(1977) , Kerimi(1978),nekonuam(1980)zandi(1979)
hashemian(1976), ali daei(1969) ilk 11'i ile oynadı.

İranda Bayern münih'e transfer olan ali kerimi ile sağ bekte oynayan kaebi bu maçta siliktiler.

İran'da bu maçta k.lautern takımında oynayan sol ayaklı feridun zandi ve Mustafa denizli'nin çalıştırdığı PAS takımında oynayan Neokunam sahanın en iyi iki oyuncusuydu. Zandi ilk golü serbest atıştan sağ çaptazdan sol ayağıyla attı. 2. golü ceza alanının dışından nekounam attı. 2 gol de çok güzeldi. Nekounam defansif ağırlıklı fakat oyunu ilk kuran oyuncu. Zandi ise onun hemen önünde forvete top atan adam görümündeydi.

Zandi kaleye isabetli ve sert şutlarda atabiliyor.Bu sene kaiserlautern takımında 26 lig maçında oynamış.6 gol 6 asist yapmış.
Bu sene aynı takımda forvet mevkiinde oynayan Halil altıntop(1982) 30 maç oynayıp 7 gol, 6 asist yapmış.Bir not: Halil altıntıop dün GS-Denizli maçını seyretmiş.

Dün ABD-İngiltere hazırlık maçını ingiltere 2-1 yenmiş.Mancester United'ın bu sene kiralık giden genç orta saha oyuncusu Richardson 2 gol atmış.Böyle bir oyuncuyu almak lazımdı.

Şuanda oynanan maçta Polonya arnavutluk'u 1-0 yeniyor. Golü Trabzonspor'un almak istediği forvet oyuncusu Zurawski maçın 1. dakikasında attı.
Dün fransa liginde strasbourg-Bastia maçının bir kısmını canlı seyrettim. Strasbourg 2-0 yendi. İlk golü senegalli santarfor niang(1979) 3-4 kişiyi çalımlayarak çok güzel şekilde attı. Stili süleman youkaya benziyor.2. golü yasin abdessaki(1981) attı.Strasbourg orta sahasında afrikalı genç oyuncu sidi yaya keita(1985) defansif anlamda çok çalışkan. Conce'ye 5 basar.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Burak Fenercioglu wrote:Ben de bu haftasonu Marseille-Monaco derbisini izledim.
DIKKAT
Fransa'da bu aralar buyuk olay olan bir cocuk var, aslinda onu izlemek istedim. Cocuk Cezayir asilli Fransiz. Marseille'de oynuyor. Adi Samir Nasri. Henuz 17 yasinda. Cok yetenekli oldugu her yerinden belli. Sola yakin oynuyor ama sag ayagini kullaniyor. Bu macta istedigi kadar pozisyon bulamadi ama yakinda onu top kuluplerden birinde gorursek sasirmamak lazim.
01 Kasım 2004

Vallahi Burak fenercioglu'nun yorumundan beri aylar geçmiş. Bu oyuncuyu geçen haftalarda seyrettim.Bu hafta oynamadı.Burak fenercioglu çok çok doğru teşhis yapmis. Bu oyuncu bence de büyük yıldız olacak. Kendisine şimdiden yeni Zidane yakıştırmaları yapılıyor.

Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Bu yilki Avrupa Altin Ayakkabi odulunu Henry ile gecen sene Man Utd'den Villarreal'e transfer olan Uruguayli Diego Forlan 25'er golle paylasmis... 31 gollu Fatih Tekke ise ulke katsayimizin dusuk olmasi nedeniyle daha fazla gol atmasina ragmen 6.ci sirada yer almis. Ilk 10 soyle:

1= Diego Forlan, Villarreal (Spain) 25 2 50
1= Thierry Henry, Arsenal (England) 25 2 50
3= Cristiano Lucarelli, Livorno (Italy) 24 2 48
3= Samuel Eto'o, Barcelona (Spain) 24 2 48
3= Marek Mintal, Nuremberg (Germany) 24 3 48
6. Fatih Tekke, Trabzonspor (Turkey) 31 1.5 46.5
7. Alberto Gilardino, Parma (Italy) 23 2 44
8= Ricardo Oliveira, Real Betis (Spain) 22 2 44
8= Roy Makaay, Bayern Munich (Germany) 22 2 44
10. Dirk Kuijt, Feyenoord, (Netherlands) 29 1.5 43.5

