Türkiye ligi dışındaki maçlar ve oyuncular...

Türkiye dışındaki ligler, takımlar ve oyuncular hakkında bilgilerin paylaşıldığı, fikirlerin tartışıldığı forumumuz.

Moderator: Staff

Locked
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu hafata inter -siena'yı 2-0 yenerken emre kadroda yoktu.

Blackburn bu hafta 2-1 yenilirken tugay ikinci yarı oyuna girmiş.
Reggina- cagliari ile 1-1 berabere kalırken japon oyuncu Nakamura 62. dakikada oyuna girmiş.

Dün akşam cesar prates'in takımı Botafogo ile brezilyanın en pahalı takımı Corinthias arasında yapılan maçı brezilya tv globo kanalından canlı seyrettim.

Maç seyircisiz oynandı.Cesar prates sağ bekte oynadı.Yine adamlarını ara sıra kaçırdı. İlk yarı 30-35' metreden serbest atışını kaleci kurtardı.

Corinthias'da
defansın ortasında oynayan anderson(1980), sol bek gustavo nery(1977) , orta sahanın ortasında 7 numaralı formasıyla oyun kurucu olarak oynayan Roger(1978), esasında sol açık olan ve bu sene Porto'dan transfer edilen Carlos alberto(1984) forvetin arkasında serbest olarak oynadı.
Bu 4 oyuncu e brezilyanın Guatemala milli maçı kadrosuna çağrılan oyuncular.

Forvette milli takıma çağrılmayan Gil çelimsiz fakat TEKNİK OYUNUYLA TAKIMININ TEK GOLÜNÜ 1 metreden kafayla attı. yanında ise arjantin milli takımının gözbebeği carlitos(carlos tevez) oynadı.Ben gil'in çalımlarını çok beğendim.

Maçı 1-0 mağlup durumdayken 3-1 alan ev sahibi botafogo kazandı.Botafogo takımında 10 numaralı ramon ile 9 numaralı alex alves idare eder seviyede oyuncular. Gerisi afrikadan gelen çelimsiz zencilere(cesar prates dahil) benziyordu.

Bu arda brezil milli takımına geçen sezon futbolu bıraktığını açıklayan bu sene vasco da gama takımıyla futbola geri dönen 1966 doğumlu romario'da çağrılmış.

Adam 39 yaşında fakat geçen hafta golünü atmış.Bu hafta atamamış.

Brezilya mili takımın guatemala maçına avrupada oynayan oyuncular çağrılmamış.Onların yerine çağrılan oyuncular kimler diye bakmak isterseniz buyurun.
http://www2.uol.com.br/cbf/pdf/perfil_guatemala.pdf

Bence henüz ismi fazlaca duyulmamış bazı isimler kadroda üstelik daha hiç milli olmamış genç oyuncular da var.Eğer brezilyadan oyuncu transfer edilecekse böyle adamlar transfer edilmeli. Birde TD carlos alberto pareira'dan referans alacaksın tabiki. Yoksa brezilya'nın as oyuncuları zaten avrupa'da oynuyor.

Genç oyuncu alınsın dedik de Robinho'yu kastetmedim tabi ki :lol:

Brezilya'nın as kadrosunda kimler var derseniz.Onlarda burada yazılı..
http://www2.uol.com.br/cbf/pdf/perfil_hongkong.pdf
Last edited by Mehmet Gorgen on Fri May 20, 2005 10:15 pm, edited 1 time in total.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu başlık altında bir kaç defa İran Milli takımın oyun kurucusu Ali Kerimi'den bahsetmiştim. Hatta nakamura ile kıyaslayan bir link vermiştim.Ali Kerimi geçen sene asya'da yılın futbolcusu ödülünü almıştı ve bu sene bayern münih talip olmuş.

http://www.persianfootball.com/

http://www.calciomercato.com/modules.ph ... &sid=87374

http://www.kicker.de/content/news/artik ... uppe=15693
Image
Last edited by Mehmet Gorgen on Fri May 20, 2005 10:16 pm, edited 1 time in total.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Dün akşam TV8'de corinthias- sao paolo brezilya şampiyonası 3. hafta maçını seyrettim.
Maçı ilk 17 dakikada deplasmanda 3 atan daha sonra 5-0 'ı yakalayan sao paolo 5-1 kazandı.

