Türkiye ligi dışındaki maçlar ve oyuncular...

Türkiye dışındaki ligler, takımlar ve oyuncular hakkında bilgilerin paylaşıldığı, fikirlerin tartışıldığı forumumuz.

Moderator: Staff

Locked
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Dün kenya -fas maçının büyük kısmını Fas'ın RTM1 kanalından, Güney afrika-Gana maçının tamamını ise Elcezire sports kanalından seyrettim.

Fas 2 hafta önce Malawi ile kendi sahasında maç yapmıştı.O maçta çok iyi oynamışlardı. Dünkü maç Kenya'daydı.Stadı bir görmenizi isterdim.Maçın ortasında koca bir leylek benzeri (devekuşu kadar büyüktü;)bir kuş sahaya indi.Hakem maçı durudurdu kuş biraz havalanıp tekrar sahaya giriyordu.Sonunda kuşu bir yere kadar kovalayıp yakaladılar da maç devam etti.

Fas ta chamakh yoktu. Maç 0-0 bitti. Geçen maçta 2 gol atan Mustafa hadji'nin kardeşi Yuusf hadji başta olmak üzere diğer futbolcular nedense deplasman maçında çok etkisizdiler. Defansta İngiltere de oynayan talal el karkouri(1976) ile Fransa da rennes de oynayan Quaddah(1978) vardı.El karkouri takım kaptanıydı ve uzaktan yine etkili sert şutlar attı.Yanındaki Qouddah ise teknik olarak zayıf fakat uzun boyu ile etkili olmaya çalıştı.Biraz da ağır. Naybet ise yaşlı olduğundan artık milli takıma çağrılmıyor sanırım.

Forvette hadji ile berbaer oynayan zairi (1982)takımın et hareketli oyuncusuydu. Forvette sol kanatta yusuf muhtari oynadı(1979).O da bu maçta etkisizdi.

Kısaca Faslılar futbolu bilmeyen rakipleri karşısında çok durarak tekisiz top oynadılar.

Kenya takımı ise hakikaten futbol adsına acemi hareketlerde bulundular ama az daha yakaladıkları 1-2 gol pozisyonunu değerlendirebilseler gol de ataıp maçı galip bitirebilirlerdi. Fas dünya kupası eleme grubunda grubunda lider, Kenya ise 3. sırada.

seyrettiğim 2. maçta Güney afrika deplasmanında Gana 2-0 galip geldi.

Gana son 3-4 senedir çok kötü sonuçlar aldıllarından FIFA sıralamasında afrikada 15-20 sıra arasındalar. Bu sene grubunda 3. sıradaydı dünkü maçı yenince averajla lider oldular.

Güney afrika milli takımında mc carthy, zuma, barlett ve M.united da oynayan Fortune(1977) gibi adamlar yoktu.yerlerine orta sahada Ajaxlı pinear(1982), mabizela(1980), Vileakazi(1982) defansta blacburn roversta oynayan Mookena kaptan olarak sahaya çıktı.

Forvette ise Dortmunda transfer olan alman liginin golcülerinden dlron buckley(1977) ve güney afrika milli takımın 19 yaşındaki elemanı Chabangu oynadı. Takımın en iyisi forvetteki chabangu idi. Bu oyuncu güney farika liginde oynuyor ve çok genç İleride avrupada mc carthy gibi isminden epeyi bahsettirecekmiş gibiydi.

Gana ise forvetinde Gyan (1985), Amoah(1981) gibi fazla etkili olamayan 2 dam vardı. Gyan İtalyanın modena takımında oynuyor .Gol vuruşları pek etkli değil ama sağa sola çok koşu yaptı. Amoah ise takımın ilk golünü boış kaleye attı. 2. golü ise benim bu sene Monaco'da hayranlık ile seyrettiğim Michael essien(1982) attı. Essien'i Chelsea çok istiyor.

Gana'nın kalecisi çok kötü. Bizim Kingston milli takıma alınmıyor. Fakat orta sahanın sağ kanadında kardeşi Laryea Kingston(1981) oynadı. Youla saç modeli var.Çok etkili oynadı.Bu oyuncu Rusya'nın smara takımında oynuyor. Orta sahadan forvete dönük olarak 10 numaralı formasıyla Juventuslu appiah(1980) oynadı. Takımın galip gelmesinde tek neden Essien'in mükemmel oynamasıydı.Takımın % 50'si essien desek abartmış olmayız heralde.
Defasnta Pantsil(1981), Mensah(1982) gibi genç oyuncular vardı. Bu oyuncular Windew lodz ve Chievo takımında oynuyor.

