Türkiye ligi disindaki maçlar ve oyuncular - 2

Türkiye dışındaki ligler, takımlar ve oyuncular hakkında bilgilerin paylaşıldığı, fikirlerin tartışıldığı forumumuz.

Moderator: Staff

Locked
Mehmet Marsan

Bratu'dan haberler

Post by Mehmet Marsan »

http://soccernet.espn.go.com/news/story ... 79&cc=5739

Lucescu'nun sevgili Romanya futbol federasyonu Bratu'nun bize transferini inceliyormus.
Earlier this month, the FRF started an investigation into the 2003 transfer of striker Florin Bratu from Rapid Bucharest to Turkish club Galatasaray after local media said $2 million of the $2.75 million fee was unaccounted for.
Bratu'nun kaca mal oldugunu boylece ogrenmis olduk. Bratu ile beraber paket halinde gelen Romenlerin maliyetinin toplam $5M iddealari demek ki dogruymus.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yani uzun Ozhan yalan soylemez efsanesine sende az daha inanacaktin demek Mehmet.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

O yalan söylemenin yaninda, adam harcar...

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

OCye basindan beri itimadim yok. Yanliz bu $5M laflari ciktigi zaman cok fazla uculdugunu oyunculari gordukten sonra gercek rakamlarin daha az olmasi gerektigini dusunmustum.

OC bir TV programinda FT nin $9M Arjantinden 3 oyuncu istedigini ve maliyetin fazla olmasindan dolayi transferin gerceklesmedigini soyledi. Her halde transferin son gunlerinde bakti 5<9 dedi ve onayi verdi. Kimsenin masrafdan baska bir kistas yaptigini sanmiyorum. GS camiasinda (genelde Turk toplumunda) arastirma yapip ogrenmek yerine camiadan her hangi birinin sozune inanmak daha uygun geliyor. Sonunda tutarsa ben basardim tutmazsa filan filana guvendim suclu odur denip isler kapaniyor. Romenlerin tranferinde sende dahil suclu Popescu gosteriliyor. Bence bu rezaletin tek suclusu kotu yonetimdir.

Lukunku ve Suat Usta hatalari bu is bilmezligin ornegi. Internete girip bir arastirsalar Lukunku'nun muzmin sakat oldugunu, Suat Usta'nin geldigi takimda hic bir listede gorunmedigini 5 dakikada bulurlardi. Ama nerde o dedi bu dediyle klup idare edilmeye calisiliyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:...
Romenlerin tranferinde sende dahil suclu Popescu gosteriliyor. Bence bu rezaletin tek suclusu kotu yonetimdir.

....
Ordaki sen ben miyim bilmem. Ben Popescu'yu neden suclu gostereyim. Sen bunu Popescu iyi GS'lidir Hagi'nin da kayincosudur GS kaziklamaz diyen enayilere soyle. Popescu her acikgoz gibi sersem ve budalalari gordu ortagi Becali ile GS bir guzel becerdi. Kim olsa yapar bunu bu kadar ebleh insanlar ile ticaret yaparsa. Ben aslinda Hagi'dan da $uphelenip bunlara sac ayagi diyordum. Nerde hani Petre bugun? Bu herif icin kac ki$iyi harciyordu. bak bugun 500 binlik Saidou nerde diye araniyoruz adam olmayinca. Umit'i de yiyip bitiriyordu.

Dertlerimi depre$tirme. Utanmadan bugun Heinz'i Ilic'i alan bu okuzler degilmi$ gibi mazaret buluyorlar ya sanki bu adamlari sen ben transfer etmi$im gibi herifler oynamayinca.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Feb 21, 2006 7:53 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Ordaki sen ben miyim bilmem. Ben Popescu'yu neden suclu gostereyim. Sen bunu Popescu iyi GS'lidir Hagi'nin da kayincosudur GS kaziklamaz diyen enayilere soyle. Popescu her acikgoz gibi sersem ve budalalari gordu ortagi Becali ile GS bir guzel becerdi. Kim olsa yapar bunu bu kadar ebleh insanlar ile ticaret yaparsa. Ben aslinda Hagi'dan da $uphelenip bunlara sac ayagi diyordum. Nerde hani Petre bugun? Bu herif icin kac ki$iyi harciyordu. bak bugun 500 binlik Saidou nerde diye aranoyoruz adam olmayinca. Umit'i de yiyip bitiriyordu.
Bu enayilerden biri de benim. Alinganlik yapmiyorum ama egriye egri dogruya dogru. Cengiz abiye de hakkini vermek lazim. Burada "Hagi nasil yapar boyle bir seyi Romanya'nin en zengin 50 adami arasinda gosteriliyor. Su kadar serveti var, tenezzul etmez" diye yazip duruyordum. Tabii gorunen o ki asil suclu Becaliyle Popescu. Zaten Terim zamaninda geldi bu Romen futbolcular. Ama onun da hic parmaginin olmadigini iddia etmek sacmalik olur. Kim bilir belki de Hagi'nin onayini aldilar, Hagi tavsiye etti. Sonradan da takimin basina gecince yavru kumrusu gibi korudu.