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen wrote:
Burak Fenercioglu wrote:Ben de bu haftasonu Marseille-Monaco derbisini izledim.
DIKKAT
Fransa'da bu aralar buyuk olay olan bir cocuk var, aslinda onu izlemek istedim. Cocuk Cezayir asilli Fransiz. Marseille'de oynuyor. Adi Samir Nasri. Henuz 17 yasinda. Cok yetenekli oldugu her yerinden belli. Sola yakin oynuyor ama sag ayagini kullaniyor. Bu macta istedigi kadar pozisyon bulamadi ama yakinda onu top kuluplerden birinde gorursek sasirmamak lazim.
01 Kasım 2004

Vallahi Burak fenercioglu'nun yorumundan beri aylar geçmiş. Bu oyuncuyu geçen haftalarda seyrettim.Bu hafta oynamadı.Burak fenercioglu çok çok doğru teşhis yapmis. Bu oyuncu bence de büyük yıldız olacak. Kendisine şimdiden yeni Zidane yakıştırmaları yapılıyor.
Mehmet, o ilk degil. Burak bundan 2-3 sene once daha kimseler bilmezken, Portekiz de bir genc yetisiyor, ilerde ismini cok duyacaksiniz demisti. Ilk izledigimde yetenekli ama fazla bencil, kafasi fazla calismayan bir oyuncu olarak gormustum onu. Talihi yaver gitti iyi bir hocaya dustu. Simdi hepimiz agzimiz acik izliyoruz Ronaldo'yu ManU'da.

Burak Fenercioglu futbolcunun iyisinden anlar.

GS bana senelik 1 milyon dolar butce versin. Oyle bir 10 kadar elemani olan ekip ve alt yapi bilgi agi kurarim ki GS'in ondan sonra yapacagi transferlerin sadece 10'da biri vasat cikar. Gerisini GS oynatir, 2-3 tanesi de buyuk paralarla Avrupa'ya transfer olur.

7-8 seneye GS finansal acidan duze cikar. Seyrantepelere falan da ihtiyaci kalmaz.

Ben yonetici olsam, 1 milyon dolarlik butceyi oyle ayirip oyle bir duzen kurdururum ki...

Neyse ben isime doneyim...

Ozan Ersoy

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: ...
Burak Fenercioglu futbolcunun iyisinden anlar.

GS bana senelik 1 milyon dolar butce versin. Oyle bir 10 kadar elemani olan ekip ve alt yapi bilgi agi kurarim ki GS'in ondan sonra yapacagi transferlerin sadece 10'da biri vasat cikar. Gerisini GS oynatir, 2-3 tanesi de buyuk paralarla Avrupa'ya transfer olur.

7-8 seneye GS finansal acidan duze cikar. Seyrantepelere falan da ihtiyaci kalmaz.

Ben yonetici olsam, 1 milyon dolarlik butceyi oyle ayirip oyle bir duzen kurdururum ki...

Neyse ben isime doneyim...

Ozan Ersoy
Ozani'm biraderim sana butce verirler mi? Sonra Kalpakci ne yiyecek. Zarar eden dergi nasil cikacak. Tribunde birbirlerine kirdirdiklarini kim besleyecek. Sen bir de ba$arili olursan kimlerin yagini kaydiracan diye korkulmayacak mi?