Orta sahdan forvete dönük olarak oynayan bir diğer oyuncu Sule Muntari essien'den sonra takımın en etklili adamıydı. Bu oyuncu İtalyada Udinese takımında oynuyor daha önce de Udinese maçlarını yorumlarken bu oyuncudan bahsetmiştim. Bu oyuncunun yaşı daha 20.Bence alınabilecek bir oyuncu.

Gana da defansta Samuel fuffour, forvette akonnor, addo, tanko gibi adamlar milli takımda yoktu.

Gana'nın maçı almasının tek nedeni orta sahasının çok etkili oynamasıydı.Gana essien sayesinde afrika ve dünya klasmanında daha çok üst sıralara çıkar.

Song ve Saidou'nun takımı bugün Libya'yı 1-0 yenmiş. Fildişi sahilleri ise Ahmet hassan'ın takımı mısır'ı 2-0 yenmiş.2 golü de Chelsea'li Didider Drogba atmış. Drogba bu maçatan önceki fildişi milli takım maçlarına pek çıkmıyordu.Grupta Fildişi lider, kamerun ise 2.sırada, mısır 3.sırada.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Dün gece arjantin liginden river plate-velez sarsfield maçını saudi sports kanalından, brezilya liginden sao paolo-botofago maçını ise TV8'den seyrettim.

River yine çoğunlukla as oyuncularını oynatmadığı maçta lider velez sarsfield'a 1-0 yenildi. River'ın TD'ü 35 yaşında biri. Ne yapmak istediğini anlayamadım.takımı ligde dökülüyor şuanda 8-10. sıaralrda dolaşıyorlar. fkat o libertorades kupasına çok önem verdiğinden as oyuncuları ligde oynatmıyor. Geçen haftaki maçta da oynamayan as oyuncular perşembe günü libertorades kupasında banfield takımını 3-2 yendikleri maçta oynamıştı.Hatta 2 golü Farias atmıştı.Farias,salas, gallardo,gonzalez,maschareno o maçta oynamışlardı. River aynı kupasnın yarı final maçında bu hafta SAO paolo ile oynayacak.İlginç maç olacak.

RİVER'da tek beğendiğim oyuncu sol bek Mereque. Çok iyi paslar atıyor ve hızlı. Orta sahada oynayan patino,ladesma,ahumada defansta oynayan rojas,gandolfi fovette oynayan sand fasa fisodan adamlar.River'ın yedek kalecisi German lux arjantin milli takımında as kaleci olarak oynuyor.

River da şu kesin ki en beğendiğim oyuncu Gallardo. Takımın herşeyi.

Karşı takım velez ise çok iyiydi. Forvette oyanayan Castroman penaltıdan maçın golünü attı.Boğuşarak oynuyor.Defans adamları çok yoruyor.Yanında oynuyan Zarate ise maç sırasında pek gözükmüyor fakat takımın en çok gol atan adamı. Kardeşi ile 2.yarı yanayana oynadılar.

Abi olan Zarate tüm serbest atışları kullanıyor. Sağ açıkta oynayan Gutierrez (1982) de gayet iyi.Defansta pellegrino(1980) da iyi.Maçın tüm gol pozisyonları velez'den geldi.

2. seyerettiğim maçta sao paolo-botafogo'yu yendi. Cesar prates ve karşı takımdan kaleci Rogerioı Ceni'ye serbest atış kullanmasını istedim.Fkat naç boyunca tek serbest atış maçın 93. dakikasında geldi.O da çok uzaktandı fakat cesar prates yine de isabetli şut attı.Cesar prates ve Rogerio Ceni'nin ligde serbest atıştan 3 golü var.Botafogo bu mağlubiyete karşın liderliğini devam ettirdi.

Sao paolo da defansta Lugano(24 yaşında), sol bekte Hernanes ve forvette souza(26) çok iyiydiler.
Sao paolunun sağ beki cicinho ve forvete oyuncuları grafite ile luisao a milli takımla confederation cup'ta oynuyorlar. Diğer golcü Tardelli ise U20 milli takımında olduklarından kadroda yoktular.
Orta sahada flavio ve josue de iyi sayılırdı.