Simdi hepsi boka sarmis durumda. FIFA da inceliyor dosyayi zaten sorusturmayi onlar actirdi okudugum kadariyla. Daha da beter olsunlar GS'dan uzak dursunlar diyelim.

GS kendi scouting ekibini kurmadikca bu menejer kazigi belasindan asla kurtulamaz. Dunyanin her bir tarafina yayilmis maasli, sistematik calisan bir ekip olacak. Ince eleyip sik dokuyacaklar. Sabit bir maas alacaklar. Eger surekli 11 e girecek bir oyuncu getirebilirlerse prim alacaklar, eger GS satip kar yaparsa komisyonlarini oyle alacaklar. Iste cozum budur.

Ozan Ersoy

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bazi $eylere dikkat etmiyorum. O yuzden kimin ne dedigi aklimda kalmiyor. Gecen gun Mehmet Marsan sandigim bir olay daha oldu. Hadi be oradan ben boyle bir $ey demedim ya da benim katiyen ilgim olmadi dedi ozel olarak. Mehmetleri kari$tirmi$im. Yani Mustafa Dogan'in dedigi gibi aklimda yanli$ kalinca sallami$im.

Ozan'i da enayiler arasina katmi$im demek. Her yanilan enayi degil elbette. Benim de yanildigim bir suru $ey var. Insan yanilinca hele insan konusunda epey aci oluyor bunu da soyleyeyim bu arada. Eger Ozan aklima gelseydi acikcasi enayi demezdim ne yalan soyleyeyim. Ayip etmi$im $urada iki laf edilecek bir iki adam varken. Benim kast ettiklerim Hagi konusu acilinca ona tapmaya kadar gidenlerdi. Ozan'da bunu gordugumu soyleyemem.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:
Mehmet Marsan wrote:...
Romenlerin tranferinde sende dahil suclu Popescu gosteriliyor. Bence bu rezaletin tek suclusu kotu yonetimdir.

....
Ordaki sen ben miyim bilmem. Ben Popescu'yu neden suclu gostereyim. Sen bunu Popescu iyi GS'lidir Hagi'nin da kayincosudur GS kaziklamaz diyen enayilere soyle. Popescu her acikgoz gibi sersem ve budalalari gordu ortagi Becali ile GS bir guzel becerdi. Kim olsa yapar bunu bu kadar ebleh insanlar ile ticaret yaparsa. Ben aslinda Hagi'dan da $uphelenip bunlara sac ayagi diyordum. Nerde hani Petre bugun? Bu herif icin kac ki$iyi harciyordu. bak bugun 500 binlik Saidou nerde diye araniyoruz adam olmayinca. Umit'i de yiyip bitiriyordu.

Dertlerimi depre$tirme. Utanmadan bugun Heinz'i Ilic'i alan bu okuzler degilmi$ gibi mazaret buluyorlar ya sanki bu adamlari sen ben transfer etmi$im gibi herifler oynamayinca.
Cengiz,