Ben Canayadin'in sahsinda bir yamukluk gormuyorum ama klubu bu adamlara pe$ke$ cektirmesini hazm edemem. Kimse etmemeli. Ama o olmazsa Balaydin gelir duzen budur bal tutan 10 parmak yalar diyecekler vardir. Haklilar. Ali$tirildik cunku. Duzen bu diye kabul goruluyor. Insanlar agiz yerine kici ile konu$uyor kimse ulen daha gecen sene bunu demi$tin yapamadin gibi tam tersini yaptin i$te $imdi bunu nasil yapacan diyemiyor. Kimse bu butce nedir, bu paralar hakikaten denildigi gibi harcandi mi, bunlar kar$iliginda ne alindi ne verildi, hata yapildiysa kim yapti neden yapti ve neden hala ayni gorevde gibi sormaz ise boyle gider.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Dün Fransa-Macaristan maçını seyrettim Maçı fransa 2-1 kazandı. ilk yarı 2-0 bitti.
Açıkçası fransa karşısında özellikle macaristan'da Zoltan Gera ve diğer macar oyuncuları merak etmiştim.Fakat fransa özellikle ilk yar macarlara top göstermedi. Macarlar kendi saharından çıkamadılar desek yeridir.

Orta sahada özellikle lyonlu malouda ile milan'lı dhorasso( yanılmıyorsam 32 yaşında) çok çok iyi oynadılar.Bu dhorasso hintli'ye benziyor. PSG'li rothen de iyi oynadı. Golleri cisse ve malouda attı.

Macarlar hakkında ise yorum yapmam çok zor .Tek yaptıkları aldıkları topu ileri atmaktı.

Bayern münih yeni stasının açılış maçında Almanya milli takımına karşı oynadı.Bayernli milli oyuncular kendi takımlarında oynadılar.Maçı 4-2 bayern münih kazandı.Yeni stad yaklaşık 70.000 kişilik. 280 milyon euroya mal olmuş.2.5 sene de bitmiş.İsviçreli bir mimar çizmiş.Stad biraz olimpiyat stadına benzemiş.
Stadın ismini sigorta şirketi Alliaz almış.Stad ismi Allianz Arena olmuş.

Mondragon dün oynanan kolombiya-İngiltere maçında 90 dakika oynamış.Maçı 3-2 ingiltere kazanmış.Golleri Michael owen atmış.İngiltere as kadrosu ile oynamış.

Bugün Fransa-Güney afrika U21 maçı var. Belki Ribery oynayacak.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Dün akşam Tooulon U20 turnuvası maçında Fransa-Güney Afrika maçını Eurosport'tan seyrettim. Maçı Fransa 2-0 kazandı.Bizim Ribery U23 takımında oynuyormuş.
Bu Tulon turnuvası her sene yapılıyor. Bu sene de 8 takım katılıyor.İngiltere,portekiz, japonya,meksika,güney arika,kore,Tunus takımları katılıyor.Brezilya ve Arjantin de olsa iyi olurdu.

Bu turnuvayı Dün Eursport spikerinin dediğine göre hemen hemen tüm ingiliz takımları ile, milan,inter,real madrid gibi bazı takımları temsilcileri takip ediyormuş.Açıkçası bizim kulüpten bu turnuvayı resmi görevle seyreden var mıdır, bilmiyorum.

Açıkçası Fransa takımında çok çok iyi futbolcular var.Bu gençlerin hepsi 1985 doğumlu.Bu sene Fransa liginde çok az süre almışlar. Fakat 2005-2006 sezonundan itibaren bu futbolcuların ne hale geleceğini hep beraber göreceğiz.Geçen sene turnuvada oynayan oyuncuların bu sne çok iyi durumda oldukları belli. Eurosportta da bunu haber yapmış.

http://www.eurosport.com/home/pages/v4/ ... 5522.shtml

Dünkü maçta benim beğendiğim adamlar:

1) MVUEMBA: Orta sahanın ortasında 2 numaralı formasıyla oynadı. Yeni bir Patrick Viera. İnanılmaz çalışkan ve çok iyi pas atıp oyunu yönlendiriyor. Bu sene sadece 300 dakika forma giymiş.Rennes takımında oynuyor.Bence conce ve üzerine para verilip alınabilecek bir oyuncu.

http://www.lequipe.fr/Football/Football ... 20098.html

2)BAPTİSTE Martin. Auxerrde oynuyor.Sağ bek. Çok beğendim.Defansif anlamda hiç rakibinin geçmesine müsade etmedi.Bu sene A takımla hiç oynamamış.
http://www.lequipe.fr/Football/Football ... 22351.html

3)Olivier Veigneau: Solbek. 9 numaralı formasıyla oynadı. Monaco'da oynuyor. Daha önce bir Monaco maçından sonra burada çok methiyeler yazmıştım.Yine sol bekte hatasız oynadı. Sol bekte Çok iyi oyuncu olacağı belli.Ayağına çok hakim.