İkinci yarı bu sene brezilya liginde inanılmaz para harcayan corinthias takımın seyircisi en az 5-10 tane sahaya girip maçın durmasına neden oldu.

Corinthias da kadro çok iyi.Teknik direktör arjantinli eski milli oyuncu Passarella sanırım bu sonuçtan sonra kovulur. 3. hafta sonunda corinthias 1 puanla 22 takımlı ligde 20.sırada.

Sao paolo'da orta shanın solunda oynayan 6 numaralı junior ve santrafor luizao çok iyi oynadılar. Son 15 dakika 19 yaşındaki santrafor tardelli de oyuna girdi fakat gol atamadı. Junior yanılmıyorsam geçen senelerde Parma da oynadı. Çok çalışkan bir oyuncu.

Corinthias'da santrafor arjantinli TEVEZ ve Gil yokları oynadılar. Portodan alınan Carlos alberto'ya da aynı bizim hasan şaş'a gösterdiğimiz tepki benzeri kendi seyircisinin protestosu vardı.
Corinthias ta milli oyuncular roger, gustavo nery ve kaptan anderson da çok kötüydü.Esas kötü olan maçın hakemiydi. Corinthiasdan enaz 3-4 oyuncu kırmızı kart görmesi gerekirken hiçbirini atmaya cesaret edemedi ve üstelik son dakikalarda 2 tane uyduruk penaltı çaldı. İlk penaltı gol olmadı.

Sao paolo'nun sağ beki cicinho uzaktan ve sağ çaprazdan inanılmaz güzel bir gol attı.

Fakat sao paolonun en önemli oyucnusu kaleci Rogerio Ceni. İlk golü penaltıdan attı. Her serbest atışta topun başına o geçti. 2. golde barajın üzerinden çok güzel aşırttı kaleci zorla çıkardı luizao kalecinin çıkarmaya çalıştıuğı topu kafayla içeri gönderirnce durum 2-0 olmuştu.

Sanırım rogerio ceni'yi alırsak serbest atıştan gol atma probelemini de gidermiş oluruz.

Benim eas merak ettiğim konu kaleci rakip cezaalanı önünden serbest atış kullanırken topu kaptırırsa ne olacağı konusuydu. Bu dediğim hiç olmuyor.Çünkü rogerio ceni her defasında topu barajın
üstünden geçirip kaleyi tutturuyor.

Arjantin liginde river ve boca juniors yenilirken lider estudiantes ve ikinci sıradaki velez sarsfield'in 12 hafta sonunda 25 puanı var. Gol krallığında estudiantes'in genç golcüsü Pavone'nin 14 golü var. Gol kralığında açık ara önde.Geçen senenin şampiyonu ortega'nın takımı newels old boys da bu hafta yenildi.

Alman liginde yıldıray, hamit ve halil ilk 11'de oynamışlar.HolLanda liginde ugur yıldırım bu hafat ne asist ne de gol atabilmiş.Herta berlinde oynayan ilhan mansız'ın 4 ay süren sakatlığı geçmiş.Dün Herta'nın amatör ligdde oynayan takımıyla maça çıkıp 50-60 dakika oynamış.

iNGİLTERE'DE TUGAY'IN TAKIMI Blackburn kendi sahasında Fulham'a 3-1 yenilirken Tugay 67'nci dakikada oyuna girmiş.

Mehmet Gurdal Cetin

50 Milyon ?????

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/footbal ... 532943.stm

Ingiltere'de is yapamaz bu adam.Ama italya'da 22 gol de iyi bi sey tabi.

Morinho bu sene 1 sol bek 1 sol-orta orta saha ve 1 forvet alacak.