Hasan'in mesaji araya girince biraz karismis. Evet, senden bahsediyorum. Senin Popescu'yu korumadiginin farkindayim, benim lafim GS dolandirdi gozuyle bakmana. Adam malini getirmis fiyatini belirlemis tabi ki ovecek. Geldiklerinde ucude milli oyunculardi. OC ve gonulerin TDsi almasaydi. Ben Popescu ve Bacali'de bir hata gormuyorum. Popescu'nun karismadigi Lukunku, Ilic ve Heinze daha fazla paraya patladilar, alinan verim ortada. Sene basinda Perez'i getirebilselerdi oda elimizde patliyacakti. Allahdan Perez bunlardan akili cikti.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote: ...
Senin Popescu'yu korumadiginin farkindayim, benim lafim GS dolandirdi gozuyle bakmana. ....
Oyle bakacam elbette Mehmet. Ben dedigim de cikmi$. Adam (ya da adamlar) komisyon olarak bonservis bedeli kadar hatta daha fazla almi$lar. Bu dolandirma degil mi sence? Bak ba$lari belada. Komisyon dedigin yuzde be$ olur yuz de on olur. Hadi kansiz isen yuzde yirmi olur. Helal olsun diyecek halim yoktu. Gozune dizine dursun derler bu insafsizlara. Ticaretin de bir yolu yordami var. kar$indaki enayi sersem budala diye bu $ekilde kaziklarsan kapitalism be$igi Amerikada bile mahkemede saflari kandiriyor diye savcilik araciligi ile dava aciyorsun. Giden gelse babam gelir desen de her $eyin bir limiti var aptal kaziklamanin bile.

Bir arkada$ vardi bir ara beraber kalma gafletinde bulundum. Fena halde tuccar kafasi olduguna kendini inandirmi$ ve helal ve haramdan guya korkar idi. Ikiye bir New York'ta Kanal sokagi denilen yere gider oradan Avrupaya da uygun ucuz elektronik cihazlar bulur alir sonra hevesini alir kalkar sana satayim derdi. Ben de enayi miyim yahu alacak olsam ben senden iyi biliyorum bunlarin yerini gider kendime alirim senin bir iki ay kullanip eskittigin cihazi ne alayim derdim. Bunun uzerine diger arkada$lara musallat olurdu. Bir gun elinde bir saatle geldi. 10 dolara mi ne almi$ bana satamayacagini bildiginden soylerdi kaca aldigini unuttum $imdi gecmi$ gun. Okulda ba$ka bir Turk arkada$ gordu. Nerden aldin dedi. Boyle soru sorulmaz elbette bu herife. Hemen senin ki satayim sana kac para verirsin diyerek tuccarligina ba$ladi. Yanlarinda ben de varim. Obur enayi fiyatta ucunca bu da iki katini soyledi ya da yuzde elli kar koydu (yanli$ olmasin ama yine de fahis bir fiyat yani). Obur enayi alacak; aptala fiyat ucuz geldi. Kafam atti dur ya dedim. Bunu bu 10 dolara almi$ Kanaldan tembellik etme atla metroya (o zaman 50 cent idi) git sen de al dedim. Seninkinde renk atti. Obur enayide yok canim vereyim 15 dolar alayim bundan dedi salak cikardi aldi saati. Sonra bunla kavga ettik elbette. Yahu dedim hani sen haram helalden korkarim diyen adamdin ama adami ayak ustu ikileyip iki katina (ya da bir bucuk katina her neyse i$te) sattin ayip olmayacak mi? Bu adam da senin benim gibi Turk ogrenci burda dedim. Bana ben onu kandirmiyorum ki dedi Bak $imdi bizim hoca haram yemez hamama gider pe$temal calar hesabi bana aciklamada bulundu. Gormedin mi gore kapada aldi hem sana ne dedi. Satacagim fiyati soyledim o da kabul etti bunun harami filan olmaz dedi artik bana. Clinton'in seks ve zina tanimi gibi bir $ey bu. Yani eskiden Osmanli car$isinda siftah eden tuccar yanimda kom$um etmedi ona buyrun dermi$ ya. Bana harami helali anlatiyor. Bir daha benim yanimda bu i$leri yapma bozarim ticaretini gozumden irak olsun o zaman dedim. Bir daha o da ticaretini bozacagimdan yanimda bu turlu enayi kerizlemesi yapmadi. Bunun adi ticaret olamaz. Anlarim arkada$ ben gittim aldim. Metro parasi verdim. $imdi bu ara yine gidecek durumum yok. Zaten bir dolar sadece o tutar. Ne bileyim vakit haracadim. I$in acele ise 10 dolara aldimdi sana 12 dolara veririm dese sesim cikmazdi. Ben olsam yahu ben devamli gidiyorum acelen yoksa sana da alirim verirsin sonra 10 dolar derdim. Ya da git $uradan aldim sen de al sakin 10 dolardan fazla veripte kerizlenme der gecer giderdim. Ben saatci miyim adamla her gun iki merhabamiz var saat satip kar edecem.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Uzun zamandir Arsenal'i seyretmemistim,dun aksam SL'nde Real Madrid ile oynadiklari maci seyrettim.Eksik oyunculari olmasina ragmen oldukca iyi futbol oynadilar.1969 dogumlu Lehmann'in onunde Eboue(83),Toure(81),Senderos(85),ve Flamini'den(84) kurulu defans mukemmel oynadi.Bu kadar genc bir defansin,Real Madrid'e karsi Bernabeu'da, neredeyse hatasiz oynamasi hakikaten onemli.