4-Roy Contout (Metz) Orta sahanın sağ kanadında forvete yönelik oynuyor. Çok iyi pas yapıp ortalar yapabiliyor. Hızlı fakat kaleye gol vuruşları henüz yetersiz.
http://www.lequipe.fr/Football/Football ... 18901.html

5- Jimmy Briand:(Santrafor) Rennes takımında oynuyor.Bu sene 10 maçta oynamış.Fiziki çok iyi.Dün takımının 2. golünü ceza alanı çizgisi üzerinden attı.Fkat gol vuurşları henüz iyi değil.
http://www.lequipe.fr/Football/Football ... 18966.html

6-Lassina Diarra(Le havre):2. ligde oynuyor.Bu sene 28 maçta oynamış.Orta sahanın solunda oynuyor.Dün oyuna sonradan girid.Hızlı ve müthiş teknik bir oyuncu.
http://www.lequipe.fr/Football/Football ... 20697.html

Ben bu oyuncuları gelecek sezonda takip edeceğim.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Dunya Kupasi'nda oynamamis ve gelecege damgasini vuracak 21 genc yildiz:

1-Carlos Tevez-Arjantin(Corinthians)
2-Robinho-Brezilya(Santos)
3-Wayne Rooney-Ingiltere(Man Utd)
4-Franklin Salas-Ekvator(El Nacional)
5-Sebastian Viera-Uruguay(Nacional)
6-Vahid Hashemian-Iran(Bayern Munich)
7-Francisco Yeste-Ispanya(Athletic Bilbao)
8-Anatoliy Tymoshcuk-Ukrayna(Shakhtar Donetsk)
9-Kanga Akale-Fil Disi Sahilleri(Auxerre)
10-Ryan Babel-Hollanda(Ajax)
11-Nemanja Vidic- Sirbistan&Karadag(Spartak Moscow)
12-Sidney Govou-Fransa(Lyon)
13-Timo Hildebrand-Almanya(Stuttgart)
14-Carlos Salcido-Meksika(Guadalajara)
15-Lukas Podolski-Almanya(Koln)
16-Marek Jankulovski-Cek Cumhuriyeti(Udinese)
17-Obafemi Martins-Nijerya(Inter)
18-Eddie Johnson-ABD(FC Dallas)
19-Tim Cahill-Avustralya(Everton)
20-Miguel-Portekiz(Benfica)
21-Alberto Gilardino-Italya(Parma)

Kaynak:World Soccer

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Dün sabaha doğru libertorades kupasında meksikanın guadajara-Boca juniors maçını seyrettim. Maçı guadajra çok mükemmle oyun ve çok güzel golerle 4-0 yendi.Guadajara takımında santrafor 9 numaralı omar bravo ile orta sahanın ortasında oynayan 7 numaralı Adolfo Baptista çok iyi oynadılar. 2 gol çok uzaktan şutların direğe çarparak içeri girmesiyle oldu. Boca juniors takımında Martin palermo 2. yarı oyuna girdi. Boca juniors'da Forvette oynayan 1985 doğumlu Palacio da top hakimiyeti çok iyiydi.Fkat gol pozisyonuna çok az giridklerinden gol atamadılar. hayatımda ilk kez bir meksika takımının maçını seyrettim. Stadda yaklaşık 80-90 bin seyirci vardı.

Dün akşam seyrettğim zevksiz maçta bahreyn japonya'ya kendi sahasında 1-0 yenildi. Japonya da kimseyi beğenmedim. 10 numaralı Nakamura ise sol ayağı iyi fakat giridiği tüm ikili mücadeleleri kaybetti.İnanılmaz yüksek bir top kaybı ile oynadı. Nakamura'dan bir cacık olmaz...

Locked