Türkiye dışındaki maçlar oyuncular 07-08

Türkiye dışındaki ligler, takımlar ve oyuncular hakkında bilgilerin paylaşıldığı, fikirlerin tartışıldığı forumumuz.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bugün burada yazmaya başlayan bazı arkadaşların GS için gönüllü olarak kurduğu ve GS için scouting konusunda bir eksikliği giderecek sitesinden henüz bu siteyi duymayan arkadaşları haberdar etmek istedim.Açıkçası bende bu siteyi bugün öğrendim. yurtdışından benimde bilmediğim birçok futbolcu hakkında detaylı yazı buldum. Ben kendi adıma çok beğendim. Bakmak isteyen varsa buyursun..Daha henüz tüm yazıları da okuyamadım.

http://www.scoutgs.com/

Cihan Serbetcioglu

Post by Cihan Serbetcioglu »

sitemizi tanittigin icin cok tesekkür ederiz...seninde arastirmalarini zevkle okuyoruz ve bazi isimler önermeni isteriz..

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

ben bir ara kafayi Josiel'e takmistim..sonra M.Gorgen'in de yazilarinda görünce, ona soyleyelim belki o yazar demistim... belki sen yazarsin dostum

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

www.scoutgs.com sitesinden Gorgen sayesinde haberim oldu. Forumdasların vakit ayırıp bu yeni ogrendigim sitede dolasmasını oneririm.

ScoutGS sitesini hazırlayan, bilgi ve onerilerini paylasan Aslanları tebrik ederim. Katma degerli, zengin icerikli bir site.

ScoutGS sitesini hazırlayan ve analizleri ile katkıda bulunan yonetici ve uyelere bir onerim:
GS PAF lardan kiralık gonderilen oyuncularımızı izleme sansı bulurlarsa mutlaka performansları hakkında kısa bir not gecmeleri. Suat Kaya nın TD nu yaptıgı Orduspor da bu sezon 4 oyuncumuz ilk onbiri zorlayacak. Ben Ates in sag bek, Cafercan nın santrafor arkasında cok basarılı olacagını umit ediyorum. Volkan Altay a kiralandı, Erkan ise Eskisehir de.
Oguz 06-07 sezon sonu geciridigi ameliyat sonrası iyi bir performans yakalamıs, Vestel kampında goze batan oyunculardan biri olmus.

ScoutGS site yoneticileri ve uyelerinin, GS PAF lar ile ilgili fikirlerini sunmaga kendi site formatları ve icerikleri uygun degilse, bilgi ve gozlemlerini cimbom.org da GS PAF lar icin ayrılan bolumde mutlaka paylasmalarını rica ederim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Sevgili Murat,
site yöneticisi veya sahibi gibi bir degerlendirme yapmaya gerek yok.. siteyi ben ve arkadaslarimiz olusturdu... ve artik buradayiz.. dolayisiyla site hepimizin... makale tadinda yazilmis her turlu oyuncu izleme yazilarini once forumda tartisip eklentiler olacaksa ekleyerek orada yayinlayabiliriz. ..

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ercan Arslan wrote:Sevgili Murat,
site yöneticisi veya sahibi gibi bir degerlendirme yapmaya gerek yok.. siteyi ben ve arkadaslarimiz olusturdu... ve artik buradayiz.. dolayisiyla site hepimizin... makale tadinda yazilmis her turlu oyuncu izleme yazilarini once forumda tartisip eklentiler olacaksa ekleyerek orada yayinlayabiliriz. ..
Burada yapilan degerlenidirmelerin, arastirmalarin bosa gitmeyip sitede toplAnmasi cok guzel olur, ama benim korkum, bir sure sonra diger takimlarin yoneticileri, scoutlari bizden kopya cekmeye baslarsa ne olacak? Sifre gibi bir sey koysak o zaman da site yapmanin cok anlami kalmiyor. Pek cozum bulamadim kisacasi. Neyse, yeni gelen arkadaslar ve scout sitesi hayirli olsun.

Cihan Serbetcioglu

simdi bu siteden 1 futbolcu türkiyeye transfer olursa gözler siteye cevrilir..dogal olarak bizim yönetim bizimle iletisim yolu arar...sonradan biz bi türlü sifre koyabiliriz..yani baska cagre yok ne yazikki..

sizin farkli bakis acinizinda bu siteye yarari dokunur..yeni futbolculariniz ve önerileriniz varsa seve seve dinleriz..

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

bence sifreye gerek yok.. kaldi ki, bir baska Turk takiminin bizim izledigimiz birini almasi ve basarili olmasi da iyi olabilir... elbette oncelik G.saray ancak temelde de futbola bir fayda saglamak cikis noktamizdi.. futbolu severek izleyen herkesin arada sirada neden soyle kaliteli ve ucuz gencleri herkesten once biz almiyoruz dedigi olmustur... iste oyle birseydi bunun cikis noktasi.. forumda isimler uzerinde tartisilir ve uygun olanlar yayinlanir seklinde oldu hep... aynen devam edebiliriz..

Cihan Serbetcioglu

sn. Mehmet Görgen siz bu oyuncu hakkinda bana bilgi verebilirmisiniz?

Denni Avdic 18 yasinda bosnak asilli isvecli...boyu posu ve bosnak asilli olmasi ile Ibrahimovice benzetiliyo..Isvecinde u 17 sinde u 19sunda forma giymis..

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cihan Serbetcioglu wrote:simdi bu siteden 1 futbolcu türkiyeye transfer olursa gözler siteye cevrilir..dogal olarak bizim yönetim bizimle iletisim yolu arar...sonradan biz bi türlü sifre koyabiliriz..yani baska cagre yok ne yazikki..

sizin farkli bakis acinizinda bu siteye yarari dokunur..yeni futbolculariniz ve önerileriniz varsa seve seve dinleriz..
Yok oyle yonetimden filan sizi kimse aramaz. Ortada Nemalandirilacak o kadar adam varken size sira asla gelmez. Bir kere soyadin tutmuyor.
Serbetci yerine Kalpakci olsa idi avuc dolusu para ile maa$ bile verirlerdi. Bir de Bogazda kendine bir daire secerdin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

bizi aslinda yonetimle baglantili olarak GSYIAD'tan aradilar ve galatasaray dergisinde bu sitenin tanitimini filan yapalim dediler...

Cihan Serbetcioglu

abi dergi dedinde röpotaj ne zamandi Selim Benezrayla?

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

yapildi gecen hafta... Futbol Extra dergisinde cikacak sanirim...

neyse, bu baslik tamamen Scoutgs degil... eger ileride boyle bir baslik olabilirse orada detaylari konusuruz.. ama burada konularin ustunu ortmeyelim..

Brezilya ligi ozetleri cok aciklayciydi her zamanki gibi... M.Gorgen bu ligden Scoutgs'de tanitimi yapilacak mutlaka iyi isimler bulacaktir diye dusunuyorum.. Josiel, Obina, Lima ve tabii Nilmar.. pek cok ilginc isim var.
Last edited by Ercan Arslan on Tue Jul 31, 2007 12:55 am, edited 1 time in total.

Cihan Serbetcioglu

Lima gercekten kaliteli bi futbolcuya benziyo..her hafta atiyo..Josielde öyle..

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Lima'yla beraber takimin sag kanadi Joilson'u da almak lazim... teki ortaliyor digeri atiyor.. fakat suanda Lima iyice dikkat cekti.. takimi da liderlige cikti... Vestel'li Reinaldo'yu da kiraladilar.. Corinthias'in durumu da vahim .. Nilmar ise hala bir muamma... bakalim ne olacak..

Locked