Türkiye dışındaki maçlar oyuncular 07-08

Türkiye dışındaki ligler, takımlar ve oyuncular hakkında bilgilerin paylaşıldığı, fikirlerin tartışıldığı forumumuz.

Moderator: Staff

Locked
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Fransız L'equipe gazetesinde sonra fransız maxifoot sitesi de fransa 1.liginin en iyi oyuncularını seçmiş.

http://www.maxifoot.fr/articles/4186/index.htm

Image

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Arjantin Kapanış ligi Clausura 2007 ligin bitmesine 1 hafta kala lider San Lorenzo Boca Juniors'ın 4 puan önünde şampiyonluğunu garantiledi. Tamamen genç oyunculardan kurulu San Lorenzo'da sağ bek Tula, orta sahada Ladesma ve forvette eski River'lı Gaston Fernandez ile genç Levazzi şampiyonluğun mimarı sayılabilir. Özellikle Levazzi'yi bu sezon çok beğendim.Çok hızlı ve etkili oyuncu.

18. haftanın dikkat çeken oyuncuları..

Image

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Goal dergisi 2007'in en iyi 30 frikikçisini seçmiş. Nihat kahveci her ne hikmetse listede yer alırken, İnter'li Stankovic, Fenerli Alex, Boca Juniors'da en son hafta içinde serbest atıştan gol atan Riquelme gibi adamların listede olmamasını anlayamadım.

Image

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Benim izleyip beğenip buaraya yazdığım Şili'li Valdiva'yı Herta Berlin almak için takip ediyormuş.Ben alın derim..Bu arada Zürihte oynayan Gökhan inler italya 1.lig takımlarından Udinese'ye gitmiş.Bir ara üç büyük Türk takımı(gs, bjjk ve fb) deneyip almak isteyip geri göndermişlerdi.

Hertha Berlin Tracking Chilean Jorge Valdiva

The ‘Berliner Zeitung’ on Sunday has reported on Hertha Berlin’s secret spying mission in Brazil, led by Michael Preetz.

Preetz was in Brazil to watch transfer target Jorge Valdiva in action for Palmeiras against Sao Paulo.

The midfielder is just what newly installed Hertha coach Lucien Favre is looking for. He is young (23), technically sound, and with room for development.

Added to that, Favre knows the Chilean international from his time managing in Switzerland. Valdiva played in 2004/2005 for Servette, while Favre was coach of FC Zurich and followed the development of the youngster.

When, in 2005, Servette went into receivership, Valdiva returned to South America and played at Colo Colo until 2006, when he joined Palmeiras, where he has become a key player for the Brazilians.

Valdiva will get the chance to meet two potential future team-mates on 1st July when his Chile side meets Brazil in the Copa America.

Hertha Berlin’s Gilberto and Mineiro will line up against him.

One player Lucien Favre will not be bringing to Berlin is Gökhan Inler. His star player from Zurich, who he wished to bring with him, will be joining Udinese in Serie A.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote:Fransız L'equipe gazetesinde sonra fransız maxifoot sitesi de fransa 1.liginin en iyi oyuncularını seçmiş.

http://www.maxifoot.fr/articles/4186/index.htm

Image
Bizim Ribery niye yok?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ribery sezonun çoğunda sakatlığından oynamadı. Fakat yine en iyi ikinci bir 11 seçilseydi orada yer alacağından eminim.Yani gümüş karmada kesinlikle yer alırdı. Bence doğrusu da o olur.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

İspanya'da ligin bitmesine 1 hafta kala 37. haftanın karması

Image

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Piere Hooijdonk aci biber gibi konu$mu$. Hurriyetten http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=211

Aziz Yıldırım senin için 'Ben olduğum sürece o burada çalışamaz!' demişti. Yıldırım neden sana tepkili?Beni neden sevmiyor inanın bilmiyorum. Yıldızlarımız galiba ters geliyor. Onunla pek diyaloğumuz olmadı; çünkü İngilizce bilmiyordu. Ama onun sevmemesi çok da önemli değil. Benim hakkımda ne düşündüğü de umurumda değil. Aziz Yıldırım, Fenerbahçe demek değil. Fenerbahçe'nin 25 milyon taraftarı var. Ancak şu bir gerçek ki Aziz Yıldırım ve ben bir dost değiliz. Fenerbahçe'yi çok seviyorum ve bir adam önüme geçip bunu değiştiremez. Beni en çok üzen şeyse bu takım için yaptığım fedakarlığın karşılığında kulübün kapısının yüzüme kapanması. Aziz Yıldırım hakkım olan son maaşımı hala ödetmedi. Bu yüzden Fenerbahçe ile FIFA'lık oldum. Mahkeme devam ediyor. Bunları hak ettiğimi sanmıyorum. Sadece bunları söyleyince bana yalancı deniyor. Şimdi bir başkana 'yalancı sensin işte' demek istemiyorum.

Christoph Daum ile son yılında sorunlar yaşadın. Seni yedekte tutmaya başladı. Aranızda büyük bir kavga mı yaşınıyordu?Daum bana bir yıl kulübede işkence yaşattı. Fenerbahçe'deki son sezonum adeta bir kabustu. Teknik direktörlüğün yetkilerini bana koz olarak kullandı. Onu asla affetmeyeceğim.