SAO PAOLO'NUN SAGBEKİ CİCİNHO DA MİLLİ TAKIMDA İYİ OYUNLAR SERGİLİYOR.

Botafogo da ise 22 yaşındaki kaleci Jefferson çok net pozisyonları çıkardı. Tipi Dida'ya benziyor.Sanırım çok iyi kaleci olacak.
Orta sahada oynayan 10 numaralı Akmir(22), Glauber(21),caio(29),Tulio(28= sol bekte oynayan Bill(29) vasat adamlar olarak gözüktü. Süper adam değiller fakat kötü de sayılmazlar. Cesar prates ise defansif anlamda kötüydü. Sao paolo sol beki Hernanes'e epeyi orta yaptırdı.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Gece 4'te kalkıp sao paolo-rivcer plate libertorades yarı final ilk maçını seyredip sabah 6'da tekrar yatttım.Sanıırm benimkisi de biraz manyaklık.Saat 8'de işe gittim.

Maçı 2.yarıda attığı golerle sao paolo 2-0 kazandı.2.golü penaltıdan kaleci Rogerio Ceni attı. Valla kaleciye ihtiyacımız olsa bu kalecinin bizde olmasını çok isterdim.

İlk golü sao paolo'nun 10 numaralııs danilo attı.

2 takımın geçen pazar günkü maçlarını seyretmiştim.River pazar günkü maçtan kaleci hariç tamamıyla farklı iolarak ideal 11'i ile çıktı.

Maç çok heyecanlı geçti. Sao paolo maç boyunca epeyi bastırdı.Gollerden hariç 2-3 topları da direkten döndü.

Salas, farias, Gallardo,gonzalez etkisizdi. Bir pozisyonda river kalecisi topu dışarıda tuttu. Hakem sarı kart göstererek river'ı biraz olsun kurtardı.Mascherano çok etkiliydi.İyi ara pasları attı. Defansta tuzzio da iyiydi.

Sao palolo da orta sahada josue, junior,danilo
forvette amoroso, luisao
defansta lugano, alex çok iyidiler. Ortas aha mineiro fazla etkli değilken, sağ bekte fabao da iyiydi.Danilo 10 numara mevkiinde daha çok sol tarfta oynadı.Josue defansla orta saha arasında topu taşıdı.Orta sahadan forvete de genellikle topu mineiro ve junior taşıdılar.

2.yarı oyuna giren 21 numaralı souza da çok etkli oyuncu. Orta sahadan forvete çok iyi toplar getiridi.

Maçın sonlarında Sao paolo'nun kazandığı serbest taışı kaleci Rogeri Ceni kullandı. TRiver kalecisi contazo topu zorlukla kurtardı.

Kısaca şunu söyleyebilirm dün iki takımda oynayan oyuncuların çoğunun kalitesi Türkiye liglerinden epeyi üstünde gözüktü.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gorgen wrote:Dün gece brezilya liginden sao paolo-botofago maçını ise TV8'den seyrettim.

Botafogo da ise 22 yaşındaki kaleci Jefferson çok net pozisyonları çıkardı. Tipi Dida'ya benziyor.Sanırım çok iyi kaleci olacak.
.
Geçen hafta yukarıda bahsettiğim kaleciyi Trabzonspor almış.Çok iyi yapmış. Trabzonsporlular merak etmesin çok iyi kaleci.

2 sene önce Brezilya U20 milli takımında oynamış.Botafogo resmi sitesinde transferi ile ilgili haber var.
http://www.botafogonocoracao.com.br/not ... asp?idn=25
Image

Bizimkilerde biraz takip etseler ya.

Santos'da Ricardinho beni alın diye bağırıyor. :lol:

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Dün akşam saudi sports kanalından velez-estudiantes lig maçını banttan seyrettim.

Şu gerçek ki velez hakkıyla closura ligi şampiyonluğunu elde etti.
Golcüsü Castroman 24 yaşında 1 gol attı. Maçı 3-0 velez sarsfield kazandı. Castroman çok saldırgan defansı rahatsız eden ve fiziği de çok iyi oyuncu. Santrafor arasak bence düşünülebilecek bir oyuncu.Karşı takımda da santrafor pavone arjantin closura ligini gol kralı olarak kapatmış.

Ben olsam daha az gol atan CASTROMAN'ı tercih ederim.Pavone castroman yanında çok pasif kaldı.

