Türkiye ligi disindaki maçlar ve oyuncular - 2

Türkiye dışındaki ligler, takımlar ve oyuncular hakkında bilgilerin paylaşıldığı, fikirlerin tartışıldığı forumumuz.

Moderator: Staff

Locked
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

ve 1-1....

uzatmalarada gitsede daha çok izlesek diyorum :)

ama gol oldu: Belletti... tüh uzamaz heralde :)

Terimin tahminleride baya tutuyor, helal olsun, yukardan daha iyi görüyor heralde :)

Barcelonayı tebrik ediyoruz.. Biz rakiplerimizi tebrik etmesini iyi biliriz :)
Rakip derken bizde avrupa takımıyızya o bakımdan.. :)

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Oyuna Edmilson'un yerine giren Iniesta'ya bayildim... Eski Barca'li Guardiola'yi animsatti bana - defanstan topu alip ileriyi suzusu ve topu en akilli noktaya aktarisi - ah keske dedirtti bana...

Ronaldinho'mu yoksa Deco'mu derken assistler oyuna sonradan dahil olan Larsson'dan geldi... Rijkaard'in taktigini begendim ama birsey eksikti... Ileri ucta Etoo solda Giuly sagda Ronaldinho ve Deco'da onlarin biraz arkasinda orta da oynuyorlardi... Etoo ve Giuly basketbol da "back door cut" denilen capraz arka kapi kosulari yapiyor, Ronaldinho ve Deco'da onlara derin paslar cikartiyorladi... Ama Ronaldinho ve Deco ceza sahasina fazla yaklasamadigindan paslar cok derin oluyor ve o nedenle dunyanin bana gore su an en iyi stoperi olan Campbell gibi bir adamin zamaninda mudahele etmesine izin veriyodu. Larsson girince - ceza sahasi icinde bir hedef adam ortaya cikti - ve tek topla top once Larsson'a sonra da arka kapidan kosu yapan adama aktarildi - iki golde boyle geldi - birini soldan Etoo digerini sagdan Belletti atti... Bence basketboldan calinti olan bu arka kapi kosulari modern futbola getirilen bir yenilik Rijkaard tarafindan - bu yuzden kendisini alkisliyorum...

MT

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Avrupa'nin en iyi futbolunu oynayan iki ekip karsilasti,11'er kisi oynansaydi daha guzel bir mac izleyebilirdik.Rijkaard 2 sene icinde oldukca iyi bir takim yaratti,kendisini tebrik etmek gerek.Arsenal da bu sezonki performansiyla futbol dunyasina onemli mesajlar verdi.

17 Mayis'a denk gelen maci Fatih Terim'in yorumlamasi da geceye baska bir anlam katti.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Selçuk Samli wrote:17 Mayis'a denk gelen maci Fatih Terim'in yorumlamasi da geceye baska bir anlam katti.
Biz olaya, sadece FT'in yorumu acisindan ortak olur gibi olduk ama, Arsenal'in kaderine ne demeli ya?? Adamlar Carsamba gunune denk gelen butun 17 Mayislarda inzivaya cekileceklerdir bundan sonra herhalde! Avrupa klup seviyesinde Kupa 1, ve Kupa 2'de finale kadar gel, ikisinde de yilin ayni gunde kaybet! Eh, boyle ucuna kadar gelip de kaybetmek durumu, FB gibi hemen 10-12 gun arayla olmadigi icin belki bu kadar pespese darbe etkili olmamis midir ama, yahu, adamlarin kacirdiklari kupalar da, az buz degil yani...
uefa.com wrote:Lehmann becomes the first ever player to be sent off in a European Cup final.
"European Cup" diye, ya sadece Kupa 1'i katmislar isin icine herhalde, ya da bizim Hagi'yi unuttular mi ne? :) Cengiz Hocama bir daha hatirlatip, sinirlerini ayaklandirayim! :D :P
Özgür