Sol Bek Dortmundlu DEDE
Orta Saha bana gore XAVI ama olmazsa surpriz bir isim
Forvet CL Finaline gore SEVISENKO by AC MILAN
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Seviyorum abi

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bu tarzda beyanatlari seviyorum.Futbolun guzel yuzu bu iste.Iki buyuk takim mac yapmis.Lig bitmis is bitmis ama heyecan ayni sekilde suruyor.

MAN UTD 1 CHELSEA 3

Gudjohnsen said after the match: "We've taken a big step as a team and today we still had something to play for"

Sir ALEX 'de boyle demis
The tempo was fantastic and anyone watching as a neutral would be thrilled by the football played," he added.

"I thought we played some good football , the match was very competitive and it was really a game for professionals."

http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/footbal ... 530425.stm

MAC OZETI

http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/footbal ... 528525.stm

TIAGO muhtesem bir gol atti ve verdigi cok guzel ara pasi ile GUDJOHNSEN'e cok guzel bir gol attirdi.

Ben mactan cok zevk aldim.

Tribundeki bir pankart cok hostu

NO MORE PIZZA WARS
(Between Arsenal and Man Utd. TEK BUYUK HESABI :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ntv yerine dünkü maçı portekiz sport tv'den seyrettim. Maçtan önce m.unitedlı futbolcular chelseali futbolcular sahaya çıkarken onları sahada alkışlıyordu.

Centilmenlik budur.

Eğer biz de bugün veya haftaya fenere karşı kaybedersek futbolcularımız rakiblerini kutlamalı ve tebrik etmelidir. KARŞIMIZDAKİNDEN BİRŞEY BEKLİYORSAK İLK ÖNCE KENDİMİZ YAPMALIYIZ.

Türk futbolunun da dünkü m.united-chelsea maçındaki güzel örneklere ihtiyacı var.

Maçtan sonra alex fergosun'un gidip maurinho'ya sarılıp tebrik etmesi gibi.

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Centilmenlik falan cok guzel de, oynanan futbolun seviyesine dikkat ettiniz mi? Uzun suredir bu kadar hizli ve iki takimin da iyi oynadigi bir mac izlememistim. Turkiye'de bu seviyede bir mac oynanmasi ne yazik ki imkansiz, cunku kasap havasinda bol faullu, itirazli, kavga dovus bir futbol anlayisimiz var. Ho$ futbolcularimiz da daha Chelsea'li ve ManU.'lu topcular seviyesinde degiller.

Bence inanilmaz bir macti. Chelsea bu sene sampiyonlugu haketti, Mourinho her ne kadar antipatik ve ukala olursa olsun cok iyi teknik direktor. Isin ilginc tarafi futbolcularin ona tapiyor olmasi. Fatih Terim'in ilk zamanlarini animsatiyor Mourinho (tabi daha basarilisi), ama boyle egosu yuksek adamlar sonradan sapitabiliyor hepimizin bildigi gibi.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Chelsea sampiyonlugu tabii ki haketti. Siralamada en tepede yer almiyorlar mi? Ayrica Lampard Avrupa'da yilin oyuncusu secilmelidir.

Manchester'a iyi bir kaleci lazim.

Asagida guzel bir yazi...ManU'nun hali ne olacak?

BU ne bicim rekabet

Ozan

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bugün bir arap kanalından güney afrika liginden maçları gösteriyordu.

Kaiser chiefs takımından bir oyuncu güçlü fiziğiyle çok güzel goller atıyordu. Adı "Collins Mbesuna". internetten araştırdım 1984 doğumlu. Zaire milli takımın genç golcüsü. Güney afrika PSL liginde 27 maçta 21 golle gol krallığında 1.sıradaymış.Güney afrikaya'da zaire'den bu sene gelmiş.

Seneye de avrupa liglerinde top koşturacak gibi. McCARTHY VE BUCKLEY GÜNEY AFRİKALI olarak avrupada golcü olarak kendini ispat etmiş oyuncular.Buckley bu sene Dortmund'a transfer oldu.