Rusya liginin maçlarını bu haftadan başlayarak canlı olarak Hotbird uydusundan RTR sport kanalından seyredilebilir. Ben bu hafta cumartesi fc moskova-torpedo moskova pazar günü de dinamo moskova-fc tom tomsk maçlarını tamamen saturn-lokomotif maçını kısmen seyrettim.

ilk maç 1-1 bitti. Maçın gollerini fc moskova adına 10 numaralı oyuncusu kriçenko(1977) rakip takımdan golü maçın sonunda çok uzaktan yine 10 numaralı oyuncu igor şemsov(1978) attı. Bu iki gol rusyada haftanın en güzel golleri seçilmiş.FK moskova takımında romen milli stoica ve defansta polonyakı jop ilk 11'de oynadı.

2. maçta dinamo moskova ile- tomsk takımı 0-0 berabere kaldı. Tomsk takımı 13-14. haftası oynanan rusya liginde 16 takım rasında sondan 3. sıradalar. Tomsk takımının yaş ortalaması 30'un üstünde. Dinamo moskova takımı da bu yaz inanılmaz pahalı transferler yaptı. Çoğu porto'dan. Seyitaridis, costinha vs. Bu oyuncular oynamadı fakat sahada 3 tane başka portekizli oyuncu vardı. En iyi adamları geçen sene sporting lisbon'dan aldukları 1983 doğumlu 10 numaralı oyuncu danny idi.
Dinamo moskova takımında eski antepli belarus maxim romaşenko ve eski fenerli besçasnik bu maçta oynamadı.

Rusya liginde açık ara lider durumda olan lokomotif moskova saturm ren deplasmanında 0-0 berabere kalmasına rağmen liderliğini devam ettirdi.
Saturm takımında 36 yaşındaki eski m.united'lı kanchelkis ilk 11'de oynadı.Saturn takımı ligde 11. sırada. Takımda bir sürü arjantinli,uruguaylı ve brezilyalı oyuncu var. Fakat bu maçta sadece stoper olarak eski sao paolo'lu Jean(1979) oynadı.

Lokomotif moskova ise son 4-5 sezondur isklet kadrosunu bozmayarak oynuyor ve şamyonlukları topluyor. Kalede ovchinnikov 35 yaşında ama çok süper kaleci.
Defansta sağbekte evseev, orta sahada Loskov, maminov İZMAİLOV ve forvette sytchev(1983).Kadrosu yaklaşık 40 kişi.
Forvette Parks adında bir zenci oyuncuları da sonradan oyuna girdi.Eski real socieadlı kokhlov ilk 11'de oynarken eski antepli ve romalı Lima bu maçta kadroda yoktu.

INSUA SIRADAN BIR OYUNCUDUR.BIZIM ARADIGIMIZ ADAM DEGILDIR.

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Mehmet Gorgen wrote:
INSUA SIRADAN BIR OYUNCUDUR.BIZIM ARADIGIMIZ ADAM DEGILDIR.
Kesinlikle katiliyorum, adamin belki 7-8 macini seyrettim.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

INSUA
genc oyuncuları yedekte anlamsız bir sekilde bekletmemize neden olacak, oynama sanslarını azaltacak
SIRADAN BIR OYUNCUDUR.BIZIM ARADIGIMIZ ADAM DEGILDIR

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Insua beni yalancı çıkardı.Dün takımı arsenal sarandi'yi 4-2 yendi.Insua 2 gol atmış.
Daha ne olsun diyenler olabilir.

Ben açıkçası enaz alex kadar yaratıcı bir oyuncu alınmasını istiyorum.

Insua kötü oyuncu değil fakat bizim aradığımız adam da değil. Ha sanki takımımız yıldızlarla dolu da Insua'ya yer mi olmayacak derseniz Insua da bu kadroda yer bulur.Fakat nerede Gallardo nerede Insua.
1 milyon euro fazla verseler Gallardo da alınır kanaatindeyim.

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Trabzon Hakan Yakının takımıyla hazırlık maçı yapıyor, 1-0 önde..
Hakan Yakın bi bacak arası attı :)
Meczup

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gorgen wrote:Bugün fener-ts maçını seyretmek yerine sırbistan karadağ(eski yogoslavya) liginden arka arkaya 2 maçı canlı olarak sırbistan RTS SAT kanalından canlı seyrettim.

ilk maç hajduk kula-kızılyıldız , 2. maç partizan-ofk belgrad takımları arasındaydı.