Orta sahada Fabregas(87) ve Reyes(83) de futbollarini bayagi gelistirmisler.Henry'nin liderligi ve Ljunberg,Gilberto,Hleb gibi oyuncularin yardimiyla maci 1-0 kazandilar.Wenger'in onderliginde,yakin gelecekte, cok daha iyi bir takim olacaklar kuskusuz.(Wenger'in mactan sonraki aciklamalari da bu yonde)

Premier Lig'de ise iyi durumda olduklari soylenemez.Chelsea'den 25,Man. Utd'dan 13,ve Liverpool'dan 10 puan geride ve 5. siradalar;Lig 10.suyla olan puan farki ise sadece 4.

Dunku macta 2003-2004 sezonundaki futbollarini animsattilar,umarim boyle devam ederler bizler de guzel futbol seyretme imkani buluruz.

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Ne maçtı bee! Gelde TR liginde bir maça katlan şimdi! O norveçli hakem türkiyeye davet edilsin, fenerin maçlarını yönetsin, şampiyonuz demektir!
Meczup

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Becali'yi Kayinco Pope'yi bir kenara koyalim simdilik dunku maclara hic yorum olmamis. Futbola doyduk, ben futbolu hatirladim. En basta Messi. Bu cocuk yeni Maradona olabilir o ne teknik, o ne hirs, o ne zeka, o ne guc (18 yasinda ve kisa olmasina ragmen). Ronaldinho sonradan acildi ama tam dökturdu. Morinho'ya cok iyi oldu. Suratina manda yellenmis gibi bakiyordu mactan sonra baktim hala hakemlere catiyor. A be essek, kalkmis 18 yasindaki cocugun bacaklarini kirmalari icin oyuncularina talimat vermissin olacagi budur. Az kaldi sakatliyorlardi Messi'yi. Hakemi cok begendim bu kararindan dolayi.

Benim takimim Liverpool'dur. Sampiyon Klupler veya devler ligi denince akla uc isim gelir Liverpool, Real ve Milan. Chelsea gibi mafya parasi ile birsey olacagini sanan yeni yetmelere iyi ders oldu bu. Gitsinler simdi Wigan'i mi yeniyorlar ne yapiyorlarsa yapsinlar ama Avrupa arenasina kendini bir halt sanip cikarsan kicinin ustune civi gibi cakarlar böyle.

Liverpool Benfica engelini gecsin bu kupayi gene alir. Yalniz Ozan'dan Arsenal- Real macinin (2. mac) analizini alalim bir. Ben real eler diyorum gene de. Gerci Makalele gittiginden beri bellerini dogrultamadilar ama deplasmanda daha rahat oynuyorlar gibi.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Kerem Tezic wrote:Becali'yi Kayinco Pope'yi bir kenara koyalim simdilik dunku maclara hic yorum olmamis. Futbola doyduk, ben futbolu hatirladim. En basta Messi. Bu cocuk yeni Maradona olabilir o ne teknik, o ne hirs, o ne zeka, o ne guc (18 yasinda ve kisa olmasina ragmen). Ronaldinho sonradan acildi ama tam dökturdu. Morinho'ya cok iyi oldu. Suratina manda yellenmis gibi bakiyordu mactan sonra baktim hala hakemlere catiyor. A be essek, kalkmis 18 yasindaki cocugun bacaklarini kirmalari icin oyuncularina talimat vermissin olacagi budur. Az kaldi sakatliyorlardi Messi'yi. Hakemi cok begendim bu kararindan dolayi.