BarisCakan

Post by BarisCakan »

yaw benim bildigim, kirmizi kartta avantaja biraksa ve gol olsa dahi ´son adam faulu´ yapmis lehmann oyundan atilirdi golu verdikten sonra..

ben olsam maca zaten bellettiyle baslardim :P
bir de van bommel yerine maca iniesta´yla baslardim,

Mert Tokmanín ¨backdoor cut¨ analizini çok dogru ama butun ilk yari boyunca ve hatta larsson girene dek cok pasif bir hucum yontemiydi, bi kere Roni kacirdi Etoo´yu, o da kirmizi kart pozisyonu oldu. Ayrica ayni modelde ama Ronaldinho solda Etoo ortada, Deco da pasor pozisyonunda cok sayida super mac cikarmis takimi final macinda bu kadar bozmasini ben yadirgadim Rijkaard¨in. Ikinci yarida adam fazlasi olma avantaji olmasaydi Larsson´u Giuly´nin yerine sokup gene ortada hedef olmadan oynamaya devam edecekti sanki..
Eh, uclu forvetin arkasinda da Deco´yla Ronaldinho olunca Arsenal oldugu gibi geri yaslandi, goller de cok supriz olmadi aslinda. Bir de mac boyu (aslinda sezon boyu) barca´nin kullandigi capraz uzun toplardaki isabet yuzdesi ve Etoo´yla Giuly´nin bu toplari kontrol edislerindeki beceriyi kafami sallayarak seyrettim

Ben bugun taptigim Ronaldinho´yu goremedim, hem kendini yere cok birakti hem de finale damgasini koyma adina normalden daha egoist oynadi, DK oncesi son macinda

Arsenal de bu arada bizim macta Adams´in kart gormemesinden dolayi bizim yasadigimiz cehennem-úl-ikinci uzatma devresinin diyetini fazlasiyla odedi. Gerçi o maçta biz hesabi kesmistik ama :))

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Arsenal adina uzuldum. Futbol sahasi sirk gostersi yeri degil. O yuzden bu Ronaldinho maymunun (daha dogrusu Arsenal'in defansi onu maymuna cevirdi) sahtekarliga bile ba$ vuru$unu esefle kar$iliyorum. Futbol takim oyunudur beyler. Bunu sakin unutmayin. Calim gosteri seyredecekseniz basketteki gibi Harlem GT gibi takimlar kurulsun Washington's Wizard ile yaptiklari maclar gibi gosteri seyredin. Ah oh filan diyerek hem de. Bunun gibi adamlar Hasan $a$ gibilerin kotu kopyalamaya cali$malari yuzunden futbola yarar degil zarar vermekteler. Bu adam yuzunden Barcelona da 10 ki$i oynuyordu ve hic farketmedi Arsenal icin 10 ki$i oynamak. Ne guzel idare ediyorlardi taa ki ortaya gercek bir "striker" dedikleri santrfor olacak gercek 10 numara cikana kadar. Larsson denilen adam iki pasla hal etti i$i. Bu i$i yapmak icin cambaz olmaya luzum yok dedirterek hem de. Yatip kalkip bu adama dua etsinler. Degilse Ronaldinyo ile sabaha kadar gol atamazlardi. Harlem Globetroters macindan ne kadar ciddiye alinip zevk aliniyorsa Ronaldiyo bilmem neyo'larla oynanan maclarladan o kadar alinir. Yedek kaleci'ye de yazik oldu. Adam birkac gol kurtardi. Arsenal bu arada ikinciyi atmak icin en az dort be$ firsat harcadi. Yedek kaleci ve as arasinda bu kadar fark olacak elbette. Gerisini ise geciniz.