Sizi bilmem ama hayatımda 1.lig futbol maçlarında ilk kez bir olaya şahit oldum.

Partizan takımın orta saha oyuncu simon vukcevic 1 numaralı kaleci kralj ise 25 numaralı formayı giyiyordu. İlk kez normal bir oyuncunun 1 numaralı forma ile oynadığını gördüm.İsterseniz partizan takımının resmi sitesine bir bakın.

http://www.partizan.co.yu/home.php?Jezik=en

Yogoslavya meridyen liginde 16 takım var. 24. hafta oynanıyor.partizan kızılyıldız'ın 5 puan önünde lider. Geçen hafta 2 takımın maçı vardı maç 1-1 bitti. Yogoslavya liginde gol krallığında kızılyıldız'ın 2 oyuncusu pantelic 20 golle 1. sırada, zigic ise 13 golle 2. sırada.
Belki bilmeyenler olur diye söylüyorum Yogoslavya milli takımın 1. numaralı kalecisi büyükşehir ankaraspor kalecisi jevriç(1974).

Kızılyıldız deplamanda hajduk kula takımını 1-0, partizan ise kendi evinde ofk belgrad takımını 3-2 yendi.

kızılyıldız'ın takımın golünü 10 numaralı oyuncu krivokapcic attı. Bu oyuncu 1978 doğumlu ve takımın pantelic ile beraber en yaşlı oyuncusu. Kızılyıldızda ilk 11'in yaş ortalaması 22 civarında.Forvette bugün zigic'in yerine Bogavac (1980) oynadı.Pantelic avrupanın birçok kulübünde oynadıktan sonra bu sene kızılyıldıza dönmüş. Pantelic milli takım kadrosuna da çağrılıyor.Zigic ise geçen sene hazırlık maçında bize karşı oynayıp yanılmıyorsam 1 gol atmıştı. 24 yaşında ve boyu 2.02 m. Basketbolcu gibi.

Kızılyıldız bugün

banovic (1984)
dudic(1979) mladenovic(1982) Djordevic(1981) lukovic(1982)
Jankovic(1984) kovacevic(1980) Krivokapcic(1978) perovic(1984)
bogavac(1980) pantelic(1984)

Orta sahanın ortasında oynayan Nenad kovacevic tek kelimeyle çok iyi oynadı. ileri geri dinamo gibi çalıştı. Sol açıkta oynayan perovic de teknik bir oyuncu. Kovacevic gibi bir adam bizim orta sahaya lazım.

Partizan ise kızlyıldıza göre biraz yaşlı takım.takımda 4 tane yabancı oyuncu var. 3'ü zenci 1'i koreli. Afrikalılardan 1-2 tanesi kamerunlu .Eski fenerli Zoran Mirkoviç de 4 numaralı formasıyla defansın ortasında oynuyor.

PARTIZAN

Kralj(1973) eski milli kaleci
Rniç( 1984) Mirkovic(1971) Djordevic(1979) Emeghara(1984)
Brnovic(1980) Vukcevic(1986) Nadj(1974) Sasha iliç(1977)
Boya(1984) Odita(1983)

Forvette oynayan 2 oyuncu genç afrikalı. İliç takım kaptanı.İliç ve defansta çok iyi oynayan djordeviç milli takım kadrosuna çağrılıp bazen oynuyorlar. İliç bugün 2 tane soldan gelip gol attı.Nadj takımın beyni bizim ergün stilinde bir oyuncu.

Sağbekteki 20 yaşındaki Rniç ise güçlü fiziği var. Bugün 2.yarıda rakipten topu sökerek golünü attı.Fakat 18 yaşındaki ve orta sahanın her yerinde oynayan ve 1 numaralı formayı giyen fiizk olarak inter de oynayan vatandaşı stankoviç'e çok benzeyen Vukcevic ise sanırım 1-2 sene içerisinde büyük bir takıma transfer olur. tüm serbest atışları ve kornerleri bu oyuncu attı. Bugün bir penaltıyı da direğe nişanladı.Fakat çok iyi oyuncu.

Kısaca ben Vukcevic ile Kovacevic'i çok beğendim.