Kariyerinde 'keşke oraya hiç gitmeseydim' pişmanlığını yaşatan takımlar var mı?Evet var... İngiltere'de Nottingham Forrest kulübüne transfer olduğuma çok pişman oldum. Oraya gitmiştim; çünkü Dünya Kupası'nda oynamak için kendimi göstermek istiyordum. Ancak yönetim paramı ödememek için her yolu denedi.

Roberto Carlos, Fener'in maestrosu olurBirkaç gün önce Roberto Carlos'un transferi açıklandı. Bu transferi nasıl yorumluyorsun?
O da benim gibi usta bir frikikçi olarak gösteriliyor. Ancak, Carlos sadece bir firikikçi değil bence. Takımı derleyen, toparlayan usta bir futbolcu. Carlos, Fenerbahçe'ye adapte olursa takımın maestrosu olabilir. Formunun çok iyi olduğunu biliyorum. Başarıya hâlâ açsa, Fenerbahçe'de güzel şeyler yapabilir. Türkiye'nin tanıtımı için de olumlu bir transfer. Avrupa'da insanlar 'Roberto Carlos, Türkiye'de Fenerbahçe'de oynuyor' diyecekler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Cengiz Akgun wrote:Piere Hooijdonk aci biber gibi konu$mu$.
Bosversene Cengiz abi.Iyi guzel geldi iki yil oynadi, basarili oldu.Sampiyon olduk, bugun tribunlerde pankarti asiliyor, hala turk basini kapisini caliyor ve gundemde kaliyor.Gelmis Zaman gazetesinin turnuvasinda oynamis, kimbilir kac para verdi Zaman Gazetesi.Kurnaz biliyor tabii, iki yil sonra alacagi diploma ile Turkiye'ye gelip zulasini dolduracak, burdan iyi pazar mi olur.Cok mu seviyor gozumuzu kasimizi.

Bizden fazla sark kurnazligi yapmasina gerek yok.Neyin fedakarligindan bahsediyor, bir ay maasini alamadi diye FIFA'ya gitmis.Herkesin parasini tikir tikir aldigi yerde kendisi niye alamamis acaba ondan da haber etsin bir.Bu isleri iyi bilir AY, bugun Ribery,Kleberson yaptiklarini FB'ye yapsaydi ikisininde futbol hayati bitmisti.(Ornek Ortega)

Takim sampiyonluga giderken Daum ile ikisi beraber bir ev yuzunden,egolari yuzunden birbirine girdiler.Anelka yedek oturdu adamin giki cikmadi, bu adam yedek oturdu demedigini birakmadi.Fedakar olan adam, sesini cikarmazdi o donemde.

Biliyorum sevmiyorsun AY'mi ama eminim sende onun yerinde olsan yol verirsin bir dakika dusunmeden.Ben zaten bu adami o yuzden seviyorum, kimsenin kahrinin cekmeden hesabini kesiyor dakika dusunmeden.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

M.Denizli 2 yıldır İran'da son haftada 1 puanla şampiyonluğu kaçırıyormuş, yazık, haberim yoktu.. Lucescu kaderi.. :)

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:M.Denizli 2 yıldır İran'da son haftada 1 puanla şampiyonluğu kaçırıyormuş, yazık, haberim yoktu.. Lucescu kaderi.. :)
Her hafta Milliyet de mi ne Turk futbolu yorumu yapiyordu. I$te boyledir Turk i$i. Asil i$ini boyle savsaklar goy goyculuk ile idare etmeye kalkarsan halin bu olur. Iyi olmu$! Kendini yine bizim ligde buyuk bir takima pazarlamaya kalkiyordu. Bir turlu ogrenemediler yahu su "eg ba$ini gor i$ini" dusturunu. $imdi boyle cizilmi$ yine desene.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Daskiran

Real Madrid 3 - Mallorca 1, Gimnastoc 1 - Barcelona 5

Post by Mehmet Daskiran »

Daha ilk yarilar gerci ama Roberto Carlos Turkiyeye pek mutlu gelmeyebilir yemeden iki gol atamazlarsa

Ilk yarilar Real Madrid 0 - Mallorca 1, Barcelona Gimnastigi ucledi, Real Manchester United'a Van Nistelroy icin fazladan 1.5 milyonu verecekmi vermeyecekmi bakalim

3-1 dakika 86, Manchester kazancli cikti bu isten
Last edited by Mehmet Daskiran on Sun Jun 17, 2007 11:47 pm, edited 3 times in total.
Mehmet Daskiran

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Real Mardin şampiyon.. Şahsen Barça sempatizanı olmama rağmen, Real'in kazanmasına üzülmedin..

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ben de real madrid üst üste şampiyon olurken barcelonayı desteklerdim şimdi de barcelona 2 sene üst üste şampiyon olduktan sonra real madrid sempatizanı oldum.

Klasik bir Türk gibi hep ezilenlerin yanındayım
:lol:

BEYAZ ŞİMŞEKLER !!!!
30. ŞAMPİYONLUĞUN KUTLU OLSUN...

CHAMPIONE CHAMPIONE....

CAMPEON DE LA LIGA: REAL MADRID

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Mehmet Gorgen wrote:Klasik bir Türk gibi hep ezilenlerin yanındayım
:lol:
ŞAMPİYON OLDUK.
EZİLENLER İKTİDAR OLACAK