Bu arada istenen olduktan sonra top ayaklarda nasil dondurulur dersi vardi sahada Narcelona tarafindan. Turkiyede calim ustalarinin seyredecegi cinsten hem de. Ayaktam ayaga top nasil dola$tirilir gosterirlerken bilmeyenlere baktilar zaten 10 ki$iler ayip oluyor top gostermemek; mecbur oldular birkac dakika daha ileriye kaleye dogru oynamaya oynamaya.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu May 18, 2006 8:15 am, edited 3 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

tabii o "maymunun" kotu oynadigi bir macta bile verdigi harika ara pasi ile lehmanin atildigi pozisyonu hazirlamasini da unutmamak gerek.

ronaldinho kotuydu bugun, ama ne bir sirk oyuncusu ne de maymun. onundeki etoo, larssonn gibi adamlar icin bulunmaz bir oyuncu.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

maymun odundan iyidir, en azından topa vurabilir..
:lol:

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

ESPN2'de hakem icin, Lehmann'i atacagina gol'u vermesi lazimdi dediler...kurallara gore ikisinide yapamazmiydi bunlarin?? Avantaj'a birakip daha sonra sari kart nasil veriliyorsa, kirmizi kart'da verilemezmi?? Bu kural'i net bilen varsa lutfen yanitlarmisiniz? Merak ettim...

Mac cok guzeldi. Arsenal cok cok iyi oynadi bence, yazik oldu biraz onlara ama eninde sonunda Avrupa'nin en iyi takimi sampiyon olmayi bildi.

tesekkurler,
Deniz

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Tum futbolseverlere.. resmi olarak futbolculugu bugun birakan Bergkamp biraktigi iz…

http://www.youtube.com/watch?v=nCEXkik6 ... h=Bergkamp
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Görkem KIRGIZ wrote:bergkamp gibi futbolcular gerçekten çok az geliyor. bu yaşında bile arsenal gibi büyük bir klübe büyük katkılar sağladı.dünya futbolunda bıraktığı izler bence ronaldinhio, ronaldo gibi yıldızlardan çok daha fazla.

bergkamp, larsson gibi futbolcular yeni nesil şovmenlerden çok daha faydalı oyunculardı. ama son dönem dünya futbolu, şovmenleri öne çıkarmaya yönelik işte.
Sevgili Gorkem,

Ronaldo belki ama Ronaldinho'nun dunya futbolunda birakacagi izin ne olacaginin belli olmasina daha cok uzun yillar var. Bence Bergkamp'in yasina gelsin, bu konuya bir daha bakalim.

Ali

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Açıkçası günümüzde dev kulüpler 10'larca milyon euro'yu bir futlbolcuya dökerken bir yandan da genç oyuncuları almak için birbirleiyle savaşıyorlar. Şuanda genç oyunculara en çok saldıran kulüpler İngiliz kulüpleri.Bunların başında da Arsenal geliyor.

Walcott, Luppoli, Vela, Song gibi afrikalı, meksikalı, fransız, italyan vs. oyuncuları bulup transfer eden hep Arsen Wenger.Hatta geçen sene Nuri Şahin'i bile transfer etmek istemişlerdi.

Image

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bu Alexandre Song bir ara GS'in gundeminde diyue haber cikmisti sanirim, ama su andan itibaren biraz zor sanirim. :)

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Paris'teki dev final İstanbul'u arattı
Barcelona'nın Arsenal'i Paris'te 2-1 yenerek kazandığı Şampiyonlar Ligi Finali belki Kupa 1'de oynanan 50. final olarak tarihteki yerini alacaktır. Ama organizasyon olarak İstanbul'un çok gerisinde kaldı. Stada giriş ve çıkışlar, trafik, maç kalitesi, Fransızlar'ın misafirperverliği herkese "Ah İstanbul" dedirtti. Bunu bir İngiliz meslektaşım söyledi. Ben sadece aracıyım. Norveçli hakem Hauge'nin avantajı kesip çıkardığı kırmızı kart ise futbolda yeniden yorumlanması gereken kurallar olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Gökmen Özdemir

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

GEÇEN YAZ PERU'DA DÜZENLENEN U17 DÜNYA ŞAMPİYONASINDA GELECEĞİN 10 YILDIZI OLARAK PARLAYAN GENÇLER.

BUNLARIN ARASINDA CANER VE NURİ DE VAR.

Image

Locked