Duyrulur...
Daha önce yazdığım gibi İliç orta sahanın solunda oynuyor. Benim kızılyıldız ve Partizan'da beğendiğim oyuncuların ismi ise yukarıda yazılmış.Vukcevic ve Kovacevic(partizanda oynayan genç olanı)

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu sabaha doğru el cezire sports kanalında libertoırades kupası finali ilk maçında brezilya takımlarının atletico paranense-sao paolo maçını seyrettim. Maç 1-1 bitti. İkjinci maç için Sao paolo avantaj sağladı.

Yarı finalde Atletico Paranense meksika takımını Guadalajara'yı , sao palo ise arjantinden river plate'i eleyerek finale geldi.

2 takım bu kupaya çok önem verdiğinden lig maçlarına genelde yedek ağırlıklı kadroyla çıkıyorlardı. Geçen sene ligi 2. sırada bitiren a. paranense bu sene 22 takımlı ligde sonuncu sırada. Kadrosundan çoğu oyuncuyu kaybetti.Özellikle geçen sene gol kralı olan eski fenerli washington şimdi japonya'da oynuyor.

Sao paolo ise ligde 15.sırada.Çok iyi adamları var.

İlk golü Aloisoi kafa ile attı.Beraberlik golü a. paranse takımın kendi kalesine atmasıyla oldu. SAO paolo çok önemli gol pozisyonlarına girip atamadı. Kupayı Sao paolo'nun alacağını düşünüyorum.

SAO PAOLO
..................Rogerio Ceni(1973)
........Lugano(1980).... Fabao(1976)..... Alex(1982)
Cicinho(1980) Josue(1979) Mineiro(1975) Danilo(1979) Junior(1973)
...........Amoroso(1979).... Luizao(1975)

il 11'i ile oynadı. Sao paolo'nın kadrsou görüldüğü gibi biraz yaşlı fakat çok kaliteli isimler.Cicinho milli takımda Cafu'nun mevkisnde oynuyor. Amoroso ve Junior italya 1.liginde oynamış oyuncular.Amoroso enson dortmund'da oynamıştı. Orta sahada Josue çalışkan bir oyuncu.
Rogerio Ceni ise zaten kaleci olarak bir marka.Brezilyanın en iyi 3 kalecisinden biri.

Lugano uruguaylı ve fener bir ara istemişti.Alex ise defansta 1.89 boyu ile özellikle hava toplarında geçit vermiyor.Danilo 10 numaralı formasıyla daha çok sol kanatta oynadı. Sao paolo 3-5-2 sistemiyle oynayan bir takım.

Atletico paranense:
............................Diego(1979)
Jancarlos(1983)Danilo(1984) Marcao(1975) Andre Rocha(1984)

Cocito(1977) Alan Bahia(1983) Fabricio(1980) Fernadinhp(1979)
................Aloisoi(1975)............. Lima(1981)

A.paranense takımında Sao palo kadar yıldız oyuncu yok.Fkat sağ kanatta Cocito ile sol kanatta 2. yarı fernandinho'nun yerine oyuna giren evandro(1986) çok iyi oynadılar. Evandro ileride isminden çok söz ettirecek gibi.

Orta sahada oyunu yönlendiren Fabricio ile forvette aloisoi ve sağ bek jan carlos da iyi oynadılar.

A.paranense Teknik direktörü de epeyi uguru olan adam. gol atınca boynundan bir kolye gibi şey çıkarıp öptü. sanırım maçtan önce de epeyi büyü yaptırmıştır.

Bu arada geçen hafta pazar gecesi Tv8 de seyrettiğim maçta palmeiras botofago'yu 4-1 yenerken. Golcüsü 11 numaralı marcinho 3 gol atarak gol krallığında liderliğe yerleşti.palmeiras da Adada bir türlü tutunamayıp geri dönen Juninho palulista gerçekten iyi top oynadı.

Botofago da Cesar prates 2 haftadır kesik yiyor yerine ozeil isimli bir oyuncu oynuyor fakat fena da değil.

Palmeiras takımında orta sahanın ortasında oynayan 2 oyuncu Correa(1980) ve Pedrinho'yu(1977) beğendim. palmeiras'ın kalesinde ise brezlyanın en iyi ilk 3 kalecisinden bir diğeri Marcos (eski mili kaleci) oynuyor.Dünya kupasında bize karşı oynamıştı.

Botafogo da ise orta sahada oynayan Tulio (1976) takımın en iyi top alan top veren adamı. Takımını tek başına ayakta tutuyor desek yeridir. Botafogo'nun gerisi biraz hikaye.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen wrote:
İlk golü Aloisoi kafa ile attı.Beraberlik golü a. paranse takımın kendi kalesine atmasıyla oldu. SAO paolo çok önemli gol pozisyonlarına girip atamadı. Kupayı Sao paolo'nun alacağını düşünüyorum.

SAO PAOLO
..................Rogerio Ceni(1973)
........Lugano(1980).... Fabao(1976)..... Alex(1982)
Cicinho(1980) Josue(1979) Mineiro(1975) Danilo(1979) Junior(1973)
...........Amoroso(1979).... Luizao(1975)

il 11'i ile oynadı. Sao paolo'nın kadrsou görüldüğü gibi biraz yaşlı fakat çok kaliteli isimler.Cicinho milli takımda Cafu'nun mevkisnde oynuyor. Amoroso ve Junior italya 1.liginde oynamış oyuncular.Amoroso enson dortmund'da oynamıştı. Orta sahada Josue çalışkan bir oyuncu.
Rogerio Ceni ise zaten kaleci olarak bir marka.Brezilyanın en iyi 3 kalecisinden biri.

Lugano uruguaylı ve fener bir ara istemişti.Alex ise defansta 1.89 boyu ile özellikle hava toplarında geçit vermiyor.Danilo 10 numaralı formasıyla daha çok sol kanatta oynadı. Sao paolo 3-5-2 sistemiyle oynayan bir takım.
Mehmet'cim, senin kadar ben mac izleyemiyorum ama bu Copa Libertedores (Guney Amerika'nin CL'si) finalinin ilk ayagini izledim. Yagmurlu soguk cok agir bir sahada oynandi mac, Brezilya futbolunda gormedigim kadar cok sert ve kavga dovus bir mac oldu. Sahada yildizi parlayan ve bana gore yasi itibariyle Avrupa'ya gelip basarili olabilecek bir tek oyuncu vardi. Cicinho... Sunucu right full back deyip durdu ama cocuk sag acik oynadi senin de gordugun gibi. Cok rahat adam geciyor, epey de hizli. Akilli ortalar yapti, arkadaslari kullanamadi. Okan Buruk'un 18 yasinda ayaginin kirilmadan onceki haline benzettim. Aslinda Ribery'nin yerine gayet guzel olurdu.

Dunku macta diger oyunculardan hah GS'a bir seyler verir diye gorebildigim bir oyuncu olmadi.

Ozan Ersoy

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Yukarda isimleri gecen EVANDRO ve CUCINHO gecen hafta Genc ve Konfederasyonlar Kupasinda oynadilar. EVANDRO Genc Millilerin serbest atislarini kullandi, CUCINHO final macinda sag tarafi ucurdu, goturdu. Ikiside kaliteli oyuncular.

Yanliz genc milliler arasinda aha bu yildiz olur diyebilecegin 2 oyuncu Arjantinli Messi ve Nijeryali MIKEL (1987). Bir suru kaliteli oyuncu vardi ama bu ikisinin yeri baska.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozan,

Cicinho için kulübü 8 milyon usd bonservis bedeli istiyor. Peşinde bir sürü avrupa takımı var. Enson konfederasyon kupası maçında milli takımda devamlı oynayınca epeyi prim yaptı.

Bugün Rusya liginden lokomotif moskova-terek grozni rusta süper ligi maçını banttan seyrettim.Maç geçen hafta sonu oynamıştı.

Bir de ne göreyim Grozni(sanırım çeçenistan'ın başkenti) takımında orta sahanın sağında bizde, trabzonda ve bjk'da oynayan Tamer Tuna oynuyor. Açıkçası çok şaşırdım.
GROZNİ SANIRIM RUSYA DA LİG SONUNCUSU. Maçı 4-0 lokomotif kazandı. Golleri astiani,evseev,sychev ve 17 yaşındaki bir çocuk attı.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Marsan wrote: Yanliz genc milliler arasinda aha bu yildiz olur diyebilecegin 2 oyuncu Arjantinli Messi ve Nijeryali MIKEL (1987). Bir suru kaliteli oyuncu vardi ama bu ikisinin yeri baska.
Soylentiye gore Nijeryaliyla Cavcav anlasmis.

Ozan Ersoy

Locked