Image

Güney afrika futbol sitelerinde yılın futbolcusu anketlerinde hep açık ara 1. sırada bulunuyor.
Last edited by Mehmet Gorgen on Fri May 20, 2005 10:18 pm, edited 1 time in total.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

DÜN AKŞAM sport tv'den benfica-sporting lisbon derbi maçını seyrettim. Geçen hafta benfica yenilip sporting kazanınca sporting averajla lider olmuştu. Son 1-2 haftaya girilirken benfica'nın şampiyon olması için mutlaka kazanması lazımdı.

Benfica daha baskılı oynadı 2-3 tane önemli gol pozisyonunu en iyi oyuncuları simao kaçırdı. Koca stad da % 99 benfica seyiricisyle doluydu.Son 4 dakikaya girilirken defans oyuncu luisao'nun kafasına çarpan top gol olunca benfica sporting'i 1-0 yeni teknik direktör trapottoni'yi idam sehpasından aldı.

Benfica'da azar karadaş 18 kişilik kadroda yoktu. Nuno gomez hiçbir şey yapamadı.Defansta luisao ve ricardo rocha iyiydi.Sağbek miguel inanılmaz kötü ortalar yaptı.Marsilayadan geçen sene alınan sol bek dos santos ise ileri fazla çıkmadı.

Sporting de golcü liedson kadroda yoktu.Rosembach, beto orta sahada anderson polga defansta iyiydi.Sporting dün yenilince 3.sıradaki porto deplasmanda yenince sporting 1.sıradan 3.sıraya düştü.

Gece ise uykulu vaziyette saudi sports kanalından river plate- olimpo arjantin 1.lig maçına baktım. Maçı deplasman takımı 2-0 yendi. River da çoğu oyuncu oynamadı. Gallardo takım kaptanı olarak çıktı fakat o da etkisiz sayılırdı. Geçen seneki forvetinden farklı iki isim sand ve başka bir oyuncu vardı.Salas ve Farias yoktu.Gol pozisyonuna bile zorlukla girdiler. Geçen hafta yenildikleri için stadın çoğu boştu.Arjantin milli takımın orta sahasının sağında oynayan gonzalez bile 2.yarı oyuna girdi.

Hakem de ilk yarının sonunda rakip takım lehine o kadar uyduruk penaltı verince 1-0 oldu.Yan hakem defans oyuncusunun kafayla vurduğu topu elle veurdu diye hakemi yanına çağırtıp penaltı verdirtti. Sanırım yan hakem hakemlik kariyerine dün akşam son vermiştir. Baş hakemi de günahına ortak etti.Sonrasında 2.golü yiyip oturdular. Dün boca juniors da yenilmiş.Bu iki takımda bu sene iş yok.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Alman.liginde oynayan Türk oyuncuların bu haftaki performanları:

1) Unterhaching-Oberhausen 0-2
Unterhaching takımında defansta eski bjk'lı nejat aygün 90 dakika, forvette bayern münih altyapısında yetişen 1983 doğumlu ümit milli barbaros barut ilk yarı oynamış.

UNTERHACHING TAKIMINDA 1983 Doğumlu IBRAHIM AYDEMİR ORTA SAHDA SON 10 DAKİKA OYNAMIŞ.

2)Ahlen -essen 3-1
essen takımında orta sahada 1975 doğumlu ramazan yildirim 66 dakika oynamış yerine başka bir türk oyuncusu 1986 doğumlu Serkan Çalik girmiş.

3)Erzgebirge Aue-FC Saarbrücken: 2-0
Ergzebirge takımında 1977 doğumlu eski samsunsporlu ersin demir 37.dakikada juskowiak'ın yerine oyuna girmiş.Takımının 2. golünü 90.dakikada atmış.
Saarbücken takımında yilmaz örtülü forvette 90 dakika forma giymiş.

