Türkiye dışındaki maçlar oyuncular 07-08

Türkiye dışındaki ligler, takımlar ve oyuncular hakkında bilgilerin paylaşıldığı, fikirlerin tartışıldığı forumumuz.

Moderator: Staff

Turan Solak

Post by Turan Solak »

Abi amma çok soru sormuşsun ama elimizden geldiğince cevaplayayım.

Bofo aynen devam ediyor aslında. Ancak bu sefer yanında ve arkasında Chivas'taki veya milli takımdaki kadar kaliteli oyuncular olmadığından takımı tek başına sırtlayamıyor. Mesela son America maçında yine bildiğimiz şekilde boştaki adama al da at diye bir orta yaptı, Bravo veya Morales olsa atarda o golü ama adam ayağında tutamadı topu. Şurdan seyredebilirsin; http://www.youtube.com/watch?v=NQNeXWSnptI

Yine bildiğimiz gibi etkili ortaları pasları var, topu kovalıyor, durarak oynamıyor ama işte takımın tek yıldızı olunca işi zor.

Perez'in daha hiç maçını seyredemedim maalesef. Zaten şu ana kadar o da fazla oynayamamış. Ancak Monterrey'in kadrosu daha iyi tabi Jaguares'e oranla.

Walter Gaitan'ı en son Cruz Azul'a karşı izledim. Yazdığımız gibi aslında, bir değişiklik yok. Oyun kurmaktan ziyade gol pozisyonuna daha çok girecek bir 10 numara. İliç gibi diyelim. Ama uzaktan şutları çok çok daha iyi tabi.

Moreno'yu da henüz izleme fırsatım olmadı. Daha iki
nci hafta olduğu için çoğu oyuncunun son durumu hakkında bilgim az. Özet izliyorum tabi ama 90dk. seyretmek gibi olmuyor. San Luis'de bu sezon Moreno, fazlasıyla süre bulacaktır orada.

Suazo ilk maçta çok tutuktu herhalde, 58. dakikada çıkmış. Ama yavaş yavaş alışıyor ki son maçta 1 gol atmış.

Şampiyonluk tahmini 2.haftadan zor tabi. Ancak Clasura şampiyonu Pachuca, America, Santos Laguna, Borgetti iyileşene kadar çok fazla puan kaybetmezse Cruz Azul, her ne kadar Bofo'nun gidişinden etkilensede Chivas ve Suazo'lu Monterrey iddialı. İlerleyen haftalarda daha net ortaya çıkar tabi bu takımlar.

Azteca'da yayınlanıyor maçlar yine. Telefutura ve galavision'da da var bazı maçlar.

Guardado gibi bir oyuncu kolay kolay çıkmaz tabi. Şimdilik o kalitede olmasada ligde dikkat çeken bazı gençler var. Santos'un 10 numarası Luduena 2 haftada 3 gol atarak iyi bir başlangıç yaptı. Kendisi 82 doğumlu ve Arjantinli. Cesar Villaluz var 88 doğumlu ve son dünya gençler şamp. Meksika takımı kadrosundaydı, Cruz Azul'da oynuyor. Yeni parlayacak yıldız oyuncu o olur diye tahmin ediyorum Meksika futbolunda.

Şimdilik kısa tutuyorum biraz, sonra ayrıntılarıyla veririm.

Bu arada Ercan abi Chris Brunt WBA'a transfer oldu :)

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Bofo ve Suazo bence Copa America'dan once transfer olmakla buyuk bir hata yaptilar.. aksi durumda ikisi de simdi Avrupa'daydi..

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

W. Bremen - Bayern macını NTV de seyrettim. Bayern 4-0 aldı. Bayern deki yeni yapılanma butun takımlara ornek olmalı. Yeni transferler Luca Toni, Ribery, Hamit sahadaydı; Ribery i dokturdu. Bu adamı ne zaman TV de seyretmege kalsam muhtesem oynuyor. Elemanın iyi oyununu gorunce, yok canım her zaman boyle olamaz seklinde kendimi avutuyorum. Ribery acısı kolay kolay gecmeyecek.

UEFA da gruplara kalır ve cıkabilirsek Bayern ile ust turlarda eslesme ihtimali yuksek. Bence UEFA CUP ın bu sene en buyuk favorisi Bayern.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Turan Solak

Post by Turan Solak »

Ercan Arslan wrote:Bofo ve Suazo bence Copa America'dan once transfer olmakla buyuk bir hata yaptilar.. aksi durumda ikisi de simdi Avrupa'daydi..
Kesinlikle haklısın abi, özellikle Suazo vasatın biraz üstündeki avrupa takımlarına giderdi kesin. Bu arada birazdan Jaguares-Monterrey maçı başlayacak, Suazo vs. Bofo durumu var yani. İki oyuncununda son durumunu yarın yazabilirim, Perez oynarsa onu da izleme şansım olacak.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ali Erdogan wrote:NICE Isvec milli takiminda oynayan gurbetci futbolcumuz Erkan Zengin ile ilgileniyormus.. Asagida futbolcu hakkinda cikan haberler ve daha once onu taniyan bir arkadasimizin yaptigi bilgilendirmeyi okuyabilirsiniz..

Forumdan bilen taniyan varsa bilgi verirse sevinirim..

Ercan,

Ne dersin?.. scoutgs icin uygun olabilir mi?
Nice aurait inscrit quatre milieux suédois sur ses tablettes : Stefan Ishizaki et Samuel Holmén (Elfsborg), Louay Chanko et Erkan Zengin (Hammarby)
İsveç Süper Ligi'nde Hammarby forması giyen Türk asıllı genç futbolcu Erkan Zengin haftanın futbolcusu seçildi.

İsveç Süper Ligi'nde 3 hafta geride kalırken, Hammarby Takımı'nda forma giyen orta saha oyuncusu Erkan Zengin oynadığı başarılı futbol nedeniyle haftanın oyuncusu seçildi. Hammarby'nin deplasmanda AIK Solna'yla oynadığı ve 1-0 yenildiği maçta orta sahanın sağında görev yapan Erkan, hızı ve müthiş top tekniği sayesinde haftanın en iyi ismi seçildi.

Henüz 17 yaşındayken Türkiye 18 Yaş Altı Milli Takımı'nda top koşturan Erkan Zengin milli takımla sekiz maça çıkmıştı. Ancak daha sonra İsveç Milli Takımı'nı tercih eden Zengin, İsveç milli formalarıyla 22 maça çıktı.

5 Ağustos 1985 tarihinde doğan Erkan Zengin, 1 metre 80 santimetre boyunda ve 72 kilogram ağırlığında.
Çok yetenekli bir futbolcu,geçen hafta kendisiyle görüştük özel bir konu sebebiyle,gelecek sezon TR'de oynamak istediğini söylüyor ,kulüp farketmez profum paramı alırım futbolumu oynarım diyor.Hammarby Kennedy'yi satınca onun yerini aldı ve ülke genelinde çok beğenilen bir futbolcu,Kappa'nın reklam filminde oynadı ve İsveç'te birçok yerde afişleri var.Maalesef Türk milli takımnda oynamasını çok istemesine rağmen davet edilmedi,artık İsveç için oynayacak.

Erkan Zengin'i defalarca seyrettim. 4 büyüklerin hiçbirinde oynayacak kapasitede adam değil. Orta sıuralarda oynayan denizli, ankara, antep gibi takımlarda kadroya girer.

Sevgili Alpay,
Gambialı oyuncu hakkında hiçbir bilgim yok. Belki ileride bir gambia milli takım maçı seyredebilirsem birşeyler söyleyebilirim.

Locked