Benim takimim Liverpool'dur. Sampiyon Klupler veya devler ligi denince akla uc isim gelir Liverpool, Real ve Milan. Chelsea gibi mafya parasi ile birsey olacagini sanan yeni yetmelere iyi ders oldu bu. Gitsinler simdi Wigan'i mi yeniyorlar ne yapiyorlarsa yapsinlar ama Avrupa arenasina kendini bir halt sanip cikarsan kicinin ustune civi gibi cakarlar böyle.

Liverpool Benfica engelini gecsin bu kupayi gene alir. Yalniz Ozan'dan Arsenal- Real macinin (2. mac) analizini alalim bir. Ben real eler diyorum gene de. Gerci Makalele gittiginden beri bellerini dogrultamadilar ama deplasmanda daha rahat oynuyorlar gibi.

salı ve çarşamba maçların dördünü canlı seyrettim.Daha doğrusu her iki gün 4x2 maçı canlı seyrettim. Uydudan aynı anda 4 maçı canlı veren portekiz sport tv multi jogos adı altında tv ekranını dörde bölmüşler. Dört maç aynı anda ekranda. Hangisinde gol veya önemli pozisyon varsa o görüntün üzerine basıp full screen yapıp tüm golleri canlı seyredeyim dedim.

Toplam 8 maçta çarşamba günkü 4 maç inanılmaz zevkli geçti. Ajax-inter, rangers-villareal hatta bremen-juventus maçları inanılmaz güzel geçti.

Fakat tek maç vardı ki o maç oynanıyor mu duruyor mu pek anlayamadım. Salı gecesi ekranı dörde böldükten sonra sol üst köşedeki benfica-liverpool maçı sanki durarak oynandı. 8 maçın içerisinde en zevksizi ve ağır olanı bu maç oldu.

Liverpool geçen seneki kafasıyla devam ediyor. bu gidişle kupayı alırlarsa da şaşırmam.

Ama bir tarafta messi, ronaldinho, etoo, deco gibi adamlarla şov yapan takım varken liverpool'un kupayı alması da bana göre çok haksızlık olur.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Maclar guzeldi hakikaten,yalniz sahalar berbat durumda.Chelsea'nin Stamford Bridge'i,Man Utd'in Old Trafford'i,ve Bayern'in Allianz Arena'si...
Sahalar neden bu durumda?Iklim sartlari mi problem cikardi? Onceki sezonlarda ust duzey kuluplerin sahalarini bu kadar kotu halde gordugumu hatirlamiyorum.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Chelsea-Baca macini seyreden sanslilardanim. O maci seyretikten sonra bantdan gelen Bayern-Milan maci bile cok yavan geldi. Bizim gariban ligimiz ile mukayese etmeye luzum bile yok. Avrupa futbolunda bir seyler temelden degismezse bizim 3 buyukler gibi takimlara artik hayat yok. gecmisin eski sanli Galatasaray'i bile artik Barca turu yildizlar toplulugu ile bas edemez.

Ozetleri seyredilip yetinilecek mac degildi cunku gollerin ikisini defans kendi kalelerine attilar, oburunde Eto bom bostu. Messi, Eto, Deco, Ronaldinho, 2 stoper, sonradan giren Larson, bir suru ilk defa gordugum gorev adamlari saat gibi isliyorlar. Chelsea'de Izlandali Godjehlson (?) ve kaptan Terry cok iyi oynadi biraz Roben, Lampard bir seyler yapmaya calistilar. Gerisi 10 kisi kalmadan once bile ancak Turk futbol terimiyle mucadele etmeye calistilar. Milyonluk adamlar tekmeye kafa sokuyorlar, yirtiniyorlardi. Sol bek kasap del Horne (37. dak) atilinca mecburen Geremi oyuna girdi. Ilk yaptigi hareketlerden biri Ronaldinho'nun bilegine basmak oldu. Eski Fenerli Johnson suretine ve klasina inmis, seneye Turkiye'ye sansasyonel transfer olarak gelebilir.

Messi bir seferinde soldan oyle inip ortaya top kesdi ki Braca oyunculari bile topun oralara gelebilecegini anlayamadilar. Top 7-8 oyuncu arasindan gecip gitti. Ronaldinho'nun topu cizgi uzerinden defalarca tsimasi yakinda reklam kliplerine uygulanir.

13 gun sonra ki maci muhakkak seyredin.

Locked