4- energie Cottbuss-E.frankfurt 0-3
Cottbuss takımında bu sene leverkusen'den ara transferde kiralanan 1984 doğumlu, forvette oynayan ümit milli kenan şahin 61. dakikada oyuna girmiş.

Bizim Türk oyuncuların takımları bu hafta genelde yenilmiş :cry:

kaynak:kicker

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Brezilya şampiyonasında bu hafat 4. hafata oynandı. Dün akaşam a.paranense-corinthias maçının ilk yarısının bir kısmına baktım. Ben seyrederken atletico takımı 8 numaralı oyuncusu Fabricio ile serbest atıştan çok güzel bir gol attı. Daha sonra corinthias 2 gol atarak maçı kazanmış ve ligde ilk galibiyetini alıp 18.sıraya yükselmiş. :lol:

Brezilya liginde felipe'nin yeni takımı fluminense bu hafta 3-0 galip gelip 12 puanla lider. Felipe henüz bu sezon maç oynayamamış.Sakat mı acaba?

2.sırada cesar prates'in takımı botafago var.Botafogo bu hafta a.mineiro'yu 2-1 yenerken cesar prates 4.hafta sonunda ligdeki 2.golünü yine serbest atıştan atmış.

Sae caetono takımına transfer olan fabio pinto bu hafta hiç oynamamış.Takımı da Paysandu'ya 3-2 yenilmiş.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Mehmet Gorgen wrote:Brezilya liginde felipe'nin yeni takımı fluminense bu hafta 3-0 galip gelip 12 puanla lider. Felipe henüz bu sezon maç oynayamamış.Sakat mı acaba?
Felipe macda yaptigi kasti bir hareketden dolayi uzun sure ceza aldi. 6 ay gibi bir sure saniyorum.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Rakip oyuncuya yumruk atti. Daha once de ayni tip vukuati oldugu icin 6 ay ceza aldi.

Ozan

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Dün akşam polsat sport kanalında polonya kupası çeyrek final maçında wisla krakow-pogon maçını seyrettim. Maçı 85. dakikada defans oyuncusu Klos ile gol bulan wisla 1-0 kazandı.

Wisla krakow son 4-5 senedir polonya futboluna damgasını vuran takım. Bu sene de ligde açık ara öndeler. pogon ise yanılmıyorsam 11. sırada bir takım.

Wisla takımında 6-7 tane A milli oyuncu var. Esli göztepe'nin kalecisi majdan şuanada wisla'nın 1 numaralı kalecisi.

Forvette dün brozek(1983) ve zurawski(1976) oynadı.Daha sonra brozek'in yerine mili takımda direkt oynayan ve en son azerbaycan milli maçında 3 gol atan frankovski(1974) girdi. Franskowski sanırım 2 defa da gol kralı olmuş.Brozek ise birşeyler yapmaya çalıştı ama öyle ahım şahım bir oyuncu değil.

Takımın kaptanı zurawksi'yi trabzonspor'un alacağı söyleniyor.Tek dezavantajı yaşı (29). Onun haricinde topu ayağında çok iyi tutuyor ve sağına ve soluna müsait durmdaki adamlara çok iyi paslar çıkarıyor. Orta sahaya kadar gelip top alıyor. Fiziği çok iyi fakat oyun içinde duruyor gibi gözükmesine rağmen top ayağına geldiğinde iyi hızlanıyor. Klaeye de isabetli şutlar atıyor. Bence trabzon fatih'in yanına çok iyi bir partner alıyor.

Wisla'nın orta sahasının ortasının sobolewski (1976) ve Cantoro(1976) oynuyor.Ortanın sağında Blaszcykowski(1985) ve solunda ise Ziencuk(1977) oynuyor.

Solbek Stolarczyk(1972) vasat oynadı.Sağbekte kuzera(1983) daha iyi gözüktü.Fakat genel olarak defans hatları iyi değildi.Rakibe çok gol poziyonları verdiler.

Kısacası Trabzon wisla krakow'un en iyi oyuncusunu alıyor